3D modely

Zajímavosti, papírové modely, stavby replik, oznámení a další témata mající alespoń příchuť modelařiny

Moderátor: jarl

Odpovědět
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

3D modely

Příspěvek od Kutuzov »

V poslední době mě velmi zaujaly 3D modely vytvořené různými 3D programy (3D Studio, SolidWorks, T-Flex, Catia, ProEngineer a spousta dalších). Tento modeling se vyznačuje tím, že tyto modely nikdy nezestárnou, dají se průběžně vylepšovat a dají se výhodně zpeněžit - můžete jich prodávat stovky (hlavně firmám tvořícím počítačové hry). Nevýhodou je, že se dají kopírovat, takže vaše práce může přijít vniveč. Asi nejznámější 3D modelář je Thomas Schmidt jehož dokonalý 3D model DKM Bismarck posloužil stanici Discovery k natočení slavného dokumentu o osudu této lodi. Schmidtova webová stránka dnes už obsahuje ukázky 3D modelů několika dalších modelů slavných lodí jako je HMS Hood, IJN Yamato: http://www.3dhistory.de/
Rovněž velmi přibylo dalších dobrých 3D modelářů různé techniky (lodí, letadel, tanků, atd.), zde namátkou:

http://www.bismarck3d.netstrefa.com.pl/indexen.html

http://gunpoint-3d.com/list-tanks_russian.html

A moje nejoblíběnější:

http://www.precise3dmodeling.com/

Obrázek

Zde jsou nádherné videosekvence 3D modelů letadel SU-27,34 a další - prostě neuvěřitelné ...
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Pekný model Tiger II, ktorý nezapadne prachom.
Hlavne práca s textúrami je vcelku podarená.
http://www.the3dstudio.com/product_deta ... uct=279518
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

V poslední době mě velmi zaujaly 3D modely vytvořené různými 3D programy (3D Studio, SolidWorks, T-Flex, Catia, ProEngineer a spousta dalších)
opravdu jsou nektere tyto modely delany v programech typuy CAD? Docela bych se divil, protoze vytvorit neco slozitejsiho v CADu je dosti pracne (osobni skusenost) ve srovnani se softwarem pouzivanym pro vizualizace/showbusines jako Maya, 3Dmax, Cinama4D, Softimage XSI, Lightwave, blender ....

Jeste bych veril ze na nejake stihacky se muze hodit Rhinoceros.

Docela by mne zajimalo - kdo zde na Palbe s nejakym 3D modelovacim programem pracuje?
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Solid Works... ;-) I když v posledních letech spíš už jen v sebeobraně. Kvalitní 3D model by vytvořit šel, přestože by to bylo pracné. Ale jsou jiné CADy, které umí plochy modelovat lépe.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

ja osobne si ve volnem case hraju se studenstkou verzi softimage XSI

ale teda po necem vice CAD-like se poohlizim. Tzn. lepsi prace se solids a NURBS , proste neco vice matematicky / inzenyrsky presneho aby. XSI je zalozene hlavne na polygon-mesh a SubDivision modelovani, ktere je sice rychle snadne a celkem hezky to vypada na prvni pohle ale pro nejake technike konstrukce maji dost neprijemne vlastnosti:
napr. kdyz vymodeluju trup lodi / letadla jako subdivision a chci neke na oblem povrchu ustrihnout (napr. vystrihnout okynka, rozdelit trup na poloviny, rozclenit kridlo na plechy) tak se mi tim okraje pokrivy (protoze se mi zmenily okrajove podminky pro interpolaci). Solids a NURBS systemy tenhle problem nemaji.

docela schopne vypada tohle
http://brlcad.org/gallery/main.php
ale prace je stim hrozna

no a jinak to rhinoceros, ale k tomu nemam studenskou licenci
Alin
Příspěvky: 1
Registrován: 2/5/2012, 21:56

Příspěvek od Alin »

Tak, pokud se rhina týče, mám pár svých kousků na imageshack...

Lightning,lightning putt, ještě putt ,kokpit dále pak L32, ještě zepp a ještě zepp. No a jeden náladový Oldsův Blesk

Nějaké autí:Brawn i zezadu

Z lodiček tam mám rozdělaného Hooda, a ještě Hooda

A třeba ještě stovkový Schnellboot a jeho detaily a zbraně .


Je to různě rozpracované (lightning nemá ještě furt zbraně) mám toho takhle rozvrtaného daleko více a dycky se po čase k některému modelu vrátím a pokračuju. Je to vše v Rhinu , renderováno ve V-ray.

No a ještě pár jednoduchých krátkých animací.

No a taková oddechovka, podzemí tvrze Hůrka v Unreal enginu. V tomhle videu tunely končí u nádraží. Dopracoval jsem se až k kompletní spleti chodeb, kasáren včetně vyzdívek a vybavení,měl jsem i nadzemní objekty s terénem kolem Králik , bohužel se mi ta mapa ztratila s nakopnutým HDD, takže si dobývání českého pohraničí v roce 38 už nezahraju :roll:
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Ty tvoje práce jsou jedním slovem fantastické. Kdybys chtěl namodelovat kokpit pro He 177 pro Šturma, tak bys mi udělal radost :)
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Zdravím!

když se tu sem tam mixují "stavby" s "hotovkama", říkal jsem si, že bych přidal taky nějaký dílko, trochu z jiné kategorie, na které nesedá prach. Když jsem byl před vánoci několik týdnů imobilní, tak jsem se pustil do 3D vizualizací - základní modely stažený (3D hotovka) a upravený, vlastní scéna, kamufláže. Zaměřil jsem se na současnost...no, trochu Sci Fi, ale kdo ví? :-)

První s názvem Shake Off ("setřesení kobrou" dvou Lightingů II Sůčkem), druhý s narušením bezletové zóny 2 srbskými devětadvacítkami a v zádech se dvěma italskými exekutory, třetí s našinci a návratem domů, možná z Pobaltí.

F-35 vs Su-37 http://www.palba.cz/album/displayimage. ... fullsize=1
EF 2000 vs Mig-29 http://www.palba.cz/album/displayimage. ... fullsize=1
Jas-39 http://www.palba.cz/album/displayimage. ... fullsize=1
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Moc pěkné. Myslím, že tohle se vlastně taky dá tak trochu považovat za "hotovky". Hotový model - upravená kamufláž - instalace do diorámata, ono se to vlastně ani tak moc neliší od té "naší" modelařiny.
Pokud bych mohl být trochu kritický, ty Devětadvacitky mají takové prazvláštní nepřirozené světlé lemy. Vypadá to, jak kdyby byly vystřižené a přilepené později.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

p3tris píše:Moc pěkné. Myslím, že tohle se vlastně taky dá tak trochu považovat za "hotovky". Hotový model - upravená kamufláž - instalace do diorámata, ono se to vlastně ani tak moc neliší od té "naší" modelařiny.
Pokud bych mohl být trochu kritický, ty Devětadvacitky mají takové prazvláštní nepřirozené světlé lemy. Vypadá to, jak kdyby byly vystřižené a přilepené později.
...jo jo, rendroval jsem zvlášť a ve 2D skládal, měl bych to říznout pečlivěji...vůbec to teď s odtupem vidím víc kriticky, byly to první 3 pokusy, teď bych udělal jinak snad všechno (výběr úhlů záběrů, nasvícení). Snad se k tomu třeba zase někdy dostanu...a za kritiku, postřehy a připomínky budu jedině rád :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Opitz píše:Zdravím!
když se tu sem tam mixují "stavby" s "hotovkama", říkal jsem si, že bych přidal taky nějaký dílko, trochu z jiné kategorie, na které nesedá prach. Když jsem byl před vánoci několik týdnů imobilní, tak jsem se pustil do 3D vizualizací - základní modely stažený (3D hotovka) a upravený, vlastní scéna, kamufláže. Zaměřil jsem se na současnost...no, trochu Sci Fi, ale kdo ví? :-)
Je to pěkné, mě se to líbí. Já osobně kritické připomínky nemám, neboť bych něco podobného asi nedokázal. :)
Ale přesunul bych to zde : http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=337&t=4751
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Taky si myslím, že velice pěkná práce. :up: ....a navíc kdyby jsme se drželi striktně tématu tak vlákno za chvíli umře na úbytě :eek: .
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Hans S. »

Vlasta taky hraje Euro Truck Simulator 2 :) Jen má ta Scania v týhle konfiguraci pěkně blbej dojezd :).
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

hele hele hele... roznášíš interní informace :D my se známe?
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Hans S. »

Asi mám jen vyvinutej pozorovací talent, nebo co :)
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

to se mi nějak nezdá :)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Hans S. »

Mrkni se na pravý spodní okraj té fotografie s letadly, kde prý už chybí jen ten velký Global Hawk :)
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

jo to vím, že je tam moje Femme Fatale ... jediná svého druhu :) čekal jsem, že se známe z mého fora, skupin z fejsu nebo tak něco :)
Odpovědět

Zpět na „Modelařina, to ostatní...“