Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

jarl píše: 30/10/2022, 09:51 ...dobře pracovali s odhalením identity Saurona...
Chceš říci žes to nevěděl od prvního treileru?
Tak to jsi první od koho to čtu či slyším.
:shock:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Na Netflixu je britský film z roku 1942 The First od the Few.
Což by měla být asi povinnost pro všechny milovníky letounu Spitfire. Film jako takový je věnován tvůrci Spitfire R.J.Mitchellovi.
Jednu z rolí tam hraje David Niven, který tehdy dělal mimojiné i pro britskou rozvědku (v partě měl i Christophera Lee)
https://www.csfd.cz/film/26044-the-firs ... w/galerie/
ObrázekObrázekObrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od HONZIK11 »

Uz jsem videl.Diky. A taky ,,Na zapadni fronte klid,,. Az na ty tanky s klasickymi pasy me to hodne vtahlo do deje tech vsech prvo valecnych absurdit.Uplna hruza z pouziti plamenometu me jen tak neopusti, nemluve o osobnich soubojich ala,Zachraňte vojína Ryana.
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Daver »

Tak jsem viděl Na západní frontě klid. Má fakt top a atmosféru a vizuál. Akorát to není Na západní frontě klid no. To je jako Hvězdná pěchota, to je taky super film ale...není to Hvězdná pěchota. Je to dobrej snímek z 1. světové války (takových zas tak moc není), ale je to mizerná adaptace knihy.
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

S knižní předlohou to opravdu nemá moc společného. Úplně tam chybí scény ze zázemí a i výcvik rektutů je jenom naznačen. Celý film stojí jenom na hrůzných zážitcích z fronty a nedokázal jsem se s žádným z hrdinů pořádně ztotožnit. Ta starší adaptace měla mnohem působivější atmosféru a příběh, ale pořád je to dobrý válečný film.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Podle mě dobrý rozbor seriálů Rod draka a Prsteny moci:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Sledujete někdo Andora Šándora ze StarWars?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Necelé dva díly, ale nezaujalo mě to.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

S tebou je to těžké, já jsem u sedmého během pár dní a jsem nadšen. Je to jiné, takové přízemní. Možná kdyby to čmárli na "skicák" co? :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Je fakt, že teď mě toho moc nenadchlo.
Dokonce ani můj oblíbený Westworld nejsem schopný dokoukat. A celkem chápu, že už ho zrušili 😁
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Tak zase mě se Westworld líbil. Ocenil jsem, že konec byl co do vyznění prakticky identický, jako v původním filmu. Přičemž mi přišlo, že je to už míněno jako definitivní konec, takže jsem ani nečekal, že by měla být nějaká 5 řada a docela mě překvapilo, když Nolan tvrdil opak.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Máte někdo nakoukanou první sérii neobvyklého fantasy seriálu Carnival Row? Přišel jsem na něj minulý týden v souvislosti s blížící se druhou sérií a zatím jsem po zhlédnutí tří dílů velmi spokojen. Bohužel sledovanost asi nebyla taková aby se ospravedlnily náklady na tvorbu takového prostředí takže druhá řada bude i řadou poslední.

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Díky, Andór Šándór je pomalu u konce, tak podřadím na motýle.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Pod tuhle recenzi bych se i podepsal
https://www.kinobox.cz/clanek/22943-and ... ti-rebelie
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Pluk mizerů
Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)
Tolik citace z ČSFD
https://www.csfd.cz/film/1166469-pluk-mizeru/prehled/
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Právě jsem viděl a doporučuji na Netflixu Četa 317
Na ČSFD tento film vystihuje komentář jednoho uživatele
Květen roku 1954. Francouzi bojují v Indočíně o svůj ztracený předválečný vliv ve válce, která později vstoupí do dějin pod názvem ,,první vietnamská válka.'' Fracouští vojáci se bijí udatně, ale v té době samozřejmě nevědí, že je to válka ztracená. Ti co jí přežijí a věnují se dál svému válečnickému řemeslu si pak stejně smutné poznání zopakují v Alžíru... Poválečný antikolonialismus zkrátka nešlo zastavit a hodně zemí začalo toužit po svém vlstním uspořádání a svobodě... Jestli tomu tak bylo dobře můžeme se dneska jen dohadovat... Četa 317 ustupuje deštným pralesem směrem k jedné z opevněných základen poblíž hlavní základny v Dien Bien Phu. Cestou absolvují izolované lokální přestřelky s nepřátelskými zásobovacími transporty nebo hlídkami vietminu. Skupině velí mladý důstojník. Je schopný, ale v zemi je jen 18 dní. Pod palcem má velmi schopného bojovníka, který coby odvedený Alsasan za války bojoval ve wermachtu a prošel celé Rusko. Zde ve Vietnamu se mu líbí a je tu už dlouho. Chtěl by tu po válce zůstat. Líbí se mu místní dívky, příroda, Francie je jej už neláká. Tohoto veterána zahrál Bruno Cremer s takovou grácií, že bych mu snad věřil, že v Indočíně bojoval. Oproti veliteli má krapet rozdílnější názory jak se chovat v obsazených vesnicích či jak zacházet s raněnými. Je to dáno jeho zkušenostmi. Zatímco velitel Jasques Perrin zraněné vleče celou cestu sebou, byť mají jen malou šanci na přežití, veterán mu radí je nechat na místě, protože zdržují a ohrožují zbytek jednotky... Sledujeme tak velmi náročný postup džunglí a neustálou snahu se spojit vysílačkou s jednou z blízkých základen... Z rádia však přicházejí čím dal horší zprávy přičemž ta nejhorší je, že Dien Bien Phu i přes nesmírně statečný boj výsadkářů a legionářů padl..... Strašně jsem litoval, že film není v barvě. Už kvůli té přírodě, řeky, vodopády džungle, hory... Ale ta nebarevnost mu zase dodala skvělé aroma skoro až dokumentárního snímku z té doby.... Z války v Indočíně jsem zatím neviděl lepší věc! Dávám 4 doušky tříhvězdičkového koňaku z lékárničky! * * * *
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

No, letos jsem s podzimem sledoval "jen" odpočinkovky :)
Dokoukal jsem Wednesday. Je to příjemně Burtonovský, příjemně Addamsonovský, trošku horror, trošku detektývo, trošku pro dorostence, trošku pro zasmání, prostě na večerní odpočinek fajn.
A před tím jsem čučel na Inside Job. Kreslená ujeťárna kde je snad všechna utajovaná pravda světa. Země je placatá, prezident je robot, světu vládnou ještěři a hlavní hrdinka je magorka s rodiči, kteří jsou naprostí magoři, a pracuje pro - pšt :)
Oboje mohu doporučit, stejně jako loni shlédnutou Castlevanii, kreslenou fantasy typu "pro upíry ani není kam plivnout".
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Souhlas - Piklírna (Inside Job) je dobrá uchylárna a Castlevania byla hodně dobrá.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Alfik píše: 6/12/2022, 10:14 Dokoukal jsem Wednesday.
Taky jsem to teď dokoukal. Po těch všechn distopických seriálech to je příjemná změna. Má to příjemný burtonovský nádech, po Addamsech to má dobrý černý humor, obsazení je povedené.
Jenna Ortega (Wednesday) umí ten kamenný obličej velmi dobře. A myslím si, že se skvěle vyrovná původní pubertální Wednesday, kterou hrála Christina Ricci.
Catherine Zeta Jones (Morticia Addams) snese srovnání s Anjelicou Huston (Janet Waldo si už moc nevybavuju, ten seriál u nás běžel když mi bylo 12).
Luis Guzmán (Goméz Addams) je bohužel o dost slabší, než Raúl Julia. Raúl měl větší charisma a jeho zvířecí/romantická posedlost manželkou byla uvěřitelnější.
Fred Armisen a Christopher Lloyd( (strýček Fester) jsou zahraní dobře, ale Lloydův byl trošku větší magor :D

Jinak na dotaz jak dlouho dokáže Jenna Ortega nemrkat, tak jí naměřili 43 sekund, přičemž s ní vedli normální rozhovor.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

jarl píše: 18/11/2022, 15:18 Máte někdo nakoukanou první sérii neobvyklého fantasy seriálu Carnival Row? Přišel jsem na něj minulý týden v souvislosti s blížící se druhou sérií a zatím jsem po zhlédnutí tří dílů velmi spokojen. Bohužel sledovanost asi nebyla taková aby se ospravedlnily náklady na tvorbu takového prostředí takže druhá řada bude i řadou poslední.
Tak jsem to včera dokoukal a jsem velmi spokojený. Vizuálně to podle traileru vypadá jako seriál pro odrostlejší děti, ale zdání klame a doporučená přístupnost je kvůli drsným a sexuálním scénám až od osmnácti let. O to víc mě mrzí, že seriál po druhé řadě skončí, a protože to bylo oznámeno až nedávno, pochybuji že scénáristé dostali možnost příběh nějak smysluplně ukončit.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“