Cesta k jaderné supervelmoci

Moderátor: Julesak

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17770
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od skelet »

ano, jaderná válka hrozí. Jeden stát s ní všem vyhrožuje dnes a denně po dobu jednoho měsíce. A ne KLDR to není.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pavel 15
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 273
Registrován: 14/5/2019, 14:35

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Pavel 15 »

Přesně tak...nechtěl to přímo napsat, ale jeden člověk na P...o tém dosti mluví.

Ten tzv. odborník je študent ...a jistý Pavel s ním nesouhlasí - kde je pravda ..to ví ?


https://russianforces.org/podvig/2008/0 ... wasnt.html
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Lord »

Hele já jsem nikdy nepovažoval likvidaci bunkrů civilní obrany za dobrý nápad, a jak se nyní ukazuje, že si asi budou muset ty movitější postavit osobní bunkry, ale to by bylo na jiné téma.

Článek co jsi sem Pavle dal, je jistě zajímavý, pokud se o tuto problematiku historicky zajímáš. Ale dnes zase někteří říkají, že jestli podobný šlendrián jako je v ruské armádě je i u atomových raket, tak je to papírový čert, neb hlavice se taky musí obnovovat, což se asi neděje v takové míře, apod.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11543
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Dzin »

Lord píše: 27/3/2022, 18:59 Hele já jsem nikdy nepovažoval likvidaci bunkrů civilní obrany za dobrý nápad, a jak se nyní ukazuje, že si asi budou muset ty movitější postavit osobní bunkry, ale to by bylo na jiné téma.
Vzhledem k tomu, že jsem dělal správce dvou takových bunkrů až do jejich zrušení, tak na základě jeho stavu jsem to za dobrý nápad považoval. Pominu to, jak se k tomu stavěli majitelé bytů, kde byl umístěn (vždy negativně) tak jejich stav byl hrozný. Moc věcí, včetně ochranných pomůcek, tablet na čištění vody atd. bylo z 50. let minulého století a tedy ve stavu, kdy by o jejich použití šlo úspěšně pochybovat. Přičemž zásoby jídla a pitné vody buď chyběly a nebo byly se stejným datem výroby.
Oba bunkry byly i v dost zničeném stavu a prakticky jediné, co u nich bylo aspoň trochu odpovídající byla vzduchotechnika. Ovšem je otázka, jak dlouho by vydržela běžet, protože nikde nebyly zásoby PHM, takže si člověk musel vystačit jen s jednou nádrží.

Opravdu dost pochybuji, že by v případě jaderné války splnili svůj účel, pro který byly stavěny.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

potvrzuji. Mám prolezlou celou Letnou skrz na skrz (tedy spíše prostor pod Letnou) občas se seberu, vylezu z kanclu, vlezu do výtahu a jedu na cígo do jednoho z krytů CO, který je přímo pod budovou. Kdybych se neštítil pavouků, vylezu ve Strahovském tunelu
(respective ve stropě Strahovského tunelu - tomu provazovému žebříku ale nevěřím)

EDIT.
nebyl jsem jen v krytu pod Ministerstvem Vnitra, co je vedle v budově. Ale od Strakovky nahoru to mám prolezlé
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1157
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Amiz »

Ejdou Rotacak píše: 29/3/2022, 15:40 potvrzuji. Mám prolezlou celou Letnou skrz na skrz (tedy spíše prostor pod Letnou) občas se seberu, vylezu z kanclu, vlezu do výtahu a jedu na cígo do jednoho z krytů CO, který je přímo pod budovou. Kdybych se neštítil pavouků, vylezu ve Strahovském tunelu
(respective ve stropě Strahovského tunelu - tomu provazovému žebříku ale nevěřím)

EDIT.
nebyl jsem jen v krytu pod Ministerstvem Vnitra, co je vedle v budově. Ale od Strakovky nahoru to mám prolezlé
V tom příspěvku jsem se nějak ztratil.... máš prolezlou LETNOU a vylezeš ve stropě STRAHOVSKÉHO tunelu? Já nevim, ale Letná je od Strahova dost daleko.
Putin budiž proklet.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Sakra :oops: , omlouvám se, samozřejmě Letenského, děkuji za opravu :up:
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Lord »

Když do toho přestali dávat prachy, tak co čekat jiného?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11543
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Dzin »

Jenže prachy se do těch krytů evidentně nedávali už za komunistů. Převzal jsem ty kryty někdy v půli 90. let minulého století a už tehdy byl jejich stav havarijní, přesně jak jsem popisoval. Jejich rušení bylo jen logické vyústění. Komunisti je sice budovali, ale evidentně do nich potom už nijak neinvestovali, aby je udrželi provozuschopné.

Hlavní problém byl ve vybavení, samotný kryt toho moc nepotřebuje, ale bez vybavení je to jen zodolněná díra, kde přežiješ pár dní. Vím, že dnes někteří žehrají, že za "komunistů to bylo lepší" a že měli civilní obranu lépe řešenou, ale podle mých zkušeností s těmi kryty to možná propagovali ,a děti museli chodit v pláštěnkách a pytlíkách, ale celé to bylo jen pro oko a opravdovou ochranu proti jaderným zbraním neměli. Tedy pokud zobecním na základě toho, jaký byl stav u nás. Mohu se mýlit, ale nenapadá mě důvod, proč zrovna v našem městě by měly být kryty ve špatném stavu a jinde v dobrém. Možná pro komunistické špičky, ale obyčejní lidé by měli smolíka.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Pavel 15
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 273
Registrován: 14/5/2019, 14:35

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Pavel 15 »

Já kdyby dostal nabídku jít do supr luxusního jaderného krytu- tak bych to odmítl. Nevěřím omezenému jadernému úderu.
Tož to bude více jak 35 let četl v našem tisku převzatý rozhovor z kapitánem jaderné ponorky- nosiče strategických raket.
Ptali se ho na jeho názor ohledně ,,omezeného jaderného úderu,, on odpověděl- každý si chce zachránit kůži. Kdyby
dostal rozkaz odpálit 1-2 rakety, tak by odpálil všechny- to samozřejmě nebyla zveřejněna identita teho kapitána.

Jaký arzenál k dispozici má Putin

https://thebulletin.org/premium/2022-02 ... e-in-2022/
Wolfhound
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 569
Registrován: 28/1/2022, 21:03

Re: Cesta k jaderné supervelmoci

Příspěvek od Wolfhound »

Ruské jaderné zbraně u hranic s Polskem
Zdroj:
https://defence24.pl/polityka-obronna/s ... czne-topol
Odpovědět

Zpět na „SSSR - Rusko“