Obrněný vlak

Plastikové modely (kity, reziny)
Modely všech měřítek a druhů (letecká, pozemní a námořní technika)

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od skelet »

Kolik to bude mít celkově vagónů?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

skelet píše:Kolik to bude mít celkově vagónů?
Abych napsal pravdu, zatím nevím, ty úpravy mě trochu narušily plán. V úvodním příspěvku uvádím toto složení : lokomotiva s tendrem, tykadlový (předběžný) vagón, tankový vagón č.1 (s jednou věží), čtyřosý tankový vagón č.2 (se dvěma věžemi), protiletadlový vagón, dělový vagón, kulometný vagón a velitelský vagón. To je sedm.
Mezitím jsem složení změnil na : tykadlový (předběžný) vagón, kombinovaný dělový vagón s protiletadlovým stanovištěm, tankový vagón č.1 (s jednou věží), lokomotiva s tendrem, čtyřosý tankový vagon č.2 (se dvěma věžemi), velitelský vagon, protiletadlový vagon a protitankový (dělový) vagón, což je také sedm.
Ale zalíbil se mi posledně představený (přepravní s rampou), tak možná jich bude osm. Je také možné, že pouze upravím věž u tankového vagónu č.1. a bude sloužit jako čelní dělový vagón, ten už má neplánované protiletadlové stanoviště. Musím hlavně vyzkoušet lokomotivu, zda-li je všechny utáhne, neboť váží o něco více než standardní vagónky. Plánuji také jeden čtyřosý na přepravu techniky (i s technikou), tím bych to ukončil. Ale ten není standardně ve složení, tím ho mohu dodělat později.
Protitankový (dělový) vagón uvádí různé zdroje jinak, někde protitankový vagón, někde dělový vagón. Jde o tento : (vlevo nahoře)
http://www.modelforum.cz/download/file. ... &mode=view
Zatím mi chybí vyrobit kombinovaný dělový vagon s protiletadlovým stanovištěm a výše uváděný protitankový (dělový) vagón.
Nemám ani jasno s tím druhým obrněným vlakem, možná udělám jen další lokomotivu nebo drezínu a při hře budeme losovat, kdo získá jaké vagóny. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Přeměna velitelského vagónu, zdál se mi dost vysoký a jak jsem zjistil, jeho předlohou byl velitelský motorový vagón.

Obrázek Obrázek
Původní vzhled velitelského vagónu.

Obrázek Obrázek
Nynější podoba velitelského vagónu, byl snížen a upraven. Chybí nátěr základní barvou.

Obrázek Obrázek
Předběžný či tykadlový vagón ve stavbě a jeho konečná podoba před závěrečným nátěrem (i se zálohou uhlí pro lokomotivu).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Jak jsem předpokládal, pevná rampa nedělala při jízdě dobrotu, tak jsem ji udělal "zvedací". Ještě ji nějak uchytím, aby se při jízdě nesklápěla.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Už jsem chtěl představit pár hotových vagónů, ale dodavatel barvy má desetidenní skluz, dostane se na ně až v příštím týdnu. Zatím mám co dělat, upravuji poslední vagón (tankový č.2) a mám rozdělaný protitankový (dělový) vagón, představím je později.
Zde jsou další vagóny připravené na poslední nátěr.

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

A opět změny :

Obrázek Zde je velitelský vagón po základním nátěru, ale jak jsem zjistil, částečné přestavby se nepovedly (viz tankový vagón č.1), kde jsem nakonec přistoupil k úplnému předělání. Nyní už je i tento velitelský vagón minulostí. Vím, že si dost zahrávám s termínem, ale musím přiznat, že ten začátek stavby obrněného vlaku jsem dost podcenil. Zatím mám v základu hotové čtyři vagóny a lokomotivu. Tento víkend nemohu pokračovat, neboť vnuk je u nás. Lokomotiva při testu tahu také nepřesvědčila, nakonec bude asi jen sedm vagónů a to jsem "odlehčil" tankový vagón č.1. Z toho důvodu je přepracován i velitelský vagón.

Obrázek Obrázek
Vlevo původní tankový vagón č.2, vpravo pak v přestavbě (nástavba není ještě kompletní).

Obrázek Obrázek
Zatím testuji nové střelecké věže, ale zdají se mi dost vysoké a úzké. Udělám další verzi těchto věží a uvidím. Základ maskování je plánován žlutý, ale ani to není konečné, neboť stále nemám podkladovou (evropskou) žlutou, je možné že nakonec vlak bude v tankové šedé nebo v kombinaci s tmavozelenou a červenohnědou.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Zde je fotodokumentace druhé změny velitelského vagónu (zmíněná v předchozím příspěvku). Myslím, že je poslední změnou jmenovaného vagónu. :)

Obrázek Obrázek
< poslední známý vzhled velitelského vagónu.
> Nová verze velitelského vagónu s první variantou antény.

Obrázek Obrázek
Velitelský vagón s druhou variantou antény.

Obrázek Obrázek
Zde po základním nátěru, připraven k závěrečné úpravě.

Nyní se vrátím k dokončení úpravy tankového vagónu č.2 a výrobě posledního vagónu v soupravě obrněného vlaku, tedy protitankového (dělového) vagónu. Snad mezitím seženu tu podkladovou žlutou barvu, zatím to pro tuto variantu maskování nevypadá dobře.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Pokročení úpravy tankového (nyní spíše dělového) vagónu č.2 :

Obrázek První verze střeleckých věží.

Obrázek Obrázek
Nová verze střeleckých věží a dotvoření nástavby.

Obrázek Obrázek
První nátěr na zjištění nedostatků. Tato verze dělových věží s největší pravděpodobností zůstane.

Obrázek Obrázek
Test přebytečné věže na tankovém vagónu č.1. Je dost vysoká, asi udělám ještě jednu tu nižší. Věže budou vyměnitelné, tankový vagón č.1 s novou věží tak bude moci zastoupit dělový vagón, podle situace ve složení vlaku.
Ta žlutá barva (dunkelgelb) na základ kamufláže bude asi v úterý, do té doby musím připravit vlak na závěrečný nátěr. Následně než uschne, udělám poslední vagón. Čistě teoreticky bych to měl do vánoc stihnout. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Obrázek Obrázek
Přidán kryt na tendr.

Obrázek Obrázek
Vytvořena vyměnitelná dělová věž na "tankový" vagón č.1., v tomto provedení to bude dělový vagón č.1. :)

Doplnění :
Obrázek Obrázek
Provedena drobná úprava věže, a to její snížení, neboť střelec v protiletadlovém stanovišti si stěžoval, že pořádně nevidí :)

Barvy už mám doma, snad to stihnu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Ve vánočním shonu jsem si vybral svůj time-out a dodělal jsem poslední vagón soupravy obrněného vlaku. Jde o protitankový / dělový vagón řazený na začátek či konec soupravy. I když vím, že přídavné pancéřování korby se na vagónu nenacházelo, nechal jsem ho tam (odborníci a rejpalové prominou :) ).
Zde je pár fotek z dokončení a po prvním nátěru. Zítra bych se měl pustit do závěrečného nátěru celého vlaku a než uschne, musím udělat nějakou krabici.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Pokročení práce na obrněném vlaku, foto z 23.12, kdy na parapetu právě usychá závěrečný nátěr. Po drobném doladění (obtisky) později doložím kompletní foto.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
TonyHazard píše:
Franz Trubka píše:Tony, Ty jsi hracicka. Ze Ty ho chces dat vnukovi k osmnactym narozeninam :lej:
To určitě ne, musím to stihnout do vánoc.....
No, do vánoc jsem to nestihl, ale Franzi, s těmi narozeninami jsi to skoro trefil, 30.12 má vnuk narozeniny, to bude vlak určitě hotový.

Tahle stavba je zářným a varujícím příkladem jak se to nemá dělat. Takže trocha popela na hlavu...
- prvotina bez testu výrobního postupu. jedinou výhodou jsou nízké výrobní náklady.
- cíl projektu neujasněný, spíše nepřesný až trestuhodně zavádějící, proto ty neustálé přestavby. S tím souvisí velmi mizerný průzkum internetu, kde bych zjistil, co a jak vypadá.
- termín byl dostačující, pokud bych se nedopustil předchozích přehmatů.
- nakonec vlastní stavba, kde se spěch a utvrzování, že jde jen o hračku, výrazně podepsal na kvalitě. Následné opravy pohltily hodně času, který mi nyní chybí.
- nerozhodnost při výběru kamufláže, kdy jsem čekal 14 dní na určitou barvu, kdybych to natřel tankovou šedou, už mám dávno hotovo.
+ jediným plusem jsou získané zkušenosti, příště to bude lepší.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od zved »

Hezký :up: :up: :up: Myslím Tony, že se na Tebe začnou sypat objednávky na sériovku :) Tohle kdyby měl k dispozici Hitler, tak by možná válku neprohrál :eek: ale vážně - moc pěkný :!: :lej:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Hezký :up: :up: :up: Myslím Tony, že se na Tebe začnou sypat objednávky na sériovku :) Tohle kdyby měl k dispozici Hitler, tak by možná válku neprohrál :eek: ale vážně - moc pěkný :!: :lej:
Díky, dnes budu provádět závěrečné práce (obtisky), krabice je také téměř hotová.
V pondělí (možná i zítra) dojde k předání do používání. :)
Na sériovou výrobu nedojde, ta je závislá na poptávce a nabídce, hlavně v nabídce vidím zásadní problém. :) Není to také tak jednoduché, podvozky na jeden z vagónů jsem nakupoval až v Anglii a už se mi nedostávají vhodné nadbytečné modely od Amercomu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od Polarfox »

No musím říct, že kdyby jsi měl možnost tohle frkat jak Baťa cvičky, tak rozhodně nouzi o zákazníky nemáš :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11562
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od Zemakt »

:D No jako námět pro nějakého výrobce, určitě zajímavý. Takovej seriálek vagonek po vagonku.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Z důvodu nedostatku času jen krátká zpráva. Stihl jsem to a dnes ráno jsem obrněný vlak předal oslavenci a "majiteli". Velké překvapení, až mu to vzalo řeč, líbí se a to je hlavní. Později doložím fotky. Děkuji všem, kteří sledovali toto téma.

Poznámka :
Obrázek Tento vagón budu muset předělat, zasekává se v zatáčkách. Ostatní fungují bez problému.
Polarfox píše:No musím říct, že kdyby jsi měl možnost tohle frkat jak Baťa cvičky, tak rozhodně nouzi o zákazníky nemáš :)
To "kdyby" je vždy problém. Samozřejmě by to šlo při sériové výrobě zjednodušit, stále by to mělo určitou cenu, pod kterou nelze jít. Kdo by měl zájem o drahou hračku, když s obrněným vlakem jako modelem se nemůže rovnat. Na druhou stranu, mě to trvalo dost dlouho proto, neboť to byla prvotina navíc s nejistým či neupřesněným cílem.
Zemakt píše::D No jako námět pro nějakého výrobce, určitě zajímavý. Takovej seriálek vagonek po vagonku.
Výrobci se už našli, například Trumpeter v 1:35, Unimodels, 5M Hobby v 1:72. Myslím, že můj "návod" by je nezaujal. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Konečně po tom všem fofru trochu času, představuji (ve dvou částech) konečný produkt tříměsíčního snažení. Zatím stále foceno starým mobilem, ale snad to bude lepší, dostal jsem pod stromek fotoaparát, zkusil jsem to aj s ním, ale v tom vánočním shonu jsem někde "odložil" kablík na propojení, až ho najdu, a pokud budou lepší záběry, vyměním fotky za lepší.
Zde je výsledek : (bez popisek)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Pokračování :

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od michan »

Tony ď,
nejen za vše co jsi zde o tom řekl, napsal, udělal. Vnouček má prostě prima dědu.
Ď všem modelářům na Palbě - vím co říkám, když řeknu:
" umíš Tony, umíte a jste borci tohohle webu...."
Nejen já, ale i okruh mých přátel - " jsme rádi za to co vše zde děláte."

PF 2014.

Nejen ode mne, i od nás mnoha příznivců a všech co moc a moc fandíme Vámi rozvinutému koníčku.
Fakt prostě dovedli jste to hodně daleko a děkuji, že mohu zde vidět - vím co říkám - se synem jsme někde také byli amatéry a na půl cesty ke koníčku....( dostali jsme se do Mig 21 a barvy Humbrol)
Dík za Vaši prezentaci.

"Vždy budu držet palce a budeme se těšit".
Umíte.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Michane děkuji.
Zde mám ještě pár obrázků obrněného vlaku a jeho hrdého majitele. :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Za nějakou dobu tu možná bude pokračování, tentokrát ruský obrněný vlak nebo jiné speciální vagóny.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

TonyHazard píše:Poznámka :
Obrázek Obrázek Tento vagón budu muset předělat, zasekává se v zatáčkách. Ostatní fungují bez problému.
Úprava problémového vagónu : Zadní část vagónu opatřena otáčivým dvouosým podvozkem. Prodlouženou část je možné doplnit protiletadlovou nástavbou, která mi zůstala z plánovaného, ale nepostaveného osmého (dělového) vagónu

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“