Tiso - vaše názory

České a slovenské osobnosti, vojáci, lidé.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Na postoj milovaného prezidenta Tisa k Židům.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

YAMATO píše:Na postoj milovaného prezidenta Tisa k Židům.
Bol by som ti velmi vďačný, milý Yamato,keby si láskavo dookola neomielal ten tvoj dríst o "našom milovanom prezidentovi Tisovi." Predpokladám, že o súčasnom Slovensku a o jeho občanoch vieš asi tolko ako ja o ekonomike štátu Palau. Takže pokial si sa niekde dočítal,iba! dočítal o tom,že ako je Tiso milovaný a nemáš to overené, bolo by od teba prejavom aspoň trochy inteligencie aby si tu tie "tvoje" múdrosti nešíril.
Súhlasím s tým,že Tiso je u mnohých ludí oblúbený,čo je dané hlavne tým,že ide o farára a Slovensko si na cirkev velmi potrpí. Preto ho mnohí veriaci glorifikujú. Za druhé, mnoho ludí je tiež toho názoru,že osamostatnil SLovensko spod Českej nadvlády. Či to je pravda alebo nie hodnotiť nebudem, lebo tí čo si to myslia,je to každého subjektívny názor a ťažko určiť či to tak bolo alebo nie. Navyše rozpytvávanie toho či ste nám "vládli" alebo nie by viedlo iba k debate a vzájomnému rozdeleniu na dva tábory a aj tak by sme k ničomu nedospeli. To,že si mnohí Slováci myslia,že bolo dobre,že sa slovensko osamostatnilo je asi to isté,ako nedávno v relácii na TV Prima povedala modreátorka Balírny(meno som nezaregistrval),že je "dobre,že sa Československo v 90.rokoch rozpadlo,lebo aspoň sa ukázalo,akí sú Slováci neschopní a že bez nás (Čechov) vládnuť nevedia." O inteligencii alebo skôr o nulovej inteligencii tej slečny si asi každí normálny človek pomyslel svoje, hoci nechápem,ako to mohli pustiť do televízie. To je už teraz jedno.
Za tretie, Tiso je podporovaný rôznymi fašistickými a rasistickými skupinami. Hlavne nimi. Podporujú ho aj dospelí ludia, hlavne preto,že Slovensko trápia rómovia a mnohí volajú po radikálnych krokoch proti nim. To,že tu máme mladých náckov nepopieram,ale to čo tu plodí Yamato o tom ako celý národ miluje Tisa,je dobrý blud. Nie je to pravda a potom to na Slovensko vrhá svetlo ako na nejaký fašistický štát čo si od kohokolvek vyprosujem! Navyše ak o danej probelmatike a o ludoch na SLovensku nemá žiadne vedomosti. A ked už sme pri tom,tak otázka náckov u vás tiež nie je nijak lahostajná, tuším v Brne to bolo, čo náckovia podnikli pochod mestom. Do cesty sa im postavili tuším nejakí protifašisti a protirasisti. Tých bolo oproti vyholeným hlavám omnoho menej a následne ešte polícia vyholencov chránila! Čítal som to v nejakých českých novinách, či to tak skutočne bolo je asi rovnaké ako ked noviny napíšu:Slováci milujú Tisa. Potom napr. okolo Velkej noci (Velikonc) sa v Česku konalo velké stretnutie mladých ludí podporujúcich faišizmus. Dokonca v telke dávali ako sa pri vstupe do budovy zdravili hajlovaním. Že by sa podobné akcie konali na Slovensku a že by o nich dokonca vedelo zahraničie ako v prípade tohto strenutia som nepočul, tak ak chcete niekoho označovať, hoci aj nepriamo za sympatizanta fašizmu,tak si najskôr pozrite čo máte doma a spravte si poriadok tam a potom si od vás rád vypočujem akí sú Slováci fašisti. :!:
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Člověče, kdyby sis přečetl, co předcházelo, tak bys pochopil, že "milovaný prezident Tiso" je ironie, namířená na kapitána SS! Já si rozhodně nemyslím, že Slováci jsou banda fašistů!

Asinácek kapitán SS použil tuto hlášku s tvrzením, že Tiso byl odsouzen neprávem atd. Což se ani zatím nepokusil něčím obhájit. Proto ta ironie. A určitě si nemyslím, že jeho názor je na Slovensku většinový.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
werwolf
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 25/7/2005, 15:21

Příspěvek od werwolf »

slovensko podporovalo Tisa preto lebo chcelo byt konecne samostatny stat a nie babkou v niecich rukach ako roki pred tym hoci sme sa zapredali nemecku a v tych casoch nemecko bolo obrovsky silne a byt spojencom nemecka brane ako privilegium sme na papieri aj ako nazvom boli slovaci
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Abrams:Názor na Tisa od tebe hodnotím velmi kladně,co se týče vašich dnešních fašistů,rozhodně nemáš dobré informace,vaše Národná pospolitost a její uniformy jsou jasným důkazem,nic takového u nás není,a také u vás vznikla firma na výrobu NS mody s názvem Resistance+různé odbočky Národního odporu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hauptsturmfuhrer
desátník
desátník
Příspěvky: 42
Registrován: 26/7/2005, 13:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hauptsturmfuhrer »

Radola Gajda píše:Abrams:Názor na Tisa od tebe hodnotím velmi kladně,co se týče vašich dnešních fašistů,rozhodně nemáš dobré informace,vaše Národná pospolitost a její uniformy jsou jasným důkazem,nic takového u nás není,a také u vás vznikla firma na výrobu NS mody s názvem Resistance+různé odbočky Národního odporu.
asi myslis Slovensku poslpolitost, ktora je jasnym dokazom neviem coho.. uniformy nie su nicomu podobne, nie je to cierna kosela aku nosila garda, je tmavomodra. dvojkriz je symbol Slovenska. A teraz reakcia na Yamata, Tiso spravil vsetko pre to, aby to tu nebolo ako v protektorate, Slovensko bolo konecne slobodne, sice tu bol vplyv nemecka, ktore bolo v tom case silny spojenec..
Meine Ehre heisst Treue
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Vlkodlaku: místo bratrů Čechů, kteří, proč si to nepřiznat, Slovensku hodně pomohli, jste měli kuratelu Německa, byli jste vehnáni do války se SSSR, dobrovolně byli posláni občané - Židé na vyvraždění atd. Zajímavá cena za to, že na mapě bylo napsáno Slovensko...skutečné privilegium.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Slovensko bylo svobodné,tak to je hlod týdne.A proč vás ve 44 tým obsadili,když jste byli tak svobodní?
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

OK, jediné vysvětlení pro mě je, že jsi, kapitáne SS, úplně hloupej. Protože psát takové kraviny by ani nácek nemohl. Mimochodem, stále nereaguješ na ty Židy...no, nedivím se, vymyslet nějakou "omluvu" na tohle je dost těžké.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
werwolf
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 25/7/2005, 15:21

Příspěvek od werwolf »

radola gajda:preto lebo sa chystalo povstanie a Nemecko nechcelo pustit Slovensko len tak a preto ho wehrmacht obsadil a rozbil povstanie
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Aha,to je pro mě nová informace....
Obrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Radola Gajda píše:Slovensko bylo svobodné,tak to je hlod týdne.A proč vás ve 44 tým obsadili,když jste byli tak svobodní?
V roku 44 sa fronta blížila ku Slovenským východným hraniciam. Na východnej fronte bojovali tiež slovenské vojská. NROS-Národná rada obrany štátu rozhodla tieto vojská stiahnuť a opevniť Karpaty na severovýchodnom Slovensku. Toto opevnenie mali držať slovenskí vojaci a malo nadväzovať na maďarskú obrannú líniu. Tento plán počítal so stiahnutím vštekých slovenských vojsk z východu a aj z Talianska. Plán navrhol generál Čatloš a bol schválený 12.februára 44. Jednotky,ktoré mali držať východné opevnenie sa volali Východoslovenská armáda. Taký bol plán. Ale v skutočnosti šlo čatlošovi o to,aby držali Dukelský priesmyk a východné hranice Slovenský vojaci. Ide o hornatú oblasť,kde sa dá viesť dlho obranná vojna. Ak by toto územie bránili Nemci spomalil by sa postup Rusov na Slovenské územie. Preto ak by sa k Východoslvenskej armáde,priblížila červená armáda, slovenskí vojaci by prešli na ruskú stranu a priesmyky by uvolnili. Tak by bola narušená celá nemecká obranná línia. Lenže! Nemci od počiatku vedeli,že Slovenskím vojakom nemôžu príliš dôverovať. General Schlieper zástupca OKH na Slovensku vyhlásil: "Slovenská armáda môže byť použitá jedine za predpokladu,že bude podriadená nemeckým jednotkám. Zvlásť treba zabezpečiť,aby Slováci nedostali vlastný obranný úsek a naviac pod vlastným velením!"
Takže Nemci tušili,že Slovnskí vojaci nebudú brániť daný úsek a preto boli členovia Východoslovenskej armády koncom augusta,pred začatím SNP, odzbrojené a ich miesta na obrannej línii obsadili Nemci.
Tým sa sklomplikoval aj priebeh SNP,kedže sa rátalo,že s povstalcami sa Ruské vojská zakrátko po vypuknutí povstania spoja. Nemci však východné hranice držali a napokonc povstalecké územie s centrom v Banskej Bystrici obklúčili a začali s likvidáciou. Po dobytí Bystrice sa povstalci a slovenskí vojaci,ktor sa účastnili SNP, museli schovať do hôr,kde boli nesutále prenasledovaní. Ako zaujímavosť dodám,že SNP sa účastnila aj americká misia SOE (Special Operaton Executive). Jej úlohou bolo zachraňovať zostrelených amerických letcov, podporovať povstalcov a tiež vytvoriť si sieť informátorov do budúcnosti. Po dobytí Bystrice,museli členovia expedície ujsť do hôr,kde bola napokon značná časť pochytaná a väčšina prepravená do koncetračných táborov a popravená.
Tak neviem čo je podla teba hlod.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hlod je napsat, že Slovensko bylo svobodné v období 1939-44. To přeci byla papírová nezávislost, o svobodě a samostatnosti nemohla být řeč!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Bola tu nejaká zmienka o tom,že Slovensko predávalo Židov do koncentrákov,neviem možno som len zle pochopil,alebo tak nejak. Faktom je,že Slovensko Židov nepredávalo,ak to berieme z pohladu ekonomického. My,sme totiť za každého odvedeného Žida platili istú čiastku,čo boli nejaké poplatky,týkajúce sa prevozov do akože pracovných táborov. To len pre informáciu.

Môj názor na Tisa je asi takýto. Treba uznať jeden nepopreratelný fakt,že zachránil autonómiu a samostatnosť Slovenska od Maďarov,ktorým ešte ani v tej dobe nedošlo,že toto neni ich územie. Preto ak by nevzniklo Slovensko je pravdepodobnejšie,že by tu mali vplyv Maďari. To je fakt,ktorý nikto nevyvráti. Tým vlastne zachránil Slovenskú kultúru jazyk a tak. Ale potom je tu fakt,že podporoval odvody Židov,pritom ku koncu vojny mu iste bolo jasné,aký osud ich čaká. Zachránil síce Slovákov ale zničil Židov. Nikto však nemá právo uprednostniť existenciu a prežitie istého národa alebo rasy,ak podmienkou prežitia jedného národa je vyvraždenie druhého. Proste nikto nemôže povedať,že aby sme sa zachránili my,môžu zomrieť druhí. To je základné pravidlo etiky,humánnosti a neviem čoho ešte.
Pritom dnes neexistujú nejaké údaje alebo informácie o Tisovi, čo presne o transportoch vedel a čo nie. Buď ide o komunistické žvásty o tom aký to bol fašista a ako o všetkom vedel a podporoval Nemcov. Alebo o cirkevné,ktoré ho obhajujú,že o ničom zpočiatku nevedel. Preto o ňom nemôžem povedať,že bol dobrý alebo zlý. Zachránil Slovensko-dobre,ale takisto sme exportovali Židov, po dobytí Banskej Bystrice v 44 dekoroval nemecké jednotky,ktoré sa podielali na zničení SNP.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

YAMATO píše:Hlod je napsat, že Slovensko bylo svobodné v období 1939-44. To přeci byla papírová nezávislost, o svobodě a samostatnosti nemohla být řeč!
A môžeš mi prosím ťa povedať,ktorí štát na nemeckej strane bol slobodný na 100%? Okrem Nemecka ani jeden. Ja hovorím o tom,že sme mali slovenskú vládu, vlastnú armádu atď. Netreba chytať za slovíčka. Vznik SLovenska bol podriadený tým,že nikdy nepôjde o úplnú slobodu,to je predsa jasné,že Nemci nerozbijú Českosloensko, z Česka sparvia protektorát a SLovensku dajú úplnú volsnoť a samostatnosť.
Chceš povedať,že československo bolo počas sovietskych časov úplne slobodné, mohlo sa rozhodovať nezávisle na rozhodnutiach "Velkého ruského brata"? Podla rusov sa podriadovali mnohé veci, mohli sme sa slobodne rozhodovať na koho "stranu" prejdeme? či na západ alebo k Rusku? Myslím,že ani nie. Dokonca sme mali nariadené aký režim tu má vládnuť a ak sa to Rusku nepáčilo,šup sem vojská Varšavskej zmluvy aby nám tu bratsky pomohli. To isté by sa stalo,keby Tiso nerobil veci ktoré sa zhodovali s Nemeckým názorom a smerom. Proste konanie každého štátu je do istej miery závislé odvodené aj od iných štátov, také,že každý štát si robí čo chce a má úplnú slobodu neexistuje.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

To co jsem psal já ,nebo Yamato byla ironi,viz. svobodné Slovensko i následný zábor,kterou jsi zjevně nepochopil.To co zde píšeš,jsou všeobecně známe věci,kterými lidi na tomto foru,už nemůžeš překvapit.Tisovi projevy,byli víc než příznačné,takže si myslím,že psát to,že Tiso neměl ani potuchy o tom co se děje se slovenskými Židy,je blbost!A nelze srovnávat autonomii Čech a Slovenska,česko bylo protektorát,vláda byla na úrovni skautského spolku,vše se točilo jen kolem Franka či Heydricha,Neurath byl jen nasazená figurka.
Obrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Ale ved ja som protektorát so Slovenskom nikde neporovnával!!!
Teda ja neviem, ale ak napíšeš vetu,že "Slovensko bylo svobodné,tak to je hlod týdne.A proč vás ve 44 tým obsadili,když jste byli tak svobodní?" a potom ked ti niekto odpovie, prečo bolo Slovensko obsadené ty odpovieš,že to je pre teba nová informácia,tak sa mi to ako irónia zrovna moc nezdá.
Uživatelský avatar
werwolf
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 25/7/2005, 15:21

Příspěvek od werwolf »

ja si osobne myslim ze uz od zaciatku SNP bolo jasne ze wehrmacht potlaci povstanie za niekolko dni a ze povstalci nemaju sancu v 44 bol front ako tak cely a tak mohol wehrmacht v klude zasiahnut

PS:nevie prosim niekto ako dlho trvalo povstanie presny datum prosim (nechce sa mi hladat)?
Uživatelský avatar
Hauptsturmfuhrer
desátník
desátník
Příspěvky: 42
Registrován: 26/7/2005, 13:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hauptsturmfuhrer »

YAMATO píše:OK, jediné vysvětlení pro mě je, že jsi, kapitáne SS, úplně hloupej. Protože psát takové kraviny by ani nácek nemohl. Mimochodem, stále nereaguješ na ty Židy...no, nedivím se, vymyslet nějakou "omluvu" na tohle je dost těžké.
ake ospravedlnenie? to sa akoze mam ja ospravedlnit za odvoz zidov zo slovenska, alebo ako? zhodujem sa stym co napisal abrams, ze aby zachranil slovakov, dal depotovat zidov.. a inak, neviem preco si ma nazval nackom, a myslim si ze "rozumny" clovek by sa mal zamysliet, kym niekoho krivo obvini. usudzujes to podla mojej fotky? ja na tvoju tiez nic nehovorim a pritom japonci tiez neboli ziadni svatci..
Meine Ehre heisst Treue
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Hauptsturmfuhrer píše: zhodujem sa stym co napisal abrams, ze aby zachranil slovakov, dal depotovat zidov..
To,že ich dal deportovať pre záchranu Slovákov je často používané na jeho obhajobu. Ja sa s týmto tvrdením nestotožňujem v tom zmysle,že by som to schvaloval. Ako som povedal, žiaden národ nemá právo uprednostniť svoje prežitie pred prežitím národa iného.
Zamčeno

Zpět na „čs. osobnosti, vojáci, lidé“