Organizace a Dislokace Japonské a Ruské flotily 5.2.1904
Napsal: 21/6/2010, 17:18
Organizace a Dislokace Japonské kombinované flotily
dne 5.února 1904
poznámky:
OBB – řadová bitevní loď
CS – aviso
OCR – chráněný křižník
ODD – torpédoborec
TB – torpédovka
CR – pancéřový křižník
PG – dělový člun
AD – mateřská loď pro torpédoborce
AMC – pomocný křižník (původně obchodní loď)
AR – pomocné plavidlo
AH – pomocné plavidlo
AG – pomocné plavidlo
AP – pomocné plavidlo
ML – minonosky
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRVNÍ ESKADRA
1.divize
Mikasa (Mikasa třída OBB) Vlajková loď Vice Admiral Togo Commander-in-Chief
Asahi (Asahi třída OBB)
Fuji (Fuji třída OBB)
Yashima (Fuji třída OBB)
Shikishima (Shikishima třída OBB)
Hatsuse (Shikishima třída OBB) Vlajková loď Rear Admiral Nashiba
Tatsuta (Tatsuta třída CS) depešní plavidlo
3.divize:
Chitose (Chitose třída OCR) Vlajková loď Rear Admiral Dewa
Takasago (Takasago třída OCR)
Kasagi (Chitose třída OCR)
Yoshino (Yoshino třída OCR)
1.divize torpédoborců:
Shirakumo (Shirakumo třída ODD) Kapitán Asai
Asashiwo (Shirakumo třída ODD)
Kasumi (Akatsuki třída ODD)
Akatsuki (Akatsuki třída ODD)
2.divize torpédoborců:
Ikazuchi (Ikazuchi třída ODD) Commander Ishida
Oboro (Ikazuchi třída ODD)
Inadzuma (Ikazuchi třída ODD)
Akebono (Ikazuchi třída ODD)
3.divize torpédoborců:
Usugumo (Murakumo třída ODD) Lieutenant-Commander Tsuchiya
Shinonome (Murakumo třída ODD)
Sazanami (Ikazuchi třída ODD)
1.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 69 (67 třída TB) Lieutenant-Commander Seki
Číslo 67 (67 třída TB)
Číslo 68 (67 třída TB)
Číslo 70 (67 třída TB)
14.divize torpédových lodí (torpédovek):
Chidori (Hayabusa třída TB) Lieutenant-Commander Sakurai
Hayabusa (Hayabusa třída TB)
Manadzuru (Hayabusa třída TB)
Kasasagi (Hayabusa třída TB)
DRUHÁ ESKADRA
1.divize:
Idzumo (Idzumo třída CR) Vlajková loď Vice Admiral Kamimura
Adzuma (Adzuma třída CR)
Asama (Asama třída CR)
Yakumo (Yakumo třída CR)
Tokiwa (Asama třída CR)
Iwate (Idzumo třída CR) Vlajková loď Rear Admiral Misu
Chihaya (Chihaya třída CS) depešní plavidlo
4.divize:
Naniwa (Naniwa třída OCR) Vlajková loď Rear Admiral Uriu
Akashi (Suma třída OCR)
Takachiho (Naniwa třída OCR)
Niitaka (Tsushima třída OCR)
4.divize torpédoborců:
Hayatori (Harusame třída ODD) Commander Nagai
Asagiri (Harusame třída ODD)
Harusame (Harusame třída ODD)
Murasame (Harusame třída ODD)
5.divize torpédoborců:
Murakumo (Murakumo třída ODD) Commander Mano
Shiranui (Murakumo třída ODD)
Yugiri (Murakumo třída ODD)
Kagero (Murakumo třída ODD)
9.divize torpédových lodí (torpédovek):
Aotaka (Aotaka třída TB) Commander Yashima
Hato (Aotaka třída TB)
Kari (Aotaka třída TB)
Tsubame (Aotaka třída TB)
20.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 62 (39 třída TB) Lieutenant-Commander Arakawa
Číslo 63 (39 třída TB)
Číslo 64 (39 třída TB)
Číslo 65 (39 třída TB)
POMOCNÁ FLOTILA
1.divize:
Oshima (Oshima třída PG)
Akagi (Maya třída PG)
Kasuga Maru (AD)
Taichu Maru (AMC)
Tainan Maru (AMC)
Miike Maru (AR)
Kobe Maru (AH)
Yamaguchi Maru (AG)
Fukuoka Maru (AG)
Kinshu Maru (AG)
Jinsen Maru (AG)
Bushio Maru (AG)
Buyo Maru (AG)
Tenshin Maru (AG)
Hokoku Maru (AG)
2.divize:
Nikko Maru (AD)
Hong Kong Maru (AMC)
Nippon Maru (AMC)
Koto Maru (AR)
Taro Maru (AG)
Hikosan Maru (AG)
Poznámky: – Mateřská torpédová loď Kumano Maru (AD) a pomocný křižník AmericaMaru (AMC), zůstali v docích v opravě
TŘETÍ ESKADRA
5.divize:
Chinyen (ex-Chinese Chen Yuan třída OBB)
Itsukushima (Matsushima třída OCR) Vlajková loď Vice Admiral Kataoka
Hashidate (Matsushima třída OCR)
Matsushima (Matsushima třída OCR)
6.divize:
Idzumi (ex-Chilská Esmeralda třída OCR) Vlajková loď Rear Admiral M. Togo (pouze shoda jmen)
Suma (Suma třída OCR)
Akitsushima (Akitsushima třída OCR)
Chiyoda (Chiyoda třída CR)
7.divize:
Fuso (Fuso třída OBB) Vlajsková loď Rear Admiral Hosoya
Kaimon (Kaimon třída korveta)
Saiyen (ex-Čínská Chi Yuan třída OCR)
Dělové čluny:
Heiyen (ex-Čínská Ping Yuen třída OBB)
Tsukushi (Tsukushi třída OCR)
Banjo (Banjo třída PG)
Chokai (Maya třída PG)
Atago (Maya třída PG)
Maya (Maya třída PG)
Uji (Uji třída PG)
Miyako (Miyako třída CS) depešní plavidlo
10.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 43 (39 třída TB) Lieutenant-Commander Otaki
Číslo 42 (39 třída TB)
Číslo 40 (39 třída TB)
Číslo 41 (39 třída TB)
11.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 73 (67 třída TB) Lieutenant-Commander Takebe
Číslo 72 (67 třída TB)
Číslo 74 (67 třída TB)
Číslo 75 (67 třída TB)
16.divize torpédových lodí (torpédovek):
Shirataka (Shirataka třída TB) Lieutenant-Commander Wakabayashi
Číslo 71 (67 třída TB)
Číslo 39 (39 třída TB)
Číslo 66 (39 třída TB)
Připojená plavidla:
Toyohashi Maru (AD)
Ariake Maru (AG)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DISLOKACE dne 5.února 1904
Sasebo:
Mikasa, Hatsuse, Shikishima, Asahi, Fuji, Yashima, Idzumo, Iwate, Asama, Adzuma,
Tokiwa, Yakumo, Chitose, Kasagi, Yoshino, Takasago, Naniwa, Takachiho, Akashi, Niitaka,
Suma, Tatsuta, Chihaya, Oshima, Akagi, 15 torpédoborců, 20.divize torpédovek, 1.divize torpédovek, 12.divize torpédovek (# 50-53 všechny 50 třída TB), Torpédovky # 75 (Číslo 67 třída TB), 7, 8, 9, a 10 (všechny třídy 5-19třída TB). Kasuga Maru, Nikko Maru, Tenshin Maru, Tainan Maru.
Cušima (Osaki, Takeshiki):
Fuso, Kaimon, Saiyen, Heiyen, Maya, Chokai, 10.divize torpédovek, 11.divize torpédovek (-#75), 16.divize torpédovek, 17.divize torpédovek (# 31-34 všechny číslo 31 třída TB), 18.divize torpédovek (# 35, 36, 60, 61 všechny 31 třída TB).
Chemulpo:
Chiyoda (Chiyoda třída CR)
Singapore:
Nisshin (ex-Italská Roca třída CR)
Kasuga (ex-Italská Mitra třída CR)
dne 5.února 1904
poznámky:
OBB – řadová bitevní loď
CS – aviso
OCR – chráněný křižník
ODD – torpédoborec
TB – torpédovka
CR – pancéřový křižník
PG – dělový člun
AD – mateřská loď pro torpédoborce
AMC – pomocný křižník (původně obchodní loď)
AR – pomocné plavidlo
AH – pomocné plavidlo
AG – pomocné plavidlo
AP – pomocné plavidlo
ML – minonosky
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PRVNÍ ESKADRA
1.divize
Mikasa (Mikasa třída OBB) Vlajková loď Vice Admiral Togo Commander-in-Chief
Asahi (Asahi třída OBB)
Fuji (Fuji třída OBB)
Yashima (Fuji třída OBB)
Shikishima (Shikishima třída OBB)
Hatsuse (Shikishima třída OBB) Vlajková loď Rear Admiral Nashiba
Tatsuta (Tatsuta třída CS) depešní plavidlo
3.divize:
Chitose (Chitose třída OCR) Vlajková loď Rear Admiral Dewa
Takasago (Takasago třída OCR)
Kasagi (Chitose třída OCR)
Yoshino (Yoshino třída OCR)
1.divize torpédoborců:
Shirakumo (Shirakumo třída ODD) Kapitán Asai
Asashiwo (Shirakumo třída ODD)
Kasumi (Akatsuki třída ODD)
Akatsuki (Akatsuki třída ODD)
2.divize torpédoborců:
Ikazuchi (Ikazuchi třída ODD) Commander Ishida
Oboro (Ikazuchi třída ODD)
Inadzuma (Ikazuchi třída ODD)
Akebono (Ikazuchi třída ODD)
3.divize torpédoborců:
Usugumo (Murakumo třída ODD) Lieutenant-Commander Tsuchiya
Shinonome (Murakumo třída ODD)
Sazanami (Ikazuchi třída ODD)
1.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 69 (67 třída TB) Lieutenant-Commander Seki
Číslo 67 (67 třída TB)
Číslo 68 (67 třída TB)
Číslo 70 (67 třída TB)
14.divize torpédových lodí (torpédovek):
Chidori (Hayabusa třída TB) Lieutenant-Commander Sakurai
Hayabusa (Hayabusa třída TB)
Manadzuru (Hayabusa třída TB)
Kasasagi (Hayabusa třída TB)
DRUHÁ ESKADRA
1.divize:
Idzumo (Idzumo třída CR) Vlajková loď Vice Admiral Kamimura
Adzuma (Adzuma třída CR)
Asama (Asama třída CR)
Yakumo (Yakumo třída CR)
Tokiwa (Asama třída CR)
Iwate (Idzumo třída CR) Vlajková loď Rear Admiral Misu
Chihaya (Chihaya třída CS) depešní plavidlo
4.divize:
Naniwa (Naniwa třída OCR) Vlajková loď Rear Admiral Uriu
Akashi (Suma třída OCR)
Takachiho (Naniwa třída OCR)
Niitaka (Tsushima třída OCR)
4.divize torpédoborců:
Hayatori (Harusame třída ODD) Commander Nagai
Asagiri (Harusame třída ODD)
Harusame (Harusame třída ODD)
Murasame (Harusame třída ODD)
5.divize torpédoborců:
Murakumo (Murakumo třída ODD) Commander Mano
Shiranui (Murakumo třída ODD)
Yugiri (Murakumo třída ODD)
Kagero (Murakumo třída ODD)
9.divize torpédových lodí (torpédovek):
Aotaka (Aotaka třída TB) Commander Yashima
Hato (Aotaka třída TB)
Kari (Aotaka třída TB)
Tsubame (Aotaka třída TB)
20.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 62 (39 třída TB) Lieutenant-Commander Arakawa
Číslo 63 (39 třída TB)
Číslo 64 (39 třída TB)
Číslo 65 (39 třída TB)
POMOCNÁ FLOTILA
1.divize:
Oshima (Oshima třída PG)
Akagi (Maya třída PG)
Kasuga Maru (AD)
Taichu Maru (AMC)
Tainan Maru (AMC)
Miike Maru (AR)
Kobe Maru (AH)
Yamaguchi Maru (AG)
Fukuoka Maru (AG)
Kinshu Maru (AG)
Jinsen Maru (AG)
Bushio Maru (AG)
Buyo Maru (AG)
Tenshin Maru (AG)
Hokoku Maru (AG)
2.divize:
Nikko Maru (AD)
Hong Kong Maru (AMC)
Nippon Maru (AMC)
Koto Maru (AR)
Taro Maru (AG)
Hikosan Maru (AG)
Poznámky: – Mateřská torpédová loď Kumano Maru (AD) a pomocný křižník AmericaMaru (AMC), zůstali v docích v opravě
TŘETÍ ESKADRA
5.divize:
Chinyen (ex-Chinese Chen Yuan třída OBB)
Itsukushima (Matsushima třída OCR) Vlajková loď Vice Admiral Kataoka
Hashidate (Matsushima třída OCR)
Matsushima (Matsushima třída OCR)
6.divize:
Idzumi (ex-Chilská Esmeralda třída OCR) Vlajková loď Rear Admiral M. Togo (pouze shoda jmen)
Suma (Suma třída OCR)
Akitsushima (Akitsushima třída OCR)
Chiyoda (Chiyoda třída CR)
7.divize:
Fuso (Fuso třída OBB) Vlajsková loď Rear Admiral Hosoya
Kaimon (Kaimon třída korveta)
Saiyen (ex-Čínská Chi Yuan třída OCR)
Dělové čluny:
Heiyen (ex-Čínská Ping Yuen třída OBB)
Tsukushi (Tsukushi třída OCR)
Banjo (Banjo třída PG)
Chokai (Maya třída PG)
Atago (Maya třída PG)
Maya (Maya třída PG)
Uji (Uji třída PG)
Miyako (Miyako třída CS) depešní plavidlo
10.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 43 (39 třída TB) Lieutenant-Commander Otaki
Číslo 42 (39 třída TB)
Číslo 40 (39 třída TB)
Číslo 41 (39 třída TB)
11.divize torpédových lodí (torpédovek):
Číslo 73 (67 třída TB) Lieutenant-Commander Takebe
Číslo 72 (67 třída TB)
Číslo 74 (67 třída TB)
Číslo 75 (67 třída TB)
16.divize torpédových lodí (torpédovek):
Shirataka (Shirataka třída TB) Lieutenant-Commander Wakabayashi
Číslo 71 (67 třída TB)
Číslo 39 (39 třída TB)
Číslo 66 (39 třída TB)
Připojená plavidla:
Toyohashi Maru (AD)
Ariake Maru (AG)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DISLOKACE dne 5.února 1904
Sasebo:
Mikasa, Hatsuse, Shikishima, Asahi, Fuji, Yashima, Idzumo, Iwate, Asama, Adzuma,
Tokiwa, Yakumo, Chitose, Kasagi, Yoshino, Takasago, Naniwa, Takachiho, Akashi, Niitaka,
Suma, Tatsuta, Chihaya, Oshima, Akagi, 15 torpédoborců, 20.divize torpédovek, 1.divize torpédovek, 12.divize torpédovek (# 50-53 všechny 50 třída TB), Torpédovky # 75 (Číslo 67 třída TB), 7, 8, 9, a 10 (všechny třídy 5-19třída TB). Kasuga Maru, Nikko Maru, Tenshin Maru, Tainan Maru.
Cušima (Osaki, Takeshiki):
Fuso, Kaimon, Saiyen, Heiyen, Maya, Chokai, 10.divize torpédovek, 11.divize torpédovek (-#75), 16.divize torpédovek, 17.divize torpédovek (# 31-34 všechny číslo 31 třída TB), 18.divize torpédovek (# 35, 36, 60, 61 všechny 31 třída TB).
Chemulpo:
Chiyoda (Chiyoda třída CR)
Singapore:
Nisshin (ex-Italská Roca třída CR)
Kasuga (ex-Italská Mitra třída CR)