Obrazy německých letadel

Koupím, prodám, vyměním vojenské věci, knihy, sběratelství.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Josef
Příspěvky: 2
Registrován: 12/11/2008, 09:39

Obrazy německých letadel

Příspěvek od Josef »

Obrazy německých letadel z 2. světové války najdete na www.galeriemajo.com

Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Zdeformované napodobeniny originálních obrázků z jedné poměrně dobré knihy o letadlech.

Obrázky na Palbu prosím nahrávejte výhradně dle TOHOTO návodu.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Autorovi obrazů, se nedá upřít snaha. To je ovšem také všechno, to nejsou letadla, ale hybridy........
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Josef
Příspěvky: 2
Registrován: 12/11/2008, 09:39

Příspěvek od Josef »

Hans S. píše:Zdeformované napodobeniny originálních obrázků z jedné poměrně dobré knihy o letadlech.

Obrázky na Palbu prosím nahrávejte výhradně dle TOHOTO návodu.
Komentář někoho, kdo obrazům asi moc nerozumí, ale proč to pak komentuje?
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Josef píše: Komentář někoho, kdo obrazům asi moc nerozumí, ale proč to pak komentuje?
No jestli je to něco na styl kubismu, pak bylo vybráno nevhodné téma.

Mě se teda už víc zamlouvala hořící befka v knížce od Kožeduba "Sloužím vlasti!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Poslední dobou se opět rozmáhají obrazové přílohy, už mě moc nebaví to stále nahrávat na forumfoto. Asi to začnu mazat...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Nechci se vám do toho míchat, pánové, když letadlům nerozumím. Pár let jsem malovala olejem, vím, jaká je to práce a kolik času zabere kvalitní obraz. Letadlo se o moc lépe než je uvedeno v galerii, na niž směřuje odkaz, namalovat nedá. Obraz není fotka. Zrovna válečnou techniku bych raději zpodobňovala ve formě fotografií, nejlépe ji vidět naživo.
Ale co člověk, to názor..

Raději zase mizím zpět do svého středověku..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Josef píše:
Hans S. píše:Zdeformované napodobeniny originálních obrázků z jedné poměrně dobré knihy o letadlech.

Obrázky na Palbu prosím nahrávejte výhradně dle TOHOTO návodu.
Komentář někoho, kdo obrazům asi moc nerozumí, ale proč to pak komentuje?
Nikdo nekomentuje techniku malování, té asi nikdo z nás nerozumí, jde o to, že se letouny na obrazech jen vzdáleně podobají svým vzorům.Opravdu neznám žádnou verzi Bf-110 s prosklenou přídí.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Ljubov píše:Nechci se vám do toho míchat, pánové, když letadlům nerozumím. Pár let jsem malovala olejem, vím, jaká je to práce a kolik času zabere kvalitní obraz. Letadlo se o moc lépe než je uvedeno v galerii, na niž směřuje odkaz, namalovat nedá. Obraz není fotka. Zrovna válečnou techniku bych raději zpodobňovala ve formě fotografií, nejlépe ji vidět naživo.
Ale co člověk, to názor..

Raději zase mizím zpět do svého středověku..
Proč by to nemělo jít líp? Tady nejde o nějaký detaily, atd., ale o celkovej tvar letadla, kabiny...
Malování olejem je v pohodě, taky jsem to zkoušel... ikdyž jen vyjeťákem po vratech od stodoly :-)

Ale jsem dalek toho hanět cizí výtvarný umění, někomu se to líbit může, mně ne a nejde jen o tenhle případ, já bych si celkově domů nic válečnýho nepověsil. 8-)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Aha, to jsem řekla špatně. Nechtěla jsem říct, že se nedá namalovat více věrohodněji, jak říkám, pro mě jsou ta letadla všechna skoro stejná, brala jsem to z uměleckého hlediska.

Olejomalba je těžká malířská technika, strašně záleží na tvaru a kvalitě štětce, poměru oleje v barvě - když je ho moc, tak to žloutne, a málo, tak to zase popraská, správné kombinaci barev.. Stačí nepatrná změna, milimetry stranou.. Každý obraz jistou mírou zkresluje. Nevím, v jakém se malíř nacházel prostředí a co měl k dispozici.

Moje pokusy o vytvoření obrazu mají do Moneta či Tiziana daleko; vojáci, technika a zbraně se podle mě na plátna nehodí, patří tam spíše květiny, příroda a já nevím co. Plátno by mělo zkrášlovat, plnit estetickou funkci, a zrovna na mě by vojáček v olejovém provedení moc citově nepůsobil.

Zkrátka, když ponechám stranou věrnost originálu, je to poměrně dobře udělané dílo. Autor si s tím dal určitě hodně práce; osobám, pro které to bylo určeno, se to jistě líbí. Chlapík, který mě učil kreslit, maloval dobře a studoval dějiny umění. Podle jeho názoru je to z uměleckého hlediska slušné..

Pro všechny případy: Můj blbý názor zůstává nadále jen blbým názorem, ať si každý myslí, co chce, do hlavy mu to vtloukat nebudu..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Mazat kýče? Souhlas!
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Josef píše:
Hans S. píše:Zdeformované napodobeniny originálních obrázků z jedné poměrně dobré knihy o letadlech.

Obrázky na Palbu prosím nahrávejte výhradně dle TOHOTO návodu.
Komentář někoho, kdo obrazům asi moc nerozumí, ale proč to pak komentuje?
1) ten někdo je zaregistrovaný na Palbě, tedy se může vyjadřovat ke všemu, co je zde napsáno.
2) ten někdo je administrátorem na Palbě, tedy se musí občas vyjadřovat i k tomu, co ho nebere.
3) ten někdo se velice zajímá o leteckou techniku na obrazech vyjevenou a je mu proti srsti její značná deformace a fantasie na nepravém místě (někým zmíněná prosklená příď na Bf 110).
4) ten někdo zná originály obrázků a očekával by, že někdo vytvářející podobné malby bude mít aspoň toliko fantasie dělat vlastní výjevy :)
5) ..a nejblbější je, že i ten, který umění vůbec nerozumí, se k němu může vyjádřit a autor s tím nic nemůže dělat. Klidně se vyjádřete k nějakému mému místnímu článku :)

Pětice pěkných důvodů :)
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Ljubov píše:Plátno by mělo zkrášlovat, plnit estetickou funkci, a zrovna na mě by vojáček v olejovém provedení moc citově nepůsobil.
Mam temer stejny nazor. Letadlo (nebo jina novodoba vojenska technika) na obraze je podle me kyc.
ALE jsou i vyjimky. Rembrantova "Nocni hlidka" se mi libi.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Jednoduše řečeno, plátno je na nahý ženský 8-)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Sicher :)
Odpovědět

Zpět na „Bazar“