Stránka 1 z 1

Foo Fighters a podzemní továrny v Porýní

Napsal: 26/8/2007, 14:01
od Lord
Původ legendy Foo Fighters jako nacistické zbraně

Jako první přišel s německou protileteckou minou "na knižní trh" italský badatel Renato Vesco.

Renato Vesco a Maurizio Verga tvrdí, že zdrojem jsou především britské zprávy z let 1945-1947 a další vojenské a zpravodajské dokumenty.
Dosud je však nenašli, resp. neinterpretovali tak jiní badatelé.

Přesto se v popisu vyskytují zajímavé podrobnosti, které pokud byly vyfabulovány, tak zašly technicky relativně daleko. Renato Vesco byl letecký inženýr a rád získával materiály o UFO. A to bylo v době, kdy to byl mezi lidmi fenomén, protože docházelo k mnoha pozorováním záhadných jevů a objektů na obloze.

Strahlenkanone1.jpg

Je možné, že zmínka o zbrani Kugelblitz ve skutečnosti vychází z reálného samohybného protiletadlového tanku Flakpanzer IV Kugelblitz.
Vesco mohl slyšet název tohoto projektu (nebo ho četl v BIOS/CIOS zprávách) a použil ho pro svoji fiktivní létající minu.
Napsal: Kugelblitz vystavoval palubní letecký radar H2S působení silných elektrostatických polí a elektromagnetických impulsů.
Ty generovaly velké klystronové rádiové trubice chráněné speciálním pancéřováním proti nárazům a teplu.
A o pár řádků dál dodává, že klystrony dodávala německá poštovní výzkumná stanice v Aachu u Bodamského jezera (Forschungsanstalt der Deutschen Reichpost).
Šéf Wilhelm Ohnesorge se pod hlavičkou pošt zabýval atomovým výzkumem až po radary.
Založil něco, co by jsme dnes nazvali jako maskovaný technologický inkubátor (RPF).
https://portal.ehri-project.eu/units/de-002429-r_4705

Ohnesorge aktivně podporoval inovátory jako byl Manfred von Ardenne, jehož laboratoř v Berlíně-Lichterfelde úzce spolupracovala s poštovním výzkumem na vývoji elektronových paprsků použitelných v radarových systémech.

Ohnesorge byl také jedním z hlavních zastánců německého uranového projektu. Věřil, že technologie jako cyklotron a separace izotopů (vyvíjené v rámci RPF) jsou cestou k "zázračné zbrani".

Ohnesorgeho "poštovní" laboratoře fungovaly jako doplňkové, vysoce moderní centrum pro vysokofrekvenční inženýrství a mikrovlnnou techniku.

Vesco (jako inženýr) asi chtěl, aby jeho příběh zněl technicky věrohodně. Tedy vzal skutečnou součástku, kterou znal z poválečných zpráv BIOS/CIOS (tyto zprávy opravdu zmiňují německý výzkum klystronů), a přilepil ji na svůj vymyšlený Feuerball.

Oskar Heil vyvinul tzv. Heilovu trubici (koaxiální klystron), kterou německá armáda používala za války.
Klystrony, na které se soustředilo Německo, pracovaly v té době efektivně především na delších vlnových délkách (decimetrové vlny).
Pro radary to znamenalo nutnost mít velké antény. Přesto jsou klystrony stabilnější a lze je přesně fázově řídit, což magnetron neumí.


:arrow: Zajímavostí je, že během druhé světové války vyvinuli bratři Sigurd a Russell Varianovi v laboratoři Stanfordské univerzity přísně tajnou klystronovou trubici. Toto zařízení bylo dostatečně malé, aby mohlo být instalováno do anglických stíhacích letadel, a mělo klíčový význam pro lokalizaci a ničení nepřátelských nacistických ponorek v Atlantiku.
Klystron jako lokální oscilátor nebo zesilovač v kombinaci s magnetronem sehrál klíčovou roli.

Angličané ukořistili elektroniku včetně klystronového oscilátoru (Heil-tube / koaxiální klystron, pracující na 53–54 cm vlně, tedy 560 MHz, UHF/decimetrové pásmo). A další komponenty (modulátor, zesilovače, anténní mechanismus).

Stalo se tak při nájezdu na pobřeží a radar Würzburg (Operace Biting, známá jako Bruneval raid, 27.–28. února 1942), při které britští výsadkáři, inženýři a RAF technici, ukořistili klíčové součásti německého radaru Würzburg.

To umožnilo rychle vyvinout efektivní rušení (Window / chaff – pásky hliníkové fólie o délce λ/2 Würzburgu, tj. 25–27 cm), které od roku 1943 masivně rušilo německé radary při náletech Bomber Command (např. nálet na Hamburk 1943).

Němci odpověděli Wilde Sau (doslova divoká prasnice), která kombinovala noční stíhače s palubním radarem FuG 220 Lichtenstein SN-2 pro lepší útoky na bombardéry za Window rušení.

Němci si uvědomovali, že jen optické zaměřování, a noční operace na rychlá či bombardovací letadla nestačí. Existoval také výzkum, který měl miniaturní radar (využívající klystrony pro příjem signálu) integrovat přímo do protiletadlových systémů. Cílem bylo vytvořit radar Egerland, který by byl schopen automaticky navádět hlavně děl.

Kdyby válka trvala déle, je velmi pravděpodobné, že by Kugelblitz dostal malou radarovou anténu napojenou na klystronový přijímač.


Schallkanone /Strahlenkanone, Teslovy paprsky

Strahlenkanone2.jpg

Nebo se mohlo jednat i o mikrovlnné dělo Schallkanone, někdy zaměnováné se zvukovým dělem.

Klystrony by zde sloužily jako zdroje extrémně silného záření, které mělo ionizovat vzduch kolem motoru a způsobit zkraty v zapalování letadla.
Tyto pokusy však neopustily laboratoř, protože tehdejší klystrony nedokázaly vygenerovat dostatečný výkon na delší vzdálenost.



Podzemní továrny v Porýní a Foo Fighters

Feuerball "ohnivá koule" bylo speciální zařízení schopné rušit rádiové a radarové systémy a motory spojeneckých letadel prostřednictvím vyzařování intenzivních elektromagnetických polí a plynů.

Foo-Fighters-Feuerball.jpg
Foo Fighters - Kraut Balls - Feuerball

Když se Spojenci pokoušeli bombardovat Porýní, tyto žhnoucí objekty létaly proti bombardérům neuvěřitelnou rychlostí, kterou si předtím nikdo neuměl představit. Tyto Foo Fighters byly schopny vyřadit z provozu jejich radary, takže američtí piloti byli nuceni odvolat misi. Poté, co byli mimo oblast, "koule s barevnými světly" se náhle vydaly jiným směrem. Toto všechno je dobře zdokumentováno a dokonce dodnes existují jejich fotografie.

Článek o německých tajných strojích vydala Associated Press v New York Herald Tribune 2. ledna 1945. Píše se v něm: Zdá se, že nyní nacisté vrhli na noční oblohu v Německu něco nového. Jsou to tajuplné a záhadné koule, Foo Fighters, které létají těsně vedle křídel bojových letadel, jež jsou na misi nad Německem.

Německé protiradarové zařízení Feuerball - ohnivá koule se testovalo v experimentálním středisku Luftwafe nedaleko Oberammergau v Bavorsko. Později, když se Rusové přiblížili k Rakousku, byly dílny na výrobu ohnivých koulí přemístěny do Černého Lesa, německy Schwarzwald.

Jedná se o rozlehlé zalesněné pohoří ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko v jihozápadním Německu, na západě a jihu ohraničené údolím Rýna a v blízkosti hranic s Francií a Švýcarskem.

Friedrichshafen je město v jižním Německu nedaleko hranic se Švýcarskem a Rakouskem u Bodamského jezera.
Zde má fabriku firma Zeppelin. Společnost za války přijala kontrakty na výrobu prvků rakety V-2. Měla také vyrábět Feuerball.
Byla zde továrna na radary, Würzburg a jiné. Bombardovací operace Bellicose zasáhla tato místa.


Konstrukce Kugelblitz

Jednalo se o koule v které byly umístěny klystronové trubice pracující na stejné frekvenci jako radary spojenců. Další vývoj měl vést k výrobě nebezpečné zbraně, která by likvidovala svazy bombardérů. Jednalo se o kombinace reaktivní turbíny a plynné výbušniny, která by vytvořila rosolovitý oblak.

To vše by pak bylo dálkově řízeno se země, k vyhledávání letadel by se používalo infračervené záření, k výbuchu by došlo elektrostatickým nábojem.
Z neškodného foo fighteru se tak měl stát smrtonosný Kugelblitz – kulový blesk.

„Kugelblitz“ byl také německý samohybný protiletadlový kanón a jeho název (v němčině znamená „kulový blesk“).
Výraz je také někdy spojován s fenoménem stíhaček Foo Fighter.

Více Nacistické projekty diskoplánů

Nebo to byl jen přírodní jev...



Podzemní továrny v Porýní

Byly všude možně, např. podzemní továrny v Porýní - Rheinland Untertage- Verlagerung. O nich nemám toliko informací, ale pokud máš na mysli celé území Německa existovalo jich mnoho, ale také na okupovaných zemích u nás např. Richard.
Neznáte nějaké odkazy nebo nevíte něco ohledně podzemních továren budovaných během posledních dvou let II.WW na území Německa?
Respektive bylo lepší napsat, že plánů a rozpracovaných objektů existovalo více. Skutečnou sériovou výrobu dokázali Němci do konce války rozjet jen v několika z nich. Místa pro podzemní továrny se většinou vybíraly v odlehlých místech, některé pak byly spjaty s blízkými koncentračními tábory. Vězni je museli těžce budovat. Z geologického hlediska se muselo jednat o horninu, která šla relativně snadno rubat. Taková továrna pak byla umístěna v hoře, pohoří, nebo ve velkém kopci.

Jiném továrny byly umístěny v maskovaných betonových bunkrech. Zpravidla se budovaly tak, že se vyhloubila do určité hloubky jáma, udělal se betonový podklad. Na něj byly pokládány železobetonové nosníky. Příklad továrny Weingut v Mühldorfu.

V některých továrnách – v podzemí měl probíhat vývoj Feurball neboli „Foo fighters“. V jiné pod krycím názvem M-Werke, Ebensee vývoj a výroba von Braunovi mezikontinentální rakety A9/A10, která by dokázala zasáhnout území USA.
http://dativ.at/ebensee/

Do další zas měl být přesunut německý atomový program. Reálně se pak nejvíce vyráběly letecké součástky, nebo kompletovaly celá letadla.


Alpská pevnost

Avšak největší plán na vybudování podzemí spočíval ve stavbě pevností a továren v horách Alp, na části území Itálie, Rakouska a Bavorska. Němci měli pečlivě zmapovány horské průsmyky, jeskyně, mosty, silnice a předpokládaná místa budoucích podzemních továren, skladů munice, zbraní a zásobáren potravin. Mezi nimi bylo 74 tunelů podél jezera Garda v severní Itálii, které měly být přeměněny na rozsáhlou montážní továrnu Turínského Fiatu v úzké spolupráci s oddělením ministra Alberta Speera. Sedm dalších tunelů podél Lago di Garda, blízko Limone, mělo vyrábět několik zbraní v Institutu Hermana Goeringa v Riva del Garda.

Ke konci války se Spojenci obávali, že se Hitler uchýlí do svého horského sídla, kde jsou prý vybudovány podzemní tunely. Schornerova armáda - to co zbylo se skupiny armád Mitte a fanatické oddíly SS se měly vydat z Čech do Berchtesgadenu, kde by uzavřela horské průsmyky, resp. průsmyky v Alpách a to v jižním Bavorsku, západním Rakousku, a v severní Itálii.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=127


Untertage-Verlagerung

Německy se tyto objekty nazývaly jako Untertage-Verlagerung nebo zkráceně U-Verlagerung a byly budovány všude možně. Podívej se níže na odkazy stránek.

Velice známa je Dora (Nordhausen) - Tajná podzemní továrna, ve které se vyráběly zázračné zbraně nacistické říše - rakety V-2, V-1, proudové motory a plánovala se výroba dalších nových zbraní. Nacházela se ve středním Německu v pohoří Harz v dolním Sasku. V současné době je větší část podzemí nepřístupná.

Nordhausen bylo ideální místo. Jižní polovinu komplexu si vzala na starost společnost Mittelwerk GmbH, aby se tu vyráběli rakety V-1 a V-2. Severní části se ujala firma Junkers a montovala zde tryskové motory Jumo 004 do stíhaček Messerschmidt 262 a pístové motory Jumo do starších strojů Focke Wulf 190.

WW2 V2 Rocket program at Nordhausen – barevné video amíci v Doře.
https://www.youtube.com/watch?v=DBkbxJhBgxs

Odkaz Mittelwerk
http://thirdreichruins.com/mittelwerk.htm


A můžeš bádat na odkazech...

Fotky z podzemí
http://www.michael-foedrowitz.de/undergroundDE.php

KZ Buchenwald Junkers-Werke Dessau
http://www.bunker-anlagen.de/KL_12.html

Podzemní továrny - česky
http://www.podzemi-cma.cz/
http://richard-1.com

Další podzemní továrny
Ebensee - (krycí název "Dachs/Zement") v Rakousku
http://www.thirdreichruins.com/ebensee.htm

Thüringen (Thuringia)
http://www.thirdreichruins.com/thuringen.htm

Mühldorf / Mettenheim - Projekt "Weingut I"
Továrna na Me-262
http://www.thirdreichruins.com/muehldorf.htm

VALENTIN bunkr pro výrobu ponorek
Snad největší nadzemní bunkr na světě …
Jednalo se o velký montážní komplex Valentin v Brémách, kde se měly kompletovat ponorky nového typu XXI. Bunkr Valentin se nacházel v areálu loděnic, ale nebyl nikdy zcela dokončen. Loděnice byly navíc ke konci války těžce poškozeny masivním bombardováním.
https://www.koktejl.cz/zajimavosti/beto ... din-prace/

Nazi UFO – výkresy, co by Vás ještě mohlo zajímat …
http://greyfalcon.us

Různé tajné objekty
https://www.geschichtsspuren.de/


Související články na Palbě:

Co skrýval podzemní komplex Jonastal?
:arrow: Jakou souvislost měla oblast s komunikačním systémem a později německým atomovým programem.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=35

Hans Kammler - Zplnomocněnec pro Wunderwaffen
Životopis a projekty, např. EBENSEE, Štěchovice.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=335


V podzemí Třetí říše - dokumentární film
V podzemních prostorech měly být vybudovány zbrojovky pro válečné úsilí Říše. Horečná činnost v tunelech neustala až do konce války. Ale jak blízko k uskutečnění svých plánů se nacisté dostali? Co by se bylo stalo, kdyby se podzemní zbrojní výroba úspěšně rozběhla?

Stavební činnost plánovaná na našem území byla rozsáhlá: projednávaly se především tři gigantické stavby: v Rájci u Brna, kde mělo být 45 000 m2 výrobní plochy, stavba v tzv. lomu Alcaraz nedaleko Srbska u Berouna (letecká továrna Junkers) a prostory pro firmu Daimler-Benz v lomu Amerika u Karlštejna, které měly mít rozlohu 70 000 m2.

Cvikov - Dodnes pozoruhodně zachované chodby válečných protileteckých krytů. Je možné, že se do těchto prostor měla přesunout výroba z místní textilky.

Storch - Podzemní továrna Diana v tunelech na nedostavěné trati do Brna.

Rabštejn - Nedaleko České Kamenice vybudována podzemní továrna firmy Weser-Flugzeugbau. Vyráběly se zde letecké rakety, součásti vrtulníků a letadel.

A další seznam na odkazu.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=427

K vrtulníkům...
Adolf Rohrbach stal technickým ředitelem společnosti Weserflug v Lemwerderu, která zahájila výrobu v roce 1936. Jeho oblastí působnosti byly vrtulníky VTOL ( vertikální vzlet a přistání ) – údajně spolupracoval s Henrichem Fockem v Hoykenkampu (Ganderkesee), který vyvinul první použitelný vrtulník v Německu ( Focke-Wulf Fw 61 a Focke-Achgelis Fa 223 ).
BMW navrhnulo motor, převodovku a náboje rotoru. Bylo použito speciální zařízení pro nastavení listů rotoru.

Napsal: 26/8/2007, 22:11
od Kolík
Klobouk dolů, dík, mám co studovat.
Zvlášť mě zajímá oblast okolo měst Lendringsen a Riemke.
Táta zde byl totálně nasazen a budovaly ve vápencovém lomu podzemní továrnu na výrobu syntetického benzínu. Němci nestihli zahájit výrobu. Na mapě Googlu jsem nějaké lomy našel ale kdyby někdo věděl něco přesnějšího tak mě kontaktujte na mail. Díky.

Lendringsen, Menden, Riemke vápencový lom

Napsal: 27/8/2007, 20:00
od Lord
Ano, v blízkosti Riemke je poměrně velký vápencový lom.

Riemke a Lendringsen jsou od sebe nedaleko.
Lendringsen je větší město, zatímco Riemke je vesnice, stejně jako Horst přímo u lomu.

Nevím zda tam měla být přímo továrna dost často se také budovaly tzv. LS-Raum (Luftschutz-Raum) nebo LS-Stollen (Luftschutzstollen), což byly protiletecké úkryty pro obyvatelstvo.

Nicméně jsem našel nějaké informace v němčině:

Oder im Hönnetal bei Menden wurden die vorhanden Höhlen des Kalksteinabbaues erweitert und in der Nähe von Lendringsen tiefe Stollen angelegt,in denen Waffen produziert werden sollten...

Tedy se mohlo jednat o produkci zbraní … ve štolách … nemuselo se jednat o zázračné zbraně, ale o obyčejné zbraně pro vojáky?
Tipoval bych, že práce na těch štolách byly jen v počátcích … částečně mohly být vytvořeny ve vápencových skalách větší přírodní jeskyně.

Vápenec nebo anhydrit (síran vápenatý) je ideální pro budování podzemních továren ve skále. Je suchý a dostatečně pevný pro dlouhé nepodepřené chodby. Navíc vykopaný kámen pak slouží jako surovina k výrobě cementu, síry a kyseliny sírové.


Slavná žula z Königshainu se používala m.j. jako materiál pro berlínský Reichstag. Ze skály byl také vyroben maják Kap Arkona, maják na poloostrově Wittow (Rügen). Dělníci jej používali již v roce 1842 k vytvoření dlažby před berlínským palácem.
https://www.kamsevydat.cz/nemecko-lomy- ... igshainer/

Napsal: 28/8/2007, 12:34
od Inger
Obdivuji Vase vsestranne znalosti, Lorde!

REIMAHG - Lachs

Napsal: 28/8/2007, 16:23
od Lord
Chce to jen umět hledat, ale pravda také o tom něco vím. Mám sice poměrně široký záběr, ale u máločeho jdu do detailů. Já zas obdivuji lidi tady na Palbě co jsou specialisty na to nebo ono.

Kolíkovi dávám tuto radu - nejvíce informací o těchto továrnách, objektech nebo projektech najdeš obvykle v zemi původu. Tedy pátrej na německých webech. Dám ti ještě nějaké odkazy:

REIMAHG (Werke Reichsmarschall Hermann Göring)
Továrna byla pojmenována Flugzeugwerke Reichsmarschall Hermann Goering (REIMAHG). Všechny továrny postavené v existujících dolech měly kódové označení pro ryby a REIMAHG nesla kódové označení Lachs (losos).

Továrna na letadla REIMAHG - Lachs
https://www.battlefieldsww2.com/flugzeu ... lachs.html

Namátkou některé podzemní objekty v Německu:
Jonastal, Schwalbe, Rotbutt, Lachs, Reimahg, KL-12 Malachit, Maybach Zossen, Zeppelin Zossen, Seewerk I a II. - bunkr admirála Dönitze.

Malachit / Komplexlager 12
Plánováno jako továrna na výrobu turbínových dílů pro letadla Junkers.
https://www.thetimechamber.co.uk/beta/s ... -12-bunker


Thüringen - Schmiedefeld v2x (AFüSt BV Suhl)
V srdci Durynského lesa, téměř přímo na stezce Rennsteig, nedaleko Frauenwaldu, se nachází vojenská základna Ministerstva státní bezpečnosti (AFSt) okresní správy Suhl v rámci Ministerstva státní bezpečnosti (MfS). Bunkr, o kterém nevěděli ani obyvatelé přibližně 2 km vzdálené obce Frauenwald, byl maskován jako rekreační středisko MfS. Dnes se na jeho místě nachází hotel s rekreačními domy.
https://www.geschichtsspuren.de/forum/v ... php?t=3540


Seewerk
http://www.ostwallinfo.de/diverses/seewerk/seewerk.htm

Projekt Stoffel – výroba Me-262
http://www.t04.de/Projekte/stoffel.htm

Německé fórum o „ztracených místech“
http://www.lostplaces.de/forum/

Tady je pak databáze všech možných objektů na území Evropy
http://www.lostplaces.de
Dole si vybereš pomocí roletových menu Typ objektu, pak místo - celá Evropa nebo konkrétní stát, dále třídění podle jména nebo updatu.
Edit nefunguje, přesměrování na
https://www.geschichtsspuren.de/

Daný objekt pak vybereš na mapě, a klikneš. Pod mapou objektů se objeví mapa Google s lokalizací objektu.
Zde nová databáze.
https://www.geschichtsspuren.de/datenba ... chnis.html

Další odkaz – Skrytá místa
http://www.hidden-places.net

Ohnivé koule

Napsal: 28/8/2007, 16:46
od Rosomak
K těm Feuerball se mi to zdá hodně z oblasti sci-fi, ač by to vysvětlovalo výskyty UFO v pozdějších letech... Tj. nejdříve vývoj A-bomby, pak zvládnutí technologie V-2, pak mohla přijít na řadu tato technologie...
Ale nikde jsem nenašel nějaké podrobnosti, např. toto mi přijde dosti fantasmagorické: Feuerball SS
Takže, nemáte někdo k tomu nějaká fakta?

Napsal: 28/8/2007, 16:55
od Lord
Ty ohnivé koule viděli piloti bombardéru na vlastní oči a to na území Německa. Dokonce i v některých filmech se objevují, nebo existují dobové fotky těchto objektů.
Mohlo se jednat také jen o přírodní úkaz, ale nakonec to bylo spojeno s německým výzkumem. Může to být technologie, která je tajná do dnešních dnů.

Friedrichshafen je město v jižním Německu nedaleko hranic se Švýcarskem a Rakouskem u Bodamského jezera.
Zde má fabriku firma Zeppelin, měla vyrábět flakminy.



Wunderwaffe, Wunderwaffen, Rheinland Untertage- Verlagerung, U-Verlagerung

Stěhování výroby v Porýní-Falci

Podle výzkumu bylo v Porýní-Falci naplánováno 23 relokací, U-Verlagerung, což jsou 3 % z celého Německa. Mnoho z plánovaných přemístění podzemí však nebylo nikdy realizováno.

Kódové jméno Bricke
U-Verlagerung Bricke

Kódové jméno Dommel
U-Verlagerung Dommel

Dompfaff, Hohenems I, Hohenems II, Moselle, Smaragd, Stefan, Wacke, atd.

https://www.minehunters.de/index.php/u- ... land-pfalz


Krycí jméno "Rheinanke I a II" - Hohenems, U-Verlagerung Hohenems
Po evakuaci továren na ozubená kola z Friedrichshafenu v říjnu 1944 byly stroje a zařízení přesunuty do přeměněných jeskyní jižně od z Dornbirnu.
http://www.geheimprojekte.at/deckname_rheinanke.html


Mapa míst a fotky.
https://www.tracesofwar.com/themes/6954 ... gerung.htm


K podzemí má zajímavá videa Lost Battlefields w Tino Struckmann.

WW2 underground tunnel factory "SAAR"
Tentokrát navštívíme jeden z mnoha úkrytů v Sársku.
https://www.youtube.com/watch?v=pyX3LG9zEas


Zdá se, že ho nejen pustí všude, ale také si obstaral různé dokumenty. Prohlídky jsou dost podrobně, takže jen pro fajnšmekry.

PROJECT RIESE MEGA SPECIAL všechny epizody
https://www.youtube.com/watch?v=MNxXZBL-HMY


Klíčová slova: Haunebu, Riese, Osówka, Włodarz (Wolfsberg), Walim-Rzeczka, Jugowice, Soboń (Ramenberg), hrad Książ (Fürstenstein), Sokolec

Odkaz:
https://vyraznavylet.cz/podzemni-komplex-wlodarz/

Napsal: 28/8/2007, 21:24
od Rosomak
S tím souhlas, bohužel. O Enigmě jsme se dozvěděli jen díky statečnosti "jednoho" člověka, který si přál, aby aspoň po tolika létech mohli lidé, kteří zachránili spoustu životů, dojít uznání - pokud se toho dožili. O této technologii, která by v podstatě neměla k pohybu potřebovat nějak příliš mnoho energie, by asi současní vládci neměli velký zájem - dávala by lidem příliš mnoho svobody a nezávislosti.
A v dokumentárních filmech vycházejí najevo nové věci. Osobně jsem musel přehodnotit mnoho skutečností co dřív bylo uváděné jako schopnost vojevůdce, díl náhody, nebo souhra okolností. Měl jsem z toho tzv. šok poznání, když jsem si uvědomil a uvědomuji následné a vzájemné souvislosti.
Z výsledků II. světové války žijeme dodnes a můžeme se skutečně jen domnívat a opatrně spekulovat (za supervize moderátora), jaké technologie a vynálezy má k dispozici armáda. Možná by bylo na to zajímavé založit sekci - Utajované skutečnosti - kde by byl prostor k zachycování těchto poznatků - každý nekouká na horu dokumentů a nezachytí tu správnou informaci.

Napsal: 28/8/2007, 22:43
od Kolík
Lord píše: Kolíkovi dávám tuto radu - nejvíce informací o těchto továrnách, objektech nebo projektech najdeš obvykle v zemi původu. Tedy pátrej na německých webech.
Zkusím to, nečekal jsem takové zahlcení informacemi! Díky.

Napsal: 29/8/2007, 20:04
od Lord
Lituji, že jsem ti nemohl podat přesně ty informace, které potřebuješ. Ale napadlo mně, že při troše šikovnosti si dokážeš pomocí té mapy najít na území Německa dané objekty v Porýni a jejich název. Tím získáš potřebné indície. Nakonec se dopátráš jistě nějakých dalších informací. Téma je i pro ostatní, kteří se zajímají o danou problematiku komplexněji.

Napsal: 29/8/2007, 21:16
od N_Eser
Když už jsme u těch podzemních továren, jako malej jsem jezdil za babičkou do Litoměřic a moje oblíbená destinace tam byla právě vchod do podzemní továrny Richard, motory do letadel se tam snad dělali a pracovali tam vězni z koncentračního tábora v Terezíně.

Objekt není přístupný pro veřejnost, vidět jsou jen zrezlá železná vrata, dá se dojít až k nim, ale dovnitř jsem se nikdy nedostal. Za posledních deset let to tam dost spustlo a je tam navozena spousta bordelu. Slyšel jsem, že se jedna štola Richarda využívá pro ukládání radioaktivního odpadu co je na tom pravda netuším.

Re: Foo Fighters a podzemní továrny v Porýní

Napsal: 17/2/2026, 23:05
od Lord
N_Eser píše: Podzemní továrny Richard, motory do letadel tam snad dělali a pracovali tam vězni...
Objekt není přístupný pro veřejnost, vidět jsou jen zrezlá železná vrata, dá se dojít až k nim, ale dovnitř jsem se nikdy nedostal.
Vím, že to je starší dotaz, ale video před rokem z Richardu je zde.



Strahlenkanone AI video mám :D

Ale nahrát to sem přímo nejde. Leda, že bych vytvořil špeciální kanál na youtube.
Za chvíli to bude zahlcené, že mladší generace asi nebude vědět, která bije.

Richard podzemí

Napsal: 17/2/2026, 23:40
od Lord
Tady jsou přímo záběry, předchozí video je omáčka k Richardu. Ale jen pro zajímavost čtenářů, či sledovatelů.
Komentář k tomu zatím asi psát více nebudu. Podzemí je velké, tak se tam vejde tisíce sudů.



A tady máš to podzemí Richard - Správa úložišť radioaktivních odpadů.