Zvířata v bezpečnostních složkách

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Zvířata v bezpečnostních složkách

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Zvířata v bezpečnostních složkách

Příspěvek od Ataman »

QVAK píše:za WW II s německou armádou(Wehrmacht, hlavně SS) přišlo do SSSR...
Díky. Tu chlupatou obludu znám, to ostatní sem doteď nevěděl. Zátoku sviní a Sierra Maestra asi radši necháme bejt, co?
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Zvířata v bezpečnostních složkách

Příspěvek od QVAK »

Scotty87 píše:Mimochodem pokud si mám vybavit služební plemeno typické pro Anglii a USA vybaví se mi Bloodhound. Sice to není právě rozšířené plemeno ale jsou to pravý experti na stopování.
Nesouhlasím. Je to plemeno s nejkvalitnějším nosem mezi psími plemeny a patří i k nejdražším(anglická Královna jich tehdy vlastnila pouze 6), ale naprosto necvičitelné které si vždy dělá co chce a žádného psovoda nikdy neuznává. Dva byli nakoupeni MV a umístěni do Dolních Břežan(u Prahy) do shodného objektu kde sídlili i Červené barety MV(protiteroristé). Zde měli zdokonalit vyvíjený systém pachových rozlišovaček(určení pachatele ze sejmutého pachu včetně způsobu jeho archivace a metodik). Můj učitel pejskařiny měl toto na starosti tak se někdy rozkecal. Mě důvěřoval. Bloodhoundi ho uváděli do šílenství a nic s nimi nezmohl on ani jeho kluci. Když se "venčili" tak si většinou našli stopu jež je zaujala a po ní(s psovodem v zádech který měl časem jazyk na vestě) utíkali po ni tam i nazpět(několikrát až do omrzení) a následně odešli do kotce. Vyprázdnit si odskočili na pár kroků od stopy. Když rozkvetla louka tak si očichávali kytičky. I když je to mohutný pes se svalnatou čelistí tak se byl ochoten zakousnout pouze do žrádla a ani chůzi u nohy jej nebyl nikdo schopen pořádně naučit. Totální samorost. Na druhou stranu když si čuchali tak nereagovali na střelbu nebo to, že je může přejet auťák který troubí.

Ataman, psal jsem z hlavy a tak to i místopisně dopadlo.....
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Zvířata v bezpečnostních složkách

Příspěvek od skelet »

Sokol s jménem Ortego, toho času sloužící v Armée de l'Air et de l'Espace, obdržel vyznamenaní Médaille de la Défense, za iniciativní rozehnání hejna ptáků před přístávajícím E-3F.
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Zvířata v bezpečnostních složkách

Příspěvek od skelet »

Přivezení ostatků záchranářského psa Protea zpět do Mexika. Proteo zahynul během záchranných akcí v Turecku.
Přílohy
332063728_510166467965668_5535544411179161880_n.jpg
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“