17. listopadu

Odkazy na různé fotky, obrázky a odkazy, které nelze dát jinam do tématu nebo si nejste jistí, kam oznámení dát.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

17. listopad je pro mě opravdu životně důležitý, neb jsem se narodil.

No a teď vážně: opravdu někdo ještě věří, že studenti a komedianti svrhli totalitu?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

YAMATO píše:17. listopad je pro mě opravdu životně důležitý, neb jsem se narodil.

No a teď vážně: opravdu někdo ještě věří, že studenti a komedianti svrhli totalitu?
Neviděl jsem současný učebnice dějepisu, ale celkem bych se vsadil, že to je ta současná pravda, je třeba naočkovat mládež a za pár let se už nikdo na nic ptát nebude 8-)
válka je vůl
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Fatale píše:
YAMATO píše:17. listopad je pro mě opravdu životně důležitý, neb jsem se narodil.

No a teď vážně: opravdu někdo ještě věří, že studenti a komedianti svrhli totalitu?
Neviděl jsem současný učebnice dějepisu, ale celkem bych se vsadil, že to je ta současná pravda, je třeba naočkovat mládež a za pár let se už nikdo na nic ptát nebude 8-)
co za pár let.. už teď se nikdo neptá :shock: :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

skelet píše:co za pár let.. už teď se nikdo neptá :shock: :lol:
Teď je ještě brzo, pomalu to opadá, ale furt je to hlavně o tom, že je jedno co a proč bylo, hlavně že to je pryč a jako důvod se akceptuje cokoliv. Taková v podstatě doznívající euforie. Za pár let, až vymře většina přímých aktéru, se možná krátce začne psát a říkat celá pravda, protože už to bude politicky a společensky vhodné, ale nakonec to zase sklouzne do pokřivený pravdy a mlhy. A za 40 let na palbě najdeme téma "1989- proč s tím studenti a umělci nezačali dříve?" a mladší ročníky se budou dohadovat stejně, jako my teď o roce 1938 8-)
válka je vůl
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

hlavně ten kdo do toho začne šťourat je označen za komunistu :roll:
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

Režim už byl tak nahnilý, že stačilo málo a věci se hnuly.Bagatelisovat brutální zákrok protiteroristického komanda SNB v Mikulandské ulici proti poklidnému studentskému pochodu asi nejde. Do jaké míry byl pochod spontánní, do jaké míry byla esenbácká reakce projevem debility režimu (o jeho míře může pochybovat málokdo) či zda se jednalo o nějakou konspiraci se už nikdy nedozvíme. Je to ostatně jedno. Přes mnohé výhrady k dnešku konstatuji, že polistopadový vývoj naší země jde dlouhodobě směrem, který mi vyhovuje a že otočka začala dne 17.11.1989. Zkoumat podrobnosti oné otočky považuji za plýtvání dechem, seriosní informace jsou dávno zlikvidované, např. audiozáznam rádiového provozu mezi velením pohotovostního pluku snb na místě a nadřízeným stupněm. Existoval a byl takřka okamžitě zničen.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ale to zas jó, oproti tomu před 89 to je v mnohém lepší.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to YAMATO

Již dlouho se nad politickým děním v naší kotlince nerozčiluji a když náhodou zahlédnu nějakou tu vepřovou hlavu (jedno z jakýho chlívku vylezlou) v TV, mívám návaly na zvracení. Na straně jedné můžeme oprávněne nadávat, že není koho volit, že si u voleb nemůžeme vybrat mezi dobrým a lepším ale mezi grázlem a ještě větším grázlem ale na straně druhé, jaký lid, takoví politici, jsou obrazem nás samých.

Slušnost v naší zemi skončila v roce 1938 a pokus o obnovu začal tím posmívaným listopadem. Slušných lidí v naší zemi je nedostatek, způsobený mimo jiné dvěma emigračními vlnami a výsledek je vidět každou chvíli, že. Již dost dlouho se ve volném čase věnuji chlastu, rádiu a sexu (bacha, řazeno abecedně!!!) a rozčiluji se pouze nad těmi věcmi, které mohu změnit.

PS v noci startuje raketoplán, asi dvacet minut po startu poletí přes naše území, rádiová komunikace poběží na kmitočtu 259,700 AM. Lovu zdar!
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Raytheon, v politických témach sa nikdy nezhodneme, ale s Tvojím posledným príspevkom musím len súhlasiť.

Nech už bolo pozadie 17. novembra roku 89 akékoľvek, akcia ŠTB atď ...., tak výsledok bola zmena, ktorá bola nutná a už viacmenej neodvratná. Či sú ľudia s dnešnou podobou fungovania štátu a spoločnosti spokojný, je už druhá vec , ale ako si uviedol, tí čo to robia sú obrazom nás samých.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

rabo
ale ako si uviedol, tí čo to robia sú obrazom nás samých.
raytheon
ale na straně druhé, jaký lid, takoví politici, jsou obrazem nás samých.
Pánové, doufám že mi prominete, ale toto pokládám za populistické řeči. Mým obrazem tedy rozhodně nejsou. Kdyby si dnešní "demokratická" politická scéna, (až na výjimky-příliš mladí,nebo ti co to nestihli) stáhla trenýrky budou mít všichni červené zadky. Takže nic světoborného od nich ani čekat nelze. To co jsme o demokracii za 60 let zapoměli, to se asi za 18 let nenaučíme. Generace dnešních politiků bude muset vymřít, možná i ta co přijde po ní a teprve pak....možná to začne k něčemu vypadat. V té době již ovšem nebude co ukrást a na čem se ve vysoké politické funkci obohatit. Mě jímá radost, že v té době už budu "prdět do hlíny", mých dětí je mi ovšem líto.........
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

pre Thóra: na túto tému sa dajú viesť siahodlhé debaty, bez konca a od určitého životného momentu sa mi politická debata bridí.
Mým obrazem tedy rozhodně nejsou.
Veľká politika človeka zmení, aj tí najčestnejší dokážu podľahnúť ekonomickým, alebo politickým tlakom, bohu žiaľ. A niekedy aj tí lepší pri snahe presadiť niečo dobré musia urobiť aj niečo, nazvime to zlé. Nechcem to už rozoberať.
stáhla trenýrky budou mít všichni červené zadky
Kiež by to bolo také ľahké, že dobrých od zlých odlíšiš len na základe toho, že kto bol a kto nebol komunista. Ak porovnám niektorých komunistov, ktorí pôsobili v politike v 60. rokoch a snažili sa o politické a ekonomické zlepšenia s niektorými nekomunistami, ktorí v 90. roku "dvíhali moc zo zeme" , tak neviem, neviem. Keď som videl, kto všetko sa pasoval za demokrata a disidenta, tak sa mi dvíhal žalúdok. Fuj, fuj, dosť politikárčenia.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

No, jak vidím, palbáci mne nezklamali.
Nejvíc se mi líbil ten příměr s rokem 1938.

Koho zajímá o tom něco více, ať si skusí přečíst třeba toto: http://casodej.cz/analyza17.htm stačí se zaměřit na I. - 2. PŘEVRAT 17. 11. 1989

Jedno musím připomenout. Kolik lidí zapletených kolem kapitulace ČSR násilně zemřelo, a kolik lidí kolem 17. listopadu? Zajímavý a smutný nepoměr.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Rosomak píše:No, jak vidím, palbáci mne nezklamali.
Nejvíc se mi líbil ten příměr s rokem 1938.

Koho zajímá o tom něco více, ať si skusí přečíst třeba toto: http://casodej.cz/analyza17.htm stačí se zaměřit na I. - 2. PŘEVRAT 17. 11. 1989

Jedno musím připomenout. Kolik lidí zapletených kolem kapitulace ČSR násilně zemřelo, a kolik lidí kolem 17. listopadu? Zajímavý a smutný nepoměr.
při najetí na ty stránky se mi mohl Avast zbláznit. Prý je tam trojský kůň
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

při najetí na ty stránky se mi mohl Avast zbláznit. Prý je tam trojský kůň
....stejny problem.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

skelet píše:při najetí na ty stránky se mi mohl Avast zbláznit. Prý je tam trojský kůň
Jednoduchá rada, vypněte Avast a je klid :razz:
válka je vůl
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

No, je třeba také tady: http://www.analyza.wz.cz/
Pokud se vám tam něco nelíbí, stačí si uvědomit, že tuto práci psal jedinec a především v roce 1990.
Koho to dále zajímá, zde je takový přehled a rozcestník.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Dolej%C5%A1%C3%AD

Jinak jestli někdo má seznam studentských požadavků, ať sem hodí odkaz, nebo je zde vypíše - nikde jaksi nejsou.
Bylo by dobré si připomenout, že se vlastně nic z nich nesplnilo. Ale studenti z nějakého záhadného důvodu tehdy přestali stávkovat. A pak ostatní museli také...
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Rosomák

Pokud považuješ tzv, analýzu od Dolejšího za seriosní zdroj informací, je mi tě upřímně líto. Dovedu pochopit, že mnohé věci, které zde Dolejš uvádí mnohým lidem konvenují ale to realitu fakt nenahradí! Studentské požadavky na netu asi nenajdeš, budeš muset zajít do nejbližší knihovny a zapůjčit si dobový tisk, určitě je najdeš ve Svobodném slovu (stranický tisk ČSS). Z velké části byly splněny a proto byla stávka ukončena. A ti ostatní, kteří podle tebe museli přestat stávkovat? Prosím tě, o čem to mluvíš, stávka se konala jedna - generální a trvala jedno dopoledne! Můžeš uvést konkrétní příklad kde se stávkovalo jinak a stávku "museli ukončit"? Jestli ti je opravdu 40 let pak si přece spoustu věcí musíš pamatovat!
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Mantra

Pěkné a navíc realitě bližší, než analýza pana Dolejšího.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Taky se mi to líbí.

Jen by mě zajímalo co Havlovi slíbili za to že to vzal? Možná mu stačili prachy od zbrojních firem, které převzaly trhy po českých firmách, když Venda vyhlásil, že končíme se zbrojní výrobou.

Kde jsou ti koumáci co to vymysleli, předání moci lidu?!

Kdyby to nebylo řízeno z centra tak by si Havel a ti ostatní ani nepšoukli.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Odpovědět

Zpět na „Oznamy, vzkazy a odkazy“