Nacistický plán útoku na New York

Zázračné zbraně, tajné zbraně a projekty, obrovská děla, podzemní továrny.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Hauptsturmfuhrer píše:no neviem ci by mohli bombardovat new york ak by sa zasadne nezlepsil stav luftwaffe, co ale vzhladom na vyvin vojny nebolo vobec realne.. ale skusme si predstavit co by asi bolo keby bol dostavany graff zeppelin a z jeho poluby by startovali stkuy a besnili sa v new yorku.. :twisted:


Úplně živě si to představuju.
První útok na New York. Americké velení zjišťuje, že v oblasti se pohybuje nepřátelská letadlová loď. Během několika desítek minut je pomocí leteckého průzkumu určena její poloha a velitel odpovědný za obranu konkrétního úseku pobřeží okamžitě vysílá svazky taktického letectva na protiúder. Zároveň jsou do prostoru pro všechny případy stahována silná námořní uskupení. Stíhací ochrana Graff Zeppelinu nestíhá eliminovat desítky útočících amerických strojů. Po několika hodinách se vybombardovaný vrak s většinou posádky potápí. Skupina doprovodných plavidel je zdecimována a zbylé lodě nejvyšší rychlostí ustupují.

Myslíš, že by to dopadlo jinak??
Graf Zeppelin byl primárně určen na protiletadlovou a protiponorkovou obranu bitevní skupiny. Na samostatné operace proti pobřeží neměl dostatek letadel. Jeho kapacita měla být 40 - 45 strojů. Co by asi tak dokázal proti bráněnému pobřeží.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
brano
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 277
Registrován: 5/9/2004, 20:17
Bydliště: KE

Příspěvek od brano »

toltec píše:.... to je (údajně jediný exemplář) A5
Podľa mojich zdrojov,ich bolo viac(3?)...foto je pravdepodobne z konca roku 1939.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

šturmere ... jasně že bombardování mělo mít jen psychologický účinek, morální a vhodný pro propagandu ... něco jako teroristické útoky ...

z letadel by to nešlo ... max. z ponorek, které by byly pod vodou ... amíci by museli vyčlenit síly na eliminaci této hrozby, neadekvátní skutečnému fyzickému účinku bomb, ovšem je zde spekulace, že hlavice měla být atomová ... existují nákresy New Yorku a vyznačení epicentra výbuchu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

víš jak dokázali amíci využít třeba Dootlitlův nálet na Tokyo ... natočili o něm za války ještě film - Třicet vteřin na Tokyem ... a americká propaganda a lidi se taky nažrali :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Docelka znamy je i japonsky balonovy utok na USA ... balony byly zavaty nad uzemi statu, kde zalozily pozar ... moc velky ucinek na amiky to teda podle mne nemelo ...

Nejvetsi vliv na amiky melo stejne jen pokracujici valky ... nechut k valce stoupala stejne, jako ted k tazeni v Iraku ...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hauptsturmfuhrer
desátník
desátník
Příspěvky: 42
Registrován: 26/7/2005, 13:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hauptsturmfuhrer »

jasne ze tu islo hlavne o psychologicky ucinok, pretoze by bolo nemozne vybombardovat americky priemysel, ale urcite by tu bola vacsia sanca ukoncenia vojny..
Meine Ehre heisst Treue
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Zvlášť kdyby byl útok proveden jadernou zbraní...ale také by to mohl být opak, válku to mohlo prodloužit s tím bonusem, že by byla Evropa bombardována odvetně také jaderně...budme rádi, že Němci tu atomovku nestihli dokončit!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Hauptsturmfuhrer
desátník
desátník
Příspěvky: 42
Registrován: 26/7/2005, 13:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hauptsturmfuhrer »

verim tomu, ze keby nemci dokazali bombardovat usa atomovou bombou, tak by vojnu nemecko vyhralo, pretoze fuhrer by urcite nevahal zhodit "par" bomb..
Meine Ehre heisst Treue
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Kapitan: nevim, jestli by to vedlo ke kapitulaci ... ke snizeni moralky by doslo, ale taky k pocitu pomsty ...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Myslím, že Führer by neváhal...ale ani Američani (viz Japonsko) a vzhledem k převaze v nosičích i kapacitě výroby by to Němci opět prohráli, jenže za déle a s ještě větším množstvím obětí...

Mimochodem, opravdu je nutná ta SS image?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Co rikate na akci Abwehru v americe ?? Slo o vylodeni osmi prislusniku teto organizace v USA s ukolem podlomit moralku americanu sabotaznimi akcemi ... skoncilo to fiaskem, jak jinak ... jeden ze clenu tohoto tymu se vzdal policii a pak nebyl problem vystopovat ostatni ...
ObrázekObrázek
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

YAMATO: taky by zalezelo, kdy by k tomu zhozeni melo dojit ...

Jeste bych chtel dodat ... aby se USA vzdalo z duvodu, ze byl zlikvidovan jeho prumyslovy potencial ( skoro nemozne ), taky by Hitler musel mit tech bomb vic nez jednu ... naopak, amikum by v nemecku stacila jedna bomba ... stacilo by to zhodit do poruri a nemci by byli v pr ... ale zase by zalezelo, jak v daleke fazi by bylo rozptylovani nemeckeho prumyslu, ktere Speer uspesne provadel ...
ObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

No taky by mně zajímalo kolik by jich Němci stihli vyrobit, třeba Američani vyrobili jenom ty tři co použili a pak už jenom mluvili o tom kolik jich mají.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Surovin na ne meli docela dost ... ale ve vyzkumu byli na tom hur nez japonci ... ti zas nemeli suroviny a taky dostatek elektrickeho proudu !! Takze potencialni ohrozeni USA hrozilo jak od Atlantiku, tak od Pacifiku ... obe dve byly kapek nerealne !?
ObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

No tomu výzkumu se ani moc nedivím.
Co taky můžeš chtít když ty nejschopnější fyziky vykoušeš ze země. A oni potom ůplně nešťastnou náhodou jdou pracovat pro nepřítele.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Chyba Hitlerovy politiky, mno ... ale budme radi, ze vetsina nemeckych jadernych fyziku byli zidi ... a ze nevytvorili AB pro nemce ... nejlip by bylo, kdyby AB vubec nevznikla ... i kdyz behem Studene valky byla prave AB tim voditkem, ktere drzelo znepratelene strany od sebe ....
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ve vědeckém ústavu v Hamburgu se štěpením jádra zabýval tým pod vedením vynikajícího fyzika Manfreda von Ardenna. Otto Skorzeny ve své knize Moje velitelské operace uvádí, že z vysoce postavených nacistů se o štěpení jádra a vědecký výzkum v této oblasti velice zajímal Joseph Goebbels. Mnoho německých fyziků po válce uvedlo, že se snažili výrobě atomové bomby zabránit. Skorzeny ale uvádí, že se vědeckými fakty zacházelo v Německu dost volně.

Adolf Hitler se o možnost jaderného štěpení zajímal od roku 1939. Na podzim roku 1940 o tom vedl dlouhý rozhovor s ministrem zbrojení dr. Todtem. Hitler zastával názor, že použití jaderného štěpení k válečným účelům by znamenalo zkázu lidstva.

Skorzeny ve své knize Moje velitelské operace uvádí, že Hitler nejenže četl přednášku prof. Heisenberga z roku 1942 přednesenou v Institutu císaře Viléma (O jaderném štěpení a budování atomových reaktorů s uranem a urychlovači elektronů), ale studoval i některé další články jiných vědců o výsledcích jejich práce před rokem 1942. Albert Speer napsal, že Hitler nebyl nadšen představou, že by se za jeho vlády Země změnila v nebeské těleso sežehlé plameny.

V květnu roku 1942 fyzikové Otto Hahn, Werner von Heisenberg a Weisacker odmítli návrh Alberta Speera a Milcha, že jim bude poskytnuta neomezená pomoc na průmyslovou výrobu atomové bomby. Odůvodnili to tím, že by práce takového rozsahu překročily možnosti válečné ekonomiky Třetí říše a že je nutné počítat s několikaletým odkladem.

Otto Skorzeny se dále zmiňuje o jedné své osobní příhodě při návštěvě Hitlera v hlavním stanu v říjnu 1944. Hitler byl tehdy nemocen, ale duševně čilý. Ujistil Skorzenyho, že německá armáda zvítězí navzdory zradě a omylům a zmínil se o nových vskutku revolučních zbraních.

V té době se často hovořilo o "tajných zbraních" a propaganda dr. Goebbelse dělala všechno pro podporu těchto zvěstí. Mělo se jednat o střely protivzdušné obrany, které měly vybuchovat uvnitř nepřátelské eskadry a působit zničujícím mrazem a také se mluvilo o zbrani využívající umělou radioaktivitu.

Otto Skorzeny ve své knize Moje velitelské operace píše, že Hitler na něj pohlédl a řekl: "Víte pane Skorzeny, že bude-li využito energie uvolněné při štěpení atomů jako zbraně, bude to znamenat konec naší planety?" Skorzeny na to odpověděl, že důsledky by byly strašné. Hitler hovořil dál: "Přirozeně! I kdyby radioaktivita byla kontrolována a štěpení atomů využito jen k výrobě zbraní, i tak by byly účinky strašné!
Když u mne byl dr. Todt, četl jsem, že takový přístroj, který by uvolňoval kontrolovanou energii, by zanechal zpustošení, jaké by se dalo srovnat jedině s tím, co způsobily meteority v Arizoně nebo u Bajkalského jezera."

Hitler pokračoval: "Znamenalo by to vyhlazení veškerého života, nejen lidského, nýbrž i zvířecího a rostlinného v okruhu 40 km, kde by po staletí nic nemohlo existovat. Nemožné! Ne! Žádná země, žádná skupina civilizovaných lidí by na sebe nemohla vědomě vzít takovou zodpovědnost. Vzájemnými útoky a protiútoky by se lidstvo nutně samo vyhladilo. Jedině kmeny v oblasti Amazonky a v pralesích Sumatry by snad měly jistou naději na přežití."
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Lord píše: Mnoho německých fyziků po válce uvedlo, že se snažili výrobě atomové bomby zabránit. Skorzeny ale uvádí, že se vědeckými fakty zacházelo v Německu dost volně.
Jezis, kolik lidi se po valce snazilo diskreditovat od nemcu ... to platilo i u nas ... udavaci u gestapa se casto pridali do rad stb ...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Něco jako když von Braun tvrdil, že chtěl na Měsíc. O použití otrocké práce a podobně přitom moc dobře věděl!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Klasicka pisnicka pro nacisty po valce ...

Ale zas fakt je, ze nekteri lide byli odsouzeni nepravem ... o vine by se dalo pochybovat u Hachy a predevsim o nekolika set tisicich vojaku, kteri byli do 50. let vezneni v gulazich ... ale jde to uz trochu od tematu !!
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Wunderwaffen“