Dny NATO

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Wolfhound
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 571
Registrován: 28/1/2022, 21:03

Re: Dny NATO

Příspěvek od Wolfhound »

Scotty87 píše: 29/8/2023, 19:41 elitní americká pilotka Kristin „Beo“ Wolfe.
OT: Pěkná slovní hříčka, ta přezdívka. Kdo se alespoň trochu zajímáte o anglosaskou literaturu, jistě znáte jméno Beowulf.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13219
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dny NATO

Příspěvek od Rase »

Musím říct, že ukázka F-35B byla v podstatě hodně nudná, ale ona schopnost stát na místě je skutečně až znepokojivá. To nedokáže ani ta Mi-24...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Dny NATO

Příspěvek od skelet »

Mi-24 neumí viset ? Od kdy?
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 510
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Dny NATO

Příspěvek od pjaro77 »

Stalo to za to. Aj ked som zmeskal navratovy vlak a visim do pol druhej v Ziline. F35a ukazka - cresscendo neskutocne, typhoon podobne. Fajn display piloti. F16 je o poznanie tichsi.
Boli tam 2 staticke lightningy vedla seba a jeden full size mockup pre navstevnikov. Bez sance sa dostat do cockpitu, rada ako na banany za sudruhov.
C390 pekny, ale dnu nepustali, neotvorili nakladovy priestor vzadu.
Len ako som porovnaval vedla seba nakladne masiny, zdalo sa mi, ze aj Atlas je maly. Nemal by sa kupit predsa len Globemaster ? :D

Lepsie je ist na oba dni, je toho vela. Nestihol som takmer vobec pokecat s pilotmi. Len chvilku s jednym dlhanom od vzdusneho tankera, s visazou ala Goose z Top gunu.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Dny NATO

Příspěvek od KOLT »

skelet píše: 16/9/2023, 21:15 Mi-24 neumí viset ? Od kdy?
Pokud vím, tak zůstat s ním ve zcela stabilním visu je docela kumšt. Rozhodně oproti většině jiných vrtulníků.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Dny NATO

Příspěvek od KOLT »

pjaro77 píše: 16/9/2023, 21:15 C390 pekny, ale dnu nepustali, neotvorili nakladovy priestor vzadu.
Len ako som porovnaval vedla seba nakladne masiny, zdalo sa mi, ze aj Atlas je maly. Nemal by sa kupit predsa len Globemaster ? :D
Ideálně aby to odvezlo CV90 ;))
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13219
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dny NATO

Příspěvek od Rase »

Atlas pobere ASCOD, Ajax i Pumu (obě bez bočnic), podle mě se vejde i ten CV90. Lynx určitě nee. Dost mě překvapil Borsuk, který je fakt stodola. No a vzhledem k jeho rozměrům a hmotnosti se dá říct, že balistická ochrana bude stát za houbelec. Asi lepší jak BMP-1, ale ne o moc. Puma mě opět příjemně překvapila jak je malinká, stejně tak Boxer není o moc větší jak ten náš Pandur. Stejně tak K2 je na tom s rozměry hodně podobně jako Abrams (chtěl bych vidět Leclerc, který asi bude dost podobný).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Wolfhound
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 571
Registrován: 28/1/2022, 21:03

Re: Dny NATO

Příspěvek od Wolfhound »

Na Dny NATO 2024 míří britský předváděcí tým RAF Typhoon Demo Team. Zatím jde o jediné plánované vystoupení britského Typhoonu ve střední a východní Evropě.

Zdroj:
https://scramble.nl/military-news/2024- ... n-revealed
Wolfhound
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 571
Registrován: 28/1/2022, 21:03

Re: Dny NATO

Příspěvek od Wolfhound »

A foto letošní camo předváděcího Typhoonu (ze stejného zdroje):
IMG_1414.jpeg
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“