Tank T-54 - suvenýr či reklamní předmět?

Zajímavosti, papírové modely, stavby replik, oznámení a další témata mající alespoń příchuť modelařiny

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Tank T-54 - suvenýr či reklamní předmět?

Příspěvek od TonyHazard »

Jeden virtuální známý mě poprosil o pomoc. Tímto prosím všechny, kteří by mohli k tomuto modelu něco víc napsat.
Zde je citace textu :
Dobrý den,
náhodou jsem narazil na diskusi o modelech tanků. Mám model T 54, je zajímavý tím, že slouží jako karafa na alkohol, nádoba je umístěna uvnitř modelu a alkohol je nasáván pumpováním hlavní. Na sklenkách je nápis Martin. Mohlo by se jednat o model tanku s bývalého národního podniku ZTŠ Martin? Mohli byste mi někdo pomoci? Rád bych získal nějaké informace. Zasílám pár fotografií.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.


Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Těžko říct, třeba si hrál nějaký modelář. Je to ze dřeva, aspoň korba a podstavec. Je klidně možné, že to je vyrobeno pro ZŤS Martin v omezeném počtu. Dovedu si představit, že tím na obchodním oddělení vítali návštěvy. Nebo v nějaký nalejvárně za komančů ve městě Martin.
Stylová karafa, s tím ti pomůže asi jen nějaký pamětník :) Asi se nebude jednat o nějaký sériový kousek. Suvenýr či reklamní předmět? Asi tak nějak. Bohužel bez dalších indícií ani ránu. Spíš se zeptat na tom fóru, kdo to tam dal a odkud to má?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Modelařina, to ostatní...“