Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Scrat »

Ahoj,
až bude potřeba tak stačí zase zachrastit prasátkem. Těch pár korun se vždycky sežene.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Lord »

sa58 píše:Ahoj všichni, dnes jsem zaplatil na rok webhosting, z bývalých "darů" se dá ještě zaplatit příští rok :)
OK sapíku, to je dobré :up: Rezervy jsou. Jsem o tom mluvil s Angrym, něco se vybralo na modernizaci Palby, ale ještě jsou dodělávky, ale tíska by se dala. Přesně jsem nevěděl, kolik máš ještě v záloze.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kruan
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 293
Registrován: 30/11/2009, 17:20

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Kruan »

Jen pro informaci, pod dojmem dění jsem se rozhodl odejít z Palby, pro jistotu i se svými články. Nelíbí se mi směřování Palby. Vojensko historické nebo technické články ustoupily do pozadí, o to víc vyvážíme bolševickou revoluci na tancích ČSLA někam k La Manche, aniž by o to příjemci tohoto exportu stáli. Autor těchto scifi zároveň v jiných fórech úpí, jak současný režim ublížil jemu a jeho rodině a nostalgicky propaguje, jaká to byla za minulého režimu hitparáda.

 Nemohu souhlasit s pozitivním hodnocením všeho Sovětského, které došlo už tak daleko, že zabíjení v Německých koncentrácích je tu sice hodnoceno velice negativně, ale zabíjení v Sovětských lágrech tu je tak nějak ok, vlastně si za to mohli vězni sami. Tak co. Zároveň nesouhlasím s nekritickým obdivem dnešního Ruska na jedné straně a démonizováním U.S., Německa nebo EU na straně druhé. Dnešní Rusko není SSSR, i tak má své geopolitické zájmy tak jako jakákoli jiná silná země. O to větší by asi bylo překvapení, pokud by se místní pohrobci Brežněva a Stalina prošli po dnešní Moskvě nebo dokonce zažili místní „kapitalizmus“ . 

O to víc mě překvapuje místní reakce na současná fakta a reálie z prostoru bývalého SSSR a jejich polarizace. Demokraticky zvolený Janukovyč versus fašistický západ Ukrajiny jako bizarní příklad. Takto to nevidí ani dnešní Komsomolská Pravda. Je zajímavé, jaký kvikot se ozve, pokud člověk nejede na vlně nekritické idealizace. Kvičí se dokonce až z dalekého Slovenska, a to paradoxně tak, že oni nejsou smutní z toho, že se dokonce i na ideálním Východě dějí nepravosti, ale jsou smutní z toho, že to někdo napíše.

Nechci a nebudu se podílet na takových bizarnostech, nechci ani svoji troškou zvyšovat návštěvnost serveru, kde probíhá agitka divného režimu, který má ještě k tomu na svědomí gigalitry prolité krve. 

Mé články z internetu nezmizí, v průběhu pár týdnů se objeví někde na internetu jak ty staré, tak nové, které jsou připraveny ke zveřejnění. Bude Avenger, Dauntless, Vindicator a Jak 3, ke kterému nedávno vyšla zajímavá publikace. V Novosibirsku, kde se Jak 3 vyráběl a kde jsem ji paradoxně i koupil :-).

 Toto píšu jen pro objasnění toho, proč jsem se takto rozhodl a několikrát zmáčkl klávesu Delete, aby se nešířily nějaké spekulace.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od cover72 »

Kruane, mám za to, že to přeháníš.

Na Palbě rozhodně neexistuje žádná "jednotná ruská fronta" a různí lidé tu mají různé názory.
Kupříkladu mně snad z náklonnosti ke komunistům nikdo podezřívat nemůže, přičemž během pár dní až týdnů sem napostuji svou megamonografii o americkém tankobijci A-10, na což by si zase podobným způsobem, jako ty, akorát s opačným vektorem, mohli stěžovat případní rusomilové.

Práce Pátrače a Argonanta pak podle mně osočuješ značně neprávem: nebo bys snad za "komunistickou propagandu" označil i práce RAND Corporation či britského generála NATO, Sira Johna Hacketta na stejné téma, tj. třetí světovou válku v 80. letech?

Naopak: Pátrač s Argonantem naprosto jednoznačně odkryli, že v 80. letech se východní blok jednoznačně chystal na útočnou válku, a pokusili se objektivně zhodnotit, jaké by proti takovému útoku měl Západ šance. Totéž mimochodem na konci 70. let dělalo celé USAF.

Samozřejmě, tvé rozhodnutí je jen a pouze tvé a já jsem ten poslední, kdo by ti bránil. Jak jsem ale řekl -- mám za to, že se unáhluješ a v nerozumné míře zevšeobecňuješ.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Alfik »

Jojo, odejdi s odbornými články, tím Palbu jistě nasměruješ směrem kterým si přeješ. Směrem, který kritizuješ.
To jako: Čím méně tu bude autorů jako ty, tím více bude Palba odborná a tím méně tu bude příp. zpolitizovaných článků? Takhle jsi to myslel?
Máš zvláštní uvažování.
A vůbec, všichni odborníci odejděte. A pak po hospodách vykládejte, jak vám "ti zlí politikoidi ukradli Palbu".
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Tempik »

Proto nechodím do vláken v hospodě a proto se snažím ignorovat témata "kdyby". Člověk se tam akorát naštve. A ještě pomáhá snažit se ignorovat pár vytipovaných lidí. Byla by škoda přijít o aktivního člena.
Ovšem pokud chceš odejít a smazat své příspěvky, tak ti to jako ostatní zazlívat nebudu. Na články máš svoje morální právo a nikdo ze zdejších přispěvatelů nemá nejmenší nárok na to tu tvoje články mít a brát ti je.
Ovšem pak nastává otázka kam jít. Garantuji ti, že na pitomce a na lidi s odlišným názorem narazíš opravdu všude.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od skelet »

Vojenské nebo technické články neustoupily do pozadí, pouze je zde určitý nával obecných témat. A každý kdo na Palba.cz chodí již léta, tak mohl vypozorovat, že články sem chodí v určitých cyklech podle toho jak mají autoři "slinu". Takže loňský podzim patřil například námořníkům. Každý kdo sem chodí dlouhodobě ví, že před několika lety byla Palba.cz na tom mnohem hůře, díky čemuž vznikly velké rozpory mezi jednotlivými moderátory, a výsledkem těchto rozporů bylo vytvoření sekce zvané Hospoda. Tato sekce je pro běžného uživatele zcela skrytá a vstupuje tam pouze na vlastní žádost a na vlastní nebezpečí.
Sekce Aktuality je pak určena pro "neškodná" obecná témata, která by mohla zaplevelit jiná témata k velké radosti autorů. To že se v takových tématech vyřádí i členové palby, kteří za vším vidí židovské nebo komunistické spiknutí je bohužel fakt, ale nad velkou částí z nich visí onen pověstný Damoklův meč. Jak se podaří takovou diskuzi zkrotit je už na moderátorovi diskuze.

A teď méně obecně: Vlákna o výletu komunistických vojsk k Rýnu zde na Palba.cz místo mají. Je to komplexní porovnávání technických a jiných možností obou bloků při vzájemném válečném střetu. Tedy to co se odehrává v každém vlákně o vojenské operaci během Studené války nebo techniky vyvinuté a nasazené za Studené války. Nebo snad někdo bude popírat, že ve vlákně o MiG-23 nebo M1 Abrams se neporovnávají se svými protivníky? Porovnávají a ve velkém, pouze ne tak komplexně jako v poslední Pátračově práci. Máme zde nařčení, že tato série propaguje komunismus, jiný diskutér zase šíří fámu o tom, kterak je tento autor placen vývojáři počítačových her, kteří z nás zadarmo tahají informace.
Palba.cz je jako každá jiná komunita tvořena svými členy, tito mají krom svých znalosti, ale také i svůj světonázor, který si v sobě nosí. Krása Palba.cz je v tom, že se zde dokáží sejíta vydat ze sebe to nejlepší právě proto, aby se podělil se svým oponentem o své znalosti. Pokud si někdo myslí, že takoví lidé zde nemají co říct nebo pokud nesnesou, že jim někdo jejich znalostí vyvrátí do základu, tak prosím ať odejde. Je to jen a jen jeho svobodné rozhodnutí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Kruan: Trošku drama ne? Mě osobně nikdo nemůže nařknout z toho, že miluju Rusáky nebo soudruhy, ale tak tragicky bych to neviděl. Pokud zmizíš z Palby, kde bijci židozednářských spiknutí a millovníci starých pořádků tvoří opravdu zanedbatelnou menšinu, tak jsi zralý na emigraci z ČR jako takové...poslouchej někdy svoje spoluobčany, čti diskuze...tam toho zaznamenáš násobně více. Palba je ve srovnání s tím ještě oáza klidu, míru a zdravého rozumu.

A teď se podívej na úvodní stránku Palby a počítej se mnou...je tam celkem 10 vystavených článků z poslední doby, jeden kulturní, zbytek tak nějak standard řekl bych. Takže kde je ta jáma pekelná, do které to vše padá? Že pár týdnů žila témata, která se ti nelíbí a momentálně už v nich stejně chcípnul pes? Takováhle témata jsou chytlavá, kontroverzní, přitahují i lidi, kteří jinak nemají k jiným článkům co říci...a s tím jaksi taksi nic nenaděláš. Leda že by jsi změnil lidskou přirozenost nebo udělal z fóra nefórum. Pokud se ti nelíbí aktivita tam, rozproudi ji někde kde to má dle tebe význam. Ale ono to není tak jednoduché...

Prostě se tu dělá z komára velbloud. Ostatně katastrofické scénáře mají také svou chytlavost a mantra "Palba jde do háje" si vždycky také najde svůj fanclub...je to taky forma kontroverzní vzrušující drbárny.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Stuka »

Skelet:
vyřádí i členové palby, kteří za vším vidí židovské nebo komunistické spiknutí
Zapomněl jsi na ty, co za vším vidí antižidovské a antikomunistické spiknutí.

Pátračova a Argo série
Máme zde nařčení, že tato série propaguje komunismus, jiný diskutér zase šíří fámu o tom, kterak je tento autor placen vývojáři počítačových her, kteří z nás zadarmo tahají informace.
Tato série je opravdu podkladem pro vývoj hry, jestli placené anebo neplacené - je jedno. Mohlo se to v úvodu říct. Konečně, autoři to nakonec v průběhu diskuse naznačili samy a jenom blbec by nepochopil proč celou sérii zde dávají. Takže nejde o žádnou fámu, spíš o chybějící úvodní vysvětlení proč je taková megapráce zde dána. Autoři opravdu potřebovali reakce uživatelů a vychytání chyb celého projektu - ale pokud to lidi pobavilo a přilákalo na Palbu, tak to splnilo i jiný účel. No a možná to někoho i otrávilo ale ten může jít pryč - jak si podotkl.

Já bych podotkla, že jsem sice možná Kruanovi lezla na nervy i já, ale jeho škoda.

K Polarovi: Proč drama? A proč z komára velbloud? Kruan si jednoduše řekl svůj názor a jak to cítil. O žádné "Palba ať jde do háje" nejde. I kritika má snad zde své místo.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Stuka píše:K Polarovi: Proč drama? A proč z komára velbloud? Kruan si jednoduše řekl svůj názor a jak to cítil. O žádné "Palba ať jde do háje" nejde. I kritika má snad zde své místo.
A nedramatizuješ to tu teď trochu ty? :)
1) Kruanovi nikdo jeho názor nebere. Na druhou stranu my máme také své názory, tak proč je neříci?
2) Kdy mělo jít o něco typu "Palba ať jde do háje"?
3) Kdy bylo napsáno, že kritika je zakázaná?

Já vycházím z toho, že na Palbě jsem něco přes tři roky a jen za tu dobu zde podobných katastrofických období, kdy by člověk řekl, že za chvíli musí přilétnout meteorit, bylo několik. A jak psal Skelet, bývalo to rozhodně i horší. Takže se nezlob, že v tom nevidím nic jiného, než jen další periodické přivolávání zkázy, přičemž se za dva dny jede jako by se nechumelilo.

A mám odpozorovánu ještě jednu věc, byť se mi to může zdát. Za ta léta šla většinou Palba nejvíc "do háje" dle těch, 1) kteří paradoxně nepřispívali články/příspěvky, případně byli dlouhodobě kreativně neaktivní nebo 2) stejně inklinovali k věcem, které s původním zaměřením tohoto serveru orientovaného na vojenství neměly moc co společného. Navíc se mi často zdá, že ty konflikty hodně stojí i na osobních antipatiích mezi konkrétními uživateli, kteří se nezřídka znají i odjinud a mají mezi sebou zlou krev...což mi také nepřijde zrovna ideální a fér vůči tomu propagovanému "úpadku". Tohle by si měli dotyční zamknout doma a netahat to sem a nevyřizovat si tu účty. Mám pocit, že pár takových animosit už tu proběhlo.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od cover72 »

Ještě jedna poznámka.

Palba má funkcionalitu "zneviditelnění" příspěvků lidí, kteří vám pijí krev.

Když kliknete na "uživatelský panel" vlevo nahoře, je tam záložka "přátelé a nepřátelé" -- a pokud si nějakého uživatele Palby přidáte do "nepřátel" (on to nezjistí, nebojte se), jeho příspěvky se vám skryjí: půjdou zobrazit, ale pouze pokud na ně kliknete.

Stejně tak pokud se někomu hnusí ten odpad, co se propírá v Hospodě, nechť mi napíše a já jej přístupu a tedy i záplavy updatů o hospodských tématech zbavím. To samozřejmě platí i naopak.

A konečně, společně s dalšími moderátory ještě proberu taktiku reakcí na politickou žumpu a další podobná témata, aby se zkrátil čas, po jaký taková vlákna překáží mimo Hospodu.
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Vallun »

Stuka píše:Tato série je opravdu podkladem pro vývoj hry, jestli placené anebo neplacené - je jedno. Mohlo se to v úvodu říct. Konečně, autoři to nakonec v průběhu diskuse naznačili samy a jenom blbec by nepochopil proč celou sérii zde dávají. Takže nejde o žádnou fámu, spíš o chybějící úvodní vysvětlení proč je taková megapráce zde dána. Autoři opravdu potřebovali reakce uživatelů a vychytání chyb celého projektu - ale pokud to lidi pobavilo a přilákalo na Palbu, tak to splnilo i jiný účel. No a možná to někoho i otrávilo ale ten může jít pryč - jak si podotkl.
Ee? Cože? Oba autory znám delší dobu a dost pochybuji, že by kdokoliv z nich toužil po výrobě hry... Můžeš to, prosím, nějak doložit?

Jinak mimochodem, ta série článků byla velmi kladně hodnocena mými kolegy s formálním historickým vzděláním, neb podle nich představuje jeden z možných a beze sporu zajímavý přístup ke zpracování témat z dějin moderní doby. Palba.cz by tak zvláště na tento článek měla být hrdá! Je sice kontroverznější, než technický popis 23. varianty MiGu 21, ale z hlediska přínosnosti je nepochybně mnohonásobně hodnotnější...
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Alchymista »

Argonantova vojna ako hra? Možno - ale rozhodne nie počítačová hra ako si to asi predstavuje stuka, oveľa skôr "hra veliteľsko-štábna", čož je celkom iný level.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Stuka »

Ee? Cože? Oba autory znám delší dobu a dost pochybuji, že by kdokoliv z nich toužil po výrobě hry... Můžeš to, prosím, nějak doložit?
Pátrač mi to sám napsal a taky, že vy dva mu pomáháte.

I bez toho je ovšem zřejmé, že jejich megapráce nebyla psána jenom tak - pro zábavu lidem nejdřív z části na RPG fóru a potom zde v nekonečných dílech na Palbě.
A taky ten atak - tvůj a Arga - na Palbu po novém roce, vytahování starých tém, pinpongování si mezi sebou atd. - nápadné jako hovado.


No, Alchymista , opravdu jsem si původně myslela, že jde o PC hru, ale po projdění RPG fóra a toho jejich Dakkaru, jsem pochopila, že jde o nějakou stolní hru, nebo co to je. Ovšem hra to je.


Znovu ale musím opakovat, než mi zde někdo rozbije hubu a dá ban
VÁŹENÍ , šlo mi hlavně o to, seriozně úvodem práce říct, že jde o to a o to, že to je podklad pro to a to a požádat o spolupráci, názory, vychytání chyb atd.
K tomu ale nedošlo, tak už nechme toho. Mně šlo jenom o slušnost a serioznost.

Taky mi samozřejmě původně vadil "cokdybysmus" který na mnoha fórech je zakázaný, ale tady ne, takže to akceptuji.


Edit:
Si tam vložil
Palba.cz by tak zvláště na tento článek měla být hrdá! Je sice kontroverznější, než technický popis 23. varianty MiGu 21, ale z hlediska přínosnosti je nepochybně mnohonásobně hodnotnější...
Proč jste s tím taky nešli třeba na valku.cz? Tam by si ten skvost přečetlo tisíce lidí.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 553
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od parmezano »

"Palba " se mi líbí , jinak bych jsem "nechodil" , dozvěděl jsem se spoustu nových věcí a taky jsem se nové věci naučil . Třeba to , že je tu zvykem uvádět zdroj a pokud vím něco co ostatní dosud neví , rád to sem dám .
"Argonautus a OMS " jsou velice zajímavé .
Obrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Stuka »

Argonautus a OMS " jsou velice zajímavé
To vůbec nebylo mým účelem, tohle napadat. Samozřejmě, že pro Palbu jsou takové články pro mnohé čtenáře zajímavé. No nic, nemá smysl to dál vysvětlovat.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Vallun »

Stuka - Pátračovi nebo Argovi rád kdykoliv s čímkoliv pomohu, neb si jich vážím, ale nějak mne napadá, s čím bych jim dvěma mohl já pomoci:) A na žádném z uvedených článků nemám nižádnou autorskou zásluhu, takže se přiznám, že se mi Tvé tvrzení nepozdává, zřejmě došlo k nějaké disinterpretaci.
I bez toho je ovšem zřejmé, že jejich megapráce nebyla psána jenom tak
Jenom tak napsána nebyla, v jejím úvodu se dá snadno dočíst, co k jejímu vzniku vedlo. Není mi známá žádná skutečnost, která by to vylučovala.
No, Alchymista , opravdu jsem si původně myslela, že jde o PC hru, ale po projdění RPG fóra a toho jejich Dakkaru, jsem pochopila, že jde o nějakou stolní hru, nebo co to je. Ovšem hra to je.
Trochu mne překvapuje, že po přečtení Drakkaru a RPGfora netušíš, o jaký typ hry by se alespoň jednat mohlo :shock: Nicméně to celé špatně interpretuješ, Argo ve své skromnosti uvádí, že kdyby k ničemu jinému, tak by ta práce mohla posloužit jako námět k RPG, tedy role-playing game, hře na hrdiny, případně k wargame, kdyby měl někdo chuť. Ale domnívat se, že vznik hry je primárním účelem a tady jen někdo z lidí tahá rozumy mně osobně přijde urážlivé.
A tohle je právě příklad té urážlivosti:
VÁŹENÍ , šlo mi hlavně o to, seriozně úvodem práce říct, že jde o to a o to, že to je podklad pro to a to a požádat o spolupráci, názory, vychytání chyb atd.
K tomu ale nedošlo, tak už nechme toho. Mně šlo jenom o slušnost a serioznost.
Autoři nemohli seriozně říct, že to má sloužit pro potřeby nějaké hry, neb si nejsem vědom jakéhokoliv takového záměru. Celá věc začala tak, že se Pátrač a Argo jako obecně známí stoupenci dvou velmi odlišných táborů střetli v diskusi o významu válečných plánů ČSLA v době studené války a protože to jsou oba znalí a moudří muži, tak z debaty nevznikla hádka, ale špičkový vědecký článek, který minimálně zachycuje různé pohledy na lidovou armádu v osmdesátých letech.

Pokud to někdo užije jako scénář pro svou vlastní hru na hrdiny, ať už podle jakýchkoliv pravidel, tak se to autoři nejspíš ani nedozvědí.
Proč jste s tím taky nešli třeba na valku.cz? Tam by si ten skvost přečetlo tisíce lidí.
Proč s tím autoři nešli i jinam já nevím, nepatřím k nim, ale třeba Ti to zodpovědí...
Taky mi samozřejmě původně vadil "cokdybysmus" který na mnoha fórech je zakázaný, ale tady ne, takže to akceptuji.
Já se přiznám, že na foru, kde by byl cobykdybysmus zakázaný bych se nevyskytoval, neb takový přístup nemá vůbec žádný smysl a vede jen k nekonečnému opisování toho, co bylo, ,bez nějakého inovativního přínosu.
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Stuka »

Ale domnívat se, že vznik hry je primárním účelem a tady jen někdo z lidí tahá rozumy mně osobně přijde urážlivé.
Nevím proč by ti to mělo připadat urážlivé, když v ničem nejedeš. A myslíš že to je urážlivé, když lidi co chtějí psát diplomku (vojenské téma), knihu, realizovat nějakou hru nebo jiný projekt, se obrátí na vojenské fórum a hodí tému do placu? Myslím si že ne, pokud úvodem požádají o pomoc a vysvětlí, že postupně 2 měsíce budou za tímto účelem vkládat na fórum "co kdybysmus". To je další věc při které se neshodneme. "Co kdybysmus" na fóře má být jenom do určité míry, nebo vůbec ne. Protože téma "Co kdyby Indiáni měli atomovou zbraň", "Co kdyby Kolumbus nedoplul do Ameriky", "Co kdyby Kenedyho nezastřelili", "Co kdyby jsme v roce 1938 začali válku" atd. - některá z těch tém sice zde jsou, ale určitě není žádoucí fórum rozvíjet tímto směrem. Ti seriozní můžou totižto po čase odejít a zůstanou hodně jenom ti, co je baví konspirace, populizmus, prázdné tlachání. Proto některá fóra "co kdybysmus" zakazují a v každé témě , pokud se diskuse svrhne na "cokdybysmus" zakročí.

Fakty - podle tebe
vede jen k nekonečnému opisování toho, co bylo, ,bez nějakého inovativního přínosu.
K tomu slouží diskuse, aby se mohlo poukázat k dané témě na něco nového, nebo na omyl.

Promiň, ale celá tahle debata s tebou mě unavuje, protože jsem to do omrzení několikrát probírala přes SZ s Pátračem.
Vysvětlili jsme si všechno ohledně "co kdybysmu" i "hry" a tím pádem i účelu megapráce. A ani jsme se nepohádali, ani nejsme na nože. Pochopil o co mi šlo a vcelku se mnou souhlasil. Já potom uznala zase jemu to, že Palba byla prací oživena a to je dobře.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Polarfox »

Stuka píše:A ani jsme se nepohádali, ani nejsme na nože. Pochopil o co mi šlo a vcelku se mnou souhlasil. Já potom uznala zase jemu to, že Palba byla prací oživena a to je dobře.
Pokud to tak není, tak co se tu řeší?

Tuhle příležitost bych rád využil k jedné věci...vyjasněte si tyhle svoje pozice, zaujměte nějaké pevné stanovisko a pak to pokud možno uzavřete. Tyhle občasné tajemné veřejné narážky a spodní proudy, které se šíří neveřejně, mě poslední dobou už docela s..rou. Nejsme banda malých harantů, aby jsme si tu šuškali za zády a přes SZ tu budovali nějaké konspirace. Podle mě to té vzývané kvalitě Palby rozhodně nepomůže, ačkoli je to lidské.

A osobní averze nechte za dveřmi, než do diskuze vůbec vkročíte...prosil bych konstruktivně.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Rychlá oznámení

Příspěvek od Stuka »

To jsem ráda, Polare, že se vždycky ozveš poté, co já něco napíšu. Abych se jakože dala do laty.
Jenže kdyby jsi sledoval diskusi, tak začal s tím Skelet
jiný diskutér zase šíří fámu o tom, kterak je tento autor placen vývojáři počítačových her, kteří z nás zadarmo tahají informace.
vysvětlili jsme si snad, že šlo opravdu o fámu, co se týče toho, že by šlo o hru PC.

Potom Vallun napsal
Oba autory znám delší dobu a dost pochybuji, že by kdokoliv z nich toužil po výrobě hry... Můžeš to, prosím, nějak doložit?

a jak ty píšeš
vyjasněte si tyhle svoje pozice, zaujměte nějaké pevné stanovisko a pak to pokud možno uzavřete
Já svou pozici vyjasnila, zaujala pevné stanovisko a uzavřela to.
S tím dalším se obracej na Valluna.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“