Jakou šablonu?

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Líbí se mi šablona

Xandblue
4
8%
Absolution
9
17%
1thank_red
5
10%
Artodia Helion
7
13%
X-Static
8
15%
Ximenia
1
2%
Modulus
1
2%
Nebulae
5
10%
Současný styl
12
23%
 
Celkem hlasů: 52

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Jakou šablonu?

Příspěvek od Lord »

Většina lidí "řeší" vzhled fóra, zatímco my jsme chtěli pořešit nejdříve funkce a vychytat mouchy. Je to trochu jako, když vybíráte auto. Nejdříve špekulujete jakou značku, typ, motor, výbavu a naposled většinou barvu. Zatím jsme přidali Shoutbox a bubliny. Je ale možné v poslední fázi vybrat i nějakou novou šablonu. Ale víte co vlastně sami chcete? Každýmu se líbí něco jinýho a nemám zájem skákat do něčeho, co se pak zjebe :) Proto píšu tohle téma a očekávám vaši diskusi. Níže je na výběr a můžete dávat i odkazy na další. Jako kdyby byla potíž je možný koupit i nějaký téma, nebo stáhnout i zdarma. Styly jsme chtěli řešit až naposled, ale zkuste si to projít a hlaste, který by se vám líbil. Některý mají avatary vpravo, jiné vlevo, některé možná mají přehlednější uspořádání, barvy, atd. Spojuji toto téma s hlasováním. Každý může hlasovat 3x, tedy pro tři možnosti.

Co se vám páčí?

Xandblue (je možné mít užší šířku fóra.)

Absolution (zajímavé.)

1thank_red (nastavit si svý barvičky, apod.)

Artodia Helion ( … má postranní sloupec.)

X-Static (tohle je hustý …)

Je možný i něco koupit …

Ximenia (něco světlejšího ...)

Modulus (všimněte si vychytávky nahoře ...)

Nebulae (něco tmavšího ...)

Kamil psal, že by nám naprogramoval i vlastní vzhled, ale víte co vůbec chcete?? A taky každá sranda něco stojí.
Do stylů si zakomponujeme svoji hlavičku a megamenu, shoutbox, apod. Frontpage se musí ale vytvořit nová a vůbec nějaké stránky portálu, protože ty nejsou.
Nu snad to nějaký orientační přehled podá :rotuj:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Lord »

Omlouvám se, ti co hlasovali, tak můžou hlasovat znovu, trochu jsem upravil anketu, přidal další možnosti, nyní můžete hlasovat 3x, včetně volby současného stylu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Scrat »

Mám dojem že většina kritiky je tu vedena spíše na adresu portálu a na jeho funkce, co komu vadí a chybí.
Abych se přiznal tak mně je vzhled samotného fóra celkem ukradený, jediné co mi na něm vadí je jak jsem již psal jinde ta nevýrazná "vyblitá šedomodrá" ze které jsi ty tak naměko.
Kdybych si mě z těch stylů vybrat tak spíše Acid tech, Artodia: black, Black box, CA black a podobné tmavé. Problém je ale v tom že sto lidí má sto různých názorů a proto je to celé o kompromisu.
Ale říká se že člověk si zvykne i na smrt. My si budeme muset zvyknout ještě i na novou palbu. :roll:
A jen doufám že až Kamil dokončí svou práci (za kterou má mé uznání) že se najde někdo z adminů kdo pečlivě projde celé fórum a rozřadí články jak mají být.

Scrat
Mimochodem, byl jsi někdy u koupě auta ženou? Věř tomu že výběr barvy má absolutní prioritu před jakoukoliv výbavou či motorem. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Scrat dne 1/8/2012, 21:43, celkem upraveno 1 x.
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Polarfox »

Mě nevadí barva, mě vadí ta splývavost. Když se na úvodce udělá slušná hlavička a menu, tak to zase poskočí o kus k lepšímu, ale ta neohraničenost všeho v příspěvcích mě irituje :)...si snad do každého článku vložím na začátek HR, aby to odseklo tu vlezlou hlavičku :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od K4M1L »

udělat nějaký rámeček okolo textu příspěvku je to nejmenší. Když se na něm dohodnete s vedením, tak ho tam přidám...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Lord »

Nevím fakt - co člověk to názor, splývavost, když taky ostatní píší o svých pocitech, tak taky napíšu svůj, možná subjektivní, ale tak je to u většiny z vás.
Co splývá? Je to oddělené bílou linkou, navíc jeden příspěvěk je světlejší a druhý tmavší. Pokud nebudu ješitnej, že jako můj příspěvek není náležitě opentlenej, tak neva, a problém číst to nemám.
Vyblitý barvy … věc názoru, lepší než jasný barvy, z kterých bolí po čase čtení oči.

Co se týče funkcí … v podstatě jsou dostupné všechny jako ve staré Palbě, jen tlačítka jsou někde trochu jinde, moderátoři vědí … třeba pro přesun příspěvku je roletka.
Uživatelé – dát téma do oblíbených jde, ale tlačítko je dole … atd.
Výpis posledních příspěvku jde, jen se to jmenuje aktivní témata, a není to u všech fór aktivované v ACP, a tak dále.
Musíte tedy vědět, kde odkazy na to hledat … ale je pravda, že jak přibyla stránka frontpage jakoby navíc, tak není ještě náležitě propojená navigace, takže se třeba musí „zbytečně klikat“ o stránku.
Na frontpage třeba ještě chybí, postranní box s výpisem témat, ale bude dodán. Taky nová hlavička.
Témata – články jsou snad už zařazené většinou správně, pokud ještě někde ne, tak hlaste konkrétně kde.

Nu ... Kamil úpravy CSS udělat může, ale obávám se, aby se to "spíše nezhoršilo", než vylepšilo. Hlavičku už bude mít brzo hotovou, tak to snad trochu vylepší zjev.
Navrhoval jsem i pomocnou navigaci, to vše se časem tedy zakomponuje, nu a ostatní už je o vzhledu ... pokud chceme zařadit nějaký druhý, aby měli uživatelé na výběr, tak musíme zjistit asi který.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Polarfox »

No možná máš nějaký special mód pro adminy, ale já žádnou linku nevidím :D Tady nejde ani tak o prostor mezi příspěvky, ale o příspěvky samotné. Něco jako je oddělen podpis (který by dle mého ale měl být fixní v dolní části příspěvku a ne plavat dle jeho rozsahu hned pod textem), tak mít oddělenou i hlavičku. Protože z mého pohledu je to nevkusný a nepraktický. Ještě jednou říkám, mrkni na úvodku na článek o Pantheru. Hlavička a nadpisový lajny tam plavou pospolu v modrém oceánu a vypadá to na houby...to nemluvím o datumu, který je tam napravo úplně v prostoru a vesele si levituje..
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od skelet »

tak já tam tu bílou linku vidím, a to mám prťavý noťas..takže s oddělením příspěvků jak na portálu, tak i na forumu problémy nemám.
To že tam ti nápisy "levitují" je pravda. Nicméně nejdřív by měl programátor dodělat ten základ, a těmahle blbostma se minimálně zadržovat. Na doladění je pak času dost.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pozorovatel-signalista
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 150
Registrován: 17/12/2008, 19:12
Bydliště: Umbara
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Pozorovatel-signalista »

Tak osobně jsem se setala už snad se všemy šablonami, které tu Lorde ukazuješ. Ale Static je úplně nejlepčejší :D
Scrat píše:Mimochodem, byl jsi někdy u koupě auta ženou? Věř tomu že výběr barvy má absolutní prioritu před jakoukoliv výbavou či motorem. :mrgreen:
Scrate, mám takový pocit, že v tvém příspěvku detekuji posměšek... :twisted: A navíc to není pravda - navrhni auto tak, aby s ním byla spokojená žena a máš jistotu, že s ním bude spokojený i chlap - udělej to naopak a vždycky bude spokojený jenom ten chlap :eek:
„Dámo, vy jste pravý gentleman.”

Ano, předtím než se někdo zeptá, já jsem ta Pozorovatel-signalista, Pátračova pobočnice (čili ani jeho pes, ani jeho vnuk, aby bylo jasno). Pokud jste se s ním nějak nepohodli, prosím, uvědomte si, že co vy zvířátka jste si podělali, nás rybiček se netýká.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od kopapaka »

Pozorovatel-signalista píše:A navíc to není pravda - navrhni auto tak, aby s ním byla spokojená žena a máš jistotu, že s ním bude spokojený i chlap - udělej to naopak a vždycky bude spokojený jenom ten chlap
Protože mu nic jiného nezbude... :D

Mě se to docela líbí, jen si v nějakém editoru zkusím hodit do toho stávajícího nějaké trochu tmavší pozadí ( asi taky modré ) místo té bíle. Nějak mi připadá, že právě ta bílá v tom jaksi nesedí...
Pak se ozvu.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od K4M1L »

Polarfox píše:No možná máš nějaký special mód pro adminy, ale já žádnou linku nevidím :D Tady nejde ani tak o prostor mezi příspěvky, ale o příspěvky samotné. Něco jako je oddělen podpis (který by dle mého ale měl být fixní v dolní části příspěvku a ne plavat dle jeho rozsahu hned pod textem), tak mít oddělenou i hlavičku. Protože z mého pohledu je to nevkusný a nepraktický. Ještě jednou říkám, mrkni na úvodku na článek o Pantheru. Hlavička a nadpisový lajny tam plavou pospolu v modrém oceánu a vypadá to na houby...to nemluvím o datumu, který je tam napravo úplně v prostoru a vesele si levituje..
Vážně ne? http://nemesisup.cz/files/public/linka-2.jpg
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od El Diablo »

Co něco v tomhle stylu: http://www.pc-help.cz/index.php ? BTW i tam se dají měnit styly...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od kopapaka »

El Diablo píše:Co něco v tomhle stylu: http://www.pc-help.cz/index.php ? BTW i tam se dají měnit styly...
V obsahu fóra to nevypadá špatně, ale v samotném fóru je to stejně jako tady.
Ale ty rámečky jako v obsahu by nemusely být špatné...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od K4M1L »

Co máte za monitory? To máte gamu na max nebo co? já mám vše kontrastní a oddělené...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od kopapaka »

Sakra a víš že jo? :)
Hned je to o dost lepší...
Ale proti rámečku kolem příspěvku bych neprotestoval.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od K4M1L »

no ještě se mi nechce spát....tak vám ten rámeček ještě vykouzlim na otestování.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od Alchymista »

Z navrhovaných mi nevyhovuje ani jeden - po pravde najlepšie mi sedí celkom obyčajný Avalom Blue, prípadne subsilver2, možno s trochu upravenými farbami, aby sa "modrá" zhodovala s podkladovou "modrou" hlavičky
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od K4M1L »

Tak jsem vám udělal brutální rámeček, to je vaše představa?
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od cover72 »

Mno, mohl bys na testu zkusit rámeček tmavší modrou (#257 třeba) a v něm pozadí jen o trošku - třeba o 16 - tmavší, než je default?
Plus samozřejmě uvnitř padding alespoň 3px.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Jakou šablonu?

Příspěvek od kopapaka »

K4M1L píše:Tak jsem vám udělal brutální rámeček, to je vaše představa?
No, tak to je opravdu brutální... :)
Já měl spíš na mysli ohraničení jako je v seznamech fór, nebo když si kliknu na nové příspěvky http://www.palba.cz/search.php?search_id=newposts
V samotném příspěvku nic, tedy kromě oddělení podpisu ( tak jak to je ) a stejně oddělit i hlavičku...
Ale uvidím, jak to vidí ostatní.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“