Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

Úplně to sem nepatří, ale navazuje to na můj předchozí příspěvek, že se mění paradigma celého filmového průmyslu (a propagandy samozřejmě).
https://openai.com/sora zatím uzavřené testování, ale asi je jasné co bude následovat za pár let.
Obrázek
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od segal7 »

Tohle mi v televizi uniklo, starší dokument o ruských trollích farmách https://www.youtube.com/watch?v=VFAVHxndfoU
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13227
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Docela mě příjemně překvapil seriál První dny - samostatné díly popisující první dny války z různých pohledů obyčejných lidí. Je k vidění i na iVysílání:

https://www.netflix.com/cz/title/81697045
https://www.csfd.cz/film/1445930-prvni-dny/recenze/

poster.jpg
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Moskevskaja
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Moskevskaja »

Pestré vrstvy!

Pro všechny zdejší milovníky podzemí a hornictví sem dávám fenomenální audioknihu načtenou Norbertem Lichým. Téma je ostravský černouhelný revír a hlavně hornická každodennost. Při příležitosti skonu p. Lichého to je (a není) přístupné na ČRo Vltava. Omlouvám se, že se to ke mě dostalo tak pozdě. Ještě deset hodin je k poslechu 3. z 10 dílů. Zítra bude už 4. a tak dále.
Tož si to rozhodně dejte!
https://vltava.rozhlas.cz/ivan-landsman ... te-9157738
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

Ad Pestré vrstvy. Sice jsem taky nestihl první tři díly, ale jako oddechový poslech výborné. Vzpomněl jsem si taky na jednoho, co jsme mu říkali "skutr", ale "skurtr" to byl povedený upgrade.

Nové Hvězdné války ala Karel Zeman. Milardy let v přípravě a zítra už ve Vašem kině :)
https://www.youtube.com/watch?v=ePreSnRMyO4
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Lehké upozornění - Cinestar dává 14.3. a 21.3. v kinech filmy od Monty Python. Konkrétně Svatý Grál a Život Briana.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11578
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Na HBO Max mají nyní kompletního Robocopa. To, že je jednička naprosto boží je jasné, ale po shlédnutí jsem vzhledem k tomu, jak se nepovedl remake vzal na milost i tu trojku. Sice je to pořád nejslabší díl a ne, že by se mi vyloženě líbil, ale pořád se tam dají najít věci, které potěší.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Moskevskaja
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Moskevskaja »

Včera jsem byl v kině na dramatu Jagna (produkce PL, Srbsko a Litva) a super.
Je to trochu jako Je třeba zabít Sekala, ale z pohledu Sekala a ten Sekal má ještě k tomu důstojné poprsí.
Takovéhle filmy do každé vesnice!

https://www.csfd.cz/film/941180-jagna/prehled/
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Moskevskaja píše: 4/3/2024, 14:28 Včera jsem byl v kině na dramatu Jagna (produkce PL, Srbsko a Litva) a super.
Je to trochu jako Je třeba zabít Sekala, ale z pohledu Sekala a ten Sekal má ještě k tomu důstojné poprsí.
Takovéhle filmy do každé vesnice!

https://www.csfd.cz/film/941180-jagna/prehled/
Mimochodem, v tom pův. díle, tedy knize Chlopi, je Jagna obyčejná zlatopka a posléze kurva, a zaplatí za to. Ve filmu je podána takřka jako oběť režimu... :twisted:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Tak zatímco druhá série Halo tak nějak přešlapuje na místě, už jste někdo juknul na Šogúna?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4090
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

První dvě epizody Šóguna jsou super. Tohle bude jeden z nejlepších seriálů letošního roku.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Moskevskaja
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Moskevskaja »

Alfik: jojo, byla v tom asi trochu poznat ruka dramaturga, 90% na csfd je možná trochu moc. Ale na druhou stranu, jak odlišit zlatokopku od toho, jak to tehdá na venkově chodilo možná u všech, že. Dobře se zaopatřit je podmínka přežití.

Sci-fi:
Mě to Halo baví víc, než Duna anebo Silo, hlavně kvůli hercům a příšerám. Tam furt melou a ti herci mě nebaví a málo příšer! Ano přiznávám, že jsem asi primitiv, že mi stačí pár příšerek, náznak duchovna a hodně střílení. Ale uznávám, že první série byla ještě lepší.
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Moskevskaja píše: 5/3/2024, 08:57 ...Ale na druhou stranu, jak odlišit zlatokopku od toho, jak to tehdá na venkově chodilo možná u všech, že. Dobře se zaopatřit je podmínka přežití.
No, přiznejme si to, nikdy to nebylo jinak - ani dnes si tříáčkové dívky neberou lůzry :)
Ale já to nekritizuju, já to jen dávám do placu coby informaci, kdyby si to někdo chtěl přečíst. Mch ani já jsem to zatím nečetl celé, jen tak povrchně jako na maturitu, 5 stránek ze začátku, 5 zprostředka a 5 z konce, a četl jsem recenze. A pokud vím, v češtině to zatím ani nevyšlo. To víš, výhoda znalosti polštiny :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Juraj Tichý »

jarl píše: 31/12/2023, 20:07 Protože tu máme konec roku, dovolil jsem si sestavit žebříček sci-fi seriálů, které mě v uplynulém roce 2023 nejvíce zaujaly:

1)Silo natočené podle stejnojmenné knižní předlohy.
2)The Last of Us natočené na motivy stejnojmenné počítačové hry.
3)Třetí série Mandalorian z univerza Star Wars.
4)Druhá série Star Trek: Podivné nové světy.
5)Třetí série Star Trek: Picard.
6)Druhá série Nadace natočené velmi volně podle Asimovových knih ze stejnojmenného cyklu.
Rovnako musím Silo odporučiť.
Seriál sa spočiatku verne drží knihy a následne od cca piatej časti výborne rozvíja dejovú liniu spôsobom, že nejde proti knihe, len je farbistejšia.
Rovno som sa pustil aj do pokračovania príbehu v podobe knihy Turnus (prequel k silu), tiež odporúčam.


(Apple TV si neplatím, kukaj a bombuj to istia :) )
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3957
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od HONZIK11 »

Netflix. Dnes premiera 1.dilu. Zlomove okamziky.
Zacalo to sugeativne .Ukrajinou a vstupem Ruska do nenavidene zeme Ukrajiny dle projevu obou statniku.
1dil: Vyslo ohromne slunce. Studena valka a pocatek vyvoje jaderne bomby.

Hodne zaberu jsem jeste nevidel a to jsem si myslel,ze vsechny dokumenty se jen opakuji. Tady me nevidene zabery prilepily k obrazovce .Vcetne komentaru.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Včera jsem dokoukal druhou sérii Halo. Nezatížen hodinami paření pak musím konstatovat, že dobré. Lepší průměr. Doufám, že se dočkám třetí sérky. Šogun je opravdu nadprůměrný, a to i přesto, jak tam těmi kanóny sejmuli tu delegaci, odhadem tak 50 cm MOA :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Zatím jsem viděl dva díly Šoguna, a líbí.
Akorát bych vytkl, ale to se netýká jen tohoto seroše ale celé produkce v posl. letech, že se filmaři nějak moc shlédli v modrozeleném a velmi, velmi tmavém filtru. Takže ty poslední filmy a seriály jsou spíš podcasty :)
Viz např. Malou mořskou vílu.
Taky nechápu proč vyměnili historicky přesné šafránové hábity jezuitů za ty evropské. Ony totiž dávají smysl, nejen v tom příběhu, ale i historicky. No, asi to chtěli za každou cenu co netmavší - viz výše :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11578
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Tohle by mělo být dáno tím, že nasvícení dnešních filmů je realističtější. Starší filmy, jejichž světlost nebylo možno ihned zkotrolovat se přesvěcovaly.

Zde je k tomu článek

https://www.kinobox.cz/clanky/tema/3603 ... ne-kritice
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13227
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Momentálně jsem viděl film Chudáčci (Poor Things) a jsem hodně nadšený. Nedokázal jsem se o toho ani odtrhnout. Je to zkrátka něco úplně jiného než na co jsem zvyklý a vlastně i dost velký úlet. Nechybí tady skvělý vizuál, zajímavý příběh i samotné postavy. Tak trochu steampunk, fantaskní nářez, nebo jak to nazvat. Použiju citaci z CSFD: "Tohle je opravdu hodně bizarní frankensteinovská odysea, v níž dětský mozek objevuje kolemstojící svět prostřednictvím dospělého těla, a to hlavně tedy stran poněkud užšího zaměření na sexualitu, což možná trochu ubírá lesk jinak pozoruhodné, překrásně umělecké a fantasticky zahrané cestě vyvíjející se mysli směrem k dospělosti, svobodě a rovnosti."

https://www.csfd.cz/film/1002404-chudacci/prehled/

Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Dzin píše: 26/3/2024, 10:46 Tohle by mělo být dáno tím, že nasvícení dnešních filmů je realističtější. Starší filmy, jejichž světlost nebylo možno ihned zkotrolovat se přesvěcovaly.

Zde je k tomu článek

https://www.kinobox.cz/clanky/tema/3603 ... ne-kritice
To nerozporuju. Ale já jsem psal o subjektivním pocitu. Kdybych chtěl vidět temný les, tak tady u nás to mám z bytu nebo z náměstí cca 100m vzdušnou čarou do parku, a ten přechází plynule v les. V pondělí jsem byl na úřadě, a ten máme na kopci přímo mezi lesem a sjezdovkou :twisted:
To znamená: Když už na něco čučím, v kině nebo v TV, tak chci lepší verzi než mám kolem sebe.
Historické bitvy nebyly takové jako filmové, historické postavy dtto, postavy ve sci-fi vůbec nebyly a nejsou (logicky), ve fantasy by se mi obyčejný voják konající rajony asi taky nezamlouval (Superman musí být super, ne?).
Čaroděj realistický? Děkuji. Raději takového co umí čarovat, i když filmovým trikem.
A o pohádkách ani nemluvě. Princezny musí cítit i ten hrášek, princové musí být úplný král Míroslav, a hloupý Honza musí všechny obelstít a zabít draka. Draka! Těch tu v realističnu taky moc nelítá, že...
A to je i o tom nasvětlení. Filmy a seriály musí být lepší, hezčí, než realita. Plus, nikdo se pokud vím nedívá za plného světla. V kině máme přítmí, televize stojí v obývají jeskyni. Pokud je přítmí nebo nedostatečné osvětlení a dílo je tmavé, mám z toho prdlajs.
O zvuku ani nemluvě. Od 90. let nerozumím ničemu. Zvuk je blbě zašumělý, plus postavy neumějí jasně vyslovovat, plus tzv. ohlušáky - to je že je zvuk potichu a pak pustí efekt nebo džingl na 1 000 000 decidebilů. A to není věkem - v r. 2000 mi bylo teprve 36 let. A ukňourané, šumící, mumlající filmy v té době byly už deset let.
To si, soudruzi neumělci, strčte do... a já si raději pustím něco z dřívějších dob.

Zajímavé, že třeba zde diskutovaná Duna nemá žádnou z těchto chyb... čím to asi bude... no "realističtějším" tentononcem asi ne. Spíše že někdo fakt umí a točí, a někdo jen točí.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“