Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4085
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Pro filmové studio je znepřátelení cílové skupiny katastrofa, protože pokud do kina nepřijde dostatečný počet diváků, skončí projekt prodělkem a další díly se nezrealizují. U seriálových projektů to ale neplatí. Diváci kteří si tyhle televize platí se na Pána prstenů (Zaklínače) stejně podívají, a že se většině nebude líbit je vedlejší. Hlavní je sledovanost, která bude tak jako tak vysoká, což tvůrce jenom utvrzuje v domnění, že svoji práci dělají dobře a na mínění fanoušků knižní předlohy nezáleží. Stejně jsou to zpátečníci, kteří nechápou moderní trendy a nemá smysl se jejich připomínkami zabývat.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4208
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

hydrostar píše: 5/7/2022, 14:59 Protože v knize ani filmu se černí elfové nevyskytují, tak bych si dovolil tvrdit, že to byli právě oni, co byli zajati, mučeni a znetvořeni do podoby skřetů. Barva by odpovídala... Akorát ty nevousaté trpaslice jsou divné. I v Hobitovi se objevuje fotka vousaté trpaslice...
To je právě součást problému:
1) Mají na černochy k dispozici Haradské - ti jsou tmaví, byť tím asi Tolkien myslel středovýchod. Mají k dispozici 6 ze 7 Domů trpaslíků, v PP jsou jen příslušníci jednoho, který bydlel od Ered Luin přes Khazad-dúm (Morii) po Osamělou horu. Ostatní mohou být klidně i modří nebo béžoví, to nikdo přece neví. O původu skřetů z elfů co nedošli do Amanu tam taky je napsáno.
Jenže tohle všecko prostě není dost politikářské. To by nestačilo. Zkurvit je třeba vše. Všude nasrat černochy, všechno musí být PŠM.
2) Bezvousá trpaslice je fail. Absolutní...
Kdyby byla mladá, jako puberťačka, dalo by se to okecat že jim fousy rostou až po třístém roce :) ale když má být královnou, vdanou a tedy dospělou... je to špatně. A přitom není důvod proč.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Alfik píše: 6/7/2022, 10:21A přitom není důvod proč.
Zrovna tohle podle mě důvod má. Koukat se na fousaté ženské podle mě zrovna oku moc nelahodí. Osobně bych tohle rozhodnutí jen uvítal, a to se považuji za velkého fandu Pána prstenu.

Při ztvárnění díla nemusí být vše zcela úplně přesně, jako v knize. Věci, které nejsou pro ztvárnění podstatné mohou být klidně vypuštěny. Překousnu i černochy v rolích elfů, protože to je opět zcela nepodstatná věc. Spíše mi vadí, když to někdo tlačí na sílu. Tedy ne to, že jsou zde černí Elfové, ale agresivní reakce Amazonu na to stížnosti a reakce typu "podívejte máme černé elfy, to jsme ale pokrokoví a super". To druhé rád dělá Disney a u něj mi to už taky dost leze krkem.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 588
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

Bude to fiasko podľa mňa. Okrem vizuálu, vyjadrenia tvorcov, ako museli zahrnúť Hobitov (resp. predchodcov Hobitov: Harfoots) inak by ľuďom nedošlo, že to súvisí s Pánom Prsteňov/Stredozemov prípadne, ako treba príbeh prispôsobiť súčasnej dobe (lebo presne preto ľudia pozerajú fantasy, aby videli zrkadlo terajšej spoločnosti/sveta) ma v tom len utvrdzujú.

Viac sa zatiaľ teším (aj keď je to ešte ďaleko) na animovaný film, za ktorým stojí časť ľudí z originálnej trilógie: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Lord_ ... e_Rohirrim
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

nerad Vás zklamu, ale pravověrných fanoušků bude málo. Takže pokud to bude mít dobrý scénář, tak se to chytne. Barvu pleti, vousy a jména budou řešit jen nerdi.
ObrázekObrázekObrázek
redy
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 12/7/2011, 14:30

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od redy »

Trochu off topic, jsou zde rozebírány i některé rozdíly mezi knihou a filmy (military aspekty Pána prstenů jsou ale zajímavé samy o sobě 🙂) https://acoup.blog/tag/lord-of-the-rings/

Je prostě nová, progresivní (=pokroková🙂) doba. Když mohou být černí komisař Javert, Anna Boleynová nebo britští aristokraté, proč by nemohli být elfové? Myslím, že ještě zajímavější bude děj - nepochybují, že scenáristé se pustí i do genderových stereotypů a zaplní děj mnoha silnými ženami, nezapomenou na LBQatd. komunitu a možná nevynechají ani klimatickou krizi.🙂

Vadit to může pouze starším bílým heterosexuálním mužům!😁 Zvlášť když jsou ze země, kde v ne tak vzdálené minulosti existovala podobná pravidla, pouze nezáleželo na původu etnickém, ale třídním...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4208
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Redy, to je ale nedorozumění. Nikomu nevadí černý herec který je dobrý až tak, že dostal roli.
Vadí "černoši na rozkaz", "černoši z rozhodnutí strany".
Dával jsi příklad Bridgertonových. Ten seriál jsem viděl celý, tedy to co doteď natočili, a užil jsme si jej. Jsou tam, ve fiktivní Anglii, fiktivní dva národy, jeden černý a jeden bílý, a bílý král, který se zamiloval do černé princezny (to je v s. jako minulost) si ji vzal a národy sjednotil.
Proto je tam polovina šlechty i lidu taková a polovina onaká. Ve druhé sérii přibyli Indové.
Je to romantický seriál z fiktivní země, kterou si vymysleli autoři.
Kdyby někdo natáčel dokument o království v 19. století, asi by se ozvaly dost nesouhlasné hlasy kdyby tam byla černá šlechta!
Takže to, co si tady VYMYSLELI autoři, si v PP nevymysleli. Vymyslel to Tolkien - a oni kurví jeho dílo! Rozdíl není v tom, jestli někde je nebo není černoch, rozdíl je v neoriginalitě spojené s násilným kroucením díla. Dobré dílo nevznikne politikařením z dobré předlohy. Proto nevěřím že by to bylo dobré, a protože jde o spoustu jmen a osudů které nebudou mít nic společného s dneškem, tak ani nevěřím, že by to zajímalo kohokoli kdo není fanoušek. Obávám se že Skelet se mýlí. To by museli natočit extra NĚCO s velkým Ň a to jim nevěřím.
Ani finančně se to možná panu Amazonovi nevrátí... páč to stálo majlant :)

PS: řeknu ti co je na tom špatně jen pár větami: Jsou to kvóty. Tentokrát kvóty na černochy. Takže, KAŽDÝ černý herec který se v tom objeví, bude mít nadosmrti na talíři: "Tys tam nebyl proto, že bys byl dobrý herec, ale proto, žes byl do kvóty... měl jsi černou pleť. Je to čistě rasistický důvod, tak drž pec a neser se mezi skutečně dobré herce!
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
redy
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 12/7/2011, 14:30

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od redy »

Dával jsi příklad Bridgertonových. Ten seriál jsem viděl celý, tedy to co doteď natočili, a užil jsme si jej. Jsou tam, ve fiktivní Anglii, fiktivní dva národy, jeden černý a jeden bílý, a bílý král, který se zamiloval do černé princezny (to je v s. jako minulost) si ji vzal a národy sjednotil.
To se omlouvám, moje chyba, že jsem uvedl jako příklad seriál, který znám pouze z článku, Myslel jsem, že se má odehrávat ve skutečné minulosti jako třeba Panství Dowton, jestli jde o alternativní historii, je to v pořádku.
Nikomu nevadí černý herec který je dobrý až tak, že dostal roli.
Vadí "černoši na rozkaz", "černoši z rozhodnutí strany".
Souhlasím, nechci, aby můj předchozí příspěvek vyzněl proti černošským hercům. Naopak, třeba Morgan Freeman patří k mým nejoblíbenějším. I toho Javerta hrál Oyelowo skvěle a seriál považuji za jednu z nejlepších adaptací Bídníků, jakou jsem viděl. Jediné, proč ho zmiňuji, je absurdita policejního šéfa černé pleti v té době.
PS: řeknu ti co je na tom špatně jen pár větami: Jsou to kvóty. Tentokrát kvóty na černochy. Takže, KAŽDÝ černý herec který se v tom objeví, bude mít nadosmrti na talíři: "Tys tam nebyl proto, že bys byl dobrý herec, ale proto, žes byl do kvóty... měl jsi černou pleť. Je to čistě rasistický důvod, tak drž pec a neser se mezi skutečně dobré herce!
Přesně, a neplatí to pouze o herectví. Kdybych byl personalista v "progresivní" zemi, tak se budu mezi absolventy snažit vybírat bílé muže, protože bych předpokládal, že nevděčí za diplom politice diverzity a inkluze, ale schopnostem.:) Ve skutečnosti se dnes z "barevných", žen atd. dělají chudáci, kteří sami nemohou ničeho dosáhnout a bez kvot by se neuplatnili. Připadá mi to více rasistické, než to, co se dnes za rasismus označuje.:)
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 677
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

Každý, aby se dnes zalíbil, hledá černou postiženou lesbickou odborářku z Wallesu... moje drobná modifikace hlášky z "Jistě pane ministře".

Z poslední doby, co mě zaujalo - štastným řízením osudu se tento klenot, který jsem desítky let vyhlížel, objevil před rokem na ulozto
https://www.csfd.cz/film/111679-a-temno ... m/recenze/

Doporučuju pak porovnat s ryze českou interpretací
https://www.csfd.cz/film/215192-noc-bez-usvitu/recenze/ je na YT a narazil jsem opět štastnou náhodou

Oboje zpracovávají stejnou předlohu a oboje velmi povedené.
Upozornění: trpaslíci, černoši, úchylové apod. tam zastoupeni nejsou!
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

redy píše: 9/7/2022, 14:24Jediné, proč ho zmiňuji, je absurdita policejního šéfa černé pleti v té době.
Tohle hrozně záleží na tvůrčím pojetí. Pro příklad bych si vzal seriál Veliká na HBO. Je to seriál o Kateřině Veliké, tedy jednoznačně ukotvený v historii a využívající historické postavy. Půlku Rusů a tím myslím opravdu etnických Rusů tam ale hrají černoši. Jenže naprosto přesně zapadají do celkového vyznění filmu prostě přesně dle podtitulu "občas pravdivá historie". A navíc můj osobní názor je, že někteří z nich jsou ruští víc, než sami Rusové.

Proto jsem třeba před samotným uvedením seriálu nebo filmu vždy opatrný. Člověk nikdy neví, jaký je tvůrčí záměr a jak moc je to či onu mu ku prospěchu. Ostatně jako milovník Thora je dle mého jeden z nejlépe ztvárněných severských bohů Heimdal, kterého hraje černoch Idris Elba. Když se z řevem a dvěma noži vrhne na kosmickou loď Temných Elfů, tak je to prostě Viking s velkým V.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11563
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

První řada shlédnuta. No ze začátku jsem k tomu přistupoval s nedůvěrou, bo slepci že. Ale je to fakt dobře udělané a docela masakr. Pěkné lokace, kamera. Zápletka. Fakt dobrý.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4085
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Za několik týdnů nás čeká premiéra seriálového Pána prstenů, takže tu máme finální trailer. Je vidět, že po vizuální stránce se projevil ten obří rozpočet, ale jakou práci odvedli scénáristé zatím můžeme jenom hádat. S Tolkienem to asi bude mít pramálo společného, ale snad bude výsledkem alespoň nadprůměrný seriál.

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 677
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

Nikdo (2021)
Pokud máte rádi lehkou nadsázku, nechcete zrovna moc přemýšlet a chcete se u filmu pobavit, tak doporučuju.
Recenze jsou napsané docela trefně, takže nemá smysl opakovat již napsané.
https://www.csfd.cz/film/773467-nikdo
Obrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13120
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Včera jsem byl v kině na Apocalypse od Coppoly a je to neskutečný nářez. Film je zrestaurovaný a hlavně jde o prodlouženou verzi (režisérský střih) na tři hodiny. Uteče to ale rychle a krásně diváka vtáhne.

297106067_5720059904670932_3651283226439652801_n.jpg
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4085
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Rychle se blíží i premiéra seriálu Rod draka, takže sem dám finální trailer. Podle mě vypadá velkolepě a věřím, že seriál naváže na to nejlepší ze Hry o trůny. Tento týden jsem začal číst knižní předlohu nazvanou Oheň a krev, abych věděl jak k této látce přistoupil George R. R. Martin.

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od niko »

Rase píše: 2/8/2022, 20:44 Včera jsem byl v kině na Apocalypse od Coppoly a je to neskutečný nářez. Film je zrestaurovaný a hlavně jde o prodlouženou verzi (režisérský střih) na tři hodiny. Uteče to ale rychle a krásně diváka ...
Najlepsi vojnovy film celej historie. Videl som ho v roznych verziach uz asi tak 10 krat.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

niko píše: 6/8/2022, 11:36 Najlepsi vojnovy film celej historie.
Za mě je nejlepším (druho) válečným filmem Zachraňte vojína Ryana. Na druhém místě Kellyho hrdinové (to je povinnost milovat pro všechny tankisty :wink:) a na třetím nejspíše Ponorka.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11540
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 6/8/2022, 11:27 Rychle se blíží i premiéra seriálu Rod draka, takže sem dám finální trailer.
Když jsme se dověděl o tom, že se budou točit další seriály, nechalo mě to chladným. Ale teď musím říci, že jsem docela natěšený. Vypadá to zajímavě a podle mě to bude určitě dobré. Hlavně se vyhnout tomu, co se jim stalo u HoT, že ke konci nebylo "co točit", protože nebyly ještě napsány knihy.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11563
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Za mne je to jednoznačně finský Voják. A pak až ten Ryan no. Apocalypsu jsem neviděl :oops:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11563
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Tak včera jsem dokoukal druhou sérku, a nyní čučím, že třetí bouchá na dveře

Ty slepejši mi dělají radost 8-)
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“