Elektrické zbraně minulosti

Moderátor: Rase

Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Jo, myslel jsem na něco takového jako bramborové dělo! he he he :D :rotuj: :D
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Jo, myslel jsem na něco takového jako bramborové dělo! he he he :D :rotuj: :D
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od Skeptik »

Já teda kdysi četl článek o pokusech s dělem na tekutou výmetnou látku. Dokonce se vstřikovala i do hlavně při průchodu projektilu, aby se udržel tlak.
Za Boha si ale nevzpomenu, kde to bylo. Jen že to byl článek o kanónech budoucnosti a toto byl jeden z principů.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od kenavf »

Vlastimil Čech píše:No, právě, že benzin má - podle wiki- 46,4 MJ/kg a černý prach jenom 3,01MJ/kg. Bezdýmý kordit prý asi o polovinu víc....
Ten čierny prach alebo kordit má v sebe už aj okysličovadlo. U toho benzínu (spalovací pomer so vzduchom 1:14) musíš ten údaj videliť číslom 15 a potom budeš mať zrovnateľný údaj. Musel by si tam asi vstrekovať čistý kyslík aby sa to troška zrovnalo ale ako to potom premiešávať?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Jasně, kdyby to šlo, tak už to někdo má...
jenom mne napadla maličkost: Víte čemu říká mládež dieseling? To je dost bláznivá metoda, kdy někteří potrefení vzduchovkáři "vylepšují" energii střelby kápnutím petroleje za diabolku. Podle videí, které jsem viděl je tom nejen efektní (kouř, plameny), ale i efektivní...diabolka letí, jakoby jí za patama hořelo. :wink: Samozřejmě je to pubertálně-telecí nápad, protože vzduchovka na to není stavěná a rozhodně se ničí.

Ale opovažuji se zeptat na jinou zbraň. Girandotovu větrovku. Už jsem si o ní přečetl kde co. Jak sloužila v Rakouské armádě, jak s ní Lewis a Clark přešli Ameriku od pobřeží k pobřeží etc. Ale nikde jsem se nedočetl například o energii výstřelu? O úsťové rychlosti, o účinném dostřelu, etc. Píší o tom, že byla velmi přesná, že nedemaskovala střelce dýmem či plamenem, o tom, že za minutu dokázal střelec vystřelit- na tehdejší dobu neuvěřitelných 22 ran- , že střely byly kulového tvaru etc.... nevíte něco o energii výstřelu?? Nebo kdyby byl odkaz, tak bych byl potěšen...
Naposledy upravil(a) Vlastimil Čech dne 16/10/2019, 08:05, celkem upraveno 1 x.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od kenavf »

Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Perfektní ! DÍKY DÍKY DÍKY!!!
---------------------------------------------
Trosky této zbraně mají třeba i na hradě Sovinec, ale průvodkyně na moje jásání hleděla nechápavě... nevěděla co má. Jo a viděl jsem ji i na hradě Kost, tam vypadá bezvadně!
Takže skoro 300J a úsťová rychlost okolo 250m/s. Dobrý, fakt dost dobrý!
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od ringlett »

Vlastimil Čech píše:Perfektní ! DÍKY DÍKY DÍKY!!!
---------------------------------------------
Trosky této zbraně mají třeba i na hradě Sovinec, ale průvodkyně na moje jásání hleděla nechápavě... nevěděla co má. Jo a viděl jsem ji i na hradě Kost, tam vypadá bezvadně!
Takže skoro 300J a úsťová rychlost okolo 250m/s. Dobrý, fakt dost dobrý!
Opočno taky. Noc pěkná a visuelně dobrém stavu. V létě měli nějakou speciální výstavu zbraní a měli tam dokonce dvě varianty. Jednu s hlavní klasicky kolem 90 cm a druhou s poloviční.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12903
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Elektrické zbraně minulosti

Příspěvek od Rase »

Pro Kabinet Kuriozit jsem zrecykloval a upravil úvodní článek a docela mě překvapil jeden komentář. "Elektromagnetické dělo se vyvíjelo i u nás. Na pražském ČVUT na fakultě elektrotechniky byl prováďen výzkum pro armádu ČR takovéto zbraně." Nevíte k tomu něco bližšího?
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj a dělostřelectvo“