Temná stránka západní politiky z dob studené války

Konflikty a války po roce 1945 - Izrael, Korea, Vietnam...
Zamčeno
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Bleu píše:Německo by znamenalo pro FR i GB značnou konkurenci jak ekonomickou (pro Francii) tak mocenskou to především pro GB...
Tak tady bych to obrátil. Samozřejmě se opírám o svého oblíbeného "židozednáře" Kissingera, ačkoli ani nevím jestli byl zednář, ale když nebyl "židobolešvik", tak musel být určitě "židozednář". :) K věci. Souhlasím s jeho geopolitickým pohledem, že sjednocené Německo primárně ze všech starých velmocí nejvíce ohrožuje postavení Francie a právě Francie je zemí, která by se měla nejvíce bát ztráty vlivu na kontinentu, díky sjednocenému Německu a v nejhorším se bát i o svojí existenci. Ačkoli postavení Německa je i po sjednocení slabší díky výsledkům 2. s.v., přesto by to byl při neexistenci NATO a EU hlavní hráč kontinentální politiky. Proto i prezident Mitterrand chtěl zpočátku bránit znovu sjednocení Německa.

Ono vůbec z geopolitického pohledu je jen dobře, že existuje EU, NATO, nekonvenční zbraně, globální ekonomika a rozumní lidé v Německu. Jinak bych se bál, že se můžeme dostat ještě do větší maléru, než byl výsledek z Versailles. Na jedné straně opět nestabilní Rusko oddělené od Německa a zbytku Evropy sanitárním kordonem a Německo "v zemi nikoho", respektive slabých států, které by nedokázali Francii vyvážit proti Německu.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

No nevim jestli je doktor Kissinger "židozednář", každopádně jeho vzorem byl kníže Metternich. A Kissinger se na studenou válku díval právě prizmatem rovnováhy sil a legitimitou po Vídeňském kongresu, tím se dá z velké části vysvětlit jeho politika.

No on je s Francii je problém, ona má od jedenasedmdesátyho roku na Německo ani ne tak spadeno jako z něj hrůzu :). Což je konec konců vidět po WW2, kdy se všichni snažej zabránit v rozpínavosti SSSR a v podstatě jen Francouzi pořád tepou Německo. V tom příspěvku mi šlo spíš o zdůraznění obavy GB ze ztráty "zvláštních" vztahů s USA.

S posledním odstavcem nezbývá než souhlasit.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11546
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Vzhledem k tomu, že patříme do "posthistorického regionu" Německo v součastnosti představuje spíše nebezpečí z hlediska ekonomického, ovšem i zde spíše patří do uvozovek.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
v.m.
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 249
Registrován: 19/1/2011, 18:51

Přivítám nové poznatky

Příspěvek od v.m. »

Tak abychom se vrátili k meritu věci, jak nás vyzval moderátor vlákna. Z mé strany byla otázka postavena tak, jaký byl skutečný vývoj procesu sjednocení německých států a jaké postoje k tomu zaujímaly Spojené státy a jeho evropští spojenci.

Bleu reagoval, viz níže, že „postoje USA resp. Západu k létům 56, 68 a ke sjednocení Německa jsou myslím dostatečně známé, prostudované a poměrně odůvodněné.“

Dzin ho podpořil v tom smyslu, opět viz níže, „že se Bleu vyjádřil dostatečně jasně“.
Bleu píše:V zásadě není kde a v čem dusit. Postoje USA resp Západu k letům 56, 68 a ke sjednocení Německa jsou myslím dostatečně známé, prostudované a poměrně odůvodněné (což nemusí znamenat, že bych s nimi souhlasil). Jestli máš opravdu zájem vyjádřím se, ačkoli to považují za zbytečné.
Dzin píše:v.m. Mě přijde, že se Bleu vyjádřil dostatečně jasně. Ale kdyby si chtěl, můžu se ti vyjádřit já, ikdyž jsme to původně neměl v úmyslu. Problém je, že ty pomíjíš jasné věci, které se ti nehodí do konstrukce a předhazuješ nám tu to, co by mělo potvrzovat tvoje teorie. A maskuješ jakýmsi zdáním oficiality díky podpoře selektivně vybraných tvrzení či článků, které se navzájem podporují.
Čili, ne že by to bylo velké sousto, ale problém je, že pokud takto napíšeš (nebo opíšeš?) článek, tak reakce mohou být pouze dvojí. Buď reaguji ze stejné sorty a potom ti musím přizvukovat a nebo reaguji faktickými přípomínkami, které ale můžeš jednoduše odmítnout, protože nezapadají do tvé sorty zdrojů a tudíž nejsou "relevantní".
Jestli chceš někoho podusit ve vlastní šťávě, bylo by možná nejlepší diskutovat věcně a ne stylem opíši co nejvíce dat, ono to vypadá dobře a teď mi je koukejte postupně vyvracet...
Jsem rád, že alespoň někomu jsou tyto otázky jasné, má je prostudované a přijal k nim své vlastní závěry. Jsem trochu na rozpacích, že jak Bleu, tak Dzinovi jsou tyto otázky jasné, zatímco já stále ještě pátrám a čekám, zda se k těmto otázkám otevřou archivy toho či onoho státu (zejména pak USA a Německa), abych si i já udělal zcela jasno!

Tvrzení obou kolegů z Palby je o to více zarážející, že např. i jiní, a jsem přesvědčen, že erudovaní badatelé, jako např. pan Petr Vilímek, (Středoevropské politické studie roh. IX, c. 1, s. 99-101 „Central European Political Studies Review“) se vyjádřil, cituji: „V českém prostředí bylo po roce 1989 vydáno překvapivě málo odborných prací domácí provenience, které by se věnovaly americké zahraniční politice. Stejně tak dosud stála stranou většího zájmu českých badatelů problematika německého znovusjednocení“, konec citace.

Aby mě nemohl Dzin opět napadat, viz jeho vyjádření, „že bylo by možná nejlepší diskutovat věcně a ne stylem opíši co nejvíce dat“, soustředím se pouze na několik faktů:

1) Kdyby nedošlo k úniku informací (nebyly zveřejněny úmyslně) z archivů „Sovětů“ o jednání Thatcherové s Gorbačovem v Moskvě, zřejmě by jisté skutečnosti nezveřejnila ani sama Thatcherová, ve svých pozdějších pamětech. Podstatou jednání bylo:

a) aby Gorbačov zabránil sjednocení Německa a to i za cenu použití síly;
b) prohlášení Thatcherové, že jedná o této otázce s vědomím prezidenta USA;
c) vyjádření Gorbačova, že sílu odmítá použít a že věci zašly už příliš daleko, aby byly zvládnutelné jinými prostředky.

2) To, že Thatcherová jednala minimálně s vědomím, ale spíše souhlasem USA, potvrzuje několik skutečností:

a) Thatcherová použila slogan „vyhráli jsme dvě války“, představitelé USA na mezinárodních jednáních v té době argumentovali (když požadovali po zástupcích „Východu“, aby něco dělali), „ už dvakrát jsme museli přijít do Evropy a bojovat, to chcete třetí světovou válku“?

b) Osobně jsem byl k této otázce (zabránění sjednocení německých států) představitelem USA kontaktován! Kdo zná problematiku jednání (jakýchkoliv mezinárodních) ví, že si nikdo, a to ani z úrovně velvyslance, nedovolí prezentovat jakoukoliv myšlenku podobného charakteru, aniž by k tomu dostal pokyn z ústředí!

Z výše uvedeného je zřejmé, že USA, až do doby kdy hrozilo, že celý proces může proběhnout živelně, bez jejich účasti a vlivu, činily vše pro to, aby ke sjednocení německých států nedošlo.

K mé poznámce možných souvislostí s rokem 1968. Rád bych od Dzina a Bleu slyšel, co ví o plánech NSR k provedení vojenské operace na podporu „Pražského jara“ a činnosti skupin hloubkového průzkumu armády USA na našem území, v inkriminovaném období.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

VM mění to co jsi napsal nějak to co jsem napsal, ohledně sjednocení Německa, já?
Mění existence plánu NSR na podporu Pražského jara či činnost skupin hloubkového průzkumu armády USA na našem území něco na daném průběhu událostí?
Páč na kdyby si s tebou hrát nebudu....
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
v.m.
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 249
Registrován: 19/1/2011, 18:51

Každý má právo na názor - ať ho ale doloží

Příspěvek od v.m. »

Nevyvozovat poučení z minulosti, právě pro věci budoucí, v situaci kdy, jak už jsem uváděl - " z jedné prdele jsme vylezli a do druhé vlezli až nám ani polobotky nečouhají“, se nevyplácí.

- USA byly na listině států podporující terorizmus. Lze říci, že ho dokonce povýšily na státní terorismus;

- Na základě rozhodnutí americké administrativy a se souhlasem prezidentů USA (i bez něj), výkonné složky prováděly podvratné akce v celé řadě latinskoamerických zemí i jinde ve světě, plánovaly (a plánují – viz současné dění ve světě) převraty, vraždy nepohodlných politiků a také je realizovaly, ať už úspěšně, či neúspěšně; nastolené režimy mohly být jakékoliv, s jedinou podmínkou – proamerické;

- Jak lze z dobových dokumentů odvodit po získání monopolu na jadernou zbraň, plánovaly, společně se svými spojenci, jadernou válku, s cílem porazit svého hlavního nepřítele, kterým byl SSSR a Čína, a to od okamžiku ukončení II. SV; k tomu neváhaly využít i poražené Německo, jeho ozbrojené síly, které za II. SV bojovaly proti nim a spojencům z tohoto konfliktu, válečné zločince; jako první vyzbrojily evropské spojence jadernými zbraněmi; z těchto důvodů také odmítly sjednocení německých států, jejich demilitarizaci a přijetí neutrality;

- Porušovaly statut bezjaderných zón a utajeně umísťovaly jaderné zbraně (celkem ve 27 zemích a teritoriích světa) i tam, kde to bylo smlouvami zakázáno (např. Japonsko, Grónsko);

Závěr:
Dění od ukončení bipolárního světa ukazuje, že to, co se o USA tvrdilo v průběhu studené války, se plně potvrdilo!

Nejde o to, přesvědčovat někoho, která supervelmoc z období studené války (SSSR x USA) byla lepší. Jedna byla za „18 a druhá za 20 - 2“.

Jde o to uvědomit si, že i ta strana, která je možná většinou považována za „demokratický idol“ se chovala a chová stejně nemorálně a mocensky jako ta strana, která je převážně odsuzována. Opakuji, kdo nechce vidět minulost, ať se alespoň podívá na současnost!

Příspěvek byl zkrácen o věci, které byly součástí flame-war. Skelet
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

Takhle vyrvaný věci z historickýho kontextu tu tuším ještě nebyly.

Příspěvek byl zkrácen o věci, které byly součástí flame-war. Skelet
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

USA byly na listině států podporující terorizmus. Lze říci, že ho dokonce povýšily na státní terorismus
SSSR ne?
převraty, vraždy nepohodlných politiků a také je realizovaly, ať už úspěšně, či neúspěšně; nastolené režimy mohly být jakékoliv, s jedinou podmínkou – proamerické
SSSR ne? A SSSR povolovalo jiné zřízení než prosovětské?
Jak lze z dobových dokumentů odvodit po získání monopolu na jadernou zbraň, plánovaly, společně se svými spojenci, jadernou válku, s cílem porazit svého hlavního nepřítele
A SSSR ne?
Porušovaly statut bezjaderných zón a utajeně umísťovaly jaderné zbraně (celkem ve 27 zemích a teritoriích světa) i tam, kde to bylo smlouvami zakázáno (např. Japonsko, Grónsko);
Kdežto SSSR bylo andílek
Závěr:
Debata o...
Jde o to uvědomit si, že i ta strana, která je možná většinou považována za „demokratický idol“ se chovala a chová stejně nemorálně a mocensky jako ta strana, která je převážně odsuzována. Opakuji, kdo nechce vidět minulost, ať se alespoň podívá na současnost!
Ale tady nikdy nemá zas takové iluze jak ty nám je předkládáš..

Západ ze mě může dělat blbce, může mi lhát, můžu mu spoustu věcí vyčítat, ale bezprostředně mě neohrožuje na životě, majetku a svobodách. Západ klidně může být ještě prolezlejší než Východ, ale vždy měl a má vymakanější cukr a ne že bude jen mávat bičem jako jeho protějšek. A to ať se to někomu líbí nebo ne ovlivňuje i politiku, názory a potažmo vojenství.

Příspěvek byl zkrácen o věci, které byly součástí flame-war. Skelet
v.m.
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 249
Registrován: 19/1/2011, 18:51

Komu není rady

Příspěvek od v.m. »

Bleu píše:Takhle vyrvaný věci z historickýho kontextu tu tuším ještě nebyly.


Tak se laskavě podívejte na vše to, co bylo formou dokumentů v tomto tématu už zveřejněno. Prostudujte je, a poté doložte, co bylo "vyrváno z historického kontextu"!

Právě proto jsem zejména odkazoval na skutečné dokumenty a uveřejňoval je (na to si někteřím stěžovali, že jim to nic nedává), ale zřejmě ani to není pro Vás argument. Co pak je silnějším argumentem? Je snad to jen Vaše vlastí přesvědčení a názor, bez přihlédnutí k historickým skutečnostem?

Žádná diskuze není zbytečná, že si něco nepřipustí např. "Bleu" neznamená, že jiní se nemohou nad věcmi zamyslet!

Příspěvek byl zkrácen o věci, které byly součástí flame-war. Skelet
Naposledy upravil(a) v.m. dne 2/6/2011, 10:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Dokumenty jsou krásná věc, ale bohužel k ničemu pokud jsou vyrvány z kontextu. Nakonec jsem četl dokument ve kterém byla předkládána reálná možnost bombardovat jadernou pumou Leningrad. Ano, nebylo by na tom nic zvláštního kdyby ten dokument nebyl švédský. Takže váleční zločinci jsou vlastně všichni a ve vztahu ke všem.

v. m.: Menší práci by dala otázka "Co nebylo vytrženo z historického kontextu?" Odpověď by byla: "Téměř nic".
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
v.m.
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 249
Registrován: 19/1/2011, 18:51

Můj názor

Příspěvek od v.m. »

jersey.se píše:Dokumenty jsou krásná věc, ale bohužel k ničemu pokud jsou vyrvány z kontextu. Nakonec jsem četl dokument ve kterém byla předkládána reálná možnost bombardovat jadernou pumou Leningrad. Ano, nebylo by na tom nic zvláštního kdyby ten dokument nebyl švédský. Takže váleční zločinci jsou vlastně všichni a ve vztahu ke všem.
Při vší úctě, toto je vytrhávání z kontextu. Kdyby jsi místo toho tento dokument zde publikoval, každý by měl možnost si o něm udělat vlastní představu (je to skutečný dokument, či výmysl pisálka, odkud pochází, kdo je autorem, pro koho byl určen, úplný text, či alespoň jeho hlavní části).

Každý dokument má svou vypovídající hodnotu (pokud skutečně o dokument jde, i když třeba má jenom omezenou platnost na danou dobu, situaci apod.). Zařazení do dějinného kontextu je jiná věc. Ano, pak jiné dokumenty mohou původní stanovisko upřesňovat, rozšiřovat, měnit, ale to nic nemění na obsahu původního.

Jestliže např. řekneme, že na japonských ostrovech měly USA rozmístěny komponenty jaderných zbraní, pak to nic nemění na skutečnosti ( i kdyby tisícekrát jiné dokumenty přinášely odůvodnění, proč tomu tak bylo), že tím porušily mezinárodní právo bezjaderného statutu Japonska, ke kterému se oficiálně přihlásily, ale tajně jej porušovaly, čímž něco jiného oficiálně deklarovaly, a něco jiného prakticky realizovaly (tak jak tomu např. bylo v postojích ke sjednocení německých států).

Doplnění už po přidání dalších příspěvků

Příklad z jiného „soudku“. To, že USA jako první rozmístily své jaderné zbraně ve výzbroji armád svých spojenců v Evropě, je neoddiskutovatelná věc. Že tím spustily horečné jaderné zbrojení v Evropě, je také skutečnost. Může se to odůvodnit tím, že SSSR měl převahu v konvenčních silách. Tak to také bylo prezentováno na veřejnosti. Jiné interní dokumenty USA ale uváděly, že vzhledem k technologické převaze zbraňových systémů USA a organizačnímu učlenění svých jednotek, pouze číselná převaha SSSR nemusí být rozhodujícím ukazatelem zejména za situace, kdy další síly SSSR (ne na území spojenců ve VS), bylo zapotřebí nejprve doplnit před jejich možným nasazením (byly zrámcované).
Pokud dokument např. uvádí, že analytici USA silně nadhodnocovali např. jaderné schopnosti SSSR a posléze zjistili tuto skutečnost, v dokumentu např. uvádí, aby se v této oblasti opatrně postupovalo a spojenci nebyli seznámeni se skutečným stavem, protože by to mohlo podlomit jejich ochotu zvyšovat výdaje na zbrojení. To přece také o něčem vypovídá. Minimálně o tom, že ke svým spojencům nebyli zcela „fair“ (nechci použít formulaci, že jim lhali) a vytvářeli podmínky pro to, aby je neustále udržovali ve strachu z velké převahy SSSR.
Pokud dokument zcela jednoznačně demonstruje, že invaze proti Kubě byla plánovaná na nejvyšší úrovni a o těchto krocích byl prezident USA detailně informován a odsouhlasoval je, „bojovníci za svobodu“ byli rekrutováni oficiálními složkami USA, vycvičeni v připravených táborech na území jiného latinskoamerického státu, pak nešlo o „národně osvobozovací boj“, ale o organizovanou intervenci ze strany USA, ke svržení Castrovského režimu. Pokud se už dříve (v příspěvku) někdo pohoršoval nad tím, že v Havaně nemohli být mrtví, tak se musí seznámit s dokumentem, že den před invazí bombardovaly letouny „povstalců“ Havanu. Pak jen můžeme diskutovat, kolik těch mrtvých vlastně bylo.
Snad jen tato malá ukázka aktivit USA pomůže upřesnit názor na dokumenty, které jsem zveřejnil, a upraví názor, že byly vytrženy z kontextu.
Naposledy upravil(a) v.m. dne 2/6/2011, 11:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Blbost. Na japonských ostrovech nebyly žádné "komponenty jaderných zbraní". V Jokosuce úplně normálně kotvily ponorky s jadernými zbraněmi na palubě. Ovšem dělo se tak na základě japonských ústavních zákonů schválených parlamentem vzešlým ze svobodných voleb.

Příspěvek byl zkrácen o věci, které byly součástí flame-war. Skelet
さようなら。
v.m.
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 249
Registrován: 19/1/2011, 18:51

A přece nemáš pravdu

Příspěvek od v.m. »

A přece se pleteš. Ale nenavážej se do mně, to musíš na administrativu USA, že dovolila zveřejnit tuto skutečnost. Jen se snaž a hledej, pak pravdu najdeš!

Když se ti to nepodaří, dokument ti představím!
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Tak nás nenapínej a představ nám ten dokument zrovna kolego. I kdybych já osobně hledal jak bych chtěl najdu tak leda drek - nevím jak se zeptat a ni v jakém jazyce.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: A přece nemáš pravdu

Příspěvek od Destroyman »

v.m. píše:Když se ti to nepodaří, dokument ti představím!
Mě nemusíš nic představovat. Já se v tématu hrabal rok. Viz např. zde - http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4283 . A kupodivu jsem se obešel bez rudých komisařů, maskovaných agentů CIA, židobolševických zednářů a jiných komických rekvizit. :wink:
さようなら。
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Jen ať je nechá v.m. ještě hezky koupat.
Zatím z nich nic kloudného nevypadlo.
Mohl bych nějaké odkazy sem dát také, ale ať se aspoň naučí hledat.

Mohli by si položit alespoň otázku, kam asi ty americké letadlovky vyložily jaderné zbraně, než připluly do Japonska a do kdy okupovalo USA jaké části Japonska.


Trochu informací ze situace v Japonsku během studené války:
Vyhlášení Japonského premiéra Sata v reakci na první čínský jaderný test, že Japonsko jadernou bombu asi vyvine.
http://www.globalsecurity.org/wmd/world/japan/nuke.htm

Až na nátlak USA podepisuje Japonsko smlouvu o nešíření jaderných zbraní, a to až v roce 1976, po vyhlášení premiéra Hata, že má kapacity na jaderné zbraně, ale že ji ještě nevyvinulo.
http://www.fas.org/sgp/crs/nuke/RL34487.pdf

Kdo zná tuto smlouvu, tak ví, že má tříměsíční výpovědní lhůtu.
Japonsko se tak může kdykoliv během půl roku stát velkou jadernou velmocí. Má totiž zásobu separovaného plutonia přes 36 tun.

Obrázek

Kdo pozorně kouká, zjistí, že nemalé množství je mimo území Japonska a položí si otázku, kde je a proč.

K tomu ve stádiu předpřípravy přes 150 tun (tj. stačí ho separovat).
http://www.fissilematerials.org/ipfm/si ... gfmr10.pdf

Vlastnictví jaderných zbraní nikdy nekolidovalo s japonskou ústavou.
http://www.thebulletin.org/web-edition/ ... lear-taboo
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

O co go s tím Japonskem? Že mělo Japonsko na svém území atom, to snad věděl každej...USA, Japonsko i SSSR, tak co se tu řeší? Že to nevěděl japonský lid, nebo že to bylo "špatné"?

"Špatné je jen to, co pomáhá nepříteli."
Naposledy upravil(a) Cassius Chaerea dne 2/6/2011, 13:53, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Cassius Chaerea píše: Že mělo Japonsko na svém území atom, to snad věděl každej...
Počkej, jaký atom?
Mírový (jaderné elektrárny) nebo vojenský (nukleární hlavice a zařízení a materiál na jejich výrobu)?
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

A je mezi tím tak nepřekonatelný rozdíl? Myslím že pro zemi s rozvinutým jaderným programem, silným průmyslem a vlastním zbrojním programem jednoznačně nikoliv.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

A mělo by to být trošku rozmanitější (tím vůbec nemyslím zas naopak jen proti SSSR), hodně to uvízlo na kydání obrovské hromady špíny na Západ, přičemž všichni ostatní účastníci studené války se za ní schovávají a popíjejí džus. Pravda není černobílá, takže být v.m, tak se stejným elánem vrhnu do odtajňování hnusáren ze všech ostatních stran a rozmetám tu hromadu hnoje rovnoměrně jako hrošík svým ocáskem...jinak to nemá význam a k žádně "pravdě" se nedoberem..

Příspěvek byl zkrácen o věci, které byly součástí flame-war. Skelet
Zamčeno

Zpět na „Události a konflikty po roce 1945“