Hlavička pro Palbu

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Kdo udělá grátis či za odměnu 400 Kč návrh hlavičky pro Palbu a pokud se bude líbit dostane odměnu. Pište sem nebo soukromé zprávy Lordovi. Musím říci, že už jednu hlavičku máme udělanou. Je to funkčně a navigačně na výši. Ale potřebujeme něco uderného :) Vím, že tady máme schopné grafiky. Vlevo by mělo být naše logo a od něj napravo navigační linky. Nyní jde o pozadí a grafickou vomáčku okolo. Motivy techniky, vojáků, zbraní, apod.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Příspěvek od K4M1L »

Jen doplním - šířka max 1000px výška minimálně 115px.

A kódovatelná - tzn. ne jen banner. Musí se do ní dát poměrně dost funkcí.

Kategorie: Fórum, Technika, Wiki, Galerie - Pokud Lord neurčí jinak.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ta šířka může být jakoby responsible, tedy pružná ... do 960 px a pak do nekonečna :)
Výška hlavičky asi max. 140 px , měla by sedět k světle modrému designu, podobné barvičky jako nyní.
Musí se tam vejít, jak už poznamenal Kamil odkazy na Fórum, Galerie, etc.
Bližší dotazy tady nebo soukromé.

Obrázek

Ještě sem dávám na zhodnocení či pro inspiraci současnou vývojovou hlavičku. Po kliknutí na odkazy se objeví megamenu i přesměrování. Ja vidíte je možno vyplnit prostor okolo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13141
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Rase »

Něco sem udělal a poslal Lordovi. Zatím se jedná o prvotní návrh. výsledek se nejspíš zveřejní až na nové podobě palby.
ps. samozřejmě gratis - místo posílání peněz
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Rase je to supr, napsal jsem ti jen nějaké připomínky. Odměnu by sis určitě zasloužil, ale beru to jako tvůj vklad. Když budeme ještě něco potřebovat budeš náš dvorní grafik!
Rase je fakt schopnej, kdyby někdo něco potřeboval nebojte se ho oslovit, ale už budete sálovat :D
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Rase poslal nový návrhy hlavičky, ozval se mi i jeden další člen a šla by tak použít patička.
Tohle se bude ještě ladit! Ale vypadá to velice dobře.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od jersey.se »

No protože se mi od Raseho dostalo sdělení, že tomu nerozumím a že hlavička se mi prostě líbit musí, že on je tu odborník, tak mi to nedalo a něco jsem si zkusil v CADu (nikoliv v grafickém programu). Původně jsem to nechtěl ani ukazovat, ale abych zavřel zobák těm co tvrdí že kritizují jen ti co to ani nezkusí, přeci jen to sem položím. Návrhy dávám k volnému použití, kýmkoliv. Není to sice nic moc, ale za darmo stačí, jak řekl Mistr :razz:

Ps, kdyby se netrvalo na té vyblité bleděmodré, možná to nebylo bývalo tak vyblitlé.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

(upravil jsem velikost, pro původní třeba na ně kliknout) *T*
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Hans S. »

Horní špatně čitelný, prostřední nudný, spodní se mi líbí už více. Ale stávající hlavička mému oku lahodí vyloženě dosti, takže bych ji neměnil :) Nelíbí se mi jen logo :)
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od jersey.se »

Logo, pokud má být jednoduché, je opravdu řekl bych problém. Mě by kupříkladu nábojnice nebo symbol palné zbraně nevyhovovaly ani kdyby je maloval akademický malíř, prostě proto, že se nezajímám apriori o vojenství a zbraně, ale o jistou vojenskou techniku. Asi jsem v menšině, ale rozhodně ne sám. Nábojnice mi přijdou moc militaristické.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od TonyHazard »

Zde je malá úprava původní hlavičky, která se mi zdá výrazná, hezká a po doplnění dostačující. Samozřejmě by se muselo trochu upravit ohledně textu uvítání. Přiznávám, že se mi předtím zdála "taková" prázdná. Je to taková malá úprava pomocí souboru "malování". :)

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

A je to tady, co člověk tak to jiný vkus a jiný obor zájmu ... někdo tam chce tank, jiný letadlo.

Tak jako forum o viggenu by to asi bylo dobrý, ale nejsme jen letecký fórum, ale záběr máme širší. Modrá barva je na některých monitorech asi jasná jako u kolotoče, to prostřední, poslední je zase skoro nepřirozený pozadí k barvám fóra. Logo jsi šalamounsky vyřešil jen brutálním nápisem. Navíc hlavička je moc vysoká, zmenšit na 120 px. Přitom odkazy na menu atd. už nejsou tak čitelné, a stíny vypadají jako šmouhy, to musí mít nejlépe vektorový formáty.
Tohle je jen koláž, která by se musela nařezat, nakodovat. Při roztažení na širších monitorech bude jen modro.

Každopádně snaha byla a můžou zhodnotit i ostatní.

Co se týče současného (staronového) loga, to vzniklo jednak z názvu Palba, takže zkřížené nábojnice nebo děla jsou znakem artilerie, dále kruh okolo je možné vnímat jako věnec nebo jako ústí hlavně. Jako symbol postačující a asi nějak nejvíce neutrální, univerzální nemáme-li tam mír orla, letadlo, tank, apod. A zda je to militaristické? Jsme vojenský portál ne? A když někdo na logo koukne, tak se mu snad asociuje vo co jde.
A jen tak mimochodem třeba nábojnice u jednoho konkurečního webu mi trochu připomínají pánskou ochranu. Nu mi zase tady máme rohlíky, nebráním se více prokresleným nábojnicím, ale musí to být znatelné i jako malé logo. Ve větším rozlišení vypadá všechno lépe.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od TonyHazard »

Samozřejmě tam nemusí být ten tank, ale nějaký univerzální obrázek. Jak jsem již uváděl, tato hlavička se mi zdála prázdná, to bylo tím, že veškerý text ze staré Palby se přenesl do označení skupin (které se po najetí otevřou).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Cos to napsal s těma skupinama nechápu? Tak jasně, že to bylo prázdný proto jsme tam doplnili ty vojáky, stíny vojáků, aby zase někdo říkal, že to jsou americký nebo německý, apod.
Že jsme nazi nebo amíkovci, či nedej bože rusofilové :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od TonyHazard »

Skupinami jsem myslel "forum a technika", tam je nyní "ukrytý" téměř veškerý text, který zaplňoval starou Palbu, dole i nahoře.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Jo to je dobrá vychytávka ty plachty ne, dyžtak vymýšlejte co může bejt v dalších plachtách.
Ty "skupiny" se musely vejít i na menší monitory a zase tam nešlo logo... pak se roztahoval
do nekonečna zelenej voják vpravo na širokých moňákách jestli někdo pamatuje.
Takže současná hlavička je v tomto ohledu flexibilnější.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13141
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Rase »

No, konečně ste začali dělat taky Návrhy - což je dobré. Aspoň člověk vidí jak si kritikové představují ideální typ hlavičky.
Jersey: kritizovat ti to nebudu, jako ty mě, aspoň si se snažil...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Současný banner je dobrý. Nepochopil jsem ten terč uprostřed a proč má letectvo a pozemní vojsko dvě zbraně a námořnictvo jen jednu. Jen to logo, šedivá do loga není zrovna obvyklá barva a symbolika toho bílého pozadí a šedého lemu mi taky není jasná.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od jersey.se »

Rase: Zadarmo je to dobrý ;) . A ta hodina co jsem tomu věnoval mi za to taky stála.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Někdo má trochu svérázný představy o použitelný webové grafice.
Ale hlavně, že se ti to jersey líbí, a vo tom to je. :D
Cassius Chaerea píše:Současný banner je dobrý. Nepochopil jsem ten terč uprostřed a proč má letectvo a pozemní vojsko dvě zbraně a námořnictvo jen jednu. Jen to logo, šedivá do loga není zrovna obvyklá barva a symbolika toho bílého pozadí a šedého lemu mi taky není jasná.
Terč je tzv. kokarda ... celkově to vyvažuje a je tam kvůli zmatení :wink: Může být nosena samostatně, či jako doplněk odznaku.
Taky to může být rezerva pro další odkazy.
Ikonky se vešly, jak se vešly a každá síla je zastoupena, není za tím třeba nic hledat.

Obrázek
Zvětšené logo vypadá o něco lépe než menší (i když názory jsou různé). Šedý límec kolem nábojnic, lze vnímat jako stříbrný (vavřínový) věnec nebo i jako symboliku ústí hlavně, ale to už jsem psal výše.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od jersey.se »

Já? Ne. Já ji nikdy nedělal, tohle je vpodstatě první pokus a může to být funkční, asi to použiju na svoje stránky toho času bez grafických prvků. Hlavně že ty o ní toho víš nejvíc. A vo tom to taky je :D A jak umíš podat něco co tam není...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“