Sci-fi

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1700
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Sci-fi

Příspěvek od mikhail »

Viete mi prosím poradiť nejaké nové knihy z oblasti space opier, military scifi, prípadne postapo z posledných rokov (max 2-4 roky dozadu). Mne sa javí, že som už všetko prečítal, ale rád si dám poradiť, je možné, že mi niečo uniklo.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

Spad
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sci-fi

Příspěvek od Dzin »

To ses tedy s radou rozepsal. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

V jednoduchosti je krása, a jestli to ještě nečetl. Chybu neudělá, navíc momentálně dost aktuální, co se týče lokace🤓

Edit: celá série samozřejmě
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: Sci-fi

Příspěvek od Daver »

mikhail píše: 17/5/2022, 19:47 Viete mi prosím poradiť nejaké nové knihy z oblasti space opier, military scifi, prípadne postapo z posledných rokov (max 2-4 roky dozadu). Mne sa javí, že som už všetko prečítal, ale rád si dám poradiť, je možné, že mi niečo uniklo.
Pokud tě to neurazí, tak vždycky můžeš šáhnout po warhammer 40 000 univerzu :D Ve světě kde není nic než válka, o military scifi není nouze :D (a poslední dobou jedou i scifi horory, scifi detektivky a tak :D ). Spousta toho vychází už i v češtině, ale samozřejmě, spousta věcí co bych doporučil je třeba jen v angličtině.
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sci-fi

Příspěvek od Dzin »

Zemakt píše: 18/5/2022, 10:56 Edit: celá série samozřejmě
Super, takže už vím, že je to série. Teď už jenom vygůglím autora a jaké to jsou knihy. Sice to jsem měl na mysli, že by si mohl rozvést, ale zase beru, že alespoň u počítače nezakrním a vyvinu nějakou investigativní činnost. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

:shock: Ty jsi to nečetl?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sci-fi

Příspěvek od Dzin »

Ne, ptal jsem se jenom, abych tě vyzkoušel, jak si to vše pamatuješ. :twisted:

Bohužel jsem to opravdu nečetl.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

Dzine, ty neznáš plukovníka Michálka? Etoněrazmožno, a já myslel že znáš všechno :mrgreen: . Vtip
https://www.vanili.cz/scifi/clanek/?fra ... lypse-1523
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sci-fi

Příspěvek od Dzin »

Kotletu znám, ale zatím jsem nečetl ani jednu jeho knihu. Toho u nás čte jen naše prababička. :twisted:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

Toho u nás čte jen naše prababička. :twisted:
Asi řádná punkerka :up:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sci-fi

Příspěvek od Dzin »

Zemakt píše: 18/5/2022, 12:36
Toho u nás čte jen naše prababička. :twisted:
Asi řádná punkerka :up:
:D :D :D Ani nevíš jaká. Se svého syna ptala, že by chtěla ke čtení něco údernýho, kde je hodně násilí, sexu a obecně je to drsný. On jí řekl, že na to je nejlepší Kotleta a tak mě poprosila o něco od něj a já jí sehnal trilogii Hustej nářez. Moc si jí pochvaluje.
A já aspoň mohu tvrdit, že knihy pro seniory nečtu. 8-)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1700
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Sci-fi

Příspěvek od mikhail »

Zemakt píše: 17/5/2022, 20:05Spad
Spad od kotletu som čítal. Ale už si nepamätám po ktorú knihu v sérii som sa dostal. Asi začnem odznova :)

EDIT: Aha tak nečítal som len poslednú knihu - Řetězová reakce.

Kľudne dajte ďalšie tipy na tento žáner, alebo Space operu :)
Naposledy upravil(a) mikhail dne 18/5/2022, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

Pak ještě Divocí a zlí. To je taky téměř povinná četba. Já jsem teď na dovolený přelouskal ten Problém tří těles a fakt dobrý, na Číňana :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1700
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Sci-fi

Příspěvek od mikhail »

Daver píše: 18/5/2022, 10:56
mikhail píše: 17/5/2022, 19:47 Viete mi prosím poradiť nejaké nové knihy z oblasti space opier, military scifi, prípadne postapo z posledných rokov (max 2-4 roky dozadu). Mne sa javí, že som už všetko prečítal, ale rád si dám poradiť, je možné, že mi niečo uniklo.
Pokud tě to neurazí, tak vždycky můžeš šáhnout po warhammer 40 000 univerzu :D Ve světě kde není nic než válka, o military scifi není nouze :D (a poslední dobou jedou i scifi horory, scifi detektivky a tak :D ). Spousta toho vychází už i v češtině, ale samozřejmě, spousta věcí co bych doporučil je třeba jen v angličtině.
Počuj, Warhammeru sa vyhýbam, lebo som si vždy myslel, že to je skôr fantasy ako scifi. Alebo sa mýlim?
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Sci-fi

Příspěvek od Zemakt »

V té poslední plukovník zařve, ale ve velkém stylu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1700
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Sci-fi

Příspěvek od mikhail »

Zemakt píše: 18/5/2022, 13:55 Pak ještě Divocí a zlí. To je taky téměř povinná četba. Já jsem teď na dovolený přelouskal ten Problém tří těles a fakt dobrý, na Číňana :D
Divocí a zlí ma nejak nikdy neoslovili, možno to raz dočítam. A Číňana som začal čítať, ale vždy ma to po desiatich minútach uspalo :) Možno to skúsim prekonať.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 586
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Sci-fi

Příspěvek od sahidko »

mikhail píše: 18/5/2022, 13:57 Počuj, Warhammeru sa vyhýbam, lebo som si vždy myslel, že to je skôr fantasy ako scifi. Alebo sa mýlim?
Oficiálne má Games Workshop separátnu fantasy líniu (Warhammer Fantasy a teraz Warhammer Age of Sigmar) takže 40k má byť sci-fi, ale na druhú stranu 40k má aj dosť fantasy prvkov, takže je to skôr taký hybrid.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1700
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Sci-fi

Příspěvek od mikhail »

sahidko píše: 18/5/2022, 14:01
mikhail píše: 18/5/2022, 13:57 Počuj, Warhammeru sa vyhýbam, lebo som si vždy myslel, že to je skôr fantasy ako scifi. Alebo sa mýlim?
Oficiálne má Games Workshop separátnu fantasy líniu (Warhammer Fantasy a teraz Warhammer Age of Sigmar) takže 40k má byť sci-fi, ale na druhú stranu 40k má aj dosť fantasy prvkov, takže je to skôr taký hybrid.
Oki díkes za info, skúsim teda.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Sci-fi

Příspěvek od Dzin »

Daver píše: 18/5/2022, 10:56 Pokud tě to neurazí, tak vždycky můžeš šáhnout po warhammer 40 000 univerzu :D
Figurky se mi líbí, počítačovou hru si tu a tam zahraji a bavím se u ní, ale ten svět mě vůbec nezaujal abych si o něm něco přečetl. Jednou jsem byl na přednášce a vůbec jsem nevěřil, že by to nějak mohlo fungovat, tedy měl jsem problém přijmout "reálnost" světa. Ale třeba kamarád je velký fanda. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“