Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Včera jsem byl v kině na novém Janu Žižkovi a byl jsem doslova šokován. Nic velkého jsem od toho filmu neočekával, ale že to bude až taková katastrofa, to jsem vážně netušil. První třetina ještě dávala nějakou naději alespoň na průměrný film, ale potom už se tam až do konce jenom po lesích a jeskyních naháněly a rubaly dvě party žoldnéřů, které si neustále vzájemně unášely neteř francouzského krále, kterou hodlali králové Václav a Zikmund využít ve svých mocenských hrátkách. Nejenže to bylo špatně natočené, ale byla to doslovná přehlídka nejrůznějších filmařských klišé doprovázená zpěvy husitských chorálů dávno před smrtí Jana Husa. No prostě děs.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Takže ani dobrý historický a ani dobrý akční film? To mě ani nepřekvapuje. Sice na Jáklovi oceňuji, že jako jeden z mála českých filmařů současnosti má originální vize, ale přijde mi, že je nedokáže dostatečně dobře realizovat.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Z historického hlediska je to úplný paskvil. Německá knížata sesadila Václava IV. z trůnu římského krále už v r. 1400, ale tady se nám tvrdí, že Václav v r. 1402 chystal římskou korunovaci na císaře. K tomu ovšem potřeboval peníze, které mu měl půjčit pán z Rožmberka, jenž se měl oženit s neteří francouzského krále. Václavovy stoupence napadlo, že když Rožmberkovu snoubenku nechají unést, budou ho moci snáze přinutit udělat co budou chtít. To samé ovšem napadlo i Zikmunda, takže si tu nešťastnici většinu filmu navzájem kradou jako nějaký kus masa, přičemž se nás Jákl snaží přesvědčit, že Žižka bojuje na té správné straně. Kdyby to alespoň mělo nějakou vnitřní logiku, ale ten scénář je hrozně slabý a některé momenty jako třeba vozová hradba složená z jednoho bojového vozu působí vyloženě trapně.

Je ale pravda, že ostatní diváci to mohou vidět jinak, protože jsme na tom byli ve třech a jeden kamarád tvrdil, že se mu to líbilo, protože to byla pěkná pohádka, a i druhý říkal, že to bylo celkem dobré. Koneckonců na ČSFD to má hodnocení 66 %, což není žádná katastrofa.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Tak vozová hradba o jednom vozu? Nejdu, dík. To raději na Myslivečka, to je prej dost dobré.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

jsem zvědav na připravovaný film Zbojník. Minimálně z fotek z natáčení si dávají záležet na co největší historickou přesnost.
Film se bude odehrávat v období Přemysla Otakara II, respektive jeho smrti.
Hudbu dělali stejní lidé co dělali hudbu pro Kingdome come :)
phpBB [video]
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Já jsem o víkendu shlédl toho Sevařana, a zatím nevím jak se k tomu postavit. Spíš asi jako ke krvavé pohádce.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Seveřan nebyl špatný, ale té temnoty a syrovosti tam na mě bylo už moc a nebyl jsem schopen se s hlavním hrdinou pořádně sžít. Ale ten Zbojník vypadá dobře.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 24/10/2022, 16:45 Z historického hlediska je to úplný paskvil.
V amerických recenzích se tvrdí, že film o Žižkovi nám o něm neřekne prakticky vůbec nic, natož, aby ho představil jako velkého vojevůdce. Fungoval by stejně, ikdyby místo něj byl někdo "bezejmenný". Co si tak čtu o tebe, tak tomu tak je, ano?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Včera jsem dokoukal první sérii Rodu draka a super. Ani jsem to nečekal.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Za mě taky velká paráda a praktický mu nemám co vytknout. Děj ubíhá svižně, žádná hluchá místa, postavy pěkně vykreslené a na přeobsazení hlavní postavy jsem už prakticky zapomněl. Jen si člověk při srovnání uvědomí, jak moc autoři odflákli poslední série Hry o trůny .((
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

já tím tak nadšený nejsem.. motivace některých postav se ztrácejí časovými skoky, takže si musíš domyslet, proč je někdo takový, či onaký. První série je takový rychloúvod k tomu co předcházelo Tanci draků.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

:D musíš na to koukat rychle po sobě. Když ne, tak je osobní motivace postav u diváka ztracena vcelku logicky. Já jsem třeba i ztratil přehled který díl jsem viděl poslední
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Tak asi nejhorší byl ten první časový skok. Než jsem se zorientoval kdo je kdo, tak byly závěrečné titulky :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Dzin píše: 25/10/2022, 00:17
jarl píše: 24/10/2022, 16:45 Z historického hlediska je to úplný paskvil.
V amerických recenzích se tvrdí, že film o Žižkovi nám o něm neřekne prakticky vůbec nic, natož, aby ho představil jako velkého vojevůdce. Fungoval by stejně, ikdyby místo něj byl někdo "bezejmenný". Co si tak čtu o tebe, tak tomu tak je, ano?
Z českého pohledu by s někým bezejmenným fungoval dokonce lépe, protože bychom se tolik nesoustředili na ty historické nesmysly. Film neznalému divákovi o skutečném Žižkovi prakticky nic neřekne, neboť během filmu ani nezjistí, že se jedná o reálnou postavu. Až po skončení filmu se dozví, že se jednalo o neporaženého vojevůdce a krátce uvidí v akci i scénku z bitvy (u Sudoměře?), kde jízda útočí na vozovou hradbu (tentokrát už složenou z několika vozů). Jestli bylo Jáklovým záměr zpropagovat Jana Žižku v zahraničí, tak se to těžce nepovedlo.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Rod Draka sleduji a za mě je to zatím super. Musím říci, že po časovém skoku jsem si myslel, že se s novými herečkami moc nesžiji, ale ve skutečnosti to bylo až moc rychlé. :wink: Prakticky už v té epizodě vše ok a na konci musím říci, že jsou naprosto super, perfektně si to mezi sebou "předaly", jako kdyby opravdu zestárly.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Ze světa Zaklínače. Na oficiálním instagramovem účtu Henry Cavilla se objevil text, že ve čtvrté sezóně se už neobjeví. Místo něj tam bude Liam Hemsworth.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1416
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Nová verze "Na západní frontě klid" zhlédnuta. Počin dobrý, jsem spokojen a doporučuji.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Včera jsem koukl a je to povedený film, vůbec mi nevadilo že je tak artově rozvláčnější. Osobně mi ale přišla (příběhově) lepší verze z roku 1979. Konkrétně mi docela chyběla scéna s francouzskýma holkama (která je jen naznačená), pilka na bodáku, návrat domů (a následný útěk zpátky), Kat je jakýsi mladý a dost mi chybí drobnost jako přechod z piklhauben na ocelové přilby, který hrál ve starším filmu docela důležitou roli. Vizuálně je samozřejmě nová verze úžasná, stejně tak hudba. Něco mi tam ale chybělo.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Tak jsem si včera dal podruhé poslední díl Rodu draka a tady jsou mé dojmy z první řady. Adaptovat knižní předlohu, která není románem ale kronikou, pro filmového diváka bylo bezpochyby náročné (už jenom pro ty časové skoky), ale scénáristé to zvládli dobře. Sice se mi nelíbily některé vymyšlené scény jako třeba vražda Daemonovy první manželky nebo pojetí postavy sera Cristona Cola, ale to jsou nepodstatné záležitosti. Celkově je scénář dobrý a poslední čtyři epizody jsem si vždy našel nějaké silné momenty, takže celá řada krásně graduje až k nevyhnutelnému tanci draků, který na nás čeká v další sérii. Celkové hodnocení je za mě 70 %, a kdybych měl hodnotit poslední čtyři díly tak 80 %.

Líbil se mi i seriálový Pán prstenů, ale tady je scénář o něco slabší, neboť jsme byli zahlceni obrovským množstvím postav a tím i dějových linek, a i když scénáristé dobře pracovali s odhalením identity Saurona, nemělo to srovnatelnou sílu s Rodem draka. Sice tomu také dávám 70 %, ale jenom díky tomu nádhernému vizuálu a podmanivé hudbě, ale i tak se těším na pokračování.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“