Rozkol pravoslavné víry

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Že by to, že blbci jsou všude, v každém národě?
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Nebo že by platilo: Blahoslavení chudí duchem.......? Totální neznalost Američanů o světě je velmi nízká. Ale jejich myšlení je takové, že to dokáží říci s takovou noblesní arogancí, že se na ně člověk nemůže zlobit. Jen zalomit rukama.

Dlouho se zde mic nedělo, Ljubov, nemáš nějaký nápad jak to tady trošku oživit? Provětrávám svoje pozůstatky mozkových buněk a jak mě něco napadne sám budu mít snahu. :D
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To skelet

Všechno něco znamená :D
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Pátrač: Nic zásadního, co by mohlo sloužit k oživení, mě v současnosti nenapadá. Upřímně mi bohatě stačilo těch devět předchozích stránek. Ale je pravda, že bylo naprosto úžasné, jak začala diskuse u Ivana IV., potom naprosto klidně pokračovala k Putinovi a vrátila se k šamanismu. To mě vážně pobavilo. Ale nějaký dobrý nápad uvítám..
Jen po mně nechtějte názor na schopnosti Američanů..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Pátrač

Patří k místnímu folklóru dělat z amíků tlusté negramoty, živící se hamburgery a kolou. Nevím, jestli je výrok madam málemvicepresidentové autentický nebo zda se jedná o další výplod á la M. Moore, zcela upřímně řečeno, je mi to jedno. Vadí mi však výroky typu "Amíci jsou umytí Rusové", to považuji za hrubě urážlivé pro občany USA stejně jako RF a projev buranství nejhrubšího zrna.

Ljubov má naprostou pravdu, blbci se vyskytují všude a jen dodám, že v rámci zeměkoule celkem rovnoměrně. Ovšem stejně tak i ti chytří a v obojím vidím tu nadpozemskou spravedlnost. Velmi nerovnoměrně se však vyskytují zamindrákovaní jedinci kteří jsou natolik inteligentní, aby si uvědomili svojí nedostatečnost ale řešit jí svedou pouze závistí. Jejich zvýšený výskyt lze zaznamenat v zemích, které na tom nejsou zrovna nejlépe, v koutku duše obdivně pošilhávají k těm zemím úspěšnějším, nicméně si své komplexy dovedou léčit pouze použitím někdy i velmi vtipných a řízných leč vymyšlených a dehonestujících průpovídek a historek na jejich adresu.

I s těmi znalostmi o světě to je různé. Pro frantíky splývá Slovensko se Slovinskem (a to mají obojí doslova za rohem), pro mnohé evropany jest oříškem stát Washington a město Washington, zkus si někdy vyzkoušet, kolika lidem přijdou jako divná tvrzení, že Bratsk leží na řece Dněpr či Kyjev na Angaře.

Ostatně, pěkným dokladem vzdělanostní převahy evropanů je i gramatická úroveň mnohých zdejších příspěvků. Porovnej perfektní češtinu Ljubov, která se jí naučila v dospělém věku s některými přispěvateli, kteří se neobejdou bez nějaké té hrubky nejpozději na třetím řádku a přitom jsou produkty zdejšího školství.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Bohužel výrok oné dámy je skutečný. Pronesla jej během charitativního večírku. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o jeden z vtípků Davida Lettermana, leč bohužel.. vypadá to, že tato dáma měla ambice překonat i slavné bušismy.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Rozhodně nemám perfektní češtinu, většinu hrubek a přepisů za mě opraví kontrola pravopisu případně slovník. Každý příspěvek si po sobě čtu alespoň čtyřikrát, kdybych se nekontrolovala, vypadalo by to úplně jinak. Bylo důležité, abych uměla česky, tak jsem se tak naučila. Musela jsem, když je důležité, zvládne člověk skoro všechno. Navíc si myslím, že 90% hrubek zde napsaných je z nepozornosti, ne proto, že by autor nevěděl, jaká je správná koncovka.

Kyjev na Angaře.. To zní strašně. Já to vědět musím, když navíc zeměpis studuji, ale taky se najdou věci, které mi divné nepřijdou.
Před několika lety jsem byla v Anglii. Když jsem řekla, že žiji v České republice, tak jedna slečna prohlásila:"No, to je v Turecku, že?". Raději jsem jí nic nevysvětlovala. V Rusku je Česko známé díky tomu, že bylo Československo. To je stále bráno jako vyspělá západní kultura, dobrý vzor. Podobné ohlasy vyvolá tato země v Afghánistánu, tam všichni vzpomínají a velmi si tohoto státu váží. Pro obyvatele Kavkazu znamená slovo Čech v místním slangu Čečenec, čili špion; tam je lépe si nějakou národnost vymyslet.

Blbci jsou všude stejní. Výskyt osob nadprůměrně inteligentních případně geniálních je také nejspíše rovnoměrný. Ovšem hranice, kde začíná genialita a končí debilita je zoufale tenká a přesně se určit nedá. Osoby, které jsou inteligentní a rozšiřují fámy o jiných národech, považuji za mnohem nebezpečnější než všechny ostatní.
K Sarah Palin i Američanům se zdržím všech myšlenek. Ony některé projevy Borise Jelcina vyzněly podobně. Nejsou všichni hloupí, vyskytují se tam inteligenti, průměrné obyvatelstvo.. prostě všechno. Tak je to v každé zemi.
Chápu, že nemám vlohy k tomu milovat všechno, co pochází z USA. Vyrůstala jsem v prostředí, kde je pořád brali jako možného nepřítele. Nemyslím to tak, že bych přišla domů s krabičkou sirek z Ameriky a matka by mi řekla:"Jak si dovoluješ domů nosit sirky americké, vyhoď je, máme sirky sovětské.", ale naučili mě si vážit vlastní země. Domnívám se, že pochvalné řeči ode mě stejně nikdo nečeká. I když, přesto jak si vážím Bobbyho Fischera, otec stejně říkal, že Američané zkrátka neumějí hrát šachy..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

RAYTHEON - abychom si rozuměli. Já to vidím tak, že Americký systém vzdělávání je jiný než ten náš. Náš až do minimálně 15 let a u části populace až do 18 je směřován na všeobecnou rovinu - tedy podrobné dějiny světa, vlastní země a Evropy. Zeměpis je u některých škol i maturitní předmět.
U nás titul inženýr dostával člověk po vysoké a obhajobě diplomové práce. Na západě je to tak že je inženýr - absolvent něčeho jako jsou naše vyšší odborné školy a diplomovaný inženýr to je ten samý co u nás.

Všeobecně vzdělávací předměty jsou probrány na západě tak aby byl zajištěn základní rozhled a nic víc. Další vzdělávání bývá cíleno na profesi a uplatnění se na trhu práce.

Takže se nedá nic dělat jejich všeobecný rozhled pokud si ho na vlastní vrub nerozšiřují je omezen a není to jejich vina. Pro praktický život to není důležité. Proto jsem dalek toho abych s jim vysmíval. Ale pokud někdo aspiruje do vysoké politiky, nezlob se na mě, čekal bych větší invenci.

Pokud někdo porovnává Rusa a Američana tak jak jsi uvedl, je s odpuštěním rohatý sudokopytník.

S Tvým hodnocením kvality jazykové složky příspěvků souhlasím a zcela jistě i já mám jistý podíl na tomto nešvaru. Takže často zaměstnávám svého pobočníka. Ljubov je jazykový jezdec, před ní se občas stydím.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Ljubov píše tak dobře česky, že mi to přijde až krajně podezřelé, zdali je tím za koho se vydává.
Nebýt jedné či dvou věcí, které moje podezření vyvrací, tak bych jí původ nevěřil.
Pohádkám, že perfektní psaní lze docílit kontrolou pravopisu na PC nevěřím :D :D
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

To Lom: Je jasné, že nemám čím ti to dokázat. Nicméně: K čemu by mi to bylo a co bych tím získala? Míra mé inteligence je sice značně pochybná, ale domnívám se, že bych nebyla tak naivní, aby mne to nenapadlo. Kdybych se jmenovala Zuzka Majerová, tak bych si dala přezdívku Zuzka Majerová, abych mohla říct, jo tohle je můj článek a teď to všichni víte.
Učím se česky jedenáct let, tolik let žiji v Česku. Pokud bys chtěl upřímný názor, tak jenom naprostý blb by se nenaučil za tu dobu mluvit dobře. Přicházela jsem s tím jazykem do styku každý den, poslouchala jsem hudbu a televizi. Devítileté dítě se učí rychleji.
Řada pisatelů do tohoto fóra by byla schopná psát do zahraničních portálů bez problému. Jazyky učí ve školách i lidé, kteří mají za sebou osm let studia. Angličtinu mě učila slečna, která se ji učila šest let. A naučila mě poměrně hodně.
Takže jestli ti prostě překážím, tak se můžu sebrat a zmizet. Nemám žádný zájem štvát lidi kolem sebe, vážně.
Naposledy upravil(a) Ljubov dne 8/1/2009, 18:37, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ale ne. Lom to myslel dobře. A už vůbec ne proti Tobě. Ty prostě píšeš česky natolik kvalitně, že nás rodilé Čechy to překvapuje. Tak se nerozčiluj - je to v pohodě Ljubov. A koneckonců proč bys i někoho nemohla naštvat?

Klidně někoho vytoč když budeš mít pocit, že jeho chování není korektní.

Znašich reakcí je snad jasné, že Tebe i Tvé práce bereme jako nedílnou součást tohoto fóra a prostě k nám patříš. Tak se hoď do klidu. :D

A šmidra :rotuj:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Ne, já jsem v naprostém klidu. Nechci nikoho naštvat, protože je to zcela zbytečné a nic tím nezískám. Jen si beru všechno moc vážně. Nezmínila jsem doufám nic v tom smyslu, že bych si na něco stěžovala. Nemám na co. :wink:
Necháme to raději být a vrátíme se k Rozkolu pravoslavné církve a celkově k této úžasné směsce. Jenom by to vážně chtělo něco nového, ale nic mě bohužel nenapadá..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Jak se může naštvat někdo kdo nick Láska? :D
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Já si to jméno nevybrala; ale obávám se, že na to, do jaké míry se naštvu, vliv nemá. Sestřenice se jmenuje Irina, což znamená "mír". A ona si s pacifickými metodami zrovna netyká. :wink:
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Ljubov-koukám, že máš úplně neoškrtané škrtátko. Chytáš na první škrtnutí. (teda to je ale čeština).
Ljubov, kdybych se tě náhodou někdy ptal, jaké se kde píše (i) nebo kde je čárka, tak se vůbec nediv. Míra tvojí inteligence že je pochybná? Tak to pochybuju :roll:
No a k návrhu nových témat.....co třeba ruští bohatýři?
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

úplně neoškrtané škrtátko. Chytáš na první škrtnutí
Zde vidíš důkaz mé inteligence- nechápu. To se omlouvám.

K novým tématům- už jsem si hezky zaspamovala na začátku ledna, to mi zatím bohatě stačí. Až budu mít v polovině února po zkouškách, tak bych ve své činnosti mohla pokračovat. Ruští bohatýři: myšlen Ilja Muromec (hlavně ne to letadlo), Aljoša Popovič a Slavík loupežník? No spíš by mě lákal článek o Jelizavetě Fjodorovně, starší sestře carevny Alexandry Fjodorovny, která byla bolševiky zavražděna nedalo Alapajevska roku 1918. Roku 1905 jí navíc zavraždili manžela, stal se obětí atentátu. Dnes je Jelizaveta mučednicí pravoslavných. Jinak je ještě řada Romanovců, kteří tu svůj článek nemají.

EDIT: Ale né, já a cholerik. Nikdy. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Ljubov dne 8/1/2009, 22:10, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Thór tím jenom řekl, že jsi velký cholerik :rotuj:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Aj to lietadlo má niečo do seba, či už to staré "cárske" alebo dnešné "putinovské" :)
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Ljubov-jak psal Skelet.....škrtátko je na sirkách a když je nové hezky škrtá a zapaluje sirky. Většinou na první pokus :lol:
Ilja Muromec.....přesně ten mě napadl.Ovšem ty jsi tady šéf, co napíšeš, to si přečtu :up: :lol:
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To Ljubov:
Učím se česky jedenáct let, tolik let žiji v Česku. Pokud bys chtěl upřímný názor, tak jenom naprostý blb by se nenaučil za tu dobu mluvit dobře.
Já nevím jak česky mluvíš, a proto jsem se mohl vyjadřovat pouze k písemnému projevu. Ale ten je podle mého názoru obtížněji zvládnutelný než mluvené slovo. To je velice pěkně vidět na příspěvcích ve fóru od těch, kteří jsou prokazatelně češi (tím sebe nevyjímám - já se mám ale s kým poradit).

Myslím, že po Tvém příspěvku mohu říci, že už jsou tři věci, které dokazují, že nejsi Češka V Čech. Bylo to zde opravdu velmi dobře vystiženo tím škrtátkem :D
Mám dobře v paměti reakci jedné žénščiny: "éti čéchy - vsěgdá pravakatívnoje vaprósy"

Jak tak píši tak mi dochází, že už jsou čtyři důkazy pravdivosti. Při poměru 4 : 1 je ten jeden - perfektní psaný projev vyvrácen a vysvětlen opravdovým nadáním na jazyk (jazyky), který mohu opravdu jen závidět.

I když se pokládám za znalce ruské duše (tedy v porovnání s běžným průměrem obyvatelstva) nedovedu si představit jak tento příspěvek bude působit na duši Ljubov - snad se to škrtátko trochu opotřebovalo :D
EDIT: Ale né, já a cholerik. Nikdy.
Ale když se uhodí na správnou strunu...
Odpovědět

Zpět na „ostatní“