První fáze přerodu

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tohle je diskuzní fórum s články, ne články s diskuzním fórem. Jestli se to bude debatovat tu nebo onde dle mého moc nehraje roli, jen se to zasviní dalším vláknem navíc. Moc se to hrotí předem.
mno potom by se, ale také mohlo stát, že následující diskuze bude vytrhnutá z kontextu
Tak já to myslel opravdu jen v rámci odstranění přebytečného balastu a úpravě struktury, kdy by se zbytečně nemusel otravovat moderátor. Ale je fakt, že je to zneužitelné no...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Nová verze by měla mít skupinu globální moderátor. Ten by měl mít pod palcem celé fórum. Zatím se to muselo nastavovat složitě ručně.
Tady jsou popsány nějaké možnosti, sám si to budu muset taky teprve ošahat.
www.phpbb.cz/docs/quickstart/quick_permissions.php
Zda půjde ošetřit, aby autor článku mohl dát debatu nebo ne, pokud nebude aspoň moderátorem „své sekce“ nevím, ale asi ne.
V tomhle má větší možnosti spíše nějaký redakční systém.
Tohle je diskuzní fórum s články, ne články s diskuzním fórem.
Tak ono by to šlo i předělat, ale jak poznamenal Skelet, tak Palba má už "osvědčený formát", takže ho v první fázi nechceme nějak radikálně měnit a měl by zůstat zachován. Spíše se na něj navěsí jako satelity další věci, ale máme už určité dědictví z minulosti.

Možná později se udělá CMS - "výstavní síň těch nejlepších článků" - stylisticky, obsahově, gramaticky správných. Pokud to bude mít někdo chuť plnit, nebo se dají práva i samotným autorům, kteří projeví zájem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak ono by to šlo i předělat, ale jak poznamenal Skelet, tak Palba má už "osvědčený formát", takže ho v první fázi nechceme nějak radikálně měnit a měl by zůstat zachován. Spíše se na něj navěsí jako satelity další věci, ale máme už určité dědictví z minulosti.
Ono by ani nebylo záhodno to předělávat, protože diskuze tvoří většinu dění, články jsou minorita (ačkoli mnohde slouží jako pevný základ). To by muselo tvořit opravdu hodně lidí a pravidelně.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Čili sesmolím nějaké kontroverzní téma, pak se najde nějaký ichtyl(právo na vlastní názor nikomu neupírám, klidně s kýmkoliv diskutovat budu) který bez ohledu na důkazy/přímá svědectví/...... má jiný/opačný názor z nějž nehodlá ustoupit, následně se najde dalších deset lidí kteří cítí potřebu vyjádřit svůj názor na dotyčného a celé se to zvrhne ve vzájemné osočování kdo je větší debil (přičemž příspěvky toho na nějž reagují jsou většinou nadmíru slušné).
Modi a admini se zřejmě dobře baví protože vlákno v krátké době naroste na deset a více stran. Následně to začne někdo promazávat takže to po chvíli vypadá jako by celý thread sežvýkala kráva. Až se na konec najde někdo kdo tuto podnětnou diskuzi zamkne.

No nic, zřejmě jsem se pomátl, chtít něco takového.
....Možná později se udělá CMS - "výstavní síň těch nejlepších článků" - ..... gramaticky správných....
. Tak tohle mi nedá, tady si musím rýpnout, tohle se buď neujme nebo musíš vyhodit ten požadavek na gramatiku.:roll:

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Scrat: Půl dne tu nebudeš, najde se ichtyl, téma nabude na 10 stránek, přijdeš, uzamkneš, bude se mazat, bude to stejně vypadat jak když to sežvejkala kráva...a jsme kde?

Tak se domluvte s moderátory, že vám to při zveřejnění rovnou zamknou a založte pro to speciální diskuzi. Ale je málo témat, co vyžadují zas takovou péči.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Nebo by tu gramatiku musel někdo čekovat, faktem je že Palba dobře rostla díky určité volnosti, takže ten náš formát prostě musí zůstat zachován ...
Nu a zda se ujmou ostatní věci? Tak ono prostě nějakej obsah už máme, takže spíše jde jenom o naplnění. Zda se tomu bude mít chuť někdo věnovat, atd. A taky se tomu musí dát určitý čas. Zatím to je jen nápad.

Jinak problém flame a podobných diskusí ... to je na všech fórech, různě zaměřených, někteří se v tom i vyžívají a flame rádi zakládají či vyvolávají.
Linux vs. vidle, tiger vs. t-34, etc.

Předpokládám, že i z tohoto vlákna se stane brzy flame :lol:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Pánové klídek.
Když potřebujete urgentně něco zamknout jako autoři vlákna nebo máte pocit, že vás nikdo neposlouchá s vyvěšením na portál, urobil jsem si přesměrování na mailové adrese
palba <zavinadlo> cover72.net
Na kterou když napíšete, přesměruje se mi na mail co mi běží v práci a podívám se na vaši žádost hned jak budu mít chvilku času.
radecky
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 7/11/2008, 19:25

Korekce zjevných nesprávností

Příspěvek od radecky »

Občas se stává, je to velmi zřídka, že se objeví zjevná faktická chyba. Nemyslím rozpor ve zdrojích, ale opravdu chybný údaj. Bylo by dobré, podle mého soudu, nechat určitý prostor pro možnou nabídku případné korekce. Nejlépe tak, aby se tím nepokazil pěkný článek.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Scrat píše:Tak tohle mi nedá, tady si musím rýpnout, tohle se buď neujme nebo musíš vyhodit ten požadavek na gramatiku.:roll:
No jo, je to ostuda no. :oops:

P.S. - už delší dobu se chystám dát svoje věci alespoň trochu do pořádku, ale nějak není čas.
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Tak jsem dnes odeslal 1000,- kč. Je to trochu se zpožděním, ne však z důvodu neochoty podpořit palbu-hanba by mne fackovala kdybych neocenil to co mi palba a lidé na ní dali-ale z důvodu mé mírné lenosti a tendence všechno odkládat . tak doufám že peníze ještě dodatečně budou využitelné k upgradu palby.
Jinak mne napadlo nešlo by udělat průběžné financování palby-pro mne osobně by bylo snazší měsíčně poslat na účet třeba 100-200 kč než takhle z fleku dát 1000 kč.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

Srat - já teda nevim, co tak úžasně kontroverzního hodláš psát - fakt mě žádný tak tzv. kontroverzní téma vhodné pro palbu nenapadá. Ale takhle pokud píšu článek o kterém vím, že by mohl nějaké dohadováni vyvolat tak tím víc si dám záležet na pramenné základně toť vše. Když to vyvolá nějakou diskuzi a jestli se do ní rozhodnu nebo nerozhodnu přispívat už je čistě na mě jako autorovi na to nepotřebuju nějaké zamykání či promázávání vláken.

Samozřejmě jiná situace nastává ve chvíli kdy napíšu článek evidentně jednostranej, třeba s názvem "za pád římské říše může Křesťanství" kdy takouvoudle diskuzi očekávám a přímo se naní těším - pak to ale opět musím umět dokázat tj. sme zase u toho mít to dobře podchyceno prameny.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Petrz píše:Tak jsem dnes odeslal 1000,- kč. Jinak mne napadlo nešlo by udělat průběžné financování palby-pro mne osobně by bylo snazší měsíčně poslat na účet třeba 100-200 kč než takhle z fleku dát 1000 kč.
Petře velice děkujeme. Nemusel jsi dávat z fleku 1000 Kč, ale třeba 500, ale rozumím ti. Tak průběžný posílání - možný by to bylo, ale na upgrade už je vybráno peněz skutečně nadbytek. Jak využijeme další rezervy se musí ještě zvážit. Pokud by se zvýšil počet uživatelů o tisíc, museli bychom mít také silný hosting a zvýšené náklady, ale to zatím nehrozí. Další finance budou možná na ten RS, jak už bylo zmíněno výše. Případně nějaké „dolaďování“. V tuto chvíli už není nutné posílat další vatu, počítám, že příští týden bude sbírka definitivně ukončena, i když se stále nalézají další a další dárci… a průběžně je možné skutečně nastřádat zajímavou sumičku.
Tato sbírka patří skutečně mezi velice úspěšné, a nepřímo mi to dokazuje smysl Palby. Skutečně se stala fundovaným zdrojem informací.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Lord: Rádo se stalo,těch 1000 jsem poslal rád a je to takové vyjádření vděčnosti. Palba byla je a asi i bude podstatnou součástí mého života, důležitou a jedinečnou možností sebevyjádření ,motivací a zdrojem pro prohlubování si znalostí i tříbení si stylistiky psaní. Mimo jiné jsem si také uvědomil že kromě mně je na světě spousta minimálně stejně chytrých, vzdělaných a nadaných lidí, což je pro mne důležité zjištění (kdo zná mojí minulost ví proč).
Tato sbírka patří skutečně mezi velice úspěšné, a nepřímo mi to dokazuje smysl Palby. Skutečně se stala fundovaným zdrojem informací.
Souhlasím,zejména obsahová úroveň mnoha článků (včetně některých mých :)) zde na palbě převyšuje i to co se dá dočíst v nejmenovaných vojenských časopisech či mnoha knihách s vojenskou tématikou.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: První fáze přerodu

Příspěvek od Alfik »

Můžu do tohohle vlákna dotaz?
Zdá se mi to, nebo se ztratila taková ta první strana s novými články (portal)? Nebo je to jen než se objeví nový článek (než se portál znovunaplní články)? Nebo si mám na záložce nastavit něco jiného v adrese?
Mě je to fuk, já se přihlašuju, ale budou asi lidé co se jen juknou na Portál, případně přečtou nový článek, a na forum nejdou. Nebo se s tím počítá až na wiki? Pak by možná stálo za to, převést tam všechny starší články.
EDIT: Teď mě napadla ještě jedna maličkost :) zmizely avatary? Nafurt?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
astec
svobodník
svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 30/10/2011, 18:01

Re: První fáze přerodu

Příspěvek od astec »

Souhlasím. Rád jsem si přečetl co je nového. Takto musím hledat
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Velká spokojenost

Příspěvek od Lord »

Alfik píše:Zdá se mi to, nebo se ztratila taková ta první strana s novými články (portal)? Nebo je to jen než se objeví nový článek (než se portál znovunaplní články)? Nebo si mám na záložce nastavit něco jiného v adrese?
Mě je to fuk, já se přihlašuju, ale budou asi lidé co se jen juknou na Portál, případně přečtou nový článek, a na forum nejdou. Nebo se s tím počítá až na wiki? Pak by možná stálo za to, převést tam všechny starší články.
EDIT: Teď mě napadla ještě jedna maličkost :) zmizely avatary? Nafurt?
Jako německý avatary? Asi jo ... některým se to nelíbilo. Pryč je i Stalin :D

Frontpage se bude muset ještě poladit a naplnit ... už je tam michanův článek, další příjdou.
Wiki taky ... to časem ... plány jsou a uvidíme co dál.

Hlavně to běhá všechno znatelně rychle, je to briskní, ale to byl jeden z důvodů upgrade.
Za mě spokojenost. A anketa taky říká ... 70 procent lidí je spokojeno, což je solidní.
Časem to bude 90 procent.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: První fáze přerodu

Příspěvek od Alfik »

Nene, avatary jsem myslel svého dráčka nebo tvou kravatku :) ale jak jsem to načítal podruhé (po nějaké té době), tak se objevily. Takže možná jenom zblbl můj prohlížeč, nebo to bylo nahozeno zrovna v té chvíli.
Ještě bych měl ťafku: Tahle verze umožňuje, aby se zobrazil příspěvek, u kterého klikneš na "odpovědět". Často se to hodí, když chceš odpovídat co nejlépe a nejpřesněji na nějaký příspěvek, nebo něco vyctrlcovat a nactrlvovat do své odpovědi. Vypadá to pak tak, že ten příspěvek na který reaguješ je na stránce nad oknem pro psaní tvého textu.
Zkuste nad tím popřemýšlet, nebo se zeptat jestli by se to nehodilo (mně jo :) ale nepo... se když to zůstane takto).
Jinak - líbí :) dík.
Asi mi opravdu nějak blbne prohlížeč. Teď se mi totiž (v jiném vlákně) zobrazil ten příspěvek POD tím oknem - a teď zrovna tady zase ne...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: První fáze přerodu

Příspěvek od K4M1L »

příspěvky se zobrazují pod oknem odpovědi.... Avatary se nahazovaly trochu později, takže jste asi chytil zrovna čas kdy ještě nebyly.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: První fáze přerodu

Příspěvek od K4M1L »

příspěvky se zobrazují pod oknem odpovědi.... Avatary se nahazovaly trochu později, takže jste asi chytil zrovna čas kdy ještě nebyly.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: První fáze přerodu

Příspěvek od kacermiroslav »

Nevím jestli to píšu na správném místě, nebo jestli to je jen můj problém, ale v sekcích STŘEDOVĚK a NOVOVĚK postrádám desítky článků !!! Dále pak se mi vůbec nezobrazuje celá První světová (WW1), kde opět bylo několik stovek témat a komentářů!!! Kde to vše je?

Dále mám problémy se zobrazováním. Někdy to mám vše hezky na šířku monitoru, ale někdy to mám tak roztahané.....:-(((( grrrr
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“