AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flogger G »

V tomto případě sice nějaké tresty padly, ale moc jim nedokázali a podmínku zahladila vyhlášená amnestie prezidenta republiky. Myslím, že nakonec byl obžalován i oznamovatel činu, to jsou obraty.
Koba
vojín
vojín
Příspěvky: 16
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Koba »

Flogger G píše: 17/9/2022, 00:34 Byl jsem se podívat na zahájení jednoho soudního procesu, kde takové praktiky popisoval žalobce.

To Koba
Myšlenkové postupy Bretschneidra.
Z jednoho soudního procesu uděláš závěr pro celou dekádu?!? A to kdybys zůstal až na vynesení rozsudku, tak by ses dozvěděl, že to bylo úplně jinak - viz Parkanová.

A Bretschneider - mám na chalupě souseda, místního, který taky nechtěl ohlásit, že jeho soused, který přišel o řidičák jezdí dál a namazaný. Až ten zamázl na přechodu dvě děti, jedno nepřežilo. Dodneska, když má hladinku, přestane mluvit a má slzy v očích.
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flogger G »

Zatím mám to štěstí nebo smůlu, záleží na úhlu pohledu, že jsem nic oznamovat nemusel. Tak snad se mě to bude držet dál. mít problém s českými soudy nechci. Stačilo mi, když mi dvakrát kdosi poškodil auto na parkovišti - po 30 dnech policií odloženo a jednou mne při předjíždění ťuklo předjíždějící vozidlo. Vyšetřující dopravák mne chtěl vmanévrovat do pozice vinníka. Měl jsem štěstí, že svědek za mnou poskytl kamerový záznam - tehdy u nás málo užívano.

A ty, Koba, jsi toho porušovatele soudního rozhodnutí neoznámil?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

K tomu KC 390, bavíme se o dvou ks, předpokládám?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Koba
vojín
vojín
Příspěvky: 16
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Koba »

Flogger G píše: 17/9/2022, 13:09 Zatím mám to štěstí nebo smůlu, záleží na úhlu pohledu, že jsem nic oznamovat nemusel. Tak snad se mě to bude držet dál. mít problém s českými soudy nechci. Stačilo mi, když mi dvakrát kdosi poškodil auto na parkovišti - po 30 dnech policií odloženo a jednou mne při předjíždění ťuklo předjíždějící vozidlo. Vyšetřující dopravák mne chtěl vmanévrovat do pozice vinníka. Měl jsem štěstí, že svědek za mnou poskytl kamerový záznam - tehdy u nás málo užívano.

A ty, Koba, jsi toho porušovatele soudního rozhodnutí neoznámil?
Hotovej Rudolf Slánský!
A nic jsem hlásit nemoh, jsem pražák, víkendová náplava. Ale místní si viděj až do hrnce.

Končím. Moc ta diskuze palosatkovatí.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Zemakt píše: 17/9/2022, 11:54 Tak snad zvítězil rozum:
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-le ... e-40408949
Na jednu stranu je nepochybně pravda že pokud se letiště zruší, tak nové už nikdo nedělá. Ovšem potřeba přitažení výrobních závodů spojených s elektromobilitou je nezpochybnitelná. Osobně si myslím že Líně nejsou žádná strategická základna. Pokud tedy nebudeme válčit se Západním Německem.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

I za cenu, že v podstatě 99 procent potenciálních zaměstnanců nebude mít českej pas? I za cenu přehlížení měnící se strategické situace? Já bych třeba na Gigafaktory použil Přerov!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Matesaax
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 18/10/2019, 11:08

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Matesaax »

Zemakt píše: 18/9/2022, 00:34 I za cenu, že v podstatě 99 procent potenciálních zaměstnanců nebude mít českej pas? I za cenu přehlížení měnící se strategické situace? Já bych třeba na Gigafaktory použil Přerov!
Přesně tak,nemá cenu stavět fabriku,kde většina zaměstnanců budou lidé ze zahraničí.Už ted je Plzen plná zahraničních dělníků.Navíc doba,kdy český člověk toužil dělat v nějaké takové firmě ve dne v noci je dávno pryč.Sám dělám v německé firmě,kde si i nekvalifikovaný člověk může vydělat hodně pěkné peníze.Před pár lety si vybírali a zájemců plno.Dnes už mají zájem jen Ukrajinci ,Bulhaři a Filipínci,pokud se objeví nějaký Čech tak většinou nějaká podivná existence,která je stejně nepoužitelná.Navíc celá ta Gigafactory je prezentována tak,že zachrání náš automobilový průmysl,což je nesmysl,protože u nás se prostě lidi za prací stěhovat nebudou.
Jsem rád,že armáda prohlásila,že Líně potřebuje,ačkoliv souhlasím s kolegou,že na Líních nic strategického není.Nepříliš daleko jsou mnohem kvalitnější letiště Bechyně či Planá u ČB.Ohledně Přerova bych však byl opatrnější.Ten by armáda nikdy nepustila,ačkoliv ho dnes příliš nevyužívá.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Nevím kde se bere přesvědčení že většina zaměstnanců budou cizinci. Realita je taková že průmysl navázaný na výrobu spalovacích motorů půjde do háje. Logicky tedy musíme usilovat o odvětví která ho nahradí.
Jestli si necháme utéct takovou investici, tak se okolní zemně které o ni také usilují srdečně zasmějí a rádi nabídnou své lokality. No a v Líních se dalších 26 let nic pro armádu podstatného dít nebude. To se klidně vsadím.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Přesvědčení? Si děláš srandu ne. Mám oči, žiju vedle průmyslové zóny kde místních je pomálu. Mongolové, Ukrajinci aj. Na Plzeňsku to bude horší, nejsou lidi, u nás, se s tím smiř. Čehuni dělaj většinově v Říši.

S Přerovem jsem si dělal srandu, u nás je takovejch fabrik bambilion, není o co stát. A nad spalovacíma motorama bych ještě hůl nelámal.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Tak hlavně taková fabrika bude vysoce robotizovaná. Pro dělňasy bez kvalifikace tam zase tolik míst nebude. On je průmysl a průmysl.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Další hnusná megakostka, mám už na ně averzi, jako na větrné elektrárny. Jestli to chce někdo mít za barákem, proč ne. Proti gustu žádný dišputát. Já to nechci, proto jsem za armádní rozhodnutí rád.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1153
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Amiz »

Zemakt píše: 24/9/2022, 14:53 Další hnusná megakostka, mám už na ně averzi, jako na větrné elektrárny. Jestli to chce někdo mít za barákem, proč ne. Proti gustu žádný dišputát. Já to nechci, proto jsem za armádní rozhodnutí rád.
Lepší megakostka, než mít za barákem hutě.
Putin budiž proklet.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Žádné rozhodnutí ještě není.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

A ještě lepší les a rybník, letiště taky není špatné :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Naděláte...
V Ostravě se mezi hutěmi a koksovnami jezdilo v autobuse městské linky :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Rase »

Nějaké info z dnů NATO. Všech 12 původně objednaných H-1 (tedy 8+4) k nám dorazí již během příštího roku. USMC tyto stroje plánuje provozovat dalších 40 let, bude tedy postaráno o modernizace a zázemí. Jinak zázemí pro H-1 se již v ČR dokončuje a taktéž se dokončuje vycvikové zázemí ve spolupráci s VR Group. LOM Praha taktéž dělá certifikace, aby mohli servisovat H-1 přímo na základně v Náměšti nad Oslavou, taktéž se dokončuje simulační výcvikové centrum. Pro F-35 se počítá s dodáním všech strojů do 4 let od podepsání kontraktu, zároveň už by české F-35 mohly mít nové motory F-135. Zároveň Česká Zbrojovka UB pracuje na nových produktech včetně těch pro nové ráže.

Zdroj Daník na Discordu nean-Ukrajina
Naposledy upravil(a) Rase dne 26/9/2022, 18:03, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“