Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Hans S. »

Jose píše:Tenhle novej vzhled Palby je vážně špatnej, je to nepřehledný, nedá se v tom orientovat, skin vypadá jako kdyby to dělal Msoft. Nebylo by nejlepší řešení vrátit se k původní aplikaci ?
Orientace je jen věcí zvyku. Já například původní Palbu dlouhou dobu považoval za vrcholně nepřehlednou a přeplácanou. Zvykl jsem si časem. Tady to bude podobné. Navíc je to technicky úplně jinde. Vzhled je relativně detail oproti střevům, které novou Palbu pohánějí.

Tedy až na ty avatary vpravo. Prakticky všechna fóra je mají vlevo a tahle anomálie je prostě blbá.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od El Diablo »

Hans S. píše: Tedy až na ty avatary vpravo. Prakticky všechna fóra je mají vlevo a tahle anomálie je prostě blbá.
Taky bych byl pro přemístění na druhou stranu...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od TonyHazard »

Hans S. píše:......Tedy až na ty avatary vpravo. Prakticky všechna fóra je mají vlevo a tahle anomálie je prostě blbá.
Prakticky všechna stará fóra je mají vlevo, ta nová jedoucí ve stejném je mají vpravo, mě to nijak nevadí.

Jinak jsem zkoušel chat a nejdou mi odesílat příspěvky, ale zato mohu mazat ty ostatní, není něco špatně? :mrgreen: (blbost, po odstranění naskakují zpět)
A ještě jedna věc, mohlo by se zastavit u některých témat či sekcí počítání příspěvků, pokud to už je nevím?
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 5/8/2012, 20:26, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Info o ladění

Příspěvek od Scrat »

Já zase znám hromadu fór jedoucích na novém enginu které mají avatary vlevo.
Také bych se přimlouval za přehození, jednak to tu tak bylo dlouhá léta a také proto že čtu zleva doprava a ne obráceně.

scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

TonyHazard píše:Mohu někoho uklidnit, mě fungují všechna fotofóra. Jen dotaz, kdy bude fungovat na upravené texty vystředění (center)? Zatím jde na jednoduchý text. A ještě jedna věc, nevím kdo, možná skelet, smazal (asi včera) příspěvek spambotta, jak se mohl dostat do fóra přes nynější obranu? Nebylo by lepší, alespoň na čas, zavést schvalování registrace adminem?
s centrováním je trochu problém - resp. nebyl by kdyby byly všechny staré články otagovány právně, ale bohužel nejsou a když tag chybí, tak to rozhodí celý layout. Kdo trochu rozumí HTML, tak ví co dokáže neuzavřený <div>.

Jinak avatary vlevo. Dá se to samozřejmě udělat, ale považuji to za přežitek, podstatný je obsah, ne to jestli má někdo v avataru veverku nebo tank.

Jinak mě všechny galerie chodí.

Favicon se někam vytratila - dodám.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Hans S. »

K4M1L píše: Jinak avatary vlevo. Dá se to samozřejmě udělat, ale považuji to za přežitek, podstatný je obsah, ne to jestli má někdo v avataru veverku nebo tank.
Souhlasím, ovšem nejdříve chci vědět, kdo daný příspěvek píše a teprve pak co píše. Ostatně v radiofonii je vždy nejdříve "Komu a kdo" a až pak "Co" :). Veškerá fóra, která navštěvuji pravidelněji (bude jich tak 10, nejen ta postavená na phpBB základu) mají avatarstvo vlevo. Vzhledem k tomu, že jsou pouze dvě možnosti, tak navrhuji vytvořit hlasování :). Pravda, navrhuji to jen proto, že jsem přesvědčený o tom, že v této věci stojím na straně velmi bezpečné většiny :)

A vím, že už se to tady někde psalo, ale jeden z nejužitečnějších modulů původní Palby byl "poslední aktivní témata" včetně autora a data posledního příspěvku. Výborně se to doplňovalo s "novinkami od minulé návštěvy" a vyplňovalo to mezery, které tento druhý modul neobsáhl. Takže kdyby se to dalo nějak konvertovat a ideálně umístit na původní místo (na portále vlevo dole), bylo by to fajn.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Volejte řediteli

Příspěvek od Lord »

Nu sešlo se nám tady toho více ...
Polarfox píše:Možná to tu už bylo probíráno, ale pro jistotu...co podtitulky pod názvem témat? Často byly hodně dopřesňující, momentálně jsou v čoudu.
Místo toho se objevuje bublina s výpisem obsahu po najetí myši na název tématu.
TonyHazard píše:A ještě jedna věc, nevím kdo, možná skelet, smazal (asi včera) příspěvek spambotta, jak se mohl dostat do fóra přes nynější obranu? Nebylo by lepší, alespoň na čas, zavést schvalování registrace adminem?
Ono to asi funguje, ale tohle jsou trojský spící koně, který se zaregistrovaly zřejmě ještě před finální captchou.
TonyHazard píše:Jinak jsem zkoušel chat a nejdou mi odesílat příspěvky, ale zato mohu mazat ty ostatní, není něco špatně? :mrgreen: (blbost, po odstranění naskakují zpět)
A ještě jedna věc, mohlo by se zastavit u některých témat či sekcí počítání příspěvků, pokud to už je nevím?
Jak to myslíš, seš asi moderátor tak můžeš.
Počítání se musí asi znovu nastavit, protože se nepřeneslo.
Hans S. píše:Orientace je jen věcí zvyku. Já například původní Palbu dlouhou dobu považoval za vrcholně nepřehlednou a přeplácanou. Zvykl jsem si časem. Tady to bude podobné. Navíc je to technicky úplně jinde. Vzhled je relativně detail oproti střevům, které novou Palbu pohánějí.
Tedy až na ty avatary vpravo. Prakticky všechna fóra je mají vlevo a tahle anomálie je prostě blbá.
Taky si myslím, mnoho lidí se muselo taky na starou Palbu učit, a ty co znají jiná fóra phpBB3, tak no problem.
Avatary už jsou detail, Kamil by to možná dokázal předělat, ale nyní jsou stále na pořadu dne jiné věci.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Avatary doleva

Příspěvek od Malej Achil »

Snažím se nejprve si nové věci osahat a až poté hodnotit (jinak bych zde od startu nové Palby měl několik vesměs hanlivých poznámek, kterých bych po čase litoval), ale těm avatarům vpravo jsem na chuť prostě nepřišel!!
Jsem jeden z lidí, kteří si nejprve prohlédnou autora daného příspěvku, abych na základě předchozí zkušenosti věděl, co asi tak očekávat, jakým způsobem si příspěvěk vyložit, v extrémním případě zda ho vůbec číst. Ano, všiml jsem si, že jméno autora je napsané malým písmem v horním rohu přispěvku, všiml jsem si toho dokonce dříve, než to zde kdosi psal. Nicméně je to stále neporovnatelné s velkým nápisem přezdívky uživatele, neřku-li snad s obrázkem, který jsem schopen rozeznat i periferně (při čtení od prvního levého okraje textu), aniž bych musel očima opustit text.
Pokud to není nějaký technicky problém (a Kamil myslím už psal, že není), byl bych taky za přehození avatarů zpátky doleva. Přiznám se, chci to proto, protože mně to tak připadne pohodlnější (nic víc v tom není).

Pokud tím jen nosím dříví do lesa a o přesunu avataru na druhou stranu již bylo rozhodnuto, jenom se čeká až na to "dojde řada", tak jsem nic neřek :) .
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Info o ladění

Příspěvek od Scrat »

Taky si myslím, mnoho lidí se muselo taky na starou Palbu učit, a ty co znají jiná fóra phpBB3, tak no problem.
A proto se to musí celé překopat? Podle hesla "Jednou sis zvykl tak se uč znova"?

Vadí mi tu hodně změn ale raději držím hubu, tohle je proti tomu prkotina. Jak říká Hans nejdřív kdo a pak co, když to přeženu u mailu taky čteš nejdřív text a pak teprve zjišťuješ kdo ti ho poslal??

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Info o ladění

Příspěvek od Vlasta »

já nehledím na avatar nalevo nebo napravo. jdu si sem počíst :D my to máme na foru vlevo, na FK je to vpravo...na funkci to nemá vliv :D
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Scrat píše:A proto se to musí celé překopat? Podle hesla "Jednou sis zvykl tak se uč znova"?
Leccos nového a užitečného v sobě phpBB3 už má. Do phpBB2 se muselo mnoho věcí módovat, že přechod nebude úplně bez potíží se předpokládalo. phpBB3 přináší výrazná vylepšení v mnoha funkčních aspektech, jak pro usery, tak pro mody nebo adminy. Ale za něco jsme museli také najít náhradu, pokud to bylo možné, aby se to podobalo staré Palbě, ale přesto si je třeba na leccos nového zvykat.

Osobně jsem se do toho nikdy nehrnul stylem "hurá na věc". Ale něco se testovalo předem, a také když Pegeucko sehnal Kamila, v doupěti se odsouhlasila „generálka“, tak už poté to muselo mít určitý tah. Všechno to nebyla žádná sranda. A jen můžu doufat, že toto řešení zase na pár let vydrží a pomůže Palbě v dalším vývoji.

Kdyby se nechalo "staré řešení", tak by Palba zababčela, zahltila se a jednoho krásného dne zřejmě zkolabovala, ne hned, ale třeba až za 5 let.
A co bude a jaká by byla konstelace? Možná by už ani servery nepodporovaly PHP4, takže by to ani nechodilo, nebo s omezením.
Řešilo by se dilema: PHP4 nebo PHP5?
Zkrátka tohle je dobrá investice do budoucna. Už nyní došlo ke zrychlení a očekávám i postupné zvyšování návštěvnosti.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:Zkrátka tohle je dobrá investice do budoucna.
Souhlas.
Lord píše:Už nyní došlo ke zrychlení a očekávám i postupné zvyšování návštěvnosti.
Z jakého důvodu? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Polarfox píše:Z jakého důvodu? :)
Už tu byl zmíněný redakční systém CMS, který způsobí, že články na Palbě nebudou z pohledu vyhledávačů působit jako fórum. Takže by měly častěji odkazovat na Palbu... Teda pokud jsem to dobře pochopil :D
Ale určitě je toho víc...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5863
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Tak to pak joo, díky za osvětu .)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Info o ladění

Příspěvek od karaya1 »

Koukám, že RSS u phpbb3 funguje jen jako odkaz na aktivní téma - tedy ne výpis všech nových příspěvků, ale jen ten poslední z každého tématu?
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

http://nemesisup.cz/files/public/kdoco.jpg
Ale tady je napsáno kdo to poslal, ještě dřív než text. :roll:
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Jo, to už jsem tu připomínal několikrát...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

Asi budu opakovat, co se zde víckrát už řeklo, ale na Portálu mi chybí za staré Palby:
1. nalevo - přehled nejnovějších příspěvkú. Bylo to přehledné, rychlé, stačilo přeběhnout očima a člověk byl v obraze.
2. napravo - vzkazy uživatelú. To bylo také praktické. Nebylo třeba nic jiného otvírat, jen mrknout co se pobírá mimo tém.

Momentálně také se mi vizuální stránka Palby začíná zamlouvat, jenom nechápu:
1. Nalevo - NÁHODNÝ ČLEN - co to má znamenat, jaký to má užitek, smysl. Podle mně žádnej.
2. Napravo avatary - zdá se, že někteří pořád nechápou (nechci se nikoho dotknout), že nejdřív chci vidět kdo píše a potom si přečtu resp.nepřečtu, co píše. To, že má nahoře nalevo napsanej pidipísmem nick, to je o ničem. K čemu potom máme avatary a hodnosti a počet příspěvkú + jiné údaje. Navrhuju teda (pokud pořád někdo nechápe, že nejdřív se prezentuje osoba a až potom myšlenky) zrušit úpně avatary a nicky a budeme zde vystupovat anonymně. Potom to snad někomu zapne, když zústane na Palbě sám, že to asi není ta správná cesta.

Takže pokud to není závažný technický problém tak prohoďte avatary /resp. vizitky každého registr.uživatele/ nalevo. Bez nějakých dalších neplodných debat. To, jestli je moderní mít avatary vpravo nebo vlevo, pokládám za bezpředmětné dál rozebírat a nehodné debaty dospělých lidí.

Osobně si myslím, že fóra, kde jsou avatary uživatelú napravo, jsou jenom úletem programátorú, aby je odlišily od ostatních fór, i když to nemá žádný smysl. Vždyť pokud najdeme fóra, kde vybuchuje ohňostroj a každý uživatel dostane ránu elektrickým proudem, nebudeme je asi taky napodobovat jen proto, že si někdo myslí, že je to moderní.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Info o ladění

Příspěvek od Scrat »

K4M1L píše:Ale tady je napsáno kdo to poslal, ještě dřív než text.
Ano, já vím že to tam je, zatím nejsem ani slepý a doufám že ani blbý. Ale pokud to někomu stačí tak můžu namítnout proč je tedy totéž ještě jednou za článkem. Potom můžeme celý avatar vpravo zrušit ať zbude více místa na samotný text.
Je to všechno o zvyku, je to stejné jako mi na portálu chybí ten sloupeček vlevo s posledními cca 8-10 tématy do nichž se přispívalo, stejně tak byla možnost přímo z portálu (bez přihlášení) vyhledat poslední aktivní témata třeba za 5 dní (velmi dobré po delší nepřítomnosti). Ale hlavně že jsou v levém horním rohu (cca 10*10 cm) čtyři (!!) možnosti přepnutí na fórum a v horní části portálu celkem tři možnosti vyhledávání. A také vím kdo je náhodně vybraný člen (relevantnost této informace mi ovšem tak nějak uniká) a mám možnost se přímo dostat na roky mrtvá témata bez odpovědí (což je samozřejmě velmi důležité).
Nediskutuji o tom zda byl nebo nebyl nový "motor" potřeba ale proč tam místo "karoserie" sedanu cpát "boudu" kamionu. Nešlo vzít vzhled portálu původní palby, podložit ho novým základem a změnit nebo vyřadit jen to co by opravdu nefungovalo? Tady to ale jede opačně, udělá se něco fungl nového (neříkám že špatného jenom vzhledově zcela odlišného) a pak se to upravuje podle toho co kdo ukecá.

scrat
Naposledy upravil(a) Scrat dne 6/8/2012, 11:07, celkem upraveno 1 x.
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Tunac »

Také jsem názoru, že avatar má být vlevo.
Nevím, jak ostatním, ale mě při kliknutí na odkaz, nebo obrázek se tento odkaz načítá na stejné záložce. Stará Palba ho otvírala v nové záložce.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“