AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

Vzhleden ke svýmu věku a zkušenostem bych neměl problém souhlasit s cenou 20k za 58. ale s optikou a vybavenou kompenzátorem. Ale to je nepřekročitelné maximum.Ono se vyrábět dá rozličným způsobem.Současný způsob mi jasně rýsuje před očima vzpomínku na soudruha Voženílka, pro mladý - hrál ho Císler jako koordinátora výroby čehosi.Nejvíc mi vadí že vůbec není jasné jak budou zbraně využívané, vzdálenost, terén,klimatické podmínky. Nakupuje se jen aby se nakupovalo, a to je v pr....achovských skalách.Mám za to že bojové činnosti do úrovně čety celkem rozumím to mě naučili .Ale co mi líčil bratránek když byl v Kuvajtu v 81. tak to jsem zíral na drát.Upřesním, ten náš údiv se týkal celkového pojetí bojepozemních sil.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od kopapaka »

Mirek58: Určitě by stála víc ( pokud mluvíme o základní se sadou náhradních dílů, atd... ).
A kde se budou používat? No, vzhledem k možnému nasazení v misích to může být kdekoli.
K těm cenám, nová SVD ( tedy to co chtějí nahradit ) stojí cca 50k...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

Za komunistů stála asi 2k bez optiky.A co se týká boje pěšího družstva či čety ve volném terénu je nezpochybnitelně prokázáno že v bojovém stresu na 200m 3/4 střelců pálí pánu bohu do oken, na 300 plná polovina netrefí nehybně stojící cíl o rozměrech lidské postavy.To jsou výsledky ze střelnice!!!!!!!!!!!Toto vlasně objevili prušáci koncem 19. století.A otázka ceny? Uvedu příklad-firma LAGARDE zde prodává mulčovač se záběrem 3m za 430 000,firma z Rožmitálu prodávala svúj výrobek za 57 000.Strojebyly naprosto stejné konstrukce a dělaly stejnou práci jak v množství ,tak v kvalitě.Takže cenu opravdu posuzuji jako předraženou asi 5x proti skutečnosti užitné hodnoty a výr. nákladům.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od cover72 »

Mirku, to jsou ceny staré desítky let. Dneska je realita jinde -- sleduj:
Novohradský vyrábí nové Vz.58 na "armádní" úrovni s raily na příslušenství za 39 000:
http://www.sa58.cz/products/sa-vz-58-ex ... -62x39-mm/
K tomu si přihoď kolimátor Meopta za 20 000:
http://www.nv-optics.cz/kolimator_meopta_zd-dot
A noktovizi -- tohle je "levná" běloruská za 50 000:
http://www.alfatactical.cz/detail/8996/ ... gen2-.html
A jsi na 110 000.

To vše si s sebou stále nese jistou konstrukční "zastaralost" konstrukce Vz.58 v tom smyslu, že má velmi krátký rail použitelný na montáž optiky -- přední, pokud není z duralu, se kroutí při střelbě a oba raily výrazně ztěžují rozborku --, takže nepřipadají v úvahu dnes zcela obvyklé kombinace řazení třeba kolimátoru a za něj předřadné noktovize a za ní předřadného vyklápěcího zvětšováku. a i co do všelikých laserových zaměřovačů je to poněkud omezené.

A zbraň odpovídající zadání, o jakém se tu bavíme -- tedy DMR -- prodává Novohradský na bázi Vz.58 za 90 000:
http://www.sa58.cz/products/sa-vz-58-ex ... 62x39-560/
A k tomu si přidej optiku za nejméně 50 000 a vidíš, že...

Ceny srovnatelných zbraní na bázi modelu CZ858 jsou ± stejné, jako ceny modelů na bázi zcela nových CZ805.
Protože CZ805 stojí samotná, při tom, že jsou do ní rozpuštěné fixní vývojové náklady a náklady na zavedení výroby, vytvoření přípravků atd. a k tomu všemu náklady na to, že se vyrábí na 1/3 kapacity prakticky jen pro armádu, 98 000:
http://www.zelenysport.cz/pusky/cz-805- ... ocna-puska

A co do keců o "nestřílení" A O TOM, ŽE "nestřílí, jen AČR to zametá pod koberec" doporučuji pročíst vlákno
http://www.strelectvi.cz/forum/cz-805-n ... 0-420.html
kde jsou skuteční vlastníci CZ805 a kde se píše:
Ja s Brenem pracuju takřka každy den a použivam JEN zasobniky z G36 a to desetiranne a 30 ranne a nemam s tim zadny problem dokonce to pracuje lepe a lepe se plni.
Kdyz tam hodim zasobnik CZ plne naplneny tak se obcas stane ze zavadi, (Double feed ap.)v cz zasobniku nejsou vule a je k hovnu a je o nekolik cm delsi nez g36. G36 zasobnik je i odolnejsi proti necistotam a da se spojit cehoz vyuzivam hojne a HK vyrabi i 100 rannou verzi kterou planuju. Pokud tento kver mate tak si nakupte zasobniky g36, pořadny popruh a krytky railu. Ja zatim nemam na co nadavat. Jo a behem strelby se mi odsroubovaval tlumic ohne. Tak jsem vyndal ten kovovy tesnici krouzek a je po problemu. Takze tak. Pokud ma nekdo nejake zavady at pisne. Mam verzi B-A2
(...)
Ja jsem teda taktez zastance vz.58 modernizovane ale zatim ten bren slape. Akurat vymenit ty zasobniky za nemecke bohuzel a zacalo to chodit OK predtim trochu zlobila.
(...)
Bez jakekoliv upravy do zakladni sachty Bren das zasobnik z G36 a Steyr Auga. U G36 100 procentni spolehlivost a je lepsi nez origo. Aug bude jeste podroben nekolika testum jestli třeba pri nejake zbesilejsi strelbe nevypadne nebo neco at je jistota. Ale jde tam.
(...)
Na to že ma kratkou hlaven tak je velice přesny, to je mimojine taky strasna vyhoda. Kazdy ho tu jen hani (ja teda taky nekdy) ale neni to az tak spatna zbran.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

To je uvedený fakt za kolik se produkt nabízí.Ale věř mi že reálná cena je jinde.Nedávno jsem počítal akci ,kdy Čez chce vyměnit kabelovou trasu s potrubím prům. vody. Došli jsme k závěru ,že tato akce je 5krát předražená. A můžete mi věřit ,že i podle našich propočtů by zisk byl zajímavej. A jestli to soudruzi kapitalisti neuměj za ceny destkrát vyšší proti komunistům, at nechoděj ani pást krávy, anžto by jim chcíply.Mám za to že takovej Rašín by je hnal klackem.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od cover72 »

Mirku, nezapomínej, že od té doby tu máme dost brutální inflaci a že se "cena peněz" i ceny komodit výrazně změnily: spotřební zboží a elektronika zlevnily, průmyslové věci a vývoj zdražily.

Novohradský je férový chlap a fachman a když to prodává za tu cenu, tak věřím, že to tu cenu má -- vč. ceny práce. Kinggun frézuje krytky závěru Vz.58 s raily a prodává je po 3 000 a taky je to prostě "férová cena" když vezmeš realistickou cenu práce, materiálu a amortizace. Halt když máme 4 - 5 kvalitních puškařů v zemi, tak si zcela po právu mohou vzít na hodinu několik stovek a já jim je rád dám.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

Pokud dobře chápu, tak Vy argumentujete kusovou výrobou a její cenou. Já zas seriovkou za použití cenového inženýrství. Obráběcí stroje taky už prošly vývojem.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od cover72 »

Ne úplně. Mám dojem, že Novohradský nově frézuje jen pouzdro závěru a celkově to prověří, zbytek je ze starších dílů. 40 000 je "normální" cena za všechny samonabíjecí kulovnice, potažmo útočné pušky -- pokud se nejedná o čínské Norinco, to jako jediné umí jít s cenou pod 20 tisíc.
A sériovka je pěkná věc, jenže když vyrobíš pár tisíc kousků, tak tě to v kombinaci s nutností naprogramovat CNC a vyrobit všechny ty přípravky a měrky a šablony vyjde na stejnou kusovou cenu, jako ta kusová výroba. O tom tu právě celou dobu mluvím: že kdyby se BREN vyráběl po statisícových sériích, cena by byla poloviční, možná i třetinová, ale když jedou mašiny na třetinu objemu výroby nebo ani to ne a ve dvou robotech se točí frézy a stříká řezná kapalina nazdařbůh, zatímco na třetím se čas od času vyrobí jedna 805, cena je celkem pochopitelně vysoká...
...ale že kdyby chtěli BREN nahradit upravenou Vz.58, tak je to nevyjde levněji a pořád to bude jen hloubková modernizace konstrukce z 50. let, která má prostě své mouchy zejména z ergonomického hlediska.

(Jinak aby nedošlo k mýlce -- ty "kecy o nestřílení" z minulého postu jsem nemyslel na tebe, ale na "kinder airsoft experten")
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Lord »

Mirek58 píše:To je uvedený fakt za kolik se produkt nabízí.Ale věř mi že reálná cena je jinde.Nedávno jsem počítal akci ,kdy Čez chce vyměnit kabelovou trasu s potrubím prům. vody. Došli jsme k závěru ,že tato akce je 5krát předražená. A můžete mi věřit ,že i podle našich propočtů by zisk byl zajímavej. A jestli to soudruzi kapitalisti neuměj za ceny destkrát vyšší proti komunistům, at nechoděj ani pást krávy, anžto by jim chcíply.Mám za to že takovej Rašín by je hnal klackem.
Předem chci opět upozornit, že máš dělat mezery mezi tečkami, konci vět. Zde nepíšeš SMS.
Dále Mirku, je to tržák! Ano, dříve byl plat dejme tomu 2000 Kč, a sapík stál také 2000 Kč, dnes je plat 20 000 Kč a sapík stojí 100 tisíc, pravda s příslušenstvím. Další věcí je, že cenu určuje i trh, pokud je na něm jen pár fabrik co umí, tak si to nechají ocenit, pokud je o to zájem. Komunisti by to samozřejmě nařídili, dali za práci tolik a tolik, a bylo by odbyto. Mělo to svoje limity, jenže v podnikání může být zisk velký. Dřív jste postavili dvoupatrový barák za 200 tis. Kč. Dnes za to nemáte ani plot. Taková je bohužel realita a můžeš si Mirku stavět hlavu, jak chceš :) Komedie ovšem je, že dříve se to dokázalo vyvinout, dnes ještě jedou částečně na know-how po "komunistech", i když mašiny, CNC nakoupili třeba nový, leč jejich amortizace se musí taky promítnout do ceny, záleží pak i na objemu výroby a rozpočítání, kalkulaci, něco je i repase (Novohradský), ale Cover se v tom vyzná lépe.

O CZ805 se diskutuje tady.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=174&t=3796

Cena se odhadovala na 30-40 tisíc podle toho kolik si armádá objedná. Ve skutečnosti 3x tolik. Problém ovšem je, že si na ní i tak vojáci stěžují pro "nespolehlivost". Někteří přitom upozorňují, že nová puška před svým zavedením do armády absolvovala téměř 150 různých testů.

Kontrakt zněl na:
- Útočná puška s kolimátorem - 7 937 ks
- Přídavný dalekohled denní - 1 386 ks
- Přídavný dalekohled noční - 1 386 ks
- Duální laserový značkovač - 1 386 ks
- Granátomet - 397 ks
- Munice
- Soupravy náhradních dílů
- Soupravy zbrojíře (na údržbu)

Celková cena kontraktu 1 102,711 mil. Kč. Tak si to zkuste rozpočítat, jak to vyjde, kolem 100 tis. Kč na jeden kus. Cena samotné pušky ČZ 805 je prý předmětem obchodního tajemství :) Konkurent FN Herstal měl pochybnosti. Ta by mohla nabídnout typ FN FNC asi za 60 tis. Kč.
Mohlo by se zdát, že jsme podpořili český výrobek z Uherského Brodu. Většinovým vlastníkem je společnost Eximat a.s. Jen dodám, že v roce 2001 se požadovalo za majoritní podíl asi 250 milionů korun. Přitom tržby za rok 2010 činily 1,357 miliardy korun, čistý zisk pak byl 91 milionů Kč. V roce 2011 zisk 140 mil. V roce 2012 už to byly tržby přes 2 miliardy a čistý zisk 200 miliónů Kč. Jsou to zně! A výborná investice vlastníka Eximatu.

Kritéria výběru nové pušky pro AČR byla:
- Celková cena zboží
- Hmotnost celého kompletu zbraně
- Účinný dostřel
- Životnost hlavně útočné pušky (počet výstřelů)

V roce 2012 Ministerstvo obrany navíc rozhodlo nakoupit dalších 10 000 útočných pušek CZ 805 BREN, 7 tisíc pistolí CZ 75 PHANTOM a 500 samopalů CZ SCORPION EVO 3. Dodávky začnou roku 2014 a konec kontraktu je naplánován na rok 2020. Tím dojde ke kompletnímu přezbrojení AČR no nové osobní zbraně jednotlivce.
Zdroj: http://www.armadninoviny.cz/dokument-ce ... -bren.html
http://www.vz24.cz/clanky/obrana-nakoup ... ni-armady/

Mirku můžeš mít pochybnosti o armádních zakázkách, ale co, jsou úspěšný :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od reddog »

No 58 od novohradského , je pořádně předražená. ale stále se najde někdo kdo na to skočí.
A o tom to je. Jestli je slušnej je jiná věc.
O meoptě se nebudu ani zmiňovat.
Noktovizor asi nebude u všech potřeba.

Ceny srovnatelných zbraní jsou plus-mínus stejné ? 805 je nová , proti ní mají obdobné zbraně za sebou dlouhodobé testy
v boji a mnoho a mnoho uživatelů. Prostě jenom AČR nakupuje předražené věci , jaký národ taková armáda.
Např US army nakupuje M4 za cca 800 USD. Dříve za 1300 USD
Bylo by zajímavé za kolik by dodalo ZVI pro AČR pušky M4. Věřím že levněji než CZUB
A cena 805 je tajná, jako daňový poplatník bych velmi rád věděl za kolik se nakoupilo a kolik mě to stálo.
Věřím že bych byl nemile překvapen.

A vzhledem k tomu že je 805 tak drahá , mám pevné přesvědčení že někdo namazal a proto je vzaly.
Určitě není nejlevnější, dodávky váznou a buhví co ještě ani nevíme. 6 let mají na výrobu vcelku směšného množství
zbraní, nedivím se té ceně , nekdo je musí těch pár let živit.
Pokud nedovede CZUB zlevnit výrobu , zeštíhlit , tak nevím . Je plno firem jak ve světě ale i u nás
které dokážou vyrábět i na CNC za normální ceny. A přitom dokáží pružně reagovat na objem výroby.

Co se týká tvrdochromu v 5,56 , nevidím v tom zase takový problém jakožto strojař.
Je to jenom masáž.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Lord »

Kdo maže, ten jede! Nechci to tady příliš rozmatlávat, ale možná by mohlo palbáky něco kolem toho zajímat, když už se jedná o armádu, sice z jiného úhlu pohledu. Miliardář Rudolf Ovčaří má aktivity v Golf CZ, největšího provozovatele golfových hřišť v Česku, nebo v SEEIF Ceramic, která je největším čistě českým výrobcem žáruvzdorných vyzdívek a obkladů pro vysoké pece, ocelárny a slévárny a další průmyslové firmy. Bez zajímavosti není, že zbrojovku a keramickou skupinu kontrolují prostřednictvím společnosti Suisse Emerging Europe Investment Fund se sídlem na Kajmanských ostrovech. Může zde být i přátelské napojení na českou politiku. Nitky sahají až Ivanu Pilipovi. Ovčáří mimo jiné také prodal podíl v Třineckých železárnách Tomáši Chrenkovi spojeného se zázračným zbohatnutím Standy Grosse. Nutno dodat, že ani privatizace železáren nebyla čistá. Z machinací se financovala ODS za Klause. Další šíbři jsou Michal Kuzmiak, lobbista, který pomáhal jak ODS, tak lidovcům v době takzvaného sarajevského atentátu, dále stál v pozadí privatizace Třineckých železáren, u nákupu stíhaček Grippen. Úzce spolupracoval s tehdejším majitelem Patria Finance Zdeňkem Bakalou. V posledních letech měl nejblíže ke zbrojaři Richardu Hávovi, blízkému příteli Miroslava Kalouska.
Na druhou stranu chce uherskobrodská zbrojní továrna Česká zbrojovka postavit novou továrnu. V úvahu přichází Vietnam, Indie, Mexiko či Guatemala. Nakonec se tedy může stát, že v honbě za zisky se přesune výroba postupně pryč z České republiky. Nás může trochu uklidnit fakt, že Česká zbrojovka vyváží do 85 zemí světa a na export připadá prý přes 80 procent tržeb. Mezi nejoblíbenější patří kultovní pistole CZ 75.

Co se týče pušky CZ 805 pro českou armádu - je sice drahá, za to prý unikátní! Její předností je podle konstruktérů modularita. Na rozdíl od jiných útočných pušek světových výrobců mohou vojáci jednoduchou výměnou hlavně, závorníku a zásobníku změnit ráži. Kadence u brodské pušky dosahuje 760 ran za minutu a v tomto ohledu se řadí mezi špičku. Na druhou stranu se můžeme dočíst, že pušky selhávají v boji. Problémy spočívají nejčastěji v zasekávání nábojů kvůli problémům s vyhazováním prázdných nábojnic. Prý to je způsobeno špínou, pískem v ústí zásobníku, přehřátím. Afghánistán je samozřejmě místo extrémních podmínek. Podle posledních testů, však měla závady způsobit "nevyhovující" munice. Takže ono ta proklamovaná výhoda (modularita) použití různé munice bude mít asi své mouchy! Otázkou je také použití různých materiálů, zda to není náhodou "bláto", a jak je to s aplikací tvrdochromu. ČZUB prý tvrdochrom nedělá už několik desítek let, protože nemá na čem. Místo toho je legovaná ocel, hliníková slitina a "moderní" plast 8-)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

můj kamarád slyšel od známého jeho bráchy, že jeho strýc slyšel jak někdo na chodbě říkal, že..
ObrázekObrázekObrázek
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od reddog »

A co tím chce skelet říct?
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

Mám všetečnej dotaz. Když ted se vyzbrojí jedna brigáda za uvedený ceny, tak by mě zajímalo co asi nafasuje ten kanonfutr v případě mobilizace, nebo jinýho maléru? Bambus tady neroste, bejsbolu se tu moc nedaří ,tak nevím. No a na cepy jsme už zapomněli.
ObrázekObrázek
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od reddog »

Utlučeme je rohlíkem.
Ne vážně, zbytek bude mít 58
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Skelet tím chce říct, že fakty se tu ohání jen pár lidí, jako například Cover a Kopapaka. Zbytek tady operuje slovíčkem PRÝ. A pokud se na konkrétní PRÝ někdo zeptá, tak to přejdou a vesele si diskutují s dalším PRÝ.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Lord »

Jestli narážíš na funkčnost CZ 805, tak na to máme jiné vlákno, ale když zde Mirek nakousnul cenovou otázku, tak mi to nedalo a zmínil se i o zbrojařské lobby. "Naše" zbrojovka se samozřejmě vybrala i kvůli servisu, přesto se započtením, to je trochu mimo. Nevím, že by ostatní, resp. většina operovala vyloženě s "fakty", leckdy to jsou dohady a od toho se odvijí diskuse, kdy se zmíněný Kopapaka, či Cover můžou předvést. Pokud se objevily nové informace není nic snažšího to místo "prý" vyvrátit. Před třemi roky fandili lidi spíše CZUB, místo M4, když se objevily informace o problémech a ceně, tak nadšení trochu opadlo.
Sa vz.58 byl možná povedenější, přesto v Afghánistánu vojáci pošilhávali po zbraních svých kolegů. Náčelníci nářky ochotně vyslyšely. Osobně moc nechápu "bojovou hodnotu" konverze pušky CZ 805 BREN. Složitost trpí a to je známý axiom, rizikem možných poruch.
Toto téma zní AČR kampak kráčíš? Už mlčím a budu se těšit jen na fakta. Ty seš moderátor, a já ti nemíním zde lézt do zelí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

Nezlobte se na mě, ale tato situace mi generuje před očima celkem povědomý obraz budoucího bojiště v podání AČR.
V popředí bude zřejmě elitní válečnk s se zlatem vykládanou zbraní a zbrojí, a kolem něj bude kmitat houf zbrojnošů s historickejma mušketama. Anžto 58 zřejmě budou do tý doby fuč.Hradů se zbrojnicema máme dost. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Není to o moderátorství a ani zde jako moderátor nezasahuji. Je to o nestále se opakujících se klišé, které se vracejí jako bumerang. Jeden rozpitvá cenu, a světe div se to sedí, a vzápětí se někde jinde to celé vrátí na stůl zpět. a ono rozpitvání se ignoruje. Někdo tu hodí demýtizaci o poruchovosti, to se přehlédne, vesele se o ní básní dál, a když je nejhůř, tak se napíše "armáda o tom zakázala mluvit". Ale jak o tom dotyčný ví? Dotaz na to už statečně přejde.
Někdo hodí info o tvrdochromování hlavně, a ejhle buď na tom nic není (byť to prakticky nikdo nedělá v této ráži, jak napíše největší odpůrce českých zbraní) nebo to dělá z bláta. Působí to na mě ve stylu - hlavně si kopnout
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mirek58 »

Klid, i mezi hromadu šotoliny se může najít zlaťák.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“