17. listopadu

Odkazy na různé fotky, obrázky a odkazy, které nelze dát jinam do tématu nebo si nejste jistí, kam oznámení dát.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

se omlouvám, ale tohle mě u konkurence fest pobavilo - fikce o 17.11.89 http://www.valka.cz/clanek_12803.html Laughing
Taky jsem to četl a než mi došlo, že je to fikce, chviličku to trvalo
No, je to taková slátanina. Zvláště téměř úplné vymazání strategické úlohy naší PVO a bezproblémových průniků F-117 a Tomahawk nad města a strategické cíle.
Ale ČSSR vítězí, tak se to někomu dobře čte.
Pokud má někdo zájem o širší pohled, doporučuju menší pohled na stránky kde to vzniklo
http://modelforum.upce.cz/forum/viewforum.php?f=124

Jinde je to jen hozené do světa, například i tady
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... ost3620449
:D :D :D

A kdo má zájem, může si počíst i ostatní příběhy co kolem toho vznikly.
Počtení je to fakt dobré...

Zápisky tankistovy
…aneb „Vzpomínky na 7 dní“
PantherG
http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... &start=285

" deník pplk.i.m.Stanislava Bláhy "
Raptor
http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... start=1635

Civilní protiletecké hlídky v Listopadové válce.
Anton
http://modelforum.upce.cz/forum/viewtop ... start=1395


Ale tyhle jsou hozené ve fóru, tak to chvilku trvá, než se přesto člověk prokliká...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

nNo tak to je kvalitní! Jen mi řekni že ti co tam píší že je to realiata, si dělají blázny? No, is not ''What If'' it is Real History
A pak něčemu věřit na internetu......
Co to je RNLAF?
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak ty "deníky" jsou super :lol:
Mantra píše: Co to je RNLAF?


Royal Netherlands Air Force - Holandské královské letectvo
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Z jiného soudku - výběr blogů na toto téma:
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ?id=622426
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Chcem sa len spýtať či aj u nás bola tajná služba vyzbrojená tak ako Rumunská Securitate. A ak ano tak čím.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Jestli a hlavně jak byla vyzbrojená tajná služba u nás stejně jako v Rumunsku to opravdu nevím.

Ale kdyby jsi chtěl vědět jak byla vyzbrojena pěst dělnické třídy tedy Lidové milice tak to bych mohl sloužit
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Hektor
Chcem sa len spýtať či aj u nás bola tajná služba vyzbrojená tak ako Rumunská Securitate. A ak ano tak čím.
Za bolševika u nás fungovalo to, co by šlo nazvat "tajná služba" ve více variantách. Pokud máš na mysli složku státní moci, která k práci používá konspirační prostředky a vlastní agenturu (asi tak nejjednodušší definice tajné služby), pak jich měl bolševik přehršel. Jen ze sestavy StB to splňuje namátkou rozvědka, kontrarozvědka, vojenská kontrarozvědka, správa sledování, správa operativní techniky. Už z názvu vyplývá různorodost zaměření a tím i nutnost rozdílné výzbroje.
Nevím, jak byla organisována rumunská Securitate a jakou měla výzbroj, pokud máš nějaké bližší informace, sem s nimi! Dík.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Mantra:
Jen mi řekni že ti co tam píší že je to realiata, si dělají blázny? No, is not ''What If'' it is Real History
Řekl bych. že si dělal srandu, ale přiznat se nechtěl... Já svůj příspěvek radši ani nekomentoval. :D :D

skelet:
Tak ty "deníky" jsou super Laughing
Díky, vyřídím to tam

Sory za offtopic, ale vlastně je to taky 17.listopad :D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Myslím, že někteří, kteří si toto přečtou, procitnou z iluzí či z mainstreamové pohádky o pravdě a lásce Sametové revoluce.

Pacner: Jak jste reagoval na informaci z května 1989, že Moskva chce vyklidit střední a východní Evropu? A proč pokračovaly akce proti disentu a proti demonstrantům?

Generál Lorenc: Vzal jsem ji na vědomí jako fakt. Tím ale ještě některé aktivity disidentů nepřestaly být hodnoceny jako protizákonné. Právní hodnocení navíc bylo mimo moji působnost. Určité závěry směrem k činnosti StB byly později - jak je známo - přijaty.

Pacner: Podle západoněmeckého tisku vytvořila KGB v NDR skupinu svých důstojníků Luč, která měla vyhledávat lidi schopné realizovat "perestrojku" bez tehdejšího konzervativního šéfa komunistické strany Erika Honneckera. Existovala nějaká obdoba u nás?

Generál Lorenc: Nemohu to potvrdit ani vyvrátit.

Pacner: Domníváte se, že bez této falešné zprávy (o smrti studenta Šmída) by hned začal státní převrat, anebo by se o několik týdnů opozdil?

Generál Lorenc: To přeci není podstatné. Uvědomte si., že v Polsku už vládla Solidarita, v Maďarsku už došlo ke změně politické orientace vládnoucí strany, v Bulharsku byl odstraněn Todor Živkov a v NDR padla Berlínská zeď.

Celý rozhovor najdete
zde.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Rosomak - ono už před hodně lety od Pacnera přímo vyšla zajímavá kniha Osudové okamžiky Československa. Píše tam zajímavé věci a dnes by ji napsal lépe. Koneckonců více se toho ví. Ale i tak jsou zde proti sobě dvě verze které jsou často ve velmi ostrém rozporu.

Já jsem se po letech dostal do stavu, že je mi to vlastně jedno. Stalo se a jak a proč zrovna takto, kdo lhal o kdo ne, rezignoval jsem, nikdo není schopen mluvit na rovinu.

V osobní rovině jsem se tenkrát necítil dobře. Časem to odeznělo a dneska se na to dívám s odstupem jako na věc která dozrála a musela se stát.
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 26/11/2008, 13:18, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Pátrači, chápu, jak to myslíš.
Mne také mrzí ta skutečnost, že rok 1938 je vykládán tak jak je vykládán, skutečnosti které jsou jasné se zamlčují a překrucují.

O roku 1989 je to ještě horší, že daní aktéři stále žijí a tvoří podstatnou část mocenských elit (slovo elita zde bráno jako výběr z daného počtu ale ne toho nejlepšího, pouze disponujících možnostmi většími než zbylý počet), takže je logické, že většina z nás se do konce života nemá šanci dozvědět dané skutečnosti.

Jestli jsi daný rozhovor přečetl, generál Lorenz jasně píše, že změny přišly pozdě. Nesouhlasím s ním jen v tom, že pozdě pro tehdejší systém bylo v roce 1968. Rozumný čas byl se smrtí Brežněva, to s tím daný systém mohl ekonomicky ještě něco dělat - tj. nejde o politické zřízení (vidíme to na Číně) ale o ekonomický model, který funguje a je konkurenceschopný.
SSSR nemohl od roku 1973 po definitivním opuštění zlaté kotvy (unce zlata za $35, dnes za $815) finančně konkurovat USA (rubl nebyl rezervní měnou), což vedlo k jeho ekonomickému pádu (USA bohatly na obchodu s ropou protože na ně tiskly dolary, SSSR vývozem ropy a plynu tyto dolary kryl stejně tak jako ostatní země co je vyvážely). Dnes USA sklízí plody svého zadlužení (mj. tzv. uzbrojení SSSR programem hvězdných válek), kdy ohromná část nekrytých dolarů se potuluje trhem a hledá protihodnotu, která neexistuje.

Pokud dojde ke krizi měny, tj. že všechny státy vlastnící dolar se jej budou chtít zbavit (jenže nemají zatím za co, takže vyčkávají), tak Rusko se může stát globální velmocí, pokud by mohlo nabídnout novou světovou měnu plně krytou zlatem, což dolar nebo euro nemůže.

Komunismus doplatil na to, že zlikvidoval vrstvu inteligence, která by mohla rozpracovat ekonomický model jeho fungování v aktuálním čase.
Člověk od soustruhu velmi dobře rozumí jak danou součástku vyrábět, ale nemůže rozumět tomu, jak danou součástku prodávat.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Je to jak říkáš. Jenže já bych Tvůj pohled trochu doplnil. Komunismus doplatil hlavně na to, že popřel a upřel lidem zdravý rozum.Tak se nedá fungovat.

Bez zdravého rozumu nejede ekonomika, není stabilní socální a národnostní politika. Vize vidět v každém bohatém tedy i schopném člověku nepřítele vedla k prudkému poklesu úrovně zdravého rozumu všiude kde se objevil.

17. listopad vyvolal naděje, že by to mohlo jít uvést po nějaké době opět k tomu zdravému rozumu. Když se podívám jakým argumentem Paroubek odstřelil pravici v komunálních volbách, mám obavu že toho zdravého ruzumu ještě více ubylo.

Nic kašlu na listopad, brzy bude prosinec a v něděli jdu na krásné adventní zastavení . Alespoň si trochu napravím duševno.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Pátrač píše:Komunismus doplatil hlavně na to, že popřel a upřel lidem zdravý rozum.
To je ale podstata komunismu (a všech dalších "-ismů") 8-)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Podstatou každé ideologie je ovládnout masy. Tj. dostatečně všem zblbnou hlavy a těch pár procent co to přežijí, eliminovat - buď fyzicky, nebo profesně, či jednoduše mocensky (ignorovat je a nepustit je k lizu - pokud dělají problémy, zlikvidovat je ekonomicky, poslední možnost je fyzicky).
Odpovědět

Zpět na „Oznamy, vzkazy a odkazy“