Mi-24 Hind

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Lord »

zzz píše:Ovšem pak je otázka to co jsem psal výše. Proč by byla předčasně ukončena výroba Mi-24D (a Mi-24V v prvních kusech používal např. motory z Mi-24D). Připomínám, že společný základ s Mi-24D má taky Mi-24DU (vyráběný mnohem déle než -24D).
Hele nevím, jen můžu dedukovat, že Mi-24D (Hind D) měl silně pancéřovanou kabinu, a přídavné nádrže v nákladním prostoru. Pokud létal v Afgánu, tak jsem ti psal, že kvůli podmínkám (vyšší dostup) sundávali zadní pancéřování ? Pak mohl být možná vrtulník těžší na čumák. Pochybuji, že by ho tak vypouštěli záměrně z výroby. Tedy v polních podmínkách vojáci improvizovali, a dělali úpravy, no a poskytovali zkušenosti z bojů, které se pak pochopitelně promítly do další verze.

Proč píšeš, že byla předčasně ukončena výroba verze D ? Nevím co tím myslíš, prostě přišel nástupce Mi-24V (Hind E). Do Afgánu se hodil silnější motor typu TV3-117V („V“ znamená „vysoká nadmořská výška“). Ve srovnání se starší verzí Mi-24D má „éčko“ – kromě modernější výzbroje – také motory s vylepšenými výškovými charakteristikami a možností instalace zařízení k ochlazování výstupních plynů.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Skeptik píše: EDIT
Aha, troll si toho všiml a tak to změnil na Mi-24 DU :lol:
ROFL. Nejenže jsem nic neměnil. Ale celou dobu píšu to samé. = že Mi-24D byl asi přetížený " na čumák " a proto byla jeho výroba předčasně ukončena. Zatímco v podobě s odlehčenou přídí (Mi-24DU) byl vyráběn až do roku cca 1991 :idea:

A tvrdím to dnes, stejně jako jsem stejný názor tvrdil předevčírem viz zde. Viz citováno ve spoileru.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Lord píše:
zzz píše:(...)Proč píšeš, že byla předčasně ukončena výroba verze D ? Nevím co tím myslíš, prostě přišel nástupce Mi-24V (Hind E). (...)
Lorde - tomu podtrženému nerozumím
Jsi si jistý, že píšeš se znalostí věci. Tj. víš od kdy do kdy probíhala výroba Mi
-24D
-24DU
-24V
-24P (uznávám, že se těžko jednoznačně odlišuje polosériové a sériová výroba, protože dlouhé roky se nedařilo vychytat mouchy)
-24K?
případně pro fajnšmejkry kteří to chtějí znát do detailů... tak období výroby jednotlivých verzí Mi-24Rxyz

Protože ono probíhala souběžná výroba více variant. :idea:
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Skeptik »

Ještě jednou a naposledy ... ty "fajnšmekre" :lol:

Mi-24 DU neměl "odlehčenou příď" byl to cvičný vrtulník vyráběný od roku 1980 !!! (nahradil Mi-24 U, cvičnou verzi původního Áčka) ... levnější a méně výkonný než bojové verze. Nebylo třeba ho modernizovat. U VKS běžná praxe - viz třeba MiG-21 U/US/UM ... vše v podstatě verze prvního MiGu-21 F-13.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

zzz píše:
Skeptik píše:Skelet
Mi-24 D se vyráběl v letech 1973-1977
Mi-24 V byl přijat do výzbroje v roce 1976 a vyráběl se v letech 1976-1986
(...)
Ach jo, A to jsem si myslel, že aspoň jakousi úroveň znalostí má většina zdejších diskutujích. Protože pičoviny jako napsal tým trollů publikujících zde pod nickem Skeptik (viz citovaný nesmysl, zejm. to zvýrazněné) by hned poznali.
Možná by bylo fajn vlákno zamknout anebo dát ban "Skeptik". A taky dát ban mě, ať je má pocit, že vyhrál.

Protože PR tým sovětského velvyslanectví je v ráži, takže asi hodlá i dál plevelit vlákno očividnými nesmyly (viz např. výše podtržené). A své nesmysly neopraví ani přes moje upozornění. Ach jo. :down:
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Hektor »

zzz: diskusiu si začal ty a v podstate je o ničom od začiatku doteraz.
A ešte si aj dovolíš niekoho označovať za trola a sovietske vyslanectvo.
Si ty normálny? Ešte aj človeka čo tu posobý X rokov a nie mesiac aj s cestou.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Hektor
souhlas je to o ničem, když neustále se zde objevují hloupé chyby od některých diskutérů, kteří toho moc neví, zato hned mají potřebu nadávat (např. nadávat mě).

Jak se můžem v diskuzi posunout dál, když zde exhibují s blbostmi typu, že výroba Mi-24D končila v roce 1977, a že výroba Mi-24V končila v 1986? Vždyť je hovadina. Naprostá.

Orientační přehled výroby výroby některých Hindů (např. u Mi-24P se obtížně určuje začátek sériové výroby... atd) viz např. https://www.vojsko.net/letecka-technika ... mi-24-hind:
Lukáš Visingr pro Vojsko.net píše:2. Sériové bitevní a cvičné stroje druhé generace

Již dobře známá zakulacená kabina se dvěma členy osádky sedícími za sebou.

Mi-24D, Mi-25, Mi-25D, Mi-35D, Izdělije 246, Hind-D (1975-1985, cca 625 kusů)
První sériová podoba 2. generace, výzbroj shodná s Mi-24B. Mi-25 a Mi-35 jsou exportní názvy pro země třetího světa, nejčastěji se používá Mi-25.

Mi-24D+ (198?-1985, něco málo přes 10 kusů)
Polooficiální název pro mírně zdokonalené Mi-24D dodané do Polska a Maďarska.

Mi-24DU, Mi-25U, Izdělije 249 (1977-1991, cca 105 kusů)
Cvičná verze Mi-24D s dvojím řízením a bez věžičky s kulometem.

Mi-24V, Mi-24W, Mi-25V, Mi-35, Mi-35V, Izdělije 242, Hind-E (od 1976, cca 1500 kusů)
Zdokonalená podoba s výkonnějšími motory, kvalitnějšími přístroji a protitankovým kompletem 9K113 Šturm-V. Mi-24W je německý a polský název. Mi-25V a Mi-35 jsou exportní jména pro země třetího světa, ale nejčastěji se používá Mi-35. Mi-24V je zdaleka nejrozšířenější varianta a výroba stále běží, byť část nových strojů odpovídá modernizovaným verzím.

Mi-24T (198?, několik málo kusů)
Polooficiální označení několika Mi-24V pro akrobatickou přehlídkovou skupinu Berkuty (dříve známou jako Vertikal-T). Nemají závěsníky pro PTŘS a některé senzory.

Mi-24VP, Izdělije 258, Hind-F (1989-1990, cca 25 kusů)
Modifikace Mi-24V s 23mm kanonem GŠ-23L v příďové věžičce.

Mi-24VU, Mi-25VU, Mi-35U (198?, několik málo kusů, možná jen jeden)
Cvičná verze Mi-24V s dvojím řízením a bez věžičky s kulometem. Vznikla v Indii; Rusko totiž cvičné vrtulníky odpovídající Mi-24V nikdy nevyrábělo.

Mi-24P, Izdělije 243, Hind-F (1981-1996, cca 635 kusů)
Modifikace Mi-24V bez kulometu a s 30mm kanonem GŠ-30K na pravém boku přídě.

Mi-24G, Izdělije 243, Hind-F (198?-199?, několik málo kusů)
Několik exemplářů Mi-24P s kanonem na levém boku přídě (podle některých zdrojů jde však o omyl a takové vrtulníky nikdy neexistovaly).
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Lord »

zzz píše:... případně pro fajnšmejkry kteří to chtějí znát do detailů... tak období výroby jednotlivých verzí Mi-24Rxyz

Protože ono probíhala souběžná výroba více variant.
Hele nevím, nejsem až takovej znalec, ale zdá se mi srozumitelné vysvětlení, že armáda dostávalo momentálně to nejlepší, co potřebovala pro boj. No a pokud probíhala výroba předešlých verzí dál, tak třeba na export, jako cvičné, apod. Proč v tom hledat konspiraci nebo nedostatky tebou zmiňované :?: A pokud jsi to někde vystudoval, tak bych prosil zdroj. Jako není občas špatný udělat z něčeho závěry, ale musí to mít hlavu a patu. Jinak tady můžeme jen čumět :shock: jestli si děláš srandu nebo trolluješ, i když tak označuješ Skeptika, který to má srovnaný.

Ani dnes nedodá Amerika do Iráku třeba poslední verze Abramsů, ale nějak očesané ? Ostatní spolehlivější státy zase musí za lepší techniku platit dlouhý peníze. Výběhové verze vojenské techniky jsou levnější a taky relativně postačující.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Lord
Můžeš prosím Tě označit jestli nějaké moje konkrétní tvrzení doplňuješ, komentuješ, či rozporuješ?

Jestli reaguješ na tvrzení někoho jiného, třeba od PR týmu sovětského velvyslanectví publikující pod nickem "Skeptik", tak prosím Tě, proč já bych měl opravovat ty snadno odhalitelné nesmysly, které někdo jiný napsal do tohoto vlákna? Nesmysl si vyřiď s autorem, který to píše - viz např. podtržené:
Skeptik píše:Mi-24 DU (...) vyráběný od roku 1980
Lorde, jestli vadí, že se pouštím do témat, o kterých přímo nepíšou primární zdroje (literatura), tj. spekuluji na základě faktů (kterých ale není dost pro úplný obrázek), tak v pohodě, nebudu do tohoto vlákna psát spekulace. Akorát mi není jasné o čem jiném bys chtěl diskutovat na téma Hind. Klidně navrhni jiné téma, které si myslíš, že by víc "slušelo" tomuto vláknu. A třebas se do diskuze zapojím. Třeba ne.

P.S.
Lord píše:ale musí to mít hlavu a patu.
Copak nemá "hlavu a patu", když jsem psal, že překonstruováním a doplněním výstroje/výzbroje do Hindu A nevzniknul úplně povedený nástupce Hind D (Mi-24D). Zatímco Mi-24V byl (později) víc vydařený. A důvodem proč Hind D neobstál byla zejména přetížená příď.

Tohle tvrzení má "hlavu a patu". Ty myslíš, že ne?

Samozřejmě, že připomínám to o přetížené přídi Mi-24D je moje spekulace, kterou jsem se nikde nedočetl. Je možné, že se mýlím? Je. Samozřejmě. Protože jsem v té době nežil, a pouze jsem o tehdejším dění něco četl.
Klidně může někdo jiný nabídnout srozumitelné vysvětlení ... Proč:
- skončila výroba Mi-24D v 1983 (Mi-25 v cca 1985)
- pokračovala výroba Mi-24DU, tj. Mi-24D s odlehčenou přídí do roku 1991
- výroba Mi-24V (začátek výroby) používala komponenty z Mi-24D (např. motory)?
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Zemakt »

:mrgreen: hustý, a to jsem si myslel, že Hind má už své nejlepší za sebou.
- pokračovala výroba Mi-24DU, tj. Mi-24D s odlehčenou přídí do roku 1991
opravdu chceš tohle vysvětlit? Opravdu chceš vysvětlit rozdíl mezi D a DU? Potom všem co zde zaznělo?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Zemakt píše:(...)Opravdu chceš vysvětlit rozdíl mezi D a DU? Potom všem co zde zaznělo?
Jestli to je na mě, tak klidně vysvětluj, pokud nesouhlasíš s tím, co jsem napsal. Jestli jsem napsal nepravdu, tak to bude jen dobře když někdo bude tak laskav a napíše pravdu. Akorát bych poprosil i o uvedení zdroje. Protože o Hindech vyráběných té době se zdroje leckdy rozchází, a nečetl jsem ani zdaleka všechno co vyšlo o Hindech.

Budu se těšit. A to bez ironie. Fakt.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Zemakt »

Jelikož je ta citace tvá, komu jinému by měla být určena? A já se ptal první, tak s vysvětlováním máš přednost. Jsem jedno velké ucho.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Ano, vysvětluj, pokud nesouhlasíš s tím, co jsem napsal. Jestli jsem napsal nepravdu, tak to bude jen dobře když někdo bude tak laskav a napíše pravdu. Akorát bych poprosil i o uvedení zdroje. Protože o Hindech vyráběných té době se zdroje leckdy rozchází, a nečetl jsem ani zdaleka všechno co vyšlo o Hindech.

Budu se těšit. A to bez ironie. Fakt.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Zemakt »

Tak fajn. Potom cos to tady rozjel ve velkém stylu proti všem, je tvá elementární neznalost poněkud zarážející, ale co. Proto tu jsme, ne? Takže polopaticky a obecně, neb níže uvedené platí v naprosté většině pro všechny vojenské systémy.

Rozdíl mezi bojovou a cvičnou variantou je obvykle v tom, že u té cvičné absentuje, logicky nepotřebné, množství bojových systémů. A to, ať už vyloženě zbraňových, v našem případě kulometné stanice vč. zaměřovacího systému, ale i třeba navigačních a třeba i záležitostí týkající se pasivní a aktivní ochrany, víme? Z tohoto důvodu je tedy evidentní, že cvičná verze Hindu DU, u které lze zběžným pohledem identifikovat odstranění kulometu a jeho příslušenstí, bude o něco málo lehčí. Změna centráže při absenci zadního pancéřování pak bude triviální. Leckdy se rovněž tyto záležitosti řešily používáním jen některých palivových nádrží, což při cvičné funkci stroje bylo jedno, obecně.
V této souvislosti je pak zcela irelevantní řešít u verze DU dobu výroby, neb svým "spartánským" vybavením, zcela svému účelu postačovala a zároveň byla natolik důležitá, aby se držela ve výrobě dostatečně dlouho. Narozdíl od bojových verzí, které potřebovali stále modernizovat.

Zdroj? Opravdu ho chceš?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od skelet »

ZZZ: ty píšeš tak kostrbatě, že to vyznívá jako blábolení. Nejdříve píšeš o tom, že byla verze "D" rychle nahrazena verzí "V", což ti vyvrátím tím, že tomu tak nebylo (zdroje, které znám tvrdí něco jiného, než Skeptik).
Mi-24D používal osvědčenější vybavení a výzbroj, než Mi-24V, která byla "promakanější". To že Mi-24V mohla používat z počátku podobné komponenty jako "D" je myslím normální, když se vyráběli prakticky souběžně.
Verze DU je cvičná, letové vlastnosti se mezi "D" a "V" moc nelišily, tak proč předělávat výrobu?
Piloti SU-22M4 se také cvičily na Su-22UM-3, která byla výkonnější, než M4.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Skeptik »

С 1976 г. по 1986 г. было выпущено около тысячи Ми-24В. В настоящее время они составляют основу армейской авиации России. За рубеж эти вертолеты поставлялись под обозначением Ми-35.
Od roku 1976 do roku 1986 bylo vyrobeno cca tisíc Mi-24 V. V nastávající době tvořily páteř armádního letectva Ruska. Pro zahraničí se tyto vrtulníky vyráběly pod označením Mi-35.

Jistěže se Mi-35 vyráběly i nadále, stejně jako se pro sovětské letectvo vyráběly modernizované a specializované verze Mi-24 V ... ale již ne jako Mi-24 V, ale jako nové verze ... Mi-24 VK, VM, VP ...
В 1980 г. появилась учебная модификация Ми-24ДУ, полученная путем переделок, аналогичных примененным при создании Ми-24У на базе Ми-24А.
V roce 1980 se objevila cvičná modifikace Mi-24 DU, získaná cestou předělávek, analogických předělávkám při vytváření Mi-24 U na báze Mi-24 A.

Visinger je sice skvělý autor a odborník, ale v uvedeném případě dost zjednodušoval. Chtělo by to víc číst a studovat, ideálně v "originálním jazyce" (nebo alespoň Googlovat) před tím, než se vynese nějaký "zásadní, rezolutní ... a chybný názor".
A také než se budou napadat oponenti, jejichž informace neladí s něčí vírou.

Takže nevím, kdo by si zasloužil ten BAN ...
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od skelet »

pokud vím, tak AČR koupila Mi-24V (Mi-35)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Skeptik »

skelet píše:Nejdříve píšeš o tom, že byla verze "D" rychle nahrazena verzí "V", což ti vyvrátím tím, že tomu tak nebylo (zdroje, které znám tvrdí něco jiného, než Skeptik).
Skelet
Ten rozdíl může být v tom, že Mi-24 D se skutečně pro sovětskou armádu vyráběl jen do roku 1977, a vyrobilo se cca 350 kusů ... než se plně přešlo na Mi-24 V.
Nicméně D-éčka se dále vyráběly pro export pod označením Mi-25 ... a to až do roku 1985 ... a vyrobilo se jich cca 250 kusů (údaj od Rosvertolu).

Záleží tedy na tom, kdo co zmerdžuje.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od skelet »

Ruslet uvádí dodávky pro SSSR do roku 1982.
Jinak pokud se verze "V" vyráběla pouze do roku 1986, tak co nám prodali v 21.století?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Skeptik »

skelet píše:pokud vím, tak AČR koupila Mi-24V (Mi-35)
Pro Mi-24 V a Mi-35 platí totéž.
Výroba původních Mi-24 V pro VVS skončila v roce 1986, ale výroba exportních (upravených) Mi-35 pokračovala dále. Prakticky až do roku 1999, kdy se objevil modernizovaný Mi-35 M.

EDIT ... Pardon, na vyžádání je k dispozici i nadále, paralelně s Mi-35 M
Naposledy upravil(a) Skeptik dne 14/8/2020, 21:37, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“