Návrh systematizace letectev WW2

Odkazy na různé fotky, obrázky a odkazy, které nelze dát jinam do tématu nebo si nejste jistí, kam oznámení dát.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Návrh systematizace letectev WW2

Příspěvek od Hans S. »

Všiml jsem si (kdo by si nevšiml také nevšiml..?:D), že máme v článcích o Luftwaffe trošičku brajgl. Tedy ony by si celkovou systematizaci a reorganizaci zasloužila i ostatní letectva, ale právě u Luftwaffe je to znát kvůli většímu množství článků nejvíce.
Uživatelům hledajícím informace čistě přes vyhledávače (google..) může být interní rozdělení ukradené, ale úplně jiná situace nastává u uživatelů projíždějících samotné stránky Palby detailněji. Rád bych tedy doplnil několik tezí, které jsem naznačil ZDE a které k mé nemalé radosti byly vyslyšeny. Poté, co jsme víceméně dospěli do stavu a především k postupu, s jehož pomocí můžeme stávající články zkvalitňovat, bych byl rád, abychom služby uživatelům na Palbě vylepšily i dalším způsobem.
Ocituji sám sebe:
...Prvním cílem je distribuce informací mezi co možná největším množstvím uživatelů, čímž dojde zároveň k vytříbení tohoto zboží...
Součástí distribuce je i dostupnost a s tím související přehlednost. Troufám si říci, že v současnosti je právě v mně nejbližší sekci „Luftwaffe“ zmatek na německé letectvo nevídaný - pravda, navodíme tím čtenáři atmosféru posledních dubnových dní roku 1945, ale možná by měl návštěvník raději vše přehledně seřazené - aby případní čtenáři této diskuse věděli, o čem mluvím, tak přidávám odkaz ZDE.
V současnosti existují dvě (dle mého názoru a prvního dojmu) nadřazené kategorie, tedy: Stíhači - Jägers a Bombardéry. V nich je 14 témat, z nichž část bude doufejme v brzké době přesunuta mezi starší články. Pak zde máme obrovské množství nezařazených článků a diskusí - 35 (!!). Představoval bych si, aby se počet nezařazených článků trvale blížil k limitě 0 - tedy česky, aby tam pokud možno nebylo jediné nezařazené téma. To by si samozřejmě vyžadovalo rozšíření základních kategorií. Navrhoval bych mít u každého letectva tyto:

- Stíhací letouny
- Bombardovací a bitevní letouny
- Ostatní letouny
- Vybavení letounů (letecké motory, zbraně a jiné vybavení)
- Různé (nezařaditelná témata, například taktika)

Myslím, že těchto pět základních kategorií dokáže pojmout vše, co v současnosti v kategorii Luftwaffe i v jiných letectvech již je obsaženo. Fórum by bylo dle mého názoru přehlednější a i esteticky přitažlivější.

Rád bych slyšel váš názor - tedy nejen administrátorů a moderátorů, ale i ostatních stálých návštěvníků tohoto portálu.

PS: nějakej loupežník na portál nahodil He 111 :D Původně to mělo jít až všechno najednou i společně s Ju 88 - ale práce na tomhle letadle se stejně asi trochu protáhnou. Tak tam kdyžtak přidejte prosím i Dorniera - s Heinkelem a ostatními tématy na Palbě už je vzájemně provázán. Zároveň bych poprosil o přesun původní dvojice článků o He 111 a Do 17 mezi vysloužilce. Danke schön předem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Hans S.
Tu strukturu jsem upravil a část témat do těch nových subfor přesnul (zkušebně):
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=20
Chvilku bude trvat, než si DB načte statistiku obsahu těch nových subfor.
Zbytek se roztřídí později.

Na ten portál jsem to hodil taky já, včetně té výměny prvního obrázku. Když už nepoužíváš ForumFoto, snaž se prosím, ať ten první obrázek není tak velký, aby vytvořil stránku s tou posuvnou lištou.

Posílat nové články na Portál se bohužel musí hned. Hyerarchie(MOD) je pevně stanovená (od výrobce) na datumovou posloupnost a i když jsem toho Dorniera teď na Portál poslal, objeví se v pozici, kam datumově patří.
To ale doufám nevadí. Nabídka Portálu je tak pestřejší a není pouze o jednom typu témat.
Naposledy upravil(a) Pegeucko dne 7/9/2007, 13:10, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Výborně, takhle nějak jsem si to představoval. Díky moc.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hansi ty pro fotky nepoužíváš Forum Foto? Pravda je, že některé tvé obrázky jsou příliš velké. Navíc odkud ty fotky načítáš, budou tam vůbec za chvíli nebo zmizí při reorganizaci. Když v tom chceš mít takový pořádek, měl by jsi fotky taky dávat k nám.

Dále co se týče odkazů:
http://palba.cz/viewtopic.php?t=706&start=0
http://palba.cz/viewtopic.php?p=33122#33122

je v tomto rozdíl … je zbytečně dávat to tam včetně &start=0
stačí je
http://palba.cz/viewtopic.php?t=706
je to čistější

Pak toto http://palba.cz/viewtopic.php?p=33122#33122
Možná lepší alternativa jen http://palba.cz/viewtopic.php?p=33122

Vůbec hrůzostrašně pak vypadají odkazy, které jsem taky někde viděl
http://www.palba.cz/portal.php?news=art ... 0fef94a95s

přitom by stačilo čisté
http://www.palba.cz/portal.php?news=article&start=920
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Odkazy by sneslo vylepšit..to uznávám, v budoucnu si na tom dám více záležet..i když prakticky v tom velký rozdíl není, zobrazí se to stejně, jen to drobet víc pozlobí php a MySQL :D

O fotky nemusíte mít strach..provozuju vlastní webhosting u FORPSI (simulátorovej web). Funguje to dva roky a nehodlám ho v nejbližších letech ukončovat (zrovna minulý týden jsem prodlužoval doménu do léta roku 2010). Mám tam kompletní a rychlý přístup na FTP, tedy snadná a rychlá editace, možnost přidávání dalších souborů (nejen obrázků, ale třeba PDF dokumentů..) atd. No..to už jsou detaily. Každopádně se nemusíte obávat, že by odtamtud ty fotky zmizely.

Co je tam pod hlavičkou "stale_soubory/neco" se udrží do skonání světa..a možná ještě trochu déle.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

No líbí se mi, že ty odkazy dáváš pod určitý název a nezobrazují se tedy čistě, ale jako odkaz s Názvem ... to je dobré ... jen tam ještě dávej tu méně košatou variantu, někdy se to musí umazat ... a pak je to vidět dole na stavové řádce prohlížeče. To jenom, aby jsme byli detailisti.

S těmi fotkami doufám, že máš pravdu, že se ti nic nestane a bude to tam nejméně tak dlouho jako budeš živ ty sám. Ale Palba tady bude třeba ještě déle, pak může být pro budoucí pokolení problém.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

So..

Bf 110 je na dlouhou dobu můj poslední článek pro Palbu. Poprosil bych teď nějakého admina, aby dodělal reorganizaci v rámci Luftwaffe (pokud proti tomu samozřejmě nikdo nic nenamítá).

V současnosti nezařazené články:
Záchraná bóje Generalluftzeugmeister -> Různé
IAR-80 Rumunský stíhač -> pokud to půjde, zkuste ho přesunout do nějaké neLuftwaffe kategorie. Pokud vím, tak u Luftwaffe tyhle stroje ani nesloužily a krom pár německých přístrojů a kanonů MG 151/20 s ní nemají nic společného. Možná by stálo za to vytvořit nějaké sekce pro "ostatní armády". Jestli je to více na zvážení, pak IAR zatím nechte tam, kde je.
Reichenberg - sebevražebný letoun na německý způsob -> Ostatní letouny
Junkers Ju-52 - Ostatní letouny
Ju 87 srovnání s Il-2 - Různé
Beethoven Gerät neboli Mistel - Bombardéry a bitevníky
Henschel Hs 129 - Bombardéry a bitevníky
Gigant - Ostatní letouny
KG 3 - Různé
Messerschmitt Bf-110G - vyřadit (mezi staré články)
Nasazení Me262 - Různé
Horten 229 - no :D Dejme tomu Stíhačky
Základní chyba Luftwaffe - Různé
Junkers Ju 290 "Seeadler" - Ostatní letouny
Dornier Do 217 J/N - Stíhačky
Dornier 335 "Pfeil" - Stíhačky
Me 263 (Ju 248) - Bombardéry
Junkers Ju 88G-6 - vyřadit (mezi staré články)
Heinkel He-219 Uhu - Stíhačky (mám ho v plánu v rámci daleké budoucnosti renovovat)


Kategorie stíhači:
Poprosím o přesun "Messerschmitt Bf 109" do kategorie Různé, to samé i "Fw 190 A-1". O samotném letadle tam informace nejsou..spíš nějaké ne moc informativní diskuse. Skoro bych je raději viděl mezi starými články. Ale ať se rozhodne nějaký moderátor.

Kategorie bombardsérů a bitevníků:
Hannesovu Stuku mezi staré články, nebo případně do sekce Různé. Yamatův Ju 88 S/T mezi staré články. Hannesovy He-111, Ju-88 a Do-17 mezi staré články.


To by mělo být všechno. Sice to asi bude trochu pracné, ale měli bychom získat mnohem lepší přehlednost.

PS: teď jsem si vzpoměl. Na Wiki jsem umístil pár odkazů směřujících na nové palbácké články o letadlech a ty původní zrušil, takže se to nebude minimálně na Wikipedii třít.
Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já to přesunu...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Mohli byste mi prosím u Luftwaffe na stejné úrovni jako jsou třeba Stíhačky..atd. vytvořit téma "Starší neaktualizované články"?
Přesunu tam a nějak zamknu + ošetřím odkazem ty původní dnes již předělané práce.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Děkuji za splnění mého přání.

ZDE je vidět výsledek. Každé z těchto témat jsem uzamkl a první a poslední příspěvek tématu ošetřil hlášením o přesunu diskuse/článku + linkem. Pokud by to bylo až moc nevhodné, tak se mi ozvěte. Osobně jsem s výsledkem i současnou přehledností Luftwaffe velmi spokojen.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Oznamy, vzkazy a odkazy“