Neznámý model bombardéru

Zajímavosti, papírové modely, stavby replik, oznámení a další témata mající alespoń příchuť modelařiny

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

POdíval jsem se na výkresy v knize Václava Němečka - Československá letadla 1918-1945 a s klidem a bohorovnou jistotou říkám, že ten záhadný útvar pod křídlem je chladič motoru
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

kopapaka: To dle mého není ani tolik o znalosti google-parametrů, jako o trochu počítačově-analytickém způsobu myšlení - a na to se dá, obávám se, přijít jen praxí. Ovšem samozřejmě pokud by skutečně byl zájem, mohl bych sepsat něco názorného ohledně vyhledávání - rady dávám rád :) Otázka by pak ovšem byla, kam to šoupnout v rámci palby.

Ohledně rámečku pro citace (to je ovšem záležitost palby, resp. phpBB fór a nikoli google):

Kód: Vybrat vše

[quote="###JménoCitovanéhoSem###"]bla,bla[/quote]
###JménoCitovanéhoSem### píše:bla,bla
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Díky...
A já na to nemohl přijít...
No, místo by se určitě našlo, někde se tu potuluje článek " jak psát články "...
Tam by to klidně být mohlo...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Ale já jako autor ti řeknu, že to nevím a neumím a proto to tam není. Nebo spíš umím, ale mockrát sem to nepoužil, tak sem na to zapomněl. Já si to obcházím po svém. A kdyby to tu někteří čtli, tak by tu nebyly odkazy přes dvě obrazovky...že Covere :wink:
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jestli myslíš používání tagu link s patřičnými parametry, tak od toho mě prozměnu zrazoval Pegeucko po napsání mé prvotiny s tím, že to rozhazuje formátování. Ts ts, člověk se nezavděčí :D
Btw, kde ten článek je?
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak článek je tady...
Dokonce to není ani zamčené, takže žádný problém s doplněním. Samozřejmě, na většinu věcí se časem dá přijít praxí, ale návod se taky hodí...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Jak pozoruju tipy Covera72 ke googlu, tak tam zřejmě používá regulární výrazy? V rychlosti jeden anglický odkaz ... http://www.google.com/support/websearch ... wer=136861
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Kéž by. Regulární výrazy google neumí - nebo se o tom alespoň neví. A i ta googlí interpretace ANDů a ORů je trošku nestandardní - ANDy se mu chovjaí jako logický "or" a ORy jako logický "xor". Hvězdičky se pak používají proto - a toto je důležité - že google má limit na 10 slov ve vyhledávání, ale hvězdičky (nahrazující jednotlivá slova) se do limitu nezapočítávají.
Takže zatímco "Jak pozoruju tipy Covera72 ke googlu, tak tam zřejmě používá regulární výrazy" by neprošlo, resp. by se ořízlo, "* pozoruju tipy Covera72 * googlu, * * zřejmě používá regulární výrazy" by prošlo bez problémů. Ve výsledku se to ale moc obyčejně ani neprojeví, protože už těch prvních 10 slov bývá dost k nalezení přesně toho, co člověk chce :D
centus
Příspěvky: 9
Registrován: 30/11/2009, 18:06
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvek od centus »

skelet píše:POdíval jsem se na výkresy v knize Václava Němečka - Československá letadla 1918-1945 a s klidem a bohorovnou jistotou říkám, že ten záhadný útvar pod křídlem je chladič motoru
Skelete neměl by jsi mi možnost poskytnout detailní pohled na ten chladič ?
Ne ze bych chtel delat z toho maketu, ale polomaketa by bohate stacila :-)

Dik Centus
Na životě miluju tu rozmanitost ........... každý den mě nasere někdo jiný
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

skelet píše:Hans.S mi asi vypráší kožich, ale mi to připadá jako chladiče
I kdeže :) Hans je momentálně trochu v šoku, že jste tady tak slńadno identifikovali letadlo, které on sám vůbec neznal :)

Co se týče těch útvarů pod křídlem, tak je to téměř jistě ten chladič :)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Centusi sice se to nemá, ale pro větší slávu československého letectví ti to zkusím zítra v práci naskenovat
Hans:S: teda neznat náš bombardér, z kterého měli Němci tak nahnáno až si na něj stěžovali u Ligy národů (předchůdce OSN) :) Kačermíro nemáš ho v plánu?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Na té site, co jsem linkoval na minulé stránce byl scan z knihy "Czechoslovakian Air Force 1918-1970" od Zdeňka Titze - nestačí to?
http://wp.scn.ru/en/ww15/b/1432/4/0/1_b2
centus
Příspěvky: 9
Registrován: 30/11/2009, 18:06
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvek od centus »

skelet píše:Centusi sice se to nemá, ale pro větší slávu československého letectví ti to zkusím zítra v práci naskenovat
Hans:S: teda neznat náš bombardér, z kterého měli Němci tak nahnáno až si na něj stěžovali u Ligy národů (předchůdce OSN) :) Kačermíro nemáš ho v plánu?

Dik skelete budu se tesit.
A kdo je Kacermira ? On ma planky nebo jak jsi to myslel.
Jinak jsem sehnal planek v pdfku (v hrozne kvalite) na tenhle model, ale jenom na CO2 ( rozpeti 82 cm - a ten muj ma 210 cm). A ty chladice na nejsou skoro vubec videt.
Je to scan z casopisu Modelar 3/1985. Bohuzel ten casak nemam.
Omlovam se za chybejici diakritiku, ale mam angl. herni klavesnici.

Letu zdar
Na životě miluju tu rozmanitost ........... každý den mě nasere někdo jiný
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Drobounká zmínka o A-42 z anglických novin z 10 října 1930
http://www.flightglobal.com/FlightPDFAr ... 201189.PDF
EDIT: tak jsem to našel oskenované na airwar.ru. Je to dle mne z oné knížky, nevím jestli bych vytáhl v práci lepší rozlišení, v každém případě by se mi tam zdeformoval ocas, neb ten je u vazby knihy.
Obrázek

Po otevření linku image stačí kliknout na obrázek, pak ti vyjede v plné velikosti :wink:
ObrázekObrázekObrázek
centus
Příspěvky: 9
Registrován: 30/11/2009, 18:06
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvek od centus »

Nasel jsem video RC model Aero 42 z dětského leteckého dnu Brno-Tuřany.



RC model A-42
Na životě miluju tu rozmanitost ........... každý den mě nasere někdo jiný
Odpovědět

Zpět na „Modelařina, to ostatní...“