Diskuze k IX. díl. Velká Británie 1940.

Ponorková válka, letecká válka. Od roku 1944 invaze do Evropy.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

michan: nenech se od karaya1 rozhodit a držím palce s pokračováním.

Už minule, když sem si to tu pročítal, tak mě při čtení jedné věty něco napadlo, ale až dneska sem si to při náhodném vlezení na jedny stránky dal do souvislosti:
michan píše:Postupně jsem za den vydržel 2,5 stránky A 4 a to se stalo pro 1 den mým takřka maximem – pak při více textu – také se stane – se mě zdá, že se já, nebo má přítelkyně, které to diktuji a tímto jí za ty roky děkuji – že se prostě zblázníme.
Fakt tím nic nemyslím, jen že takové diktování přítelkyni může být :D

Obrázek

www.typewritermuseum.org/
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kolego kopapaka dobrá práce.
Že mě to také občas nenapadlo.
No ale nikdy není pozdě - že?
Navíc to utužuje nejen zdraví, ale i vztahy. :D
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Jen taková poznámka k jednomu z evergreenů předchozí diskuse. Jak tak koukám na dnešní výročí, tak před 70 lety vyfotografoval průzkumný Spitfire baltské přístavy. Až do té doby zpravodajci operovali s možnostmi invaze z Baltu nebo Norska, případně i jižní Francie, tj. z míst mimo dosah průzkumných letadel RAF. Tato hrozba byla brána různě vážně v různých složkách armády a zpravodajci je nemohli nijak potvrdit/vyloučit. Až letecký průzkum.

Mimochodem, když už jsem u té všespasitelnosti Enigmy, v Hinsleym je v přílohách uveden pěkný dokument - zpráva vypracovaná cca týden po bombardování Coventry, téma "co jsme věděli předem a co jsme udělali pro to, abychom Němce zastavili". Velice zajímavé a poučné čtení, doplněné o reprodukce inkriminovaných dešifrovaných radiogramů.

Zrovna v případě Coventry nebylo jasné, jestli Mondscheinsonata povede zrovna proti tomuto městu (Coventry bylo jedno ze dvou měst zmiňovaných v této souvislosti), navíc protiletadlová děla byla soustředěna okolo Londýna a nebyla dvakrát mobilní (většinu jich tvořily staré tuším třípalce) - ještě v létě 1944, během přesunu protiletadlových děl z vnitrozemí k pobřeží během ofenzívy V1, byly na nové místo jako první dopraveny novější 3,7" (díky "Pile Mattress" se to odehrálo velice rychle, cca za den), stará "statická" děla přesun kryla. Jejich přesun pak zabral cca týden... Tolik k otázce, proč nebyla narychlo posílena obrana Coventry.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Budu pečlivě ke všem kapitolám ( Francie, VB...atd - vše co bude do Palby zařazeno) procházet diskuze, tedy i k Velké Británii, a budu vše co je vydiskutovaný a doložený fakt, nebo souvisí s mým textem - prostě budu do knihy dávat - a pak všem nejméně poděkuji.
Možná, že to nebude jen tohle.
Nechci však více slibovat, než to prodiskutuji s majitelem Nakladatelství se kterým mám smlouvu.

Karaya1 - tohle se mi k Seelöve moc líbí...
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

A takových věcí je spousta.

Budu pečlivě ke všem kapitolám ( Francie, VB...atd - vše co bude do Palby zařazeno) procházet diskuze, tedy i k Velké Británii, a budu vše co je vydiskutovaný a doložený fakt, nebo souvisí s mým textem - prostě budu do knihy dávat
V tom ti samozřejmě bránit nebudu, budu jedině rád, když se některé věci dostanou k širší veřejnosti.

No, však do vydání času dost :)
Odpovědět

Zpět na „Západní fronta“