Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13428
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Info o ladění

Příspěvek od Rase »

Však si to udělejte, já vám pošlu podklady v Ai-čku ať se s tím nemusíte patlat od základu. Můj mejl: rase13@seznam.cz
Já už s tím nechci mít nic společného - příjemnou zábavu.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Je to výborný!

Příspěvek od Lord »

Hoši, Rase to podle mě udělal moderně a podle trendů. Je to originální a zapamatovatelné. Použité písmo není tuctové a ladí s odkazy menu.
Třeba staré logo mělo prokreslené více nábojnice, zato nové je má jakoby symbolické, ale tak se to dnes dělá.
Nové jde bez problému použít jako potisky, inverzně, má to křivkový formát, apod.
Ty nápisy co jsem dal třeba Tony byly cool někdy před 10 lety. To muselo tenkrát všechno blikat.
Dovedu si představit ještě to poslední šedivé, nebo to nad tím, ale ne zasazené do současného stylu.
Současná hlavička je do barvy se šablonou, půjde uplatnit univerzálně ve wiki, albumu, cms.
Vypadá „akademicky“, terčík tam je dobrej, nevím proč by se měl dávat pryč.
Kokarda to celkově vyvažuje, nejste žádní estéti :) A je jí možné použít i samostatně.
Radši sem dejte nějaký komplexní návrhy, protože se to musí posuzovat jako celek, jak to ladí, a ne vytrhnout jen nápis, tu logo, tu nějakej obrázek, apod.
Po pravdě už nemám zájem investovat další tisíce do nějaký hlavičky. První hlavička se musela těžce platit, druhou a podle mě lepší navrhl Rase grátis, ale peníze zase stálo její nakódování.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

No já už mlčím, než se tu vyprofiluju do pozice člověka, co si chce za každou cenu něco vydupat. Tohle by si mělo rozhodnout více lidí a hlavně vedení, já můžu jen házet subjektivní postřehy (dobré či pitomé).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4100
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Info o ladění

Příspěvek od jarl »

Pokud se na staré Palbě dostal nějaký článek na portál, bylo možné zjistit, kteří uživatelé si jej přečetli. Stačilo kliknout na číslo udávající počet čtenářů a hned jsem věděl, kdo a kolikrát si příslušné téma otevřel. To na nové Palbě možné není. Chápu, že se to může zdát jako maličkost, ale zrovna tuhle funkci jsem často používal a dost by mi chyběla.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Polarfox píše:No já už mlčím, než se tu vyprofiluju do pozice člověka, co si chce za každou cenu něco vydupat. Tohle by si mělo rozhodnout více lidí a hlavně vedení, já můžu jen házet subjektivní postřehy (dobré či pitomé).
Ale jo Polare, klidně komentuj. Linku jsi prosadil a zatím tady furt je :)

Dále jsi např. napsal: zkontrastnit ty tančíky, lodičky atp.

Obrázek

Původně jsem to měl (připojuji)… i vojáky zvýrazněné žlutou a šedou, ale možná to bylo moc bijící, tak to Rase utlumil. Neboj už se to zkoušelo a posuzovalo.
Ono něco vypadá na efekt dobře na první pohled, ale dlouhodobě se to okouká, a už to pak třeba „ruší“.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

jarl píše:Pokud se na staré Palbě dostal nějaký článek na portál, bylo možné zjistit, kteří uživatelé si jej přečetli. Stačilo kliknout na číslo udávající počet čtenářů a hned jsem věděl, kdo a kolikrát si příslušné téma otevřel. To na nové Palbě možné není. Chápu, že se to může zdát jako maličkost, ale zrovna tuhle funkci jsem často používal a dost by mi chyběla.
Jarle, tohle Ti bohužel bude chybět, to se nedá nic dělat. Mohl to být zajímavý doplněk pro špehování :) Ale stejně Ti mohlo něco uniknout, někteří četli příspěvky a nemuseli se zrovna přihlašovat.
Ale pokud chceš trochu ukonějšit, tak tvoje články budou patřit určitě do CMS. Tedy redakčního systému „výstavní síně“ toho nejlepšího co Palba dokáže nabídnout.
Související články, lepší provázanost obsahu a jen káčestvo. To budou mimo jiné vymoženosti, přidané atributy nové Palby.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

nehledě na to, že u každého topicu je přímo ve foru napsáno kolik lidí ho přečetlo
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od arten »

K4M1L píše:To jsou poslední články co byly vyvěšené na portálu. Možná by to stálo za přejmenování.
tak to rozhodne nie su, asi si chcel povedat mali by byt ;-) verim ze casom sa to podari poriesit. premenovanie - myslim ze to je jasne, pripadne -"najnovsie clanky"?
myslim, ze presne toto by mohlo ist dolava namiesto tych narodenin atd. tam sa to hodi a clovek nemusi furt zrolovat dole.

este jedna pripomienka - aj ked sa prihlasim a kliknem aby si ma zapamatal, tak pri dalsej navsteve sa musim prihlasit znova. vdaka
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

arten píše: ...este jedna pripomienka - aj ked sa prihlasim a kliknem aby si ma zapamatal, tak pri dalsej navsteve sa musim prihlasit znova. vdaka
To asi záleží, jak máš nastavený cookies v prohlížeči.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od TonyHazard »

K4M1L píše:blikání proboha ne ;) A ty barvy/písma jsou takové...no...nevhodné pro web který má být seriózní. Ale našel bych jiné projekty kde by se to uplatnilo ;)
Souhlasím, jen jsem to chtěl zvýraznit, pokud vedení rozhodne jak rozhodne, vždy to budu respektovat. Víc k hlavičce nemám. Jen drobnost : Kolečko s trojúhelníkem (vpravo dole) na rychlý posun nahoru, a podobné kolečko pro rychlý posun dolů by nebylo?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:Ale jo Polare, klidně komentuj. Linku jsi prosadil a zatím tady furt je
No jenže já jsem prudil s linkou, linka tam najednou byla a já si pak připadám, jak když jsem si jí vydupal :D To bych nerad, nechci nic tlačit přes případný odpor ostatních.
Lord píše:Dále jsi např. napsal: zkontrastnit ty tančíky, lodičky atp.
Néé, to jsi mě špatně pochopil...já myslel třeba je o drobínek ztmavit, ne je hned dát jinou barvou.

Jinak kladně hodnotím modré podbarvení rozbalovacích menu a bohužel mi taky ale bude chybět souhrn čtenářů pod články na Portálu :(


Mimochodem jak je to s ochranou před těmi spamboty? Já jen že kabelku od LV už mám i s lodičkama a šminkama, takže už asi nic nekoupím :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Modernizace

Příspěvek od Lord »

Tony, tak posun nahoru je standardní … pro posun dolů by se musela šipečka přidat, nejlépe asi vedle. Je to úprava template, jak náročná ti Tony teď neřeknu, snad Kamil.
Ti si myslíš, že by se to hodilo? Dokáže to v podstatě nahradit kolečko na myši.

V současné chvíli nemá „vedení“ zájem předělávat hlavičku, protože ne každá se bude líbit všem. Nehledě na to, že každá sranda něco stojí. Někdo tam bude chtít legionáře, jinýmu se nebude líbit třeba americká technika, takže hlavička je taková neutrální, no.
Sežeňte apartního grafika, zaplaťte si ho, navíc nebudete vědět co vytvoří a zda se to bude líbit. Ale pokud zbudou ještě nějaký peníze nebo se vybere třeba příští rok, není všem dnům konec, tak se klidně může udělat nějakej druhej styl a „vedení“ nebude protestovat. Jen to musíte všechno nějak zajistit a musí panovat všeobecná shoda. Ne, že pak přijde někdo jak se říká „s křížkem po funuse“ a bude komentovat, to je vono, to ne, a přitom představy předtím měl mlhavý.
Současná hlavička je prostě taková „funkcionalistická“, nic moc žádný „zbytečnosti“ navíc, integrovaná navigace, umožňuje pružně měnit šířku, úzké nebo široké monitory, je tedy částečně tzv. responsible. Žádné výrazné obrázky, které by upoutávaly pozornost a něco o sobě jakoby příliš vypovídaly, jednostranně zaměřené, apod.
Co vám nyní můžu slíbit je, že vyzkoušíme dát ještě nějakou random patičku, dole na frontpage se to snese, která to jakoby trochu oživí. Nu jsem zvědavej na reakce.

Polarfoxi, jinak ono všelijaké šperkování je hezká věc, když se to povede vyladit, tak je to na věcech vidět, ale na druhou stranu to vyžaduje odborníky, koordinaci a v neposlední řadě tučnej rozpočet.
Teď jsme si něco zkusili, je vidět, že to jde, ale zase by jsme to neměli přehánět. Tohle řešení zase nějakej čas vydrží, udělala se „generálka“. To co bylo podle nejlepšího vědomí a svědomí adminů a vývojářů nutné někdy udělat. Ulevilo se db, palbička je svižnější, moderátoři získali o něco silnější nástroje, místo těžkopádného tabulkového layoutu se používá css styl, ajax a současné standardy. Uživatelé si mohou ukládat své příspěvky, ve své kartě vidí svoji aktivitu, atd.
Redesign loga půjde použít i jako malinký na tužky, apod. Nějaká korporace by proti tomu určitě neprostestovala :) Možná to není všechno úplně líbivé, ale každopádně to působí „profesionálnějším“ dojmem, a to prostě celý tento posun.

Heslo znělo modernizace. Ta přineslo něco nového, a něco starého zas bylo opuštěno. Dosáhlo se nějakého optima z hlediska zátěže a budoucího růstu návštěvnosti, zvýšila se bezpečnost, technické vlastnosti a spolehlivost systému.

Nic nemá cenu o tom furt tlachat, změna se musí posoudit s nějakým odstupem. A změna je život :rotuj: Trochu se to tady provětralo :idea: Zda to bylo nutný už teď, o tom jsem přesvědčenej nebyl, stará Palba by dokázala ještě nějakou chvíli sloužit, ale co pak?

Čao!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od kacermiroslav »

Tak někde na stránce 6 jsem novou Palbu docela zdrbnul, ale po týdnu koukám, že doznala docela hezkých změn. Už se mi líbí o kus víc. Jen pokud bych mohl poprosit, tak zkusit na úvodní stránku dát nějaké úderné obrázky, nebo třeba jen jeden obrázek. Jinak díky, sekce WW1 již funguje.
ObrázekObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Tlačítko "nahoru" "dolu" vám klidně přidám, to není nic zásadního.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Info o ladění

Příspěvek od Farky »

Nová hlavička je docela fajnová. Sice se hodně ztrácí v té modré záplavě a mohla být klidně v té šedé, ale je OK. I když ten terčík je až rušivej.

Vypadá to tady čím dál líp, dobrá práce. :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Musím Kamilovi poděkovat! Je s ním dobrá komunikace a snaží se vyjít uživatelům v rámci možného. Provádí tzv. úpravy na přání, ale zase to nesmíme přehánět :rotuj: Něco už je prostě jen o systému a něco kosmetika. Jak jsem psal jinde, nebylo podle představ Pegeho možné provést jen čistě upgrade, prostě se to muselo i vytunit a vybrat patřičná částka i na další úpravy. Takže uvidíte tlačítko dolů bude, úderný obrázky dole na portálu taky Kačermíro.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
redy
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 12/7/2011, 14:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od redy »

1) Není možné uvítací odstavec v záhlaví úvodní stránky ("Vítejte") znovu prolinkovat? Takto některé pasáže (např. "Přehled novinek z vojenských portálů naleznete na stránkách právě dnes.") nedávají moc smysl.

2) Uvažuje se ještě o výpisu posledních příspěvků na hlavní straně, nebo byl nahrazen "Novými tématy" pro registrované?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Co dodělat

Příspěvek od Lord »

redy píše:1) Není možné uvítací odstavec v záhlaví úvodní stránky ("Vítejte") znovu prolinkovat? Takto některé pasáže (např. "Přehled novinek z vojenských portálů naleznete na stránkách právě dnes.") nedávají moc smysl.

2) Uvažuje se ještě o výpisu posledních příspěvků na hlavní straně, nebo byl nahrazen "Novými tématy" pro registrované?
Všechno by se mělo opravit, je to dobrý postřeh ... Vítejte pokud to bude možné.
Kamil to nějak hacknul asi v db.
A výpis posledních bude ve sloupci nutno dodělat a taky tady http://www.palba.cz/search.php?search_id=active_topics

A dále komu se v IE9 roztahuje stránka fóra až někam do pryč??
http://www.palba.cz/index.php

Ve Firefoxu to je košér, ale v mrkvosoftu ne.

To by měly být poslední dodělávky na nové Palbě. Nebo ještě něco?? Hlaste, dokud je čas :?:
I ten čas je furt o hodinu jinak :???:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Info o ladění

Příspěvek od Vlasta »

netuším zda to sem někdo psal, ale kliknu na obrázek v modelech třeba od petrise s naskočí FATAL Error místo přehození na uložení obrázků a následné zvětšení.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

nějak netuším o čem je řeč, ať kliknu na jakýkoli obrázek, tak mi to žádný error nehlásí.

A v IE se mi nic neroztahuje, zkusím si ho zaktualizovat. Můžete mi poslat screen jak se to roztahuje? Ať mám jasno.
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“