Historická výročí

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Historická výročí

Příspěvek od Mirek58 »

Kouzelník:
Tak jsem zkouknul tvůj zdroj, článek Stuky.
Škoda, že zde již není, protože právě v inkriminované III. části bych byl velice opatrný.
Proč?
Vývody Stuky jsou v rozporu co se týká Dunaje.
"Ačkoli byla konference za zavřenými dveřmi," uvedlo New York Times , "věřilo se, že hlavním předmětem diskuse je likvidace komise." [1] : 42 [5] : 4
Tedy likvidace komise pro Dunaj byla v životním zájmu III. říše,Itálie, Rumunska, nikoliv SSSR!
viz:http://palba.cz/viewtopic.php?f=138&t=7 ... be5788dfdb
Dalším problematickým bodem je bod 4 údajných požadavků Molotova ( Sachalin)
Tenhle bod je z pohledu SSSR naprosto nesmyslný viz:http://palba.cz/viewtopic.php?f=71&t=71 ... be5788dfdb
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Historická výročí

Příspěvek od michan »

Wau od Fučíka až děláš i procesy - Deset dnů, které otřásly světem
viz zde:

https://www.databazeknih.cz/knihy/deset ... tem-129938

To je kniha amerického spisovatele nakoukni... a ostatní si dohledej, jde o amerického spisovatele, který byl se záběrem procesů 1936 - 1938, kdy šlo, že Spisovatel byl přítomen v té době v Rusku a sám se málem ...ral
Do divize RA musely odejít velitelé divizí, na které bylo podáno udání - né doslova - Pegeucko se snažil dokázat, že to byli lidé důchodového věku, kteří jsou i v této statistice, třeba to uchlastání bylo tehdá dřív, já nevím ........ Souzeni - byli určitě.
Dej a nakoukni do toho Amerika, ale tato velmoc novináři nebyli koupeni oni psali... a nebáli se (občas, ve vyjímečných případech se stalo, že je zabil Stolker..).
Naposledy upravil(a) michan dne 30/9/2019, 13:35, celkem upraveno 3 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Historická výročí

Příspěvek od michan »

Věřte, že i " Deset dnů, které otřásly světem " otřesou i vámi.
https://www.databazeknih.cz/knihy/deset ... tem-129938

Dáte-li to...

Mě to ohromuje 40 let a asi více.. myslím, že jsem to četl desetkrát mezi roky... roky 1966 až nedávno.. -tak 71...dobrá a pak už jsem neměl čas...
Jsou to šílenosti doby......

Když jsem byl pionýr a pak svazák tak mi to dal táta... četl jsem vždy rád, dnes už ne...

Proč o tom - Stalin potřeboval lidi co nebyl - tlustoprdi - ztloustli ve funkci... a nebo moc kecali.
Věděl, ale přepočítal alespoň dva roky... - říkám 1936 - 1943? - sváděl to na Trockého...
Naposledy upravil(a) michan dne 30/9/2019, 13:36, celkem upraveno 3 x.
ObrázekObrázekObrázek
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Historická výročí

Příspěvek od Kouzelnik »

@Mirku58,
Svoji reakci rozdělím na 2 části
Mirek58 píše:Kouzelník:
Tak jsem zkouknul tvůj zdroj, článek Stuky.
Škoda, že zde již není, protože právě v inkriminované III. části bych byl velice opatrný.
Proč?
Vývody Stuky jsou v rozporu co se týká Dunaje.
"Ačkoli byla konference za zavřenými dveřmi," uvedlo New York Times , "věřilo se, že hlavním předmětem diskuse je likvidace komise." [1] : 42 [5] : 4
Tedy likvidace komise pro Dunaj byla v životním zájmu III. říše,Itálie, Rumunska, nikoliv SSSR!
viz:http://palba.cz/viewtopic.php?f=138&t=7 ... be5788dfdb

možná jsem to nenapsal jasně... já nevím konkrétní důvody proč jednání Hitler-Stalin dopadla tak jak dopadl. Pouze jsem uvedl (pro mě donedávna neznámý a napsal jsem i dosud neprozkoumaný z hlediska věrohodnosti) názor Stuky.... Pokud chceš s tím polemizovat včetně zdrojů, tak budu jen rád... neboť tomu co jsi napsal příliš nerozumím. Netvrdím, že to není pravda, jen je nad mé intelektuální možnosti... kdybys to napsal víc "po lopatě", tak by to bylo super. Mmch.... zkusil jsem Tvůj názor pochopit dle obsahu v Tebou odkazovanémčlánku na Palbě, ale nenašel jsem souvislost s jednáními SSSR o plavebním režimu na Dunaj (přece rumunská ropná pole jsou daleko od úseku Dunaje, který byl na hranicích SSSR po jeho akci v Besarábii 06/1940). A vůbec netuším odkud jsi vzal citovanou větu obsahující info, že jde NY Times.... Tahle věta přece není v odkazovaném článku.

Mirek58 píše:Kouzelník:
Dalším problematickým bodem je bod 4 údajných požadavků Molotova ( Sachalin)
Tenhle bod je z pohledu SSSR naprosto nesmyslný viz:http://palba.cz/viewtopic.php?f=71&t=71 ... be5788dfdb
Po letmém pročtení Tvého článku jsem zkusil promyslet proč jsi toho názoru. Ale na první dobrou mě nenapadá z čeho vychází Tvoje hodnocení, že z pohledu SSSR je naprosto nesmyslný (jo, chápal bych, že je krajně divné, aby Stalin a Hitler vyjednávali o japonských firmách na druhé straně světa). Věcně Ti nerozumím. Mohl bys prosím napsat po lopatě ten konkrétní důvod/-y proč je nesmyslný bod 4? Ber taky v úvahu, že v jsem znalostně slabý v kontextu celé těžby na Sachalinu - nevím komu přesně sloužila těžba ropy na Sachalinu před a během WW2 (=kdo byli konzumenti ať už v SSSR nebo v Japonsku nebo v ...).... tj. prosím rovnou mě prosím odkaž na konkrétní pasáž (např. ve Tvém článku).... anebo ještě líp=tu příslušnou pasáž ocituj v tomto vlákně.

Pouze si dovolím upozornit, že dle http://www.worldfuturefund.org/wffmaste ... ET%20REPLY si konkrétně u tohoto bodu 4 patrně v 11/1940 zařádil "šotek" viz poznámka 5, že došlo k vynechání klíčového slovesa v verzi textu co chtělo odeslat/?odeslalo? velvyslanectví v Moskvě a tím co přijalo zamini Třetí říše v Berlíně.

V každém případě moc díky.
R.I.P.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Historická výročí

Příspěvek od Mirek58 »

Zkusím více konkretizovat:
Otázka Dunaje.
Těžbu ropy v Rumunsku ovládaly britské společnosti, stejně tak i přepravu ropy po řece.
Britské plavební společnosti vlastnily cca 250 vlečných člunů na Dunaji ( po vyhlášení války Německu je odtáhli do Turecka, tím pádem efektivně blokovali přepravu ropy po řece a Dunaj mohl být zaminovaný)
Tedy v této oblasti byla VB hegemonem a držela III. říši pod krkem. Protože pokud ropa do Německa nemohla jít po vodě narostly nároky na železnici v řádech milionů tun.
Zájem Itálie byl shodný s Německem. Itálie žila z Rumunské ropy. Zde se prostě střetl SSSR a právě Itálie, ta argumentovala, že zakoupila dva ks remorkérů na Dunaj. I když hlavní přístav pro přepravu ropy pro Itálii byla Constanca ( produktovody Ploešti - Constanca)

Otázka Sachalinu.
SSSR měl licenční poplatky z japonských koncesí, včetně zaměstnání svých občanů na nich, 75% u nekvalifikovaných 50% u odborníků a současně neměl kapacitu kde případně ropu z jap koncesí zpracovat, kapacita rafinerie v Chabarovsku byla vytížená vlastní těžbou. Tedy údajný požadavek je naprostý ekonomický nesmysl.
ObrázekObrázek
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Historická výročí

Příspěvek od Kouzelnik »

Mirek58 píše:Zkusím více konkretizovat:
Otázka Dunaje.
(...)
Otázka Sachalinu.
(...)
Prima, pročtu.

Jenom doplňující otázka - Zdroje k tomu co jsi teďka odpoledne napsal (="Zkusím více konkretizovat") jsou v prvním resp. ve druhém článku na který jsi odkázal? Ptám se, protože v prvním případě uvádíš 17 odkazů a ve druhém 8, tak bych byl rád, ať nehledám tam, odkud jsi nečerpal dnešní odpolední upřesnění
Mirek58 píše:Kouzelník:
(...)Vývody Stuky jsou v rozporu co se týká Dunaje.(...)
http://palba.cz/viewtopic.php?f=138&t=7 ... be5788dfdb (...)

Dalším problematickým bodem je bod 4 údajných požadavků Molotova ( Sachalin)(...)
http://palba.cz/viewtopic.php?f=71&t=71 ... be5788dfdb
R.I.P.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Historická výročí

Příspěvek od Mirek58 »

Tak první zdroj vysvětluje životní zájem III.říše a Itálie na Rumunské ropě a Dunaji. Nikoliv SSSR!
Druhý zdroj dokumentuje vývoj kolem Sachalinu z pohledu ropy, uhlí jsem nezpracoval. Tam je zachycený zajímavý fakt, jak se mezi Stalinem a císařem se Sachalinem kšeftovalo.( Vem si ho ty, já ho taky nechci)
ObrázekObrázek
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Historická výročí

Příspěvek od Kouzelnik »

Mirek58 píše:Tak první zdroj vysvětluje životní zájem III.říše a Itálie na Rumunské ropě a Dunaji. Nikoliv SSSR!
Druhý zdroj dokumentuje vývoj kolem Sachalinu z pohledu ropy, uhlí jsem nezpracoval. Tam je zachycený zajímavý fakt, jak se mezi Stalinem a císařem se Sachalinem kšeftovalo.( Vem si ho ty, já ho taky nechci)

@Mirku, nerozumíme si.

Ty jsi napsal svůj názor postavený na faktech (a tato fakta jsou mi neznámá). A já tě požádal, abys uvedl zdroj , odkud konkrétně jsi čerpal fakta, která jsi použil ve svém jednoznačně a kategoricky sepsaném komentáři dneska odpoledne.

Příklad:
Mirek58 napsal: "Britské plavební společnosti vlastnily cca 250 vlečných člunů na Dunaji ( po vyhlášení války Německu je odtáhli do Turecka, tím pádem efektivně blokovali přepravu ropy po řece a Dunaj mohl být zaminovaný)"

A byl jsi požádán, abys doplnil kde jsi se dočetl o faktech, která jsi použil. Faktem myslím např. "cca 250 vlečných člunů"

Očekávám, že nám napíšeš např. konkrétní webovku (jako např. https://en.wikipedia.org/wiki/Commissio ... ommissions).

Nebo, že napíšeš, žes čerpal z knížky abc nebo xyz (jako např. ze str. 311-313 knížky "Hitler's War Aims: the Establishment of the New Order. 2. díl" (1974, autor: Norman Rich... pozn. tu knížku jsem nikdy nečetl vycházím z odkazu na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_rule ... te-Rich-14).


Přece tenhle typ dialogu nevedeme poprvé: už v minulosti jsi psal dost zajímavé názory a dokumentoval je (mě neznámými) fakty, a já Tě obratem doptával, abys napsal kde jsi se dočetl ta konkrétní fakta.
R.I.P.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Historická výročí

Příspěvek od Mirek58 »

Článek jsem zpracovával přes půl roku a co si pamatuji, tak tahle zmínka se objevila v jednom z rumunských článků.
A po pravdě, nebylo v mých silách dokladovat každou větu, navíc nepoužitou v článku.
Tedy je mi líto, ale musel bych hodně dlouho hledat.
Budeš se s tím muset smířit, nebo hledat. Další variantou je prostě vyhodnotit, že "Mireček" prostě kecá, nebyl bys osamocen, budeš v nobl společnosti.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Historická výročí

Příspěvek od Polarfox »

Alfik píše:Není nemocná, Je normální.
Budování "Esprit le Corps" za pom. společně prožitého utrpení či rizika je tisíciletími osvědčená taktika. Podívej se třeba na film Dirty Dozen (Tucet špinavců) jak se to prakticky dělá.
My máme své Husity. Slováci mají své pomaďarčovače. USA mají válku Severu proti Jihu (mch podívej se na státy "Jihu", tam to funguje taky akorát že se ten "duch" buduje pro ně). No a Rusi mají Velkou vlasteneckou. Máme ty své Husity ne 70 let, ale celá staletí... ještě mají naopak co dohánět :)
Principem je to, co jasně a přesně vystihuje staročeské přísloví: Psi z jednej vsi sa brešů, ale na vlka sa sběšů. V časech dobrých žádná jednota není. "Každý za své, na svém, a pro sebe". Teprve v časech zlých nastává "Musíme si pomáhat".
To pak tedy asi místní definici normálnosti úplně nesdílíme. Ano, v Rusku je normální nechat pochodovat předškolní děti v uniformách, předvádět předškolním a školním dětem útočné pušky, granáty atp. a nechávat je si to osahávat a prolézat pod ostnatým drátem, dělat školní výlety na putovní výstavku válečného šrotu ze Sýrie, žehnat balistickým raketám, navlékat krávy do uniforem rudoarmějců a stavět chrámy války, jako je tenhle. Stejně tak je tam paradoxně normální nechat poslední žijící válečné veterány Velké vlastenecké živořit a sr*t na ně, zatímco jejich odkaz takto mrší (mnohým se tato adorace války, za což vůbec nebojovali, sakra nelíbí). V jiných zemích je zase normální pižlat ženským genitálie rezavou žiletkou. Místních normálností je všude habaděj. Pro mě je to stejná magorárna, jako kdyby jsi mrtvým obětem války položil na hrob místo svíčky a kytek vyleštěný kulomet a girlandu z nábojových pásů.

A tahleta srovnání, že to je stejné atp., mě opravdu nedojímají...ve dvou různých zemích také probíhá něco, co se jmenuje shodně volby, ale zatímco v jedné nastane poprask, když jeden okrsek dostane blbé instrukce a špatně sečte pár kusů hlasů, tak v druhé bába sype hlasy do urny po štosech, vojenské posádky objíždí jednu místnost po druhé a někde odvolí o desítky procent více voličů, než je registrováno, ale nikdo nad tím ani nemrkne, protože to už je v podstatě normální. Volby jako volby, připomenutí prožitého utrpení jako připomenutí prožitého utrpení...
Mirek58 píše:Další variantou je prostě vyhodnotit, že "Mireček" prostě kecá, nebyl bys osamocen, budeš v nobl společnosti.
Oni jenom jiní "Mirečka" dobře znají a byli by padlí na hlavu, kdyby mu dávali prostor rozvíjet ty jeho fantasmagorie a rychlolet strejdou Googlem, o což mu přesně jde. Znám lepší způsoby, jak spláchnout čas a energii do záchodu.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Historická výročí

Příspěvek od Kouzelnik »

Mirek58 píše: Otázka Dunaje.
Těžbu ropy v Rumunsku ovládaly britské společnosti, stejně tak i přepravu ropy po řece.
Britské plavební společnosti vlastnily cca 250 vlečných člunů na Dunaji ( po vyhlášení války Německu je odtáhli do Turecka, tím pádem efektivně blokovali přepravu ropy po řece a Dunaj mohl být zaminovaný)
Tedy v této oblasti byla VB hegemonem a držela III. říši pod krkem. Protože pokud ropa do Německa nemohla jít po vodě narostly nároky na železnici v řádech milionů tun.
Zájem Itálie byl shodný s Německem. Itálie žila z Rumunské ropy. Zde se prostě střetl SSSR a právě Itálie, ta argumentovala, že zakoupila dva ks remorkérů na Dunaj. I když hlavní přístav pro přepravu ropy pro Itálii byla Constanca ( produktovody Ploešti - Constanca)
Jo, Mirku díky za info, že zdroje nee.

Já jen připomenu na co jsi reagoval.
Kouzelnik píše:Ahoj seabee,

ad Stalin nechtěl válku s Třetí říší...
dle Stuky (viz III. část jejího komentáře) bylo důvodem krachu slibně se rozvíjející aliance Hitler Stalin otázka plavebního režimu na Dunaji, což zdá se bylo předmětem intenzivního vyjednání (což je paradoxní, neboť i po anexi Besarábie 06/1940 se Dunaj týkal Sovětského svazu pouze v pár % délky svého toku a to ještě jako řeka pohraniční nikoliv vnitrozemská)(...)


Dole hodím mapku z wiki (měla by zachovat stav rumunských ropných polí a lokace rafinérií v 1970... bohužel mapku přiléhavějšího data k počátku Barbarossy jsem nenašel). Nicméně jsem si ověřil, že většina rumunských ropných rafinérií byla v období WW2 v aglomeraci města Ploiesti, tj. v centrální části jižního Rumunska. Tj. jestliže ty argumentuješ že Stuka se mýlí se svým názorem proč byla Barbarossa (tj. otázka sovětského vlivu na těch % procentech délky Dunaje), tj. že Ty vidíš důvod omylu Stuky je tom, že ropný průmysl neměl co dělat s tou částí Dunaje která hraničila se SSSR... tak s tímto Tvým názorem bych předběžně souhlasil. Protože chápu-li správně, tak ropné produkty z rumunských rafinérií šly do Třetí Říše po opačné straně Dunaje než směrem k sovětským hranicím. Takže nevím co přesně Stuka tím myslela.

Ve zbytku Tvého komentu ohledně Dunaje jako casus belli se bojím s Tebou souhlasit. Zejména s tím, když píšeš že těžbu i dopravu ropy/ropných produktů v Rumunsku ovládaly britské firmy. Neboť po předběžné rešerši jsem našel že podstatnou část rumunských rafinérií ovládaly firmy z USA, a tedy se mi nezdá, že by těžbu ropy a rafinaci ropy dělaly odlišné firmy. zdroj (seznamu rafinérií i mapky níže): https://de.wikipedia.org/wiki/Luftangri ... ie%C8%99ti (u 4 z uvedených 11 rafinérií se mi povedlo ověřit vlastnictví před/v době WW2, ani jedna z těch 4 nebyla britská)

Obrázek
R.I.P.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Historická výročí

Příspěvek od Mirek58 »

Co se týká rafinerií, musíš jít do hloubky, neklouzat po povrchu.
Je to stejné jako s ropou a rop průmyslem v sousedním Maďarsku.
Tam jsem narazil na starou studii z r. 1947, pro vládu USA ( byla na internetu ) a tam byly překvapující informace ( majetkové vztahy, vrtné horizonty, kapacity, technologie). A ty zapadaly do celkového kontextu dění doby, např Churchilova cesta za Stalinem, kdy podle zápisu z jednání se převelice zajímal o budoucnost právě Rumunska!
Ale když jsem na tu studii narazil, tak strejda gůgl mi ji ukázal někde na stránce hodně přes stovku.

Polarfox:
Klidně splachuj, já si místo toho radši něco přečtu.
Naposledy upravil(a) Mirek58 dne 29/9/2019, 19:54, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Historická výročí

Příspěvek od kenavf »

Keď ste sem dali ten odkaz na ten článok od Stuky, tak len pripomeniem k akému názoru ju to všetko viedlo.
Myslím, že Stalin mal oprávnené obavy z toho, že by západu spadol kameň zo srdca, keby sa doňho Hitler pustil. Že by vyslovene západ niečím konkrétne "poštvával" o tom nehovorím, ale celkový dojem mohol mať Stalin z udalostí zlý, že mu idú všetci po krku - mníchovská dohoda, ústretovosť alebo ustupovanie Hitlerovi, nepozvanie Stalina k Mníchovu, lavírovanie Poľska atď.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=224489#p224489
Zaujímavé v koľkých bodoch sa to zhoduje s tým čo som tu napísal nedávno.
1. Obsadenie demilitarizovanej zóny v Porýní?
2.Anšlus Rakúska?
3.Mnichovská dohoda?
4.Reálne obsadenie čs pohraničia?
5. Obsadenie Česka a vyhlásenie Slovenského štátu?
6. Zmluvy Nemecka s PL,Fr,GB?
7. Nedohoda SSSR s Fr a GB
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Historická výročí

Příspěvek od hydrostar »

Na facebooku jsem narazil na anonymní výzvu (když je jako fundovaný zdroj informací brána teta wiki, tak atlas hub musí mít stejnou váhu)

Přišel den hanby. Je třeba, aby každý Čech a Moravan povstal a zůčastnil se masových protestních akcí před ambasádami Francie a Velké Británie. Hlavním požadavkem organizátorů je přiznání odpovědnosti Francie a Velké Británie za tisíce mrtvých Čechoslováků, kteří byli vydáni napospas smrtící německé bestii. Provolání organizátorů protestní akce. Chovejme se k Francii i Velké Británii stejně, jako se chováme k bývalým návštěvníkům z roku 1968. Vždyť nebýt 29.9.1938 a zrady západních spojenců, s největší pravděpodobností by o deset let později KSČ nebyla schopna provést revizi vlády a o dalších dvacet let později by nás asi kamarádi z východu nenavštívili. Francie a Velká Británie si musí uvědomit, že jejich rozhodnutím byla v naší zemi zrušena demokracie na padesát let.

Bohužel čas a místo konání jsem nenašel. Škoda, asi bych utekl z práce a přidal se. Udělal bych to stejně jako to dělají naši středoškoláci. Řekl bych, že stávkuji za klima a bylo by to tedy jistě bez postihu.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Historická výročí

Příspěvek od Scotty87 »

hydrostar píše:Na facebooku jsem narazil na anonymní výzvu (když je jako fundovaný zdroj informací brána teta wiki, tak atlas hub musí mít stejnou váhu)

Přišel den hanby. Je třeba, aby každý Čech a Moravan povstal a zůčastnil se masových protestních akcí před ambasádami Francie a Velké Británie. Hlavním požadavkem organizátorů je přiznání odpovědnosti Francie a Velké Británie za tisíce mrtvých Čechoslováků, kteří byli vydáni napospas smrtící německé bestii. Provolání organizátorů protestní akce. Chovejme se k Francii i Velké Británii stejně, jako se chováme k bývalým návštěvníkům z roku 1968. Vždyť nebýt 29.9.1938 a zrady západních spojenců, s největší pravděpodobností by o deset let později KSČ nebyla schopna provést revizi vlády a o dalších dvacet let později by nás asi kamarádi z východu nenavštívili. Francie a Velká Británie si musí uvědomit, že jejich rozhodnutím byla v naší zemi zrušena demokracie na padesát let.

Bohužel čas a místo konání jsem nenašel. Škoda, asi bych utekl z práce a přidal se. Udělal bych to stejně jako to dělají naši středoškoláci. Řekl bych, že stávkuji za klima a bylo by to tedy jistě bez postihu.
Tak tomu říkám výkřik do tmy, ale když někoho baví vyrážet otevřené dveře... Ovšem svalovat na Mnichov to že tu v roce 1948 provedli komunisti puč téměř bez jakéhokoli odporu a v roce 1968 sem vtrhli Rusáci je velice zvláštní konstrukt.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Historická výročí

Příspěvek od Franz Trubka »

No ona to je spis pekna blbost nez konstrukt... :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Historická výročí

Příspěvek od Alfik »

Kouzelnik píše:@alfik

jenom se ujistím: psal jsi svůj dnešní názor se znalostí věci ... zkouknul jsi:
Polarfox píše:Miluji ruský výklad dějin...za předpokladu, že mám mezi svou zemí a jejich alespoň jeden oceán.
https://twitter.com/EUvsDisinfo/status/ ... 2306673664
(...)
?

Jestli jo, tak nechceš se všem diskutujícím v tomto vlákně omluvit, že z nás děláš lháře, když řešíme jak dohody Stalin-Hitler 08/1939 a 09/1939 moc/málo změnily život obyčejných lidí v oblastech obsazených Sovětským svazem?


Podobným příkladem "červeného nosu" je pokus Komsolskaja pravda o vyvrácení mýtů z 08/1939 a 09/1939. Např. text k "mýtus č. 3" - v sobě skrývá několik lží, k jejichž odhalení si čtenář fakta může najít např. v tomto vlákně... A protože já osobně jsem pár souvisejících faktů nedávno napsal, tak proto mě to lhaní ruské KP tak moc "bouchlo" do očí.
Ohledně samotné KP, tak info o vlastníkovi je dosti staré (dokonce i ruská wiki uvádí info o vlastníkovi z doslechu), přičemž vlastníkem od 2007 by měl být Gazprom https://www.rferl.org/a/1072904.html...
Ehm... Co?
To je na mě? Asi ti nerozumím. Upřesni pls.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Historická výročí

Příspěvek od Alfik »

Polarfox píše:
Alfik píše:Není nemocná, Je normální.
Budování "Esprit le Corps" za pom. společně prožitého utrpení či rizika je tisíciletími osvědčená taktika. Podívej se třeba na film Dirty Dozen (Tucet špinavců) jak se to prakticky dělá.
My máme své Husity. Slováci mají své pomaďarčovače. USA mají válku Severu proti Jihu (mch podívej se na státy "Jihu", tam to funguje taky akorát že se ten "duch" buduje pro ně). No a Rusi mají Velkou vlasteneckou. Máme ty své Husity ne 70 let, ale celá staletí... ještě mají naopak co dohánět :)
Principem je to, co jasně a přesně vystihuje staročeské přísloví: Psi z jednej vsi sa brešů, ale na vlka sa sběšů. V časech dobrých žádná jednota není. "Každý za své, na svém, a pro sebe". Teprve v časech zlých nastává "Musíme si pomáhat".
To pak tedy asi místní definici normálnosti úplně nesdílíme. Ano, v Rusku je normální nechat pochodovat předškolní děti v uniformách, předvádět předškolním a školním dětem útočné pušky, granáty atp. a nechávat je si to osahávat a prolézat pod ostnatým drátem, dělat školní výlety na putovní výstavku válečného šrotu ze Sýrie, žehnat balistickým raketám, navlékat krávy do uniforem rudoarmějců a stavět chrámy války, jako je tenhle. Stejně tak je tam paradoxně normální nechat poslední žijící válečné veterány Velké vlastenecké živořit a sr*t na ně, zatímco jejich odkaz takto mrší (mnohým se tato adorace války, za což vůbec nebojovali, sakra nelíbí). V jiných zemích je zase normální pižlat ženským genitálie rezavou žiletkou. Místních normálností je všude habaděj. Pro mě je to stejná magorárna, jako kdyby jsi mrtvým obětem války položil na hrob místo svíčky a kytek vyleštěný kulomet a girlandu z nábojových pásů.

A tahleta srovnání, že to je stejné atp., mě opravdu nedojímají...ve dvou různých zemích také probíhá něco, co se jmenuje shodně volby, ale zatímco v jedné nastane poprask, když jeden okrsek dostane blbé instrukce a špatně sečte pár kusů hlasů, tak v druhé bába sype hlasy do urny po štosech, vojenské posádky objíždí jednu místnost po druhé a někde odvolí o desítky procent více voličů, než je registrováno, ale nikdo nad tím ani nemrkne, protože to už je v podstatě normální. Volby jako volby, připomenutí prožitého utrpení jako připomenutí prožitého utrpení...
Funguje to. Zjevně.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Historická výročí

Příspěvek od skelet »

Tenhle odkaz funguje všude, ale málokdo to používá na zalepení úst oponentům.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Historická výročí

Příspěvek od Polarfox »

hydrostar píše:Přišel den hanby. Je třeba, aby každý Čech a Moravan povstal a zůčastnil se masových protestních akcí před ambasádami Francie a Velké Británie. Hlavním požadavkem organizátorů je přiznání odpovědnosti Francie a Velké Británie za tisíce mrtvých Čechoslováků, kteří byli vydáni napospas smrtící německé bestii. Provolání organizátorů protestní akce. Chovejme se k Francii i Velké Británii stejně, jako se chováme k bývalým návštěvníkům z roku 1968. Vždyť nebýt 29.9.1938 a zrady západních spojenců, s největší pravděpodobností by o deset let později KSČ nebyla schopna provést revizi vlády a o dalších dvacet let později by nás asi kamarádi z východu nenavštívili. Francie a Velká Británie si musí uvědomit, že jejich rozhodnutím byla v naší zemi zrušena demokracie na padesát let.
Bože... Dějiny 2.0 v koprodukci KSČM, SPD, Trikolóry, Řádu národa, Národní domobrany, Československých vojáků v záloze za mír a Klubu českého pohraničí?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“