Moderátor má právo

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Kde zmizel Alchymistův příspěvek? Asi ho Pege smazal... Bohužel nevím co v něm bylo....
Alchymistuv nazor by me taky zajimal...
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Nic o tom nevím, ale pokud to zavánělo politikou od toho je tato debata
www.debata.palba.cz/viewforum.php?id=18
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Tak dik Lorde.
Stejne mam s tohoto fora smisene pocity.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jak to myslíš chlape, já naopak považuji za účelné oddělit věci technické a politické.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Je to jen muj osobni nazor. Nezda se mi situace kolem XBR-radaru nejak pruhledna a jasna po technicke strance. Z nekolika prispevku i po "vytrideni" citim spis emoce. (asi jinak vnimam hranici mezi politickym a nepolitickym)
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Určité emoce z toho sice cítit můžeš, ale je to alespoň nějak argumentačně a technicky podloženo ... narozdíl od debat, kde tato hranice není zřejmá vůbec.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Čo presne obsahoval môj príspevok si už nepamätám, ale zrejme som poukázal nielen na technické veci, ale aj vojensko-politické a politické súvislosti. Celý problém nie len o tom, čo to je, ale aj akú to má skutočný funkciu a účel a čo to urobí v oblasti strategickej.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

Alchymista píše:Čo presne obsahoval môj príspevok si už nepamätám, ale zrejme som poukázal nielen na technické veci, ale aj vojensko-politické a politické súvislosti. Celý problém nie len o tom, čo to je, ale aj akú to má skutočný funkciu a účel a čo to urobí v oblasti strategickej.
No ono je spis pruser, ze ty vlakna a prispevky nepresouvaj, ale proste mazou. Takze jsou na te slavne debate prazdna vlakna bez obsahu. Docela to chciplo. Kluci si zacli hrat misto na diskuzni forum na encyklopedii.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Povětšinou chcíply věci týkající se politiky. Jsme stále diskusní fórum, ale více o technických a vojenských otázkách.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Lord píše:Povětšinou chcíply věci týkající se politiky. Jsme stále diskusní fórum, ale více o technických a vojenských otázkách.
pinkolin píše:Jako jo, je to fakt vase vec, kam to smerujete. Ja si treba vazim Michana, jeho prispevky o Vietnamu jsou super, ale ten treba vsude pise, diky za prispevek, stale se ucim, blablabla a to torelujete. A je to 90% jeho prispevku a to tolerujete. A to je podle me klasicky typ prispevku, ktery mi vadi, protoze neobsahuje zadnou informaci, ktera by mi neco poskytla.

Zatimco politicke pozadi nejakeho konfliktu pripadne vzniku nejakeho zbranoveho systemu je pro me krajne zajimave. Ale jak rikam, to je subjektivni a ja jsem ten clovek co to jen cte :-).
Možná to tolerujeme, protože michan píše právě ty články, takže jsme k němu schovívavější, protože na oplátku přináší určitou hodnotu. A ten článek si napsal sám.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Určité emoce z toho sice cítit můžeš, ale je to alespoň nějak argumentačně a technicky podloženo
Promin, ale napriklad tohle se mi nezda politicky "koser".
Velmi zajímavý článek na "levicových" BL
Palbu jsem objevil celkem nedavno, takze jsem toho nestihl "prolouskat" nejak moc ale z Alchymistovymi prispevky mam zatim jen dobre skusenosti (mysleno, jsou k veci). Proto pisu ze se mi zda ze je diskuse o PRO ovlivnena i emocema moderatora.
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

Lord píše: Možná to tolerujeme, protože michan píše právě ty články, takže jsme k němu schovívavější, protože na oplátku přináší určitou hodnotu. A ten článek si napsal sám.
No, asi by mel byt rovny metr pro vsechny. Ja treba bych taky rad nejak podekoval za kvalitni prispevek, ale vim, ze je to pak o nicem a kazim tim technickou diskuzi, do ktere sam nemam co rict (priznam si to).

Mozna urcite bude pro phpbb modul na hodnoceni temat, co ho pridat a bylo by mozne poslat autorovi (nebo tomu tematu) nejake body? Zaroven by se tak dalo lepe orientovat v kvalite prispevku... Proste jako znamka ve skole. Asi blbost.
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

pinkolin píše: Mozna urcite bude pro phpbb modul na hodnoceni temat, co ho pridat a bylo by mozne poslat autorovi (nebo tomu tematu) nejake body? Zaroven by se tak dalo lepe orientovat v kvalite prispevku... Proste jako znamka ve skole. Asi blbost.
O tomhle všem už se tady mluvilo. Ale já o podobných věcech mluvit nesmím, protože mě jinak Pege vykáže na Debatu, načež mi vysvětlí, že se nevyznám v phpBB, a proto bych se dané diskuse neměl účastnit..no a nebo Lord taktně dodá, že jsem moc mladý, abych na nějaké věci mohl mít správný názor.

Momentálně je to tak, že na Palbě je kvalita..ehm..vše, co je adminům/moderátorům příjemné a na Debatě je kulový. Moderátoři se o fórum ale všeobecně nestarají vůbec..když se tady rozhořel čistý flame plný hrubých (a pro mou mladou duši naprosto nepřijatelných) urážek, tak žádný moderátor ani nehnul brvou. Ale jakmile jsme se dotkl citlivého tématu - a to i slušnou cestou - byl jsem odeslán tam, kam slunce nesvítí (tedy na Debatu) a bylo se mnou jednáno tak, že jsem se na tohle fórum nas*al a necítím teď žádnou potřebu pro něj cokoliv konstruktivního dělat. Takže čekám, jak se poměry změní, či zda se vrátí Palba, kterou jsem měl rád.
Obrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Čo presne obsahoval môj príspevok si už nepamätám, ale zrejme som poukázal nielen na technické veci, ale aj vojensko-politické a politické súvislosti. Celý problém nie len o tom, čo to je, ale aj akú to má skutočný funkciu a účel a čo to urobí v oblasti strategickej.
Taky me zajimal nazor nekterych clenu diskuse na strategicke aspekty PRO, ale jelikoz strategie je velmi zavisla na politice a po nejakych upravach co jsem na tehle diskusi spozoroval tak jsem se toho vzdal.(myslim, ze neni pochyb o neuspechu Debaty )
Fakt je, ze tusim vsichni Admini tvrdi ze tema PRO je Pandorina skrinka. Ja si akorat myslim ze uz je chte-nechte otevrena.

PS:Jinak si praci adminu PALBY vazim. :wink:
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Já ve zkratce doplním toto:

Debata byla vytvořena jako kompromisní varianta proti variantě úplnému zákazu různých flame, konfliktních a nevojenských témat na Palbě.
Pokud s ní má někdo problém, nikdo ho tam nenutí a může jít na tyto témata tlachat jinam - konkurence je na netu dost.

Co se týče možnosti hodnocení témat, ta bude na Palbě zavedena. phpBB+ v sobě již článkový KB mod obsahuje, pouze ho musí "někdo" z adminů aktivovat a začít plnit.

I to je jeden z důvodů, proč vznikla Debata a jistá část témat tam byla přesunuta. Spuštění tohoto KB módu v kombinaci s případnou flame diskuzí by mohlo Palbu zahlcovat a omezit funkčnost (rychlost).

Již mnohokrát bylo zmíněno, že typ fora phpBB+ není ideálním řešením pro takovýto rozsah diskuze v kombinaci s obrázky.
Proto je naprosto NUTNÉ, pokud chceme zachovat stávající rychlost a pružnost při neustálém růstu Palby, rozsegmentovat jí na části jako je ForumFoto,Galerie či Debata.
Nechat situaci tak jak je by znamenalo neustálé zpomalování Palby až do fáze naprosto líné "mrchy" načítající obří DB a uživatelsky jedoucí rychlostí GPRS.

Stavění se "na zadní" a volání po předchozích "stavech" prostě nic neřeší. Pokud chceme mít stále funkční a rychle jedoucí Palbu i za 1,2, 5 let, je naprosto NEZBYTNÉ tento stav průběžně řešit.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Doporučuji lidem typu pinkolin a některým dalším přestat se otírat o jméno michan.
Někteří z nich zde zatím tak napsali, že dříve byla vrtule čtyřlistá, poté trojlistá a pak dvojlistá.
Není proto co se od nich nejen učit, ale není jim ani zač děkovat. Zároveň číslo 90% příspěvků od michana svědčí o tom, že se mají doučit i matematiku! A začnou tím, že si zjistí poměr příspěvků/ poměr odborných článků!!!
Ono totiž vynášení rychlých soudů, aniž bych se se vším seznámil - no o lecčemž to také svědčí ( povrchnost, nezkušenost až hloupost...)
Mou generaci učili to, že když Tě někdo poskytne kvalitní hardwere, nebo softwere - poděkuj.
Zároveň nás učili, nejen rodiče, ale i okolí - povzbuď toho kdo začíná a kdo kolikrát toto povzbuzení potřebuje. A také, stále se uč novým věcem!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pinkolin
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 200
Registrován: 4/6/2007, 18:39

Příspěvek od pinkolin »

michan píše:Doporučuji lidem typu pinkolin a některým dalším přestat se otírat o jméno michan.
Někteří z nich zde zatím tak napsali, že dříve byla vrtule čtyřlistá, poté trojlistá a pak dvojlistá.
Není proto co se od nich nejen učit, ale není jim ani zač děkovat. Zároveň číslo 90% příspěvků od michana svědčí o tom, že se mají doučit i matematiku! A začnou tím, že si zjistí poměr příspěvků/ poměr odborných článků!!!
Ono totiž vynášení rychlých soudů, aniž bych se se vším seznámil - no o lecčemž to také svědčí ( povrchnost, nezkušenost až hloupost...)
Mou generaci učili to, že když Tě někdo poskytne kvalitní hardwere, nebo softwere - poděkuj.
Zároveň nás učili, nejen rodiče, ale i okolí - povzbuď toho kdo začíná a kdo kolikrát toto povzbuzení potřebuje. A také, stále se uč novým věcem!
1. Napsal jsem, ze si te jako AUTORA vazim a tve prispevky ctu rad
2. Tve prispevky diky, stale se ucim, blablabla jsou pres vsechny tvoje zduvodneni klasicky offtopic a pusobi rusive.
3. I diskuze na internetu musi mit pravidla. A pokud moderatori rikaji, ze tu offtopicy nechteji, meli by prave lampasaci jit prikladem, ne?

Tak se ty potrefena husicko nezlob, stejne te mam rad :-)
Kdo čest nemá, druhému jí nedá.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Já se za poděkování a povzbuzení jiného člověka ( jeho kvalitního odborného článku) nikdy nebudu cítit offtopic. Je to mé, věkem nasbírané ego.
Nečti to! Nenech se rušit!
Já to tak cítím a tak to vyjádřím - nemohu za to. Zároveň si myslím, že to mnoho lidí potřebuje a je to i, představ si -slušné.
Poděkování za dobrý hardwere a softwere, je i na internetu, jako v životě, pravidlo slušnosti.
Necítím to prostě jinak!
Jinný prostě nebudu.
Né vše je černobílé!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pege dobře rozebral důvody, rychlost je důležitá. Tu dosahujeme segmentací. Rovněž dobře uvedl, že politických a jiných debat je na netu mraky. Jinak řečeno, zavést hodnocení … možná dobrý nápad, ale kdo bude ty příspěvky hodnotit, jeden dva lidé … nikdo … kdo zaručí při malém hodnocení objektivitu. Nebo to zas přinese starost adminů a moderátorů s hodnocením, bude vůbec nově příchozí vědět, že něco takového existuje? V neposlední řadě to stejně nebude přehledné a přinese zbytečně zahlcení databáze.

K michanovu příspěvku nutno podotknout jaké má Palba hodnoty? A on to vystihl dobře … v lidské společnosti existují v podstatě dva systémy odměňování … podle potřeb a podle zásluh. Případně jejich kombinace. Podle potřeb chtěli rozdělovat komunisté … bohužel se tím ztrácela motivace jedince, rozdělování podle potřeb však stále funguje třeba u dítěte … to je bezbranné … nemá co nabídnout a přitom potřebuje nakojit, najíst, naučit a to nebo ono.

V dospělé společnosti pak už funguje většinou rozdělování podle zásluh. A michan se hodně zasloužil o rozvoj Palby psaním článků, z toho důvodu je mu možné ledacos tolerovat. Na rozdíl od některých, kteří toho zatím moc nepředvedli, za to mají plno řečí. My se je rádi vyslechneme, může být na nich něco pravdy, ale jsme neradi, když se to vyhrotí do silně konfrontačního tónu.

V kapitalistické společnosti jsou pak nejlepší odměnou peníze, tedy např. výše platu, prémie, apod. Palba žádné peníze nedává, pak se musí „odměna“ vyjadřovat jinak. Nejlépe nějakým uznáním, jako např. vyznamenáním, ale také slovní – chcete-li napsanou pochvalou.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Pánové, tohle je stále dokola mlácení prázdné slámy. Taky něco namlártím, aniž bych si myslel, že to něčemu pomůže.

Základna...byl bych všemi deseti pro kompletní zrušení tohoto tématu. Oddělit toto téma od politiky je přímo neskutečně absurdní, je to nonsens první kategorie, protože podstatou této kauzy je právě politika. Technika je zde na vedlejší koleji a zavádění řeči na technické či zdravotní aspektz je účelové odvádění od základních problémů.

No a pak tato věc...v některých věcech se Palba začíná nebezpečně blížit např. Frontě...jediný pravdivý názor, zákaz politiky i tam, kde je to nesmysl (u nás v PRO, u nich v "Sudetoněmecké otázce"...tu teď dokonce radši zamkli, když ne každý souhlasil s jejich správným názorem), a když už, tak jen :vodcaď-pocaď". Začíná tu být v některých částech až moc dusno...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“