Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

To je ale jen klasický Pán Prstenů. Oni mají práva pouze k této trilogii. Ta ale byla už zfilmovaná a remake by asi nebyl moc úspěšný. Takže jim zbyly jen dodatky v knize, což jsou veškeré materiály, se kterými mohli pracovat. Proto o "věrnosti adaptace" nemůžeme mluvit, protože reálně není co adaptovat.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 587
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

Práve preto o tom treba hovoriť, lebo to jednoducho nedáva zmysel. :D Idem točiť o niečom, k čomu si nezoženiem základný materiál a potom som prekvapený, že moja interpretácia sa ľuďom nepáči. Kľudne si mohli z dodatkov vybrať nejaký iný príbeh, ktorý neni podrobnejšie popísaný v iných zdrojoch a spraviť si ten podľa seba. Prípadne si aj teda vybrať 2. vek ale namiesto kompletnej zmeny existujúceho príbehu vymyslieť nový, ktorý by bol len v danom prostredí zasadený ale všetky/väčšina hlavných postáv a samotný príbeh by bol ich originál. Stále by mohli čerpať zo značky LOTR pre marketingové účely, ale zbavili by sa aspoň časti nespokojných fanúšikov Tolkiena.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

sahidko píše: 5/9/2022, 11:00 Idem točiť o niečom, k čomu si nezoženiem základný materiál a potom som prekvapený, že moja interpretácia sa ľuďom nepáči.
Na druhou stranu podle ohlasu a sledovanosti to vypadá, že se většinou nový PP páči. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 587
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

Tak samozrejme, veď ja tiež nevravím, že je to najhoršia vec na svete. :D Pri prvých pár epizódach sa vysoká sledovanosť aj dala čakať. Je to súčasťou Amazon Prime, takže ľudia čo to majú predplatené si to pozrú podľa mňa. Koľko to pritiahne nových predplatiteľov je druhá otázka. Plus podľa toho, ako Amazon rieši negatívne hodnotenia priamo na samotnej stránke/imbd a pod. tak keby náhodou sledovanosť padla/nesplnila očakávania tak sa to aj tak nedozvieme. :D
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

První dva díly byly promítány v kinech v USA zadarmo. Takže se nedivte, že je shlédlo 25 milionů lidí.
Hodnoťte sledovanost až to bude za chechtáky.
Btw kolik že to stojí měsíčně, ta služby co to promítá? A kolik je na ní filmů a serošů (a tím pádem kolik společností dostává své tantiémy - mezi kolik se to dělí, pro nechápavé)? A kolik lidí si ji vlastně platí? Takže, když to všechno vydělíme, kolik asi dostane Bezos od ní? :D
Pro info, i takové kdysi pecky jako Přátelé, BBT a SG1 se dnes "přibalují" zadarmo (coby bonus či svého druhu množstevní sleva neboli rabat) když si koupíte práva na dvě či tři uvedení nového filmu v průběhu jednoho roku. Proto jsou na Primě furt-a-pořád dokola :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Alfik píše: 6/9/2022, 09:59 První dva díly byly promítány v kinech v USA zadarmo. Takže se nedivte, že je shlédlo 25 milionů lidí.
Hodnoťte sledovanost až to bude za chechtáky.
To mi přijde jako krajně nepravděpodobné. Můžu požádat o zdroj tohoto tvrzení, které je v rozporu se vším co jsem zatím četl?

Jinak bylo už předem jasné, že seriálový Pán prstenů vyvolá rozporuplné reakce. Scénáristé prostě mohli pro svůj příběh z Tolkiena použít jenom holou kostru a museli na ní nabalit vlastní příběh. Proto je vlastně zbytečné říkat, že se nedrží Tolkiena, protože to bylo jasné už předem. Já jako fanoušek Tolkiena jsem byl zpočátku velmi skeptický, ale první dvě epizody se mi k mému překvapení líbily. Ne, že bych si z předloženého příběhu sedl na zadek, ale cítil jsem nejenom z krásného vizuálu, ale i mnoha scén tolkienovskou atmosféru a rád se nechám překvapit jakým směrem se děj bude ubírat dál.

Ani ti černoši mi nakonec nevadili, i když v trailerech mi lezli na nervy. Obával jsem, že to bude vypadat jako setkání hvězd americká NBA, ale nakonec jich tam moc nebylo. Mezi elfy a trpaslíky zatím vždy jenom jedna větší postava a akorát mezi předchůdci hobitů je těch tmavších větší množství. Jasně, z pohledu Tolkienových knih je to pitomost, ale vzhledem k tomu, že se jedná o scénáristy vymyšlené postavy, nemám s tím problém. Něco jiného by bylo, kdyby takto postupovali přímo u postav z knižní předlohy (jako u Zaklínače), protože třeba černou nebo šikmookou Galadriel bych už nerozdýchal.

Zatím to vidím tak, že se prostě řada lidí už předem rozhodla, že se jim seriálový Pán prstenů líbit nebude, ať už bube jakýkoliv, a protože je v tom utvrzuje i nevhodný způsob komunikace od Amazonu, berou to jako válku o prsten a ke změně názoru je už nic nepřesvědčí. To je ale jejich problém a já tomu dám šanci.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Na západní frontě klid (2022)
https://www.youtube.com/watch?v=qFqgmaO15x4

Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 6/9/2022, 17:32 To mi přijde jako krajně nepravděpodobné. Můžu požádat o zdroj tohoto tvrzení, které je v rozporu se vším co jsem zatím četl?
Musíš trochu googlit. :wink: Věc se má tak, že Amazon uvedl Prsteny do 200 kin, do kterých si mohl získat lístek zdarma. V USA a Austrálii k tomu bylo potřeba se zaregistrovat na Movie Fan.

Co bylo ale podle mě významnější bylo, že Amazon v souvislosti s premiérou nabídl na zkoušku 30ti denní registraci zdarma. Takže pro zjištění, jak moc nový seriál zaujal budou čísla o sledovanosti po uplynutí této doby, tedy začátkem října.
jarl píše: 6/9/2022, 17:32Ne, že bych si z předloženého příběhu sedl na zadek, ale cítil jsem nejenom z krásného vizuálu, ale i mnoha scén tolkienovskou atmosféru a rád se nechám překvapit jakým směrem se děj bude ubírat dál.
A zažil jsi alespoň na chvíli stejné pocity, jako si měl z Jacksonovi trilogie?
Jasně, z pohledu Tolkienových knih je to pitomost, ale vzhledem k tomu, že se jedná o scénáristy vymyšlené postavy, nemám s tím problém.
Pána Prstenů jsem četl už před drahnou dobou takže si to mohu vybavovat špatně, ale přijde mi, že kromě hlavních postav Tolkien nijak přesně nepopisoval, jak vypadají obecně jednotlivé rasy z hlediska barvy pleti.
Něco jiného by bylo, kdyby takto postupovali přímo u postav z knižní předlohy (jako u Zaklínače), protože třeba černou nebo šikmookou Galadriel bych už nerozdýchal.
Kdysi mi to taky vadilo, ale postupem času jsme zjistil, že mi víc záleží na tom, jak se herec dané role zhostí. Třeba když Idris Elba hrál Heimdala, tak jsem byl prapůvodně proti, černý bůh Vikingů, pcha, ale když se ve dvojce Tóra vrhal s dvěma noži na vesmírnou loď Temných elfů, tak to prostě byl Ásgarďan.
Zatím to vidím tak, že se prostě řada lidí už předem rozhodla, že se jim seriálový Pán prstenů líbit nebude, ať už bube jakýkoliv, a protože je v tom utvrzuje i nevhodný způsob komunikace od Amazonu, berou to jako válku o prsten a ke změně názoru je už nic nepřesvědčí. To je ale jejich problém a já tomu dám šanci.
Bezezbytku souhlasím.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Rase píše: 6/9/2022, 17:52 Na západní frontě klid (2022)
Netflix sice mám, ale prakticky ho nesleduji a občas přemýšlím, že ho vyměním za něco jiného. Ale tomuhle filmu nejspíše dám šanci.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Je zábavné sledovat tu mediální šou plné vzájemných porovnání s HoT. Mimochodem, po shlédnutí třetího dílu jsem se utvrdil v názoru, že je to z podstaty neporovnatelné.

Na toho nového Remarqka se těším.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Zemakt píše: 7/9/2022, 07:43Mimochodem, po shlédnutí třetího dílu jsem se utvrdil v názoru, že je to z podstaty neporovnatelné.
Musím říci, že mě se třetí díl dost líbil, hlavně z hlediska prokreslování postav. Poprvé od začátku mě opravdu zaujal Daemon a to tam měl docela jen malý výstup.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Dzin píše: 7/9/2022, 07:20
jarl píše: 6/9/2022, 17:32 To mi přijde jako krajně nepravděpodobné. Můžu požádat o zdroj tohoto tvrzení, které je v rozporu se vším co jsem zatím četl?
Musíš trochu googlit. :wink: Věc se má tak, že Amazon uvedl Prsteny do 200 kin, do kterých si mohl získat lístek zdarma. V USA a Austrálii k tomu bylo potřeba se zaregistrovat na Movie Fan.

Co bylo ale podle mě významnější bylo, že Amazon v souvislosti s premiérou nabídl na zkoušku 30ti denní registraci zdarma. Takže pro zjištění, jak moc nový seriál zaujal budou čísla o sledovanosti po uplynutí této doby, tedy začátkem října.
Děkuju žes odpověděl rychleji než já a za mě :)
O tom druhém (30 dní zdarma) jsem ani nevěděl.
Jasně, z pohledu Tolkienových knih je to pitomost, ale vzhledem k tomu, že se jedná o scénáristy vymyšlené postavy, nemám s tím problém.
Pána Prstenů jsem četl už před drahnou dobou takže si to mohu vybavovat špatně, ale přijde mi, že kromě hlavních postav Tolkien nijak přesně nepopisoval, jak vypadají obecně jednotlivé rasy z hlediska barvy pleti.
Právě naopak. Popisoval všecky rasy a dost dopodrobna - tak např. královna Númenoru měla mít "zlaté vlasy a pleť bělejší než slonová kost", trpaslíci Durinova lidu (to je ten co zůstal v západní části Středozemě) jsou zrzaví běloši (přesně takoví jako ten král) - o ostatních rodech nic nevíme, takže teoreticky by mohla být trpaslice černá a dokonce i bezvousá, kdyby byla z jiného toho lidu, jiného rodu. Totiž, PP. je jakoby (fanatsy žejo :) ) na této planetě, my žijeme podle Tolkiena v 6 nebo 7 věku, zatímco Silmarillion popisuje "děje" od Stvoření Ardy (světa) do konce 2. věku, resp. do nějaké menší doby třetího, PP pak děje na konci 3. věku.
Logicky tedy máme v S. a PP. tzv. "Východňany", což není nic jiného než (rasově) obyvatele naší Asie, i Afričany, vč. "Haradských" - což jsou obyvatelé pouště. Harad je naše Sahara.
Btw nejhůř, tedy nejméně podle Tolkiena, je pojata Galadriel. Ale to by bylo na delší rozbor. Možná na článek :) U ní je špatně všecko. Jak a proč odešla z Amanu, jaká byla a čím se zabývala ve Středozemi, i to že v seriálu je z ní "Superwoman" - a tudíž bezrozměrná 3,14ča :)
Totálně zabitý potenciál.
Když si přečteš S. a PP., tak (mimo jiné postavy) právě u Galadriel je osobní vývoj, od Zničení Stromů a Pobíjení Bližních, přes její přechod Helcaraxe (což je v seriálu - to je to šplhání na ledovou stěnu), její příchod do Beleriandu kde se stala dvorní dámou Melian, vdala se a porodila dceru, velmi pěkně napsaný. V seriálu z ní udělali jen další ultra mega supr dupr blbku co si navlíká spoďáry přes tepláky.
A, samozřejmě, všichni chlapi, především ale nejen ti Elfští, musí být zbabělí a vymatlaní.
No, když se točí seriály pro těch pár feministek a buzerantů... není se co divit ani sledovanosti, ani výnosům :)
Když je to pro ně, tak ať si to zaplatí oni, a čumí na to zase oni :D
Něco jiného by bylo, kdyby takto postupovali přímo u postav z knižní předlohy (jako u Zaklínače), protože třeba černou nebo šikmookou Galadriel bych už nerozdýchal.
Kdysi mi to taky vadilo, ale postupem času jsme zjistil, že mi víc záleží na tom, jak se herec dané role zhostí. Třeba když Idris Elba hrál Heimdala, tak jsem byl prapůvodně proti, černý bůh Vikingů, pcha, ale když se ve dvojce Tóra vrhal s dvěma noži na vesmírnou loď Temných elfů, tak to prostě byl Ásgarďan.
Zatím to vidím tak, že se prostě řada lidí už předem rozhodla, že se jim seriálový Pán prstenů líbit nebude, ať už bube jakýkoliv, a protože je v tom utvrzuje i nevhodný způsob komunikace od Amazonu, berou to jako válku o prsten a ke změně názoru je už nic nepřesvědčí. To je ale jejich problém a já tomu dám šanci.
Bezezbytku souhlasím.
Dal jsem. A resultát je, že tu máme seriál, na který se budou dívat tři druhy lidí:
1) Milovníci a znalci S., PP., ale i Nedokončených příběhů, Příběhu Berena a Luthien, Húrinových dětí, Tolkienových světů (napsal syn), a Dopisů. Jako já. No, tito lidé budou zklamáni a asi i zhnuseni. Nejde o čenochy. Jde o okleštění, zploštění a zbezvýznamnění prakticky všeho, od postav až po motivace postav.
2) Lidi co to nečetli, jen viděli Jacksonovy filmy. No, ti asi shlédnou pár dílů a pak je to přestane bavit. Otevřou si další šestipivo a přepnou na jiný kanál. A pak zase na jiný... a zase na jiný... :)
3) Lidi co shltnou kde co a mají malé nároky. Prostě milovníci seriálů, nikoli milovníci Tolkienova díla. Pro ně dozdobrý. Ono je to tak ňák pěkný, byť čovek přemýšlí, za co dali ty mega peněz, když ty kostýmy a CGI a všecko snad kromě novozélandské krajiny vypadá jako by to točil jůtuber za pár drobných... :roll:

Mimochodem, všimli jste si, že používají i špatnou mapu? Děje v Silmarillionu se odehrávají v Beleriandu, nikoli tam co Pán prstenů :mrgreen:
Proto se Středozemě jmenuje Středozemě, že byla původně ve vnitrozemí, tedy ve středu mezi těmi kraji kde se odehrává 1. a 2. věk a Východem, který začíná zhruba na spojnici Osamělé hory a Mordoru :rotuj:
Po konci Silmarillionu byla změněna tvářnost světa, ta místa zmizela pod mořem, stejně jako Númenor, Aman byl vyzdvižen na oblohu, a Země byla zakulacena tak, aby ti, kdo chtějí násilně do Amanu (jako Númenorejci např.), se tam nedostali... podařilo se to jedině Earendilovi, který si na příď své lodi připevnil jeden ze Silmarilů (ten co uťal z koruny Morgotha Beren), ale za to že tam doplul a prosil o pomoc Valar, byl stižen tím, že se už nemohl vrátit. Pluje po obloze a světlo jeho Silmarilu vidíme jako světlo Jitřenky/Večernice :)
Právě návrat do Amanu byl Elfům co z něj odešli, za jejich života, zapovězen. A Galadriel, stejně jako jiní, třeba Elrond, si jej "zasloužili" tím, že prošli nejtěžší zkouškou - když měli Prsten a moc s ním spojenou na dosah (oběma jej Frodo nabídl dobrovolně), tak to odmítli... scéna s Galadriel jak v knize tak ve filmu je přímo strhující :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Dzin píše: 7/9/2022, 07:30
Rase píše: 6/9/2022, 17:52 Na západní frontě klid (2022)
Netflix sice mám, ale prakticky ho nesleduji a občas přemýšlím, že ho vyměním za něco jiného. Ale tomuhle filmu nejspíše dám šanci.
Taky jsem na tom byl podobně, ale začni vyhledávat podle herců nebo režisérů.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Martin.K »

Alfik píše: 7/9/2022, 09:45
Velmi děkuju za objasnění, miluju knihy od Tolkiena a filmovou trilogii Pána prstenů považuju za perfektní, zvlášť prodlouženou verzi. Hobit se mi už tak nelíbil. Ty hluchý místa a nesrovnalosti vyplývaj hlavně z toho, že tvůrci seriálu nemohli právě využít Silmarillion, protože na něj neměli práva.
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

danny1691 píše: 7/9/2022, 10:11 Taky jsem na tom byl podobně, ale začni vyhledávat podle herců nebo režisérů.
To taky tak nějak zkouším, ale dle mého NETFLIX trpí syndromem "přeplněného jídelního lístku". Nabízí toho strašně moc, až je člověk zahlcen a nevybere si. V tomhle se mi docela líbí (zatracované) HBO Max, kde je toho sice méně v nabídce, ale nemám obvykle problém si vybrat, na co se budu dívat.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Dzin píše: 7/9/2022, 07:20
jarl píše: 6/9/2022, 17:32 To mi přijde jako krajně nepravděpodobné. Můžu požádat o zdroj tohoto tvrzení, které je v rozporu se vším co jsem zatím četl?
Musíš trochu googlit. :wink: Věc se má tak, že Amazon uvedl Prsteny do 200 kin, do kterých si mohl získat lístek zdarma. V USA a Austrálii k tomu bylo potřeba se zaregistrovat na Movie Fan.
Ale to už je něco úplně jiného než tu zaznělo včera. Alfík to prezentovat tak, že tu rekordní návštěvnost způsobili diváci, kteří šli na první díly zdarma do kina. Tohle je reklamní akce, která má produktu zajistit publicitu, ale i kdyby těch 200 kin bylo narvaných až po střechu, miliony diváků tam nedostaneš. I když se to někomu nemusí líbit, tu 25 milionovou návštěvnost za první den udělali diváci na Amazonu.
Dzin píše: 7/9/2022, 07:20
jarl píše: 6/9/2022, 17:32
jarl píše: 6/9/2022, 17:32Ne, že bych si z předloženého příběhu sedl na zadek, ale cítil jsem nejenom z krásného vizuálu, ale i mnoha scén tolkienovskou atmosféru a rád se nechám překvapit jakým směrem se děj bude ubírat dál.
A zažil jsi alespoň na chvíli stejné pocity, jako si měl z Jacksonovi trilogie?


To je těžké posoudit. Jednak už uběhlo přes 20 let a hlavně filmového Pána prstenů jsem sledoval v kině, zatímco seriál na monitoru notebooku. Navíc Jackson vyprávěl příběh, jenž jsem dobře znal a teď je mi v podstatě předkládáno něco úplně nového. Ale třeba u té úvodní bitvy mezi elfy a střety, nebo záběrů z Morie čí sídelního města krále Lindonu jsem zažíval něco podobného. Ono ani Jacksonovo zpracování zpočátku část tolkienovské komunity nepřijalo dobře, protože Jackson své dílo pojal po svém a třeba jeho pojetí Gimliho bylo dost kritizováno. To až později se z toho stal příklad dokonalé adaptace Tolkiena přes kterou nejede vlak. Seriál určitě kvalit původní filmové trilogie nedosáhne, ale tvrdit, že je to odpad, který nestojí za podívání je blbost.

Tady je jedna recenze se kterou se sám lehce ztotožním. Až tedy na hodnocení postavy Galadriel. Ta mi opravdu nesedla i proto, že je úplně jiná než v Silmarilionu a Pánu prstenů.

https://www.fantasymag.cz/prsteny-moci- ... -podivana/
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 7/9/2022, 16:18 I když se to někomu nemusí líbit, tu 25 milionovou návštěvnost za první den udělali diváci na Amazonu.
To nepochybně, otázka je, kolik využilo možnost podívat se zadarmo a kolik bylo placených.
jarl píše: 6/9/2022, 17:32 To je těžké posoudit. Jednak už uběhlo přes 20 let a hlavně filmového Pána prstenů jsem sledoval v kině...
Co se týká přijetí Jacksona, pokud to mohu soudit ohledně sebe a mého okolí, tak my jsme "džkovali" před samotným filmem, živě si na to vzpomínám, ale po něm jsme jím byli přímo unešení. A co si tak vybavuji, tak to byl obecný jev, Jackson prostě všem vytřel zrak a ukázal naprosto dokonalou realizaci svojí vize. Nevybavím si, že bych tehdy zaznamenal opačné reakce, ale jak píšeš, je to 20 let a sice mám skvělou paměť, ale ne dokonalou, takže se mohu mýlit.

Současný seriál si nejspíše někdy taky stáhnu a shlédnu, určitě mě třeba zajímá víc, než seriály od Marvelu. To, že nejspíše nedosáhne ohlasu Trilogie bylo myslím jasné. Nejen, že to jsou skvělé filmy, ale hlavně to bylo tím, že Jacksonovi se podařilo dalece předčít očekávání a vytvořil něco na svoji dobu nevídaného. Doslova revoluce adaptací knižních "nesfilmovatelných" ság a asi už se nikdy nepřekoná. Za mě je to asi nejlepší filmová trilogie do posud natočená (ať si Kevin Smith říká co chce).
Seriál to nyní měl těžké, s Trilogií bude vždy srovnáván a navíc musí naplnit dle mého naprosto přepálená očekávání, která jsou právě na základě fenomenálního úspěchu Trilogie. Šanci by ale dostat měl.

Na recenzi juknu, díky.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od niko »

Velmi aktualny film inspirovany skutocnym pribehom.

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

ČT vysílá trojdílný dokument o zahraničních misích AČR a PČR (včetně misí Československé armády v letech 1990-1993)
Opírá se především o přímé účastníky těchto misí
https://www.ceskatelevize.cz/porady/147 ... icni-mise/
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“