Fundament Palby

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5862
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Hihi, Polarfoxi, to máš pravdu, že hospoda je místo, kde jsou na sebe lidi oškliví a zlí - proč myslíš, že já vstupuji zásadně až poté, co přede mnou vstupuje někdo jiný? Co kdyby náhodou letěla židle?
Já si prostě myslím, že pevně nastavená pravidla a troška péče by i z Hospody udělala slušnější místo a tím prospěla i Palbě jako celku...když už se mám chovat slušně, tak přeci všude a ono se to zúročí. Když se na Hospodu budeme dívat opovržlivě a opravdu to degradujeme na žumpu místo pokecu, tak nic jiného než žumpu nedostaneme. Neměl by převládnout názor "co děláte, já si můžu plácat co chci, je to přeci hospoda"...když ho akceptujeme, tak je to v loji :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Polarfox píše:Já si prostě myslím, že pevně nastavená pravidla a troška péče by i z Hospody udělala slušnější místo a tím prospěla i Palbě jako celku...když už se mám chovat slušně, tak přeci všude a ono se to zúročí. Když se na Hospodu budeme dívat opovržlivě a opravdu to degradujeme na žumpu místo pokecu, tak nic jiného než žumpu nedostaneme. Neměl by převládnout názor "co děláte, já si můžu plácat co chci, je to přeci hospoda"...když ho akceptujeme, tak je to v loji :)
Naprosto souhlasím, pod to bych se klidně podepsal.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Já jsem chtěl něco říct, ale pak jsem si pustil raději Bohemian Rhapsody a je mi fajn :)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hmm, asi se z vás pominu :) Slušné nebylo napadání některých za jiný názor. Zatímco další to byli schopni konstruktivně vyvrátit a v tomto jsem si vážil práce Miloše, kterému sice ze začátku ujížděli trochu nervy, ale pak docela válel. Takže to byly relativně slušně vedené diskuse PRO a PROTI.

Nyní když byla hospoda zavřena volají někteří snad znova po jejím otevření??? Nechápu. :roll:

Budu se už asi poněkolikáté opakovat, že byla vytvořena "nová hospoda"
na www.palba.cz/viewforum.php?f=307
Kam byly dokonce přesunuty, některá témata ze staré hospody, takže si tam udělejte svoje slavný pravidla.
Já si ovšem myslím, že podstata "problému" je úplně někde jinde.
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Nyní když byla hospoda zavřena volají někteří snad znova po jejím otevření??? Nechápu.
Lorde, ty sis vážně myslel, že to dopadne jinak? :wink:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Já jsem chtěl něco říct, ale pak jsem si pustil raději Bohemian Rhapsody a je mi fajn
mám to podobné :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Ach jo, ja si tady nekdy pripadam jak ve Filmu prelet nad kukucim hnizdem...
Nekteri uzivatele se stale citi ukrivdeni tim, ze "odstepenim" Hospody od fora budou ochudobneni o nejnovejsi klepy. Tak ja bych jen chtel pripomenout to co tady Lord uz nekolikrat zopakoval - MUZETE POZADAT O PRISTUP DO HOSPODY!!! A vse bude pro vas jako kdysi. Je to opravdu tak tezke pochopit? Ja sveho prava pozadat nevyuziji. Spis mne zajima jakej efekt budou mit avizovane kroky ohledne fora, co bude s hospodou mne nezajima.
Tenhle topic bude mit minimalne 10 stranek a bude se tu donekoecna jen mluvit. Takhle to je porad dokola, na vsech webech. Co kdyby se tu zkoncipovali zakladni pozadavky, co kdo ocekava od Palby. Nemyslim tim kravoviny typu jakej farby mit pozadi ale funkcni veci ohladne toho co sem parti co ne. Co bude tolerovano a co ne a jasne to sformulovat? A vest debatu na zaklade argumentu "pro a proti" projednat kazdej pozadavek. Nebot z toho co je tady napsano se neda urcit nic.
Pokud tedy nekteri chteji zmenu nekterich veci na Palbe. A nekolik lidi tady je, kteri maji sve navrhy. Tak by se tady mohlo prestat zvanit, komu bude pro co chybet Hospoda a kdo nosi jake trenirky. A prejit k vecne argumentaci. Nebot tenhle topic mi zacina pripominat reinkarnaci Hospody - kazdej mluvi o vsem a cele je to o nicem...
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

skelet píše:Myslíš něco jako tohle?
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=111121
Jo tohle. Nekde jsem tu tenhle odkaz uz videl ale ted jsem to tu nemohl najit. Nebot je to tu plne prispevku s konstruktivnimi napady... Diky za upresneni. :up:
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
obc
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 105
Registrován: 8/8/2010, 15:37

Příspěvek od obc »

Tak vida, jeden příspěvek vydá za čtyři stránky debat, Abrams mi ukázal dostatečně názorně, kam povede, pokud bude mít každý dobrovolný přístup k tématům, které ho štvou. Tak jak se před malými dětmi musí schovávat pistole, měla by být i schovaná Hospoda, aby na Palbě nebyla zlá krev. K uzavření Hospody už nemám dalších otázek a souhlasím s tím.
"the first casualty when war comes, is truth"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5862
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

No, zavřeme Hospodu a všichni se najednou budou chovat fajn :D To je jak když se přejmenuje politická strana a najednou z ní bude vzor pravdomluvnosti :D...má tohle cenu? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pozorovatel-signalista píše:Rade622, kde jsi přišel na to, že nejsi ani na dohled Pátračovi nebo vm? Když to nezkusíš, tak se ani nemáš kdy zlepšovat :) To samé by ti řekl Pátrač - myslíš, že on byl hnedle od začátku hvězda? Také měl své mezery - dost se jich dalo vychytat ještě před tím, než byl ten který článeček zveřejněn, ale také měl a má své nedostatky, kterých je si dobře vědom.
Sice je to OT, ale Rade622..nevěš hlavu a prostě zkus něco napsat. Lepší než X neplodných textů v hospodě, je právě tohle...článek. Takže pokud něco máš...tak se neboj a hoď to na Palbu. Pokud to není copy, tak ti za to nikdo hlavu neutrhne a kdo ví...třeba tě to chytne a budeš tvořit lepší a lepší články. Takže vzhůru do toho a nesrovnávej se s nikým....
Naposledy upravil(a) kacermiroslav dne 6/11/2011, 21:51, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Polarfoxi co na tom stále nechápeš?
Debatu na volné téma můžeš vést v Aktualitách. Proč to Lord nazval zrovna takto je zajímavá věc, ale nijak to s tím nesouvisí. V Aktualitách budou platit stejná pravidla jako na celém foru, a ty i mnozí další ví, že je vyžaduju.
Hospoda dopadla tak jak dopadla, protože jistá "klika" si prosadila velmi volný režim a z Hospody se stala žumpa.
Hospoda dle návrhů moderátorů a především Pátrače měla touto dobou projít krvavou očistou a zavedením standardních pravidel platících v jiných částech palby. Lord to udělal tak jak to udělal. Šlus tečka...
Tak přestaňme už zbytečně kafrat jedno a to samé stále dokola a místo toho navrhněte co tu změnit, vylepšit atd. Prostor jsem Vám na to kruci dal.

edit: Rade622 psaní článku se určitě neboj. Každý článek je vítán, a pokud spustí plodnou diskuzi, tím lépe.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Hans S. píše:Já jsem chtěl něco říct, ale pak jsem si pustil raději Bohemian Rhapsody a je mi fajn :)
Nebuď líný a napiš to.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Polarfoxi, ber to jako reformu nebo jako šokovou terapii.
"A pak se zhaslo".

Kluci je to fakt na Vás, když nechcete nějaký příkazy zeshora můžete se sami dohodnout na nějakým konsensu. Jenže každej má nějakej jinej požadavek. No a jako jsou různý hospody, někdo chodí do začouzený jinej do epesní, tak si můžete taky trochu vybrat s tím, že ta hlavní hospa je někde na nároží, zatímco jiná putyka je zastrčená bůhvíkde. A demokraticky se můžete rozhodnout.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5862
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Ale tak já to chápu a už to nebudu roznimrávat, jen se prostě obávám toho, že když se ten problém jen zahrabe a zamaskuje, tak ta stoka zas někdy v blízké či vzdálené budoucnosti vyteče, toť vše. Ale už mlčím :)

Rade622: jen piš, jde o první krok...tady ti nikdo hlavu neutrhne. Jen pokud budeš vkládat hodně obrázků, tak tam nevlož Sněhurku a 50 trpaslíků jako já :D Šmarjáá a ještě se na mě vrhne Pátrač, že jsem doposud nepřepracoval ten první článek..je na čase tiše zmizet :D
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Skoro kazdy tady nadava na hospodu, zumpa, spina .... Ale jeste nikdo poradne nenapsal co a kdo mu vadi. Kazdou hospodu delaji lide a ne temata.Kritici, nejdrive si projedte temata v hospode a napiste konkretne. Pokud o mne nekdo napise, ze jsem vul, prosim. Zatim mi tahle diskuse pripomina pisnicku od skupiny Slade Still the same
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Franzi a ostatní tyhle debaty mi začínají připomínat starou hospodu. Někteří napsali co jim vadilo, viz. Cover - kde popisuje konflikt v Gruzii, který trval asi týden a intervenci v Libyi, která trvala 8 měsíců.
Více věcnosti někteří chtěli, pátrání po vojenských a armádních informacích, i to bylo ve vlákně o Libyi, ale probíraly se tam i další věci. Trochu soudný člověk si mohl vyfiltrovat nebo ignorovat. Já říkám, články o intervenci v Libyi ještě čekají na své zpracování, nějaké užitečné mapky jsem nahrál do ForumFota, takže kdo se bude chtít probírat tím balastem něco najde.
Možná se časem objeví i něco jinde na internetu.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Skelete vysvětluješ to trochu zkresleně, jak bývá tvým „dobrým zvykem“. Rozhodnutí to bylo moje, a učinil jsem ho na základě trochu jiných pohnutek, které jsem vysvětlil v úvodu. Pátrač navrhl zmazat 4 témata až posléze. Standardními pravidly rozumíš asi svoje „demokratická“ pravidla :) Nic ve zlém, nějakýho drába Palba potřebuje. A ty jsi taky takovým zástupcem jedné „kliky“. Máš talent v tom, že umíš dobře křičet. Přeju ti hodně štěstí a nadělání si co nejméně nepřátel, ale tvoje výhoda je, že ti to jedno :) Nicméně si asi budeme každej hrát na hodnýho a zlýho policajta. Hlavně věřím v plodné a věcné diskuse.

Podle mě by konstruktivní, plodné a věcné diskuse měly probíhat následující formou:
- Ti co něco umí a znají, mají nějaké zkušenosti nebo znalosti by měli pomáhat druhým.
- Nemělo by docházet jenom k "zviditelňování" ve formě argumentace a výpadů vůči někomu, k přílišnému prosazování vlastního ega.
- Fórum by nemělo být chatem. Nemáte-li k příspěvku konstruktivní odpověď, tak radši neodpovídejte.
- Příspěvky typu "Taky si to myslím", "Souhlasím", "Tos mi moc nepomohl", "Těším se na další díl", "Jsi demagog", apod. nejsou nejvhodnější.
- Slušnost je základ, i když nesouhlasím. Používání očerňujících slov není vhodné.
- Cílem by mělo být moderovat diskusi tak, aby to bylo místo, kde autoři článků vysvětlují a pomáhají nezkušeným zájemcům a nováčkům. Ostatní naschlouchají a čtou.
- Měli by se respektovat administrátoři a moderátoři.

Palbě zdar!
skelet píše:Polarfoxi co na tom stále nechápeš? Debatu na volné téma můžeš vést v Aktualitách. Proč to Lord nazval zrovna takto je zajímavá věc, ale nijak to s tím nesouvisí. V Aktualitách budou platit stejná pravidla jako na celém foru, a ty i mnozí další ví, že je vyžaduju. Hospoda dopadla tak jak dopadla, protože jistá "klika" si prosadila velmi volný režim a z Hospody se stala žumpa. Hospoda dle návrhů moderátorů a především Pátrače měla touto dobou projít krvavou očistou a zavedením standardních pravidel platících v jiných částech palby. Lord to udělal tak jak to udělal. Šlus tečka...
Tak přestaňme už zbytečně kafrat jedno a to samé stále dokola a místo toho navrhněte co tu změnit, vylepšit atd. Prostor jsem Vám na to kruci dal.
edit: Rade622 psaní článku se určitě neboj. Každý článek je vítán, a pokud spustí plodnou diskuzi, tím lépe.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17790
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

ne, musím to přepsat snad 101x.. a ani tak na to nelze rozumně reagovat.
Naposledy upravil(a) skelet dne 7/11/2011, 06:59, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“