Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Taky bych byl pro odkaz na nové záložce. A samozřejmě pro avatara vlevo :D Člověk si přinejhorším zvykne na cokoli, ale pořád koukat do prava a pak teprve číst text je otravný (pidijméno vlevo tomu prostě nepomůže a není to jen o zvyku).
Lord píše:Místo toho se objevuje bublina s výpisem obsahu po najetí myši na název tématu.
To je tak říkajíc úplně k ničemu.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

Scrat je stejného názoru jako já, že vzhled Palby mohl být zachován (stejně jako si dizajn z létá Páně svého vzniku zachovávají všechny kvalitní výrobky). Anebo aspoň vraťme na první stranu vše co se dá a na co sme byli zvyklí.

Taky se chci zeptat, jestli nemúžu při otevření tématu skočit hned na poslední stránku. Myslím, že předtím to tak šlo. (Pokud se mýlím tak sorry..si blbě pamatuju). Vím, že to takhle šlape i na jiných fórech ale je to otrava a nelogické, aby když se chci podívat jestli někdo odpověděl, nebo v debatě pokračovat - jako např. v tomhle tématu, musím se proklikat na 13. stránku. Když je má poslední odpověď na 10. stránce, tak se musím i tak vracet. Prostě to hození na první stránku otravuje. Radši bych, kdyby mě to hodilo na stránku poslední a prolistuju se dozadu ke své poslední odpovědi a potom odtud čtu.

A ten odkaz na nové záložce? Co jste tím mysleli? Jako odkaz na webovou stránku?

Edit: A ještě k tomu znaku Palby. Omlouvám se, ale připadá mi jakoby dva rohlíky byly překryté logem Palby. Předtím to bylo lepší.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

vedle jména posledního přispěvatele je bílý čtvereček, když na něj klikneš tak se dostaneš na onen poslední příspěvek.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

No, čtvereček vidím - dobrá funkce, ale nejdřív se k tomu čtverečku musím dostat a dostanu se k němu, až když najdu nějakou svou odpověď. Do té doby je mi čtvereček naprd. :wink:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

A hele - blbne to. Má odpověď je dvakrát.
No už vím jak si to myslel. Nejdřív kliknu na svoje příspěvky a potom na čtvereček. To jsem předtím nepoužívala.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

ke "čtverečku" se dostaneš buď přes Nepřečtené příspěvky nahoře v menu nebo přes Zobrazit nové příspěvky, vpravo na portálu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Info o ladění

Příspěvek od Scrat »

Ano toho jsem si také všiml, jenomže pro obě možnosti je tu požadováno přihlášení. A já měl ve zvyku se přihlašovat jen v případě pokud chci něco napsat. Dodnes jsem totiž nepochopil výhody permanentního přihlášení (tedy pokud nějaké jsou), asi to bude tím že se mi vzhledem k věku vyhnul boom "ksichtí knihy" a podobných cool vymožeností moderního internetu.

A co potom ti jež Palbu navštěvují bez registrace a tudíž bez možnosti přihlášení, prostě si chtějí jen něco konkrétního přečíst a ne sem přispívat. Má to znamenat "zaregistrujte se nebo táhněte do pr... (kam slunce nesvítí)"? Zkus si jako nepřihlášený vyhledat posledních 10 příspěvků a potom sem můžeš napsat jak dlouho ti to trvalo.

scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

Scrate já se s tebou nijak nepřu, samotnému mi vadí, že musím být nonstop přihlášený. Na starém portálu jsem měl přehled co se děje a přihlašoval jsem se až když o něco šlo. Současný portál jako dotažený zkrátka uznat nemohu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12973
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Info o ladění

Příspěvek od Rase »

Jo na portálu to chce ještě zamakat. Chtělo by to udělat, aby se zobrazovaly příspěvky i nepřihlášeným lidem (klidně i na fóru), pokud ale chtějí něco napsat, musí se přihlásit. Myslím že by to nemělo být nic těžkého k vyladění.
Stuka: jestli chceš, pošlu ti podklady k logu a můžeš se seberealizovat jak se ti zlíbí. Kritizovat umí všichni, ale něco s tím udělat...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Co pořád máte s tím přihlašováním? Vždyť fóra jsou právě od toho aby na nich byli lidi přuhlášení a vystupovali pod přezdívkou.

Kromě toho si nedovedete představit jakou takové hledání nepřihlášených může nadělat paseku. Nevím jestli je dobrý nápad to rozepisovat, ale tak aspoň rámcově. Přijde si takhle bot nebo dva na palbu kde můžou hledat neregistrovaní. Pošle majiteli zprávu do IRC. Když si ji majitel přečte, tak sem pošle jiného bota, který tentokrát nespamuje, ale do zblbnutí vysílá požadavky na hledání. Takový bot dokáže milou palbu znepřístupnit dokud ho správce serveru neodstřihne.

Zabezpečení proti takovýmhle botům je těžké. Protože i když se nastaví hledání max 1x za 10 sec, tak milý hacker pošle těch botů několik, každého přes jiné proxy aby se to hůře banovalo atd.

Takže: Představivost máte, ale bohužel nevidíte jak to doopravdy funguje.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Hans S. »

Stuka píše:Osobně si myslím, že fóra, kde jsou avatary uživatelú napravo, jsou jenom úletem programátorú, aby je odlišily od ostatních fór, i když to nemá žádný smysl. Vždyť pokud najdeme fóra, kde vybuchuje ohňostroj a každý uživatel dostane ránu elektrickým proudem, nebudeme je asi taky napodobovat jen proto, že si někdo myslí, že je to moderní.
Verdammt! Tohle je ŽENSKÁ, ostrá jako břitva! :) :up:
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Hans S. »

K4M1L píše:Co pořád máte s tím přihlašováním? Vždyť fóra jsou právě od toho aby na nich byli lidi přuhlášení a vystupovali pod přezdívkou.
Tvůj argument je silný :). Ale konzervatismus nelze opomíjet. Na jedné straně tady máme "Náhodného člena", který představuje jen zbytečný dotaz do databáze a zbytečná přenesená data k uživatelům (což vadí těm, kteří často přistupují z mobilu a jsou limitováni různými FUP, třeba mně). No a vedle toho chybí funkce, která dříve byla a byla na první pohled funkční a bezproblémová (byť je její dotazovací HW databázová náročnost jistě větší, než v případě náhodného člena).


Když si to vezmeš kolem a kolem, tak se zde opakují jen tři požadavky. To není vůbec špatný výsledek na to, že jsme přeskočili o nějakých 5+ let vpřed. Sám jsem překvapený, jak moc se mi současná podoba zamlouvá, čekal jsem, že budu drškovat mnohem víc.
Dva požadavky (prosby) lidu jsou snadno splnitelné (avatary vlevo a odstranění náhodného člena). Další opakovaný dotaz směřuje na poslední aktivní témata. Sám jsem je používal naprosto minimálně, ale zjevně je na ně řada uživatelů zvyklá. Tzn. zkusil bych se zamyslet nad tím, jak tento modul implementovat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

GRÓ je hotovo

Příspěvek od Lord »

Klid – Kamil na hodně věcech, které zmiňujete ještě maká. Něco se tady opakuje, co bylo zmíněno jinde, ale budíž, aspoň. Půlka zamrzla na tom, co bylo před X lety. Druhá pokroková půlka je relativně spokojená. Hansi já zase do toho tolik nevidím, co je z programátorského hlediska možné a bezpečné. Pokud se to povede nějak rozumně sladit, tak dobře. Omezit „zbytečný dotazy“ do databáze. Už pokud jste si nevšimli se vyply bloky nejvíce příspěvků, narozeniny, kalendář, etc. Náhodný člen vypnout v ACP nejde, to se musí udělat úpravou template.

Ty příspěvky – výpis posledních i pro neregistrované se snad nějak pořeší, ale je to zátěž. Náhodný člen se dá pryč. Palba je stále ve vývoji. Faktem je, to co zmiňuje Kamil, poslední verze daly tuto ochranu a asi věděly proč. Je to možné zpřístupnit, ale je to takříkajíc na vlastní nebezpečí. Zda by to bylo možné ošetřit nějak capthou netuším. Časový interval je aspoň základní ochrana, která fungovala už na staré Palbě.

Co se týče vzhledu, hlavičky a loga, nabídl jsem to do pléna, a nikdo tehdy nenapsal já to zařídím, kromě Raseho a za to mu jsem vděčný. Dostal jsem ještě jeden návrh, kde bylo pozadí převzato ze hry, ale proti tomu by se asi remcalo a nebyli by jsme originální. Ani nyní se nikdo nehrne do dalších reálných návrhů. Předchozí hlavička se vám taky nelíbila a nebyla zrovna zadarmo. Některý věci jsou finančně docela nákladný. Nemusí na to stačit ani příspěvky od uživatelů. Navrhnout slušný design, aby navíc dobře fungoval, není zrovna jednoduché. Šířka je přizpůsobitelná včetně velikosti písma a vektorové grafiky. Navíc daný design se všem nikdy líbit nebude. Co člověk, to jiný vkus. Co se týče „vyblitých barev“, splývavost, tak to je záležitost horších displejů.

Samozřejmě se snažíme v rámci možností, řešit funkce s uživatelama. Aby byli spokojený. Snad vidíte, že se na to vyloženě nes …

Změna avatarů zprava doleva se možná udělá až jako poslední. Samotnému mě to nějak nevadí, čte se to lépe na mobilech, PDA (čte se na výšku), na androidu relativně v poho.
Někteří tady psali, tuším Kopapaka, že to je košér.

Konkurence má vůbec avatary skryté a působí „profesionálně“. U psaní postu v editoru se zobrazuje taky pruh vpravo přechodí se to, a bude vám to chybět.

Nemusím furt koukat na veverku, vlka, tank, nacistického generála či něco jiného. Nehledě na to, že někdo avatar ani nemá. Od koho to je vidím nick, aha to je tenhle šíbr a nepotřebuju k tomu vidět vizuálně ještě třeba veverku nebo nic. Delší články můžu vůbec číst od kraje, bez jalovýho sloupce vlevo. Tolik zase z opačnýho soudku.

Dle mě už bylo hlavní GRÓ odvedeno. Zbytek ať si řeknou uživatelé a pokud to nebude moc nákladný, tak OK, ale třeba Polarfox si už svoji kvótu 300 Kč na linku vyčerpal.

Palbě zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Tempik »

Taky volám po avatarech na levé straně. Průměrný středoevropan je zvyklý číst z leva doprava a před samotným textem by mělo být jasné kdo to píše.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Aktivní témata

Příspěvek od Lord »

Scrat píše:A co potom ti jež Palbu navštěvují bez registrace a tudíž bez možnosti přihlášení, prostě si chtějí jen něco konkrétního přečíst a ne sem přispívat. Má to znamenat "zaregistrujte se nebo táhněte do pr... (kam slunce nesvítí)"? Zkus si jako nepřihlášený vyhledat posledních 10 příspěvků a potom sem můžeš napsat jak dlouho ti to trvalo.
No tak už je to tady! Spokojenost? Ještě se přidá odkaz do meníčka. Nevím sice jak je to bezpečný, asi do příštího ataku :twisted:, ale budiž.
http://www.palba.cz/search.php?search_id=active_topics

O avatarech dáme hlasovat, i když se zdá že je jasná převaha, ale každopádně by mě zajímali poměry.
Možno udělat i šablonu avatar Left a avatar Right.

Dále se na omezený čas asi udělá možnost, že se nebude zobrazovat editace u příspěvků a autorům se tak dá možnost opravit chyby formátování.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Info o ladění

Příspěvek od karaya1 »

K4M1L píše:Ale tady je napsáno kdo to poslal, ještě dřív než text.
Teď to nemyslím nijak zle, ale programátoři by neměli navrhovat, resp. interpretovat UI. Pohledy jejich a uživatelů mají k sobě blízko asi tak jako bůček ke zdravé výživě.
K4M1L píše:Co pořád máte s tím přihlašováním? Vždyť fóra jsou právě od toho aby na nich byli lidi přuhlášení a vystupovali pod přezdívkou.
Můžu se ještě připomenout se svou otázkou stran RSS, jestli to je někde v plánu? Protože bez toho, aby se v RSS objevily všechny nové příspěvky (třeba i víc z jednoho tématu), ne jen jakési upozornění na "téma, kde se něco děje", nemá RSS vůbec smysl.
Lord píše:třeba Polarfox si už svoji kvótu 300 Kč na linku vyčerpal
To jako přidání jednoho <hr> do šablony stálo tři kila? :shock: :lol:
Lord píše:Půlka zamrzla na tom, co bylo před X lety. Druhá pokroková půlka je relativně spokojená.
:razz:
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

karaya1 píše:Teď to nemyslím nijak zle, ale programátoři by neměli navrhovat, resp. interpretovat UI.
Dobře, tak se koukni pár stránek zpátky, já už jsem na to upozorňoval asi třikrát...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Karaya je asi nějaká další hlava pomazaná. Co se týče RSS, tak možná jde nějak nastavit nevím, aby se to vypisovalo jak chceš. Ale tohle je taky možnost, než mít čtečku zaneřáděnou nějakým celým flame vláknem.
Linka samotná stála asi méně, ale ta šaráda okolo a než se vlastně přišlo co se chce, tak vono to hodinu dát mohlo.
Nevím proč se hřebíš nad slovem pokrokový, je to hezky česky, tak mám užít raději anglofonní výraz progresivní?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Hans S. píše:Na jedné straně tady máme "Náhodného člena", který představuje jen zbytečný dotaz do databáze a zbytečná přenesená data k uživatelům (což vadí těm, kteří často přistupují z mobilu a jsou limitováni různými FUP, třeba mně). No a vedle toho chybí funkce, která dříve byla a byla na první pohled funkční a bezproblémová (byť je její dotazovací HW databázová náročnost jistě větší, než v případě náhodného člena).
No, je trochu rozdíl picknout náhodného člena než hledat v indexu. Ale ano, je to možné.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4161
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Info o ladění

Příspěvek od Alfik »

Kamile: To co napíšu neberte prosím jako urážku - ale je to (bohužel) častý přístup tvůrců for a stránek vůbec.
Pravděpodobně jde o složitou věc na naprogramování, ale:
Nikdo nikomu (žádný bot) nic nepošle, protože se nikam nedostane. jakékoli údaje (stejně jako možnost odeslat někomu třeba PM nebo cokoli jiného) má jen a pouze přihlášený. Takže čtenář, který není přihlášený, nemůže ani vynadat autorovi. To může jen registrovaný a přihlášený.
Avšak sám si může přečíst vše, tedy kromě osobních věcí, a vzdělat se. Což je účelem tohoto fora. Což např. vede k tomu, že někteří z nás (včetně mě) do fora píšou pro nás notoricky známé věci, které ale nemusí být stejně známé náhodným hledajícím.
Takhle by to mělo být.
Současně s tím bych rád upozornil, že tzv. "kapča" (ať již to znamená cokoli) rozhodně není "neprolomitelná". Naopak. Na forech, kde JE kapča, bývají i příspěvky botů. Nebo lidí, kteří jsou zaměstnáni tím, že dělají totéž co boti - a obcházejí kapču. A s tím nic nenaděláme, pokud někomu (třeba kasínům anebo Avonu) stojí za to, zaměstnávat takového člověka, jsme v... někde :) Bude třeba něco jiného či něco navíc. Nebo se s tím smířit a mazat, mazat...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“