Generál VLASOV

Britské, americké, ruské, japonské osobnosti a vojáci.

Moderátoři: Pátrač, Tkuh

Odpovědět
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3957
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od HONZIK11 »

A jakou posici ti zlí Rusi mají dnes u nás v Polsku, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Bulharsku? Víc státu mě nenapadá. Polsko historicky tradiční rival,Madarsko, jasná orientace na Německo, až hekticka. Aby ne. Rumunsko , s obrovskou podporou USA a stejně tak velkou podporou Francie.
Bulharsko, sice azbuka ale nic jiného mu nezbývá než západ. . Srbsko, tak tam to je schizofrenie a může to být všelijak.
Česko, potřebujeme silny vztah se západem, ale ten už 2x zradil.Po prvé Mnichovem a po druhé postupem pouze na jih Čech. Německo, to nezradilo, jen dělalo to co jim bylo umožněno.Hodne slychavam tento názor.
Francie je dlouhodobě mimo,jsme a byli jsme pro ni jen východní parchanti. Dnešní jejich politika tomu napovídá.
Anglie, tak to je otázka. Bude to zase velmoc s pomocí USA? V Evropě většího spojence nemají, kromě Polska, ale to bude výhodné pouze geopoliticky, Anglie ekonomicky i geopoliticky.Cesko, jako vždy je takovým vmestkem, mezi ostatními, bezvýznamna záležitost, takže klidně i vazby na Švédsko či Izrael jsou mu povoleny. Slovensko, nevím, zda je to sféra vlivu pro kohokoliv z toho mu plynou velké výhody, konflikt velmoci jej může úplně minout, pakliže nebude spendlikem píchat Medvěda do zadnice tak jak to děláme dnes z Reporyji.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 7/12/2019, 22:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od skelet »

Solidni kec
ObrázekObrázekObrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3957
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od HONZIK11 »

Solidní nebo kec? :lej:
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Mirek58 »

Jedna věc mě u "Vlasovců" doslova fascinuje.
S jakou lehkostí, plynulým skluzem, se stali v našich očích - bojovníky proti Stalinovi -.
Jejich oslavovatelé se ale nikdy nepodívali na jejich historii.
( Oni ti adorovaní se stali tak vyzdvihovanými vždy po osobním průseru, kdy jim ze strany nikoliv politické, hrozil trest)
ObrázekObrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3957
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od HONZIK11 »

Mě osobně bylo Vlasovcu i Vlasova vždy líto. Tedy mluvím o době a pricine vzniku této struktury, nehodnotím pozdější skutky na jejichž konci byla Praha.
Je to šílené, mít tolik vyznamenání na saku a pak být popraven a dehonestovan!!Vzdy je třeba se podívat na duvod proč vlastně vznikl takovy nádor, bez příčin by nevznikl.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 7/12/2019, 18:11, celkem upraveno 1 x.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3957
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od HONZIK11 »

Mirek58 píše:Jedna věc mě u "Vlasovců" doslova fascinuje.
S jakou lehkostí, plynulým skluzem, se stali v našich očích - bojovníky proti Stalinovi -.
Jejich oslavovatelé se ale nikdy nepodívali na jejich historii.
( Oni ti adorovaní se stali tak vyzdvihovanými vždy po osobním průseru, kdy jim ze strany nikoliv politické, hrozil trest)
Vyclen z hlediska času vše okolo a nech tam jenom Řeporyje. Jde to. Tak tedy: Byl jsem hrdina, pak vrah a pak zase chvíli pro někoho hrdina...vyhráli ti pro které jsem byl vrah na konci. Pak vlivem pohledu dějin jenom vrah.
Dnes máme tendence si nebýt jisti tím, zda jsem byl vrah či hrdina.
Když si ten časový interval zuzis jenom na květen 1945 vyjde ti hrdina.Ale těch časových intervalu hrdiny bylo mnohem více. Co zapricinilo existenci jiných časových intervalu prokazatelně vrah? Může za to Vlasov?Život je strašně složitý,jednodušší je smrt.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 7/12/2019, 16:59, celkem upraveno 1 x.
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Kouzelnik »

skelet píše:Solidni kec
@skelet ... já se neodvažuji hodnotit komentář @Honzik11.

Primárně proto, že je povšechný (nemyslím povrchní, ale spíše ve smyslu stručný).

Sekundárně proto, že příliš nerozumím jaký smysl by měl mít jeho text vzhledem k tématu vlákna.

A do třetice - pokud by mělo jít o vztah Ruské federace k jednotlivým zahraničním sousedům, tak primárně bych čekal úvahu o Bělorusku. Což by navíc bylo asi i obohacují pro zdejší čtenáře, bo nemyslím si, že my, běžní občané Česko-Slovenska máme dobré informace o realitě Běloruska.
https://www.horacke-noviny.com/zprava-b ... e-7262.htm
http://www.tvnoe.cz/porad/9989-cesta-k- ... -belorusku (bohužel archiv je asi nyní mimo provoz, odkaz posílám spíše do budoucna, pokud archiv opraví).
Názory tohohle diplomata posílám proto, protože aniž by byl podlézavec, tak se i jeho zásluhou podařilo vyřešit některé body, které byly (možná zbytečně dlouho) zablokované. Jako např. když ve 2010 byl konečně podepsán důležitý prováděcí předpis (Protokol) ke Smlouvě o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Běloruskou republikou - samotná smlouva je z roku 1998.
R.I.P.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Scotty87 »

Mirek58 píše:Jedna věc mě u "Vlasovců" doslova fascinuje.
S jakou lehkostí, plynulým skluzem, se stali v našich očích - bojovníky proti Stalinovi -.
Jejich oslavovatelé se ale nikdy nepodívali na jejich historii.
( Oni ti adorovaní se stali tak vyzdvihovanými vždy po osobním průseru, kdy jim ze strany nikoliv politické, hrozil trest)
Nevím řekl bych že třeba o Vlasovovi mám něco přečteno, ale marně hledám ten osobní průser. Hrdina od Moskvy, nositel Řádu rudého praporu a Stalinův oblíbenec. Mužná stačilo málo a socha Vlasova by stál tam co dnes stojí Koněv.
Myslím že se bojovníky proti Staliovy nestali v našich očích, ale za bojovníky proti Stalinovy a bolševismu se sami prohlásili.
Komitét pro osvobození národů Ruska si klade tyto cíle:
a) svržení tyranie Stalina, osvobození národů Ruska z bolševického systému a navrácení práv získaných v revoluci roku 1917;
b) ukončení války a čestný mír s Německem;
c) vytvoření nové svobodné lidové vlády bez bolševiků a vykořisťovatelů.
Jako základ nové státnosti národů Ruska Komitét vytyčuje následující hlavní zásady:
1.Rovnosti všech národů Ruska a jejich skutečné právo na národní rozvoj, sebeurčení a národní nezávislosti.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BE ... est_(1944)
Než ze mě uděláte po Ruském způsobu fašistu a obdivovatele Vlasovců, tak chci říct že mě jde hlavně o nedogmatický pohled na zejména naši historii. Při boji o naše osvobození si vážím stejně padlého vojáka SSSR tak padlého Vlasovce.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Mirek58 »

Mužná stačilo málo a socha Vlasova by stál tam co dnes stojí Koněv.
Ano, přesně jsi to vyjádřil.
- Stačilo málo -
A to málo spočívá v tom, že Koněv svůj malér neřešil dezercí a proto stojí na pomnících.
Vlasov, Buňačenko a další své maléry řešili dezercí a proto viseli na špagátě.
Prostě tak to v životě je a bude, volba mezi cestičkami je nenápadná, ale důsledky jsou obrovské.
ObrázekObrázek
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Kouzelnik »

Mirek58 píše:
Mužná stačilo málo a socha Vlasova by stál tam co dnes stojí Koněv.
Ano, přesně jsi to vyjádřil.
- Stačilo málo -
A to málo spočívá v tom, že Koněv svůj malér neřešil dezercí a proto stojí na pomnících.
Vlasov, Buňačenko a další své maléry řešili dezercí a proto viseli na špagátě.
Prostě tak to v životě je a bude, volba mezi cestičkami je nenápadná, ale důsledky jsou obrovské.

Jsem připravený se vsadit, že ohledně podrženého jde o "mirkovinu". Protože Vlasov se v 1942 svévolně nevzdálil od své jednotky, tj. Vlasov nedezertoval.
R.I.P.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11609
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Zemakt »

Dezercí? To jako Mirku přejímáš oficiální stalinistickou linii, nebo jak to mám chápat?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od skelet »

Opravte mě, ale oficiální Stalinovou linií bylo, že zajatec = dezertér. Dezertér = polní soud. Tedy pokud budu obyčejný do té doby loajální voják a někdo mě označí za zrádce, tak proč k němu být na dále loajální, když on ke mě není?
ObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od kenavf »

Scotty87 píše:...
Nevím řekl bych že třeba o Vlasovovi mám něco přečteno, ale marně hledám ten osobní průser. Hrdina od Moskvy, nositel Řádu rudého praporu a Stalinův oblíbenec. Mužná stačilo málo a socha Vlasova by stál tam co dnes stojí Koněv.
Myslím že se bojovníky proti Staliovy nestali v našich očích, ale za bojovníky proti Stalinovy a bolševismu se sami prohlásili....
A že sa Vlasov nestal tým bojovníkom ešte pred tým ako padol do zajatia a robil karieru v Červenej armáde a dotiahol to až na generála a pritom musel vidieť čo sa v SSSR dialo a aký bol Stalin, a je silný predpoklad že sa aktívne zúčastnil čistiek v armáde, pretože kto nebol aktívny sa mohol stať obeťou ešte aktívnejšieho.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Mirek58 »

A jak chceš hodnotit skutečnost, že velitel armády se odloučí od své skupiny, a pouze se svou "kuchařkou" jde "hledat" potravu do jiné vesnice. Tam se usadí v domě starosty, tomu odevzdá zbraň a čeká až ho přijde následující den zajmout zpravodajský důstojník doprovázený něm! překladatelem.
Přičemž je oblečený jako řadová voják, bez dokladů, hodnostního označení.
Jeho kabát dostal Vinogradov, který byl Němci zastřelen.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11609
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Zemakt »

To je nějaký oficiální rudý/stanilistický výklad? Nebo tvůj osobní výklad? To jen pro pořádek, abych si zbytečně neplácal játra.

Takže Mirku pls., odzdrojuj, po té se ti pokusím odpovědět.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Mirek58 »

Tak především protože se jedná o :
oficiální rudý/stanilistický výklad
jak jsi předeslal, nemám sebemenší chuť, ani potřebu.
Protože by to bylo zbytečné.
Chceš li, potřebuješ li, slovy Michana - studuj-.

Ale abys byl aspoň částečně naveden na cestu je zde příspěvek Stuky:
Příspěvekod Stuka » 27/2/2011, 22:24

Celá operace Volchonského frontu se stala tragédií a vyžádala si asi 150.000 mrtvých. Z obklíčení se podařilo uniknout jen asi 16.000 mužů a ranění také poté zemřeli. Do zajetí padlo asi 30.000 mužů. Po Vlasovovi se usilovně pátralo, ale bez výsledků. Vlasov se mezitím se svými společníky protloukal hustými lesy a močály, aby měl jistotu, že nenarazí na německé hlídky. Trápil je hlad, tak byli nuceni hledat útočiště někde ve vsi. 11.července dorazili k vesnici Tuchoveči a rozdělili se. Vlasov zůstal ve vesnici, ostatní šli dál. Ukryl se u starosty vesnice v kůlně, ale ten upozornil na něho Němce.
ObrázekObrázek
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Kouzelnik »

Kouzelnik píše:
Mirek58 píše:
Mužná stačilo málo a socha Vlasova by stál tam co dnes stojí Koněv.
Ano, přesně jsi to vyjádřil.
- Stačilo málo -
A to málo spočívá v tom, že Koněv svůj malér neřešil dezercí a proto stojí na pomnících.
Vlasov, Buňačenko a další své maléry řešili dezercí a proto viseli na špagátě.
Prostě tak to v životě je a bude, volba mezi cestičkami je nenápadná, ale důsledky jsou obrovské.

Jsem připravený se vsadit, že ohledně podrženého jde o "mirkovinu". Protože Vlasov se v 1942 svévolně nevzdálil od své jednotky, tj. Vlasov nedezertoval.
Jo, mirkovina.
R.I.P.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11609
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Zemakt »

Ale abys byl aspoň částečně naveden na cestu je zde příspěvek Stuky:
Takže Mirkovina, poslední dobou "typisch".
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Kouzelnik »

Zemakt píše:
Ale abys byl aspoň částečně naveden na cestu je zde příspěvek Stuky:
Takže Mirkovina, poslední dobou "typisch".

To nevím jestli "typisch", bo já Mirkovy komenty se snažím přeskakovat, zvláště po té jeho blamáži v jiném vlákně (o Sealion = nezbytně nutné posilovat britskou pobřežní obranu i lodními děly, dokonce i z opravovaného Exeteru).

Ale jsem fakt rád, že ve svém off-line okolí nepotkávám lidmi názorového spektra jaké předvádí ten člověk píšící pod nickem "Mirek58". Když si vzpomenu na okolnosti zajetí pana generála Jána Goliana (doufám, že tomu hrdinovi nekomolím jméno). https://plus.rozhlas.cz/jan-golian-gene ... 8045595%20

Škoda, že Palba nemá funkci "ignore" = že se mi nezobrazují komentáře od vybraných uživatelů.
R.I.P.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11609
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Generál VLASOV

Příspěvek od Zemakt »

Ta funkce zde je, ale svým způsobem budeš o něco ochuzen.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Osobnosti, vojáci, příběhy“