Fundament Palby

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Fundament Palby

Příspěvek od Lord »

Někteří „palbáci“ si oprávněně myslí, že by měly být důvody „uzavření hospody“ vysvětleny také veřejně, rozhodl jsem se sepsat o tom článek. Hospoda dál funguje, ale jen pro omezenou skupinu žvanilů. Kdo se chce přihlásit může na www.palba.cz/groupcp.php?g=3458
Nebo mi napište soukromou zprávu a já vás možná zařadím. Někoho zajímá jaký to má význam? Níže to rozebírám více zeširoka. Kratší info jsem psal už do Shoutboxu. Snaha o „normalizaci poměrů“?
Naprostá většina, masa lidí však nic neuvidí a ty co to štvalo vůbec ne, nebo mohou požádat o vyřazení a naopak. Určitě to je značná selekce, takže hospoda je svým způsobem zakonzervována. Ztratila dynamiku a co s ní bude dál je otázkou.

Rád bych se pokusil o objektivitu, ale nebude to lehké. Stejně jako jsou složité mezilidské vztahy a dynamika sociální skupiny. Ti co si myslí svoje, si stejně budou myslet dál svoje. Stručně řečeno je možné napsat, že Palba vznikla jako diskusní fórum. Někteří nyní říkají, že máme „problémy“. Tím problémem jsou lidi sami :) To co jsme dříve jako problém neviděli a naopak vnímali pozitivně, tedy pohodově pokecat o všem možném, co bylo víceméně spojeno s vojenstvím se postupem času trochu změnilo. Změnila se i atmosféra, a každý vnímal určitou etapu či éru jinak. Palba však fundamentálně směřuje k „profesionalizaci“.

Bylo dobrým zvykem, že jsem psal pro jednotlivé roky jakési zhodnocení. Nyní to může posloužit jako paměti. Viz. třeba zhodnocení 4 let existence. www.palba.cz/viewtopic.php?t=2798
Ať se nám to líbí nebo ne, tak možná jediná cesta, jak dál rozvíjet podstatu je aktivita našich členů, včetně tzv. tvrdého jádra.

Probíralo se tady už x-krát Kam míří Palba? Podívejte třeba na www.palba.cz/viewtopic.php?t=1842
Jinak řečeno někteří lidé měli tendence svádět vinu, za „nedostatek“ nových článků na hospodu. Ta prý za všechno může :) Už ale jaksi opomněli dodat, že kvalitních autorů je jako šafránu, že i oni se časem až na vyjímky tématicky vyčerpou. Že třeba i valka.cz musí na úvodní stránce už léta rotovat staré články, že „nové články“ tam přidal třeba „náš autor“ Jaromír Vykoukal. Že mají statisícové rozpočty, apod.
A hlavně, že na Palbu stále někdo psal a píše, protože mu byl umožněn snadný přístup, kdy po registraci mohl začít okamžitě publikovat.

Tím neříkám, že nemají svým způsobem pravdu, ale také nelze říct, že když se splní jejich podmínky, bude vše růžové. Jiný autor zase tvrdí něco jiného. Jako např. Ljubov, tomu vyhovovalo jak to bylo. Ona psala třeba o ruských osobnostech a historii. Její názor byl, že v rámci historie se diskuse vyloženě zaplevelit nedá. Všechno souvisí se vším, tak se nenechte rušit. Časem však přišla tvrdá moderátorská linie, tak jí to možná přestalo bavit. Palba je víceméně vojensko-historické fórum. Pokud se probírá technika a její parametry, rozebírá se vše do posledního šroubku, ne pro každého to je záživné. Pokud se probírá historie, včetně té moderní, může dojít k větším názorovým střetům.

Ovšem někteří autoři chtějí pro svojí práci "klid", a pochopitelně si své práce a vytvořených článků váží. Nechtějí příliš vnímat nějaký balast okolo. Chtějí určité „akademické prostředí“.

Skeletem byla nastíněna myšlenka, že by se neměly probírat témata jako náboženství, politika, konspirace, apod. Můj názor je, že k tomu většinou docházelo v rámci probírání jiného vojenského nebo historického tématu. Občas z toho něco vzešlo a někoho to zajímalo, pak se to třeba promázlo, oddělilo do hospody, apod. Bohužel čas od času to někdo nevydržel, přetížil se a tzv. vybouchl. Takové výlevy nedělaly dobrotu, protože se zpravidla našli další jedinci, kteří si přihřáli polívčičku.
Vznikla tak klasická Flame war - označení internetové diskuse, která překročila hranice pro účastníky přínosné výměny názorů a stala se hádkou.
Jenže taková válka může vzniknout naprosto kolem všeho. Jako např. mezi příznivci Amigy a PC nebo mezi uživateli Unixu a ITS. V našem případě třeba mezi tím zda byly lepší německé nebo britské letecké motory. Nebo to či ono letadlo, tank, puška. Abych pravdu, řekl občas mi přišli tyto diskuse stejně nesmyslné jako kterékoliv jiné.
Více na http://cs.wikipedia.org/wiki/Flame_war

A je nám to zapotřebí? Protože však existují nadále věci, o kterých je možné snad rozumně pohovořit. Vytvořil jsem novou sekci Aktuality na www.palba.cz/viewforum.php?f=307
Ta je jako většina fóra pod moderátorskou patronací Skeleta a Pátrače, proto zde respektujte jejich pokyny. Doufám, že to nebude jen plytká diskuse a přispěje to v rámci možností ke zkvalitnění Palby. Přístup zde bude snad i pedagogický pro zájemce, kteří se nebojí zeptat. Vyvarujete se osobních útoků, svoji oponenturu stavějte na přesvědčivých důkazech. A buďtě zkrátka na úrovni a v poho. Nebojte se přiznat chybu, pokud jste se mýlili.

K tomu nám dopomáhej Bůh.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Zapomněl jsi dodat, proč Ljubov odsud odešla (napovím, že kvůli tvrdé moderátorské linii to nebylo).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

skelet píše:Zapomněl jsi dodat, proč Ljubov odsud odešla (napovím, že kvůli tvrdé moderátorské linii to nebylo).
To by mě taky zajímalo, protože ty její články, to byla paráda...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Díky :up:
Udělat něco je jednoduché, ale umět to dobře vysvětlit je těžší. Tobě se to alespoň pro mé chápání povedlo. Osobně hospodu k životu nepotřebuju, chybět mi asi moc nebude. Doufám, že všechny tyto změny se časem projeví jako dobré a rozumné.
Proč Ljubov odešla by mě taky zajímalo. I když možná by mohla být nevědomost příjemnější. Každopádně, skelete, teď už to budeš muset objasnit, protože si několik lidí bezpochyby napjal.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Já zásadně nesouhlasím s provedením celé téhle hurá akce a její prezentací (ne že by se o nějaké dalo mluvit). Dříve než se to udělalo, tak se to mělo trošku probrat a vymezit...ne že najednou bum, do Hospody bez VIP karty ani krok a proč se tak stalo se dozvíte v Hospodě :D Kdybych nebyl často online a neviděl ten postup v akci, tak být někým, kdo se přihlásí jednou za pár dnů, tak netuším která bije...pokud to má směřovat k té profesionalizaci (což mi osobně přijde pošahané, protože někoho to zaprvé může odradit, za druhé jsou mnohem snadnější cesty k téhle metě), tak by se mohlo začít profesionální informovaností a promyšleností tahů.

1) spousta uživatelů vůbec neví co se děje
2) nakonec se stane, že stejně některá témata budete tahat ven
3) pořád budete řešit žádosti a dotazy
4) člověk co není v hospodě, může vyjímečně přijít o potenciálně cenné informace a nebo nebude mít o nečem páru, protože se to někdo rozhodne založit v hospodě
5) výborně informovaní uživatelé, kteří nemaj páru o nějakém zostrakizování hospody budou hledat vhodný chlívek pro své někdy ne zcela tip top témata a zaplevelí vám z bezradnosti ten elitní klub :D
Nebo mi napište soukromou zprávu a já vás možná zařadím.
A jak probírá výběr? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ach jo. Mohu omílat horem spodem a vždycky se najde nějaký chytrolín :) A pak se divíte.

Ljubov odešla v době, kdy jsem se tady příliš neangažoval, takže její odchod mohu komentovat jen z doslechu a co sama dříve napsala.

Destroyman se projevil jako alá gorila, která si bije prsa ve stylu jeho avataru. Moje největší angažovanost v hospodě byla v souvislosti s intervencí v Libyi. Předtím ani potom, tam nehodlám příliš působit. Není to žádná moje kohorta věrných, je to jen určitá názorová skupina, čtenáři typu Franze. Palbáci, kteří jsou v pohodě, kteří tady vždy byli. Lidi, kteří si nehoní podobně jako Destroyman na hospodě triko, a kteří konstruktivně přispěli inteligentní kritikou třeba jako Polarfox nebo Miloš (pokud požádají, tak je bez problému zařadím). Ne že tomu dávají ihned nálepku hovinek apod.

Rosomak projevil o moderování zájem, tak sem mu to dal. Že se už tady delší čas neobjevil je věc další. Moderovat taková témata, je ale vždy problém, buď se zatípnou hned v zárodku nebo se jim dá určitý prostor.

Polarfoxi, k tvým bodům:

1) spousta uživatelů vůbec neví co se děje
Tak teď už vědí.

2) nakonec se stane, že stejně některá témata budete tahat ven
Venku to "ošetří" nekompromisně Skelet.

3) pořád budete řešit žádosti a dotazy
O tom silně pochybuji.

4) člověk co není v hospodě, může vyjímečně přijít o potenciálně cenné informace a nebo nebude mít o nečem páru, protože se to někdo rozhodne založit v hospodě
Hmm, o tom taky pochybuju. Může si to založit na normálním fóru.

5) výborně informovaní uživatelé, kteří nemaj páru o nějakém zostrakizování hospody budou hledat vhodný chlívek pro své někdy ne zcela tip top témata a zaplevelí vám z bezradnosti ten elitní klub.
Dobrej vtip :D
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Příspěvek od Horny »

Tak nevím, jestli nemám ty řeči o Lordově elitářském klubu brát osobně. V hospodě se mluvilo i o dalších věcech, a pokud jde o mne , normálně jsem tam diskutoval jako spousta ostatních. Co se "Lybijského" problému týká, moje účast byla minimální.
Nedělalo mi problémy se tomuto (i jiným) vláknům vyhnout, a když se mi na něj nechtělo koukat ani v "nových tématech" jednoduše jsem se neobtěžoval s přihlášením, a měl tak svatosvatý klid.
Fakt nechápu, že to někomu tak moc vadilo.
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

No dobře, Lorde.
Už jsem se bál, že ti nestojíme ani za odpověď a naše volání po zdůvodnění té nečekané změny úplně zazdíš. Sice se obávám, že to nebude moc fungovat a lepší by bylo hospodu buď úplně uzavřít nebo tam netrpět zbytečné žvanění, ale je to tvá volba a třeba se pletu.

Jestli jsem to dobře pochopil tak si tu někteří uživatelé myslí, že se na Palbě v poslední době objevuje málo nových článků, a že za to může právě hospoda. Já si to tedy nemyslím. Podle mě jich přibývá zhruba stejně jako v nedávné minulosti a ty kontroverzní změny na tom nic nezmění. Napsat nový článek stojí dost úsilí a zabere to spoustu času, takže je pochopitelné, že je většina z nás ze sebe nedokáže chrlit jeden za druhým, jak na běžícím pásu.

Ale možná by k lepší motivaci novějším autorům přispělo nějaké konkrétní ocenění v podobě udělení nějakého řádu za články. Jestli se nepletu, tak se už skoro dva roky nepovyšovalo a mezitím se tu objevili zajímaví autoři, kteří by si nějaký řád určitě zasloužili.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Lorde: Jestli dovolíš, mám otázku: Jak se mám/e já osobně a mě podobní lidé cítit vzhledem k událostem kolem Hospody? Neber to jako kritiku - je to skutečně jen otázka. Rozvedu to jestli dovolíš.
Několikrát jsem tam nějakou tu noticku napsal... takže - mám to brát jako že jsem tak dobrý že do Hospody nepatřím, nebo tak špatný že do Hospody nepatřím?
Forma jako to bylo provedeno, tedy nutnost po registraci na Palbě ještě se zaregistrovat do Hospody, napovídá spíše tomu, že Hospoda je to nejlepší co na Palbě možno nalézt, je to pouze pro VIP, pouze pro vybrané jedince.
Pokud je to tak, a Hospoda JE to nejlepší co na Palbě je, zvažuji že bych se měl možná vůbec vzdát Palby... protože možnosti jsou jen dvě:
1) na webu na kterém nejsem VIP bez nutnosti se o to ucházet nějakou ponižující (pro mne) procedurou nemohu očekávat kvalitní články - naopak, budou to propagandistické lži, pravdu bych se (možná) dozvěděl jedině pokud bych patřil k elitě - tedy do Hospody...
2) pokud Hospoda je to "nej" na tomto webu tak asi opravdu nejsem na tom správném... přeci jen - něco jsem si tam přečetl a vím co tam lze nalézt...
Anebo možná je to jinak: web je kvalitní tak, že dokonce i jeho 1. armádní generál nechce pro sebe takovou kvalitu a sám sebe snižuje do nějaké žumpózní Hospody kam mi pro mé dobro zamezí přístup, abych se nesetkal s tím póvlem včetně něj co tam chodí...
Tak ti nevím, urazil jsi mě, a lidi co se nezaregistrovali do Hospody, nebo sám sebe a ty co se tam zaregistrovali?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Já Vás moc nechápu, nebo některé nechápu. Jedni mluví o "hovnech", druzí zase o VIP. To nejde moc do sebe. Pravda bude asi někde uprostřed. Postupně vytvářím pro hospodu nějaká specifická pravidla, která se můžou časem měnit.

Kvalitní články a diskuse jsou nadále přístupné všem, v tom se nic nemění.

Ještě napíšu, to co do doupěte moderátorů, vytvořil jsem novou veřejnou sekci www.palba.cz/viewforum.php?f=307 , kam jsem přesunul z hospody například téma Stalo se dnešního dne ... a mohu přesunout některá další témata.
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Příspěvek od noah11 »

Všimol som si jednu vec po extempore na palbe cz. vs sk. čo patrilo nie do hospody ale rovno do p...sa to tu nejak podrbalo.Veľa článkov má svoju kvalitu a je škoda že podľa mňa neschopnosti moderátorov skôr zasiahnuť do agresívnych a trápnych diskusií a tém to dopadne tak, že sa bude deliť web a to elita bude hospoda.Neznášam elitárstvo,kastáciu,vip.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17791
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

odľa mňa neschopnosti moderátorov skôr zasiahnuť do agresívnych a trápnych diskusií
rád bych to okomentoval přímo, ale nemohu. Ti co zde byli v dubnu a květnu tohoto roku ví, proč se tomu tak dělo. Možná by ti stálo za to přečíst příspěvek páně Destroymana.
Jestli si někdo myslí, že takové chování jaké se nechávalo bez povšimnutí v Hospodě bude tolerováno i mimo ni se krutě mýlí a velmi záhy narazí na mě a ostatní kolegy moderátory. Mnozí už narazili a mnozí už tu mezi námi ani nejsou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

Abych se přiznal, moc tomudle kroku nerozumím. Palba je mimojiné diskuzní fórum, že jo. Obecně to bývá tak, že místnosti jako hospoda, žumpa (někde se to takto jmenuje) jsou v zásadě nemoderované nebo jen málo moderované místnsoti kde se řeší kde co. Myslím si, že tak by tomu mělo být i tady. Spíš by asi stálo za pokus vytvořit něco jako žumpa - tedy místo kde se řeší sračky (a kam by se přesunula témata i z hospody pokud se zvrhnou), kde by se dotyční komici mohli vyřádit do sytosti, pokud by to přerostlo únosnou mez, bez milosti banán. Na den, tři dny, týden, 14 dní, na měsic, jen dle uvážení moderátora.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Lorde, to je právě přesně to nač jsem se ptal.
Takže polopaticky: Proč prosímtě povyšuješ hovna na VIP obsah?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Alfiku pro klid na Palbě. Jinak jsem přesunul některá seriózní témata z hospody pod Skeletovo moderování.
www.palba.cz/viewforum.php?f=307

Skelet správně napsal: Jestli si někdo myslí, že takové chování jaké se nechávalo bez povšimnutí v Hospodě bude tolerováno i mimo ni se krutě mýlí a velmi záhy narazí na mě a ostatní kolegy moderátory.

A pod to se mohu podepsat. Slušnost a vzájemný respekt mimo hospodu. I jakýsi rakouský frajtr, mohl kázat své bludy jen v pivnici. A tak to je v normálním životě a na veřejné Palbě zrovna tak.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Alfik, noah, etc.: hospoda není žádný elitářský klub, hospoda je toliko sídlem off-topicu.

Dělám vrchního administrátora na jiném fóru a tam je to stejné: on-topic fóra jsou přístupná všem, a krom toho je tam schované "volné téma", kde se řeší politika a to, co zrovna někoho z členů naštvalo nebo jak se ožral. To prostě nepatří na veřejnost, protože to nedělá dobrý obraz a ani se to na veřejnosti nepere.
Hospoda je totéž. Ber to jako sklepní místnost, kam se chodí halasně vydebatit, pohádat a případně ožrat akademici z ústavu, aby nepohoršovali návštěvníky a ostatní kolegy.

Fakt, tohle mi na tváři vytváří nevěřícný úsměv. Vztahovačnost. Hospoda tu nebyla, bylo to ok. Hospoda tu byla, spoustě lidí vadila. Hospoda zase mizí pod zem (kam patří, do suterénu) - a najednou je to "elitní místo pro elitu paly kde se budou řešit tajné, schované, elitní články? WTH?!
Vážně si někdo myslí, že když se budu psát rok s nějakou prací, schovám ji pod zem, aby si ji přečetlo co nejméně lidí? Co je tohle za logiku?!

Mávám levou rukou a jdu spat. Fakt hoši, tohle mně nebaví.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Fundament Palby

Příspěvek od TonyHazard »

cover72 píše:Alfik, noah, etc.: hospoda není žádný elitářský klub, hospoda je toliko sídlem off-topicu.

Dělám vrchního administrátora na jiném fóru a tam je to stejné: on-topic fóra jsou přístupná všem, a krom toho je tam schované "volné téma", kde se řeší politika a to, co zrovna někoho z členů naštvalo nebo jak se ožral. To prostě nepatří na veřejnost, protože to nedělá dobrý obraz a ani se to na veřejnosti nepere.
Hospoda je totéž. Ber to jako sklepní místnost, kam se chodí halasně vydebatit, pohádat a případně ožrat akademici z ústavu, aby nepohoršovali návštěvníky a ostatní kolegy.

Fakt, tohle mi na tváři vytváří nevěřícný úsměv. Vztahovačnost. Hospoda tu nebyla, bylo to ok. Hospoda tu byla, spoustě lidí vadila. Hospoda zase mizí pod zem (kam patří, do suterénu) - a najednou je to "elitní místo pro elitu paly kde se budou řešit tajné, schované, elitní články? WTH?!
Vážně si někdo myslí, že když se budu psát rok s nějakou prací, schovám ji pod zem, aby si ji přečetlo co nejméně lidí? Co je tohle za logiku?!

Mávám levou rukou a jdu spat. Fakt hoši, tohle mně nebaví.
Pod tento příspěvek se podepisuji, právě jsem smolil něco podobného. Vzpamatujte se, vždyť někteří z vás vyvádí jak malé děcko, kterému někdo sebral oblíbenou hračku. S Lordem a jeho rozhodnutím souhlasím. To je vše.
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 6/11/2011, 08:02, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Vy to opravdu asi nechápete. Mě nejde o to kde je hospoda a k čemu slouží. Mě jde o to jakým způsobem to bylo provedeno.
Mi hospoda nechybí, nepožádal jsem o to abych ji "směl" číst. Kdybyste si všimli tohohle faktu, možná by vám došlo oč mi jde.
Asi jsem to napsal moc složitě. Příště se budu snažit vyjadřovat se jednodušeji.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13197
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rase »

No já sem třeba sem na palbu začal pást jen z toho důvodu, že sem si myslel, že sem chodí lidé "od stupínek lepší - světaznalejší" než kam sem chodil dříve (několik let). Iluze byla dokonalá, články jsou zde mnohem obsáhlejší a i dobaty k odborným článkům byly mnohem zapálenější. Dal sem tedy síly dohromady a spesal pár obsáhlých článků (povětšinou to byla větší práce než na seminárkách). Pozlátko se ale ošoupalo a ukázalo se, že je to tady stějně rozhádané jako všude jinde. Sváteční zákusek jménem "Palba", kam bylo pěkné psát jen tak, zhořkl a přestal být přitažlivý. V podstatě sem už chodím jenom kvůli článkům Polarfoxe a Pátrače (kteří mi pomohli s vlastním psaním), jinak tady není nic zajímavého k vidění. Občas se začtu do konspiračních teorií kolem Libye, ale to je tak všechno.
Kanál a zmatek, jako všude jinde

Destroyman (edit: má tam být Lord): hlavně mě vyškrtni z Hospody a dalších sekci kde se plká - někdy je totiž lepší žít v iluzi. Radši asi budu za "fašouna" a koukat jen na hlavní články, než číst divné věci v "demokratické" VIP hospodě
Naposledy upravil(a) Rase dne 6/11/2011, 01:52, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Rase, ne vsichni lide jsou odbornici. Proc to ctes kdyz Te to nebavi? Lord tady udelal nejaky poradek a tim se budeme ridit. Ja nikdy zadny clanek jako Ty nenapisu, ale chtel bych tady nejak existovat. Je to velky hrich?
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“