PayPal - elektronická peněženka

Odkazy na různé fotky, obrázky a odkazy, které nelze dát jinam do tématu nebo si nejste jistí, kam oznámení dát.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Do zahraničí je dobré platit elektronicky třeba přes PayPal. Klasické banky si za převod účtují takový poplatky, že se to nevyplatí. Účet u PayPal je zdarma, za převod peněz platí příjemce a není to velká částka co si strhávají. Například na aukci e-Bay to je velice rozšířený způsob platby za zboží. PayPal už podporuje i českou měnu, takže není problém.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

PayPal je možná zdarma, ale kvůli jedné transakci mi to připadá jako jít s kanónem na vrabce. Navíc pokud vím, musím mít embosovanou kartu a tu nemám.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Kartu s reliéfním písmem Vista nebo Master snad máš, dávaj to běžně k účtu. Registrace zabere 5 minut, žádný závazky nemáš. Klidně ať ti je třeba pošle poštou pokud to považuješ za bezpečné, ale i ta je drahá.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Paypal je v pohode, lepsi je imho ale slovenskej www.paypay.cz . Skoda ze ho moc lidi nepouziva :(
válka je vůl
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Karty mám dvě a obě elektronické, takže tudy cesta nevede.
Ale napadla mne teď jiná možnost - výměnný obchod. Taková kvalitní finská vodka by nebyla marná :razz:
Obrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

U Paypalu je s kartama nekdy problem, banky ti sice reknou, ze by to jit melo, ale ve skutecnosti to opravdu sezere malokterou, mne tam treba karta od KB taky nejela, ta sama od CSOB jede v pohode. Co jsem hledal na netu zkusenosti lidi, tak odhadem 50% uzivatelu ma s timhle problem a je celkem jedno, od ktery jsou banky.
Nekdy je to ale zpusobeno treba tim, ze clovek nema povoleny na karte internetovy transakce, nektery banky je povolujou automaticky, u jinych si to musis vyzadat.
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

U KB dostaneš většinou Visu s čipem, ta ti je na PayPal tak na dvě věci... A budu upřímný, iduby to jelo, tak na net číslo karty nedám...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

To pak musíš odmítat také elektronické bankovnictví a vůbec platbu kartou přes Internet ... tyhle instituce jako banka nebo PayPal jsou vždy o důvěře ... není důvěra nemůže to fungovat. Pravdou je, že nevím zda poskytují nějaké záruky proti krachu. Nejspíš příliš ne. Pár lidem co byli vybrány peníze sice určitá satisfakce ano, byl kolem toho humbuk v televizi ... asi základ je tam nemít velké peníze ... jenom co nutně potřebuji, pak to převádět raději jinam.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Internet banking používám, ale platba kartou na netu mě teda moc nebere. A více účtů? Rvat další chechtáky nenažraným bankám... :(
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

No ten účet u PayPal nebo PayPay je zdarma, co však sere jsou jejich poplatky za převod nebo příjem peněz na účet ... je to zlé, a u malých částek pak dáš za poplatky hodně a je už skoro jedno zda převádíš deset korun nebo milion.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Oznamy, vzkazy a odkazy“