Obrana Čech

Legie, První republika, politika, okupace, rozpad ČSR, Protektorát,Slovenský štát, odboj, partyzáni, SNP.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Kuna to jsou výborné statistické údaje na samostatný článek, založ ještě jedno samostatné téma, toto zde také ponech. Nové se chodí do sekce Československo - armáda, třeba pod názvem Statistické údaje výzbroje Čs. armády.

Kuna už nemusíš, přesunul jsem to sám do Československa - armáda a výzbroj.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Yamato:Nikdo tu nemluví o Jaltě,nástup komunismu byl patrný v naší armádě,již od roku 39...
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

To je klidně možné, ale Jalta už nedala šanci. Kdyby si nás předem nerozdělili, tak Prahu osvobodili Američani...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Kdyby nebylo Němců,nebylo by války,a tím ani komunismu.
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tak to nejspíš ano.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

No komunisti zde měli již silnou základnu i před válkou, je otázka jak by směřoval vývoj bez války. Nejde říci že by nebylo komusmu bez války. Čína má a měla taky komunisty a bez války......
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ve Francii a Itálii jsou komunisti hodně silný, ale neměli tam Rusy, takže prostě jedna ze stran a vcelku dobrý.

Čína...tam vůbec nevím, jak to bylo.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

No jde o to, že i první republika byla již také hodně svázána se sovětským svaze. Vliv byl nepopiratelný.....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Ta svázanost nebyla zase tak velká,kromě dohody o vojenské pomoci a tehdejší KSČ to nebylo nic hrozného,teď asi nahraju Brunovi,ale otázkou zůstává jestli by místo rychlejších Němců,nezahltila Evropu Rudá Armáda?!
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Nejen Brunovi si nahrál. Tahle teorie by asi nebyla nepravděpodobná. Ale...bylo by to horší, lepší...?
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Yamato, odpověď na to, co by bylo lepší není jednoduchá. U Němců by záleželo na tom jestli jsi černovlasej, hnědookej a jmenuješ se Kohn, nebo modrookej blonďák , třeba Diettrich. U Rusů zas na tom, jestli ti třeba ten důl za humny patří, nebo v něm pracuješ....
Pokud by ses ovšem jmenoval Kohn a ten důl byl tvůj, byl bys v p.... tak jako tak........ ! :mrgreen:
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Všetci dobre vieme,že obe mocnosti zbrojili(spolu i cvičili) a obe mali dobyvačné plány...Vybrať z nich to menšie zlo sa asi nedá.i keď systém,ktorý fungoval v tom čase v ZSSR mi príde zákernejší...A dovolím si tvrdiť,že keby(požičiam si frázičku od lorda :mrgreen: )"čalouník "nerobil kotrmelce,tak by sa západ spojil s Nemeckom za účelom minimálne nastolenia iného poriadku v ZSSR...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Kdyby nacisti nepraktikovali ten obludný rasismus, vyhlazování, kolektivní vinu, tak by nebyli tak obludní. Že válčili, obsazovali? Který stát někdy ne? Ale to nesmyslné,šílené vraždění!!!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

No Yamato troufám si tvrdit že 90 % států nikde nikdy nic neobsazovalo. Právě to že válčili a obsazovali ve jménu jejich smyšleného pseudopráva ( lepší a čistá evropa + lebensraum)... Byli to agresoři a měli pro jejich činy podporu národa. A která válka se někdy neproměnila v prachsprosté vraždění... Já takovou neznám....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Já bych si zas troufnul řict, že 90% států (respektive národů, kmenů,...) někdy ve své historii dobyvačnou válku vedlo. Nenapadá mě ani kdo ne. Ale já to nepíšu jako omluvu pro Němce. Ale válka samotná ještě není to nejhorší. Vraždění v každé válce - souhlasím. Ale holokaust byl podle mě něco ještě mnohem obludnějšího.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

No dobrá tedy budeme - li to brát takto např ( slované válčili...) tak máš pravdu. Státy jsou poněkud dělnější jednotka. Ano holokaust byl obludný, ale zas je to jen název pro hromadnou masovou vraždu.....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

OK, tohle nechme. Holokaust pravda není jediný. Bohužel ani poslední.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Z určitého pohledu není žádná válka nic jiného, než prachsprosté vraždění. Holocaust je potom kapitola sama o sobě. Masakrování tu bylo dovedeno do stadia průmyslového odvětví. Zvrhlost nejen ideologie samotné, ale i konkrétních lidí.
Ovšem nedělejme si iluze, Rusové sice neměli vraždění technologicky promyšlené, dávali přednost konvenčnějším metodám, ovšem uplatňovaným v obrovském měřítku. Moc velký rozdíl v tom nevidím.
Jinak, trochu jsme poutekli od tématu :wink:
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

trimin píše:
Radola Gajda píše:... Beneš selhal ve všech bodech, je jasné, že měl své rádce a poradce, že vše nerozhodl sám, ale on byl ten, kdo měl právo veta.
....
To Radola já Ti nevím, ale za první republiky prezident právo veta neměl. U nás nebyla vláda presidentského typu, ale parlamentního.
... jasně trimine, že tady byla demokracie a že Beneš nebyl diktátor a neměl takovou moc. Jenže zastupoval náš stát navenek. Tedy jinak řečeno je pravděpodobné, že v těchto těžkých dobách ať by řekl cokoliv měl (získal) by podporu ostatních demokratických stran.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

Lord píše: ... jasně trimine, že tady byla demokracie a že Beneš nebyl diktátor a neměl takovou moc. Jenže zastupoval náš stát navenek. Tedy jinak řečeno je pravděpodobné, že v těchto těžkých dobách ať by řekl cokoliv měl (získal) by podporu ostatních demokratických stran.
Takže zpět na začátek - rozhodnutí podvolit se diktátu bylo rozhodnutí VLÁDY tedy nevím o jaké podpoře demokratických stran mluvíš - nebo chceš tvrdit, že naše vláda byla tvořena nedemokratickými stranamy.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Odpovědět

Zpět na „Československá Republika“