Přesun Destroymanových článků

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Alchymista »

Trempík - nemyslím si, že výtvor či dielo už raz publikované na portále "bezplatne" je výlučným vlastníctvom autora a že len autor má právo rozhodovať o jeho ďalšom sprístupnení komunite. Portál je spoločné dielo, na tvorbe ktorého sa svojou činnosťou, časom, vedomosťami, a aj finančnými príspevkami, podieľalo mnoho ľudí, bez podielu ktorých by aj Destroyman so svojimi článkami mohol naložiť ako si napísal "Může si je klidně nechat vytisknout a polepit tím pražské metro".

Svoje by o probléme publikovania a autorstva asi vedel povedať aj Michan, autor celkom úspešných kníh, ktoré vznikli na základe jeho článkov publikovaných na tomto portále.
Písanie na portál má totiž pre začínajúceho autora obrovskú hodnotu - hodnotu školenia a "výcviku" v písaní článkov, v tvorbe, hodnotu komentárov a takmer okamžitej odozvy čitateľov, ktorí reagujú nielen na samotné dielo, ale aj na chyby, nejasnosti a omyly a poskytujú tak autorovi ďalšie rady, informácie a informačné zdroje. A autor to dostáva od komunity okolo portálu "zadarmo"...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od skelet »

Na smazání svých prací (morální) právo má, ale také to ukazuje na povahu daného jedince. Holt někdo umí odejít s grácií a někdo zase ne. Destroyman jak jsem ho znal mi chybět bude, protože s ním byla legrace a dalo se s ním pokecat o různých tématech. Ale to byl starý Destroyman, ne ten který se zde vyskytoval v poslední době. Ten "nový" Destroyman byl ješitný, urážlivý a arogantní vůči všemu a všem.

Tím také chci zároveň poděkovat všem ostatním autorům a přispěvatelům, kteří už z různých důvodů zde odmítají publikovat, že své práce zde nechali. Takových to lidí si cením, protože takoví lidé jsou skuteční profesionálové, i když za to nic nedostanou. Děkuji!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Malej Achil »

Ehm, pokud se to vezme "padni komu padni", tak nedal se tady už pár lidem za podobný mazání banán??

Jinak taky sem Destroyovi články čet, minimálně se u nich člověk dobře zasmál, ale když se jinak chová jako malej fracek, tak co se dá dělat...to byla jenom otázka času... :???:
Tohle téma bylo založeno jako oznámení uživatelům o výrazném zásahu do veřejné sekce Palby a ne ke vzájemnému osočování. Původně jsem je chtěl hned zamknout, ale nakonec jsem je nechal otevřené, aby se k tomu mohli uživatelé vyjádřit. Bohužel se to nějak zvrhává, takže to asi zítra zamknu a potom diskusi odstraním.
Jarle promiň...četl jsem
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Polarfox »

StanislavM, Lucius: V tomhle se Jerseyho rozhodně zastanu. Destroyman měl ve svých článcích řadu úmyslných faktografických chyb pro vylepšení čtivosti. To že zde nebyla dostatečná opozice, která by se s tím chtěla mazat a zatahovat Palbu do vleklých hádek, neznamená, že Jersey nemá pravdu. Ale nechci a nebudu to dále rozmazávat.

Jinak je to jeho rozhodnutí, jeho články. A Palba by měla na jeho nezájem a vystrčený prostředník reagovat stejně..tj. nezájmem. Prostě jede se dál.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lord »

Archiv přesunů "Destroy článků" je zde, vidíte to všichni ? http://www.palba.cz/viewforum.php?f=191
Asi ne :D To není ani účel, napočítal jsem asi 30 jeho článků. Co bylo obsahem napoví aspon nadpisy a částečně diskuse.
Polarfox píše:A Palba by měla na jeho nezájem a vystrčený prostředník reagovat stejně..tj. nezájmem. Prostě jede se dál.
No já ho prosit nebudu 8-)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Franz Trubka »

Po kliknuti na odkaz vidim, ze nejsem opravnen...Jeste stesti, ze plzensky pivovar funguje pro vsechny :D :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
StanislavM
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 110
Registrován: 9/10/2012, 22:14
Bydliště: Vlašim

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od StanislavM »

No Lorde já o oprávnění taky prosit nebudu.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Alchymista »

Ja na to oprávnenie tiež nemám... ale to neni podstatné.
Že sa dá odísť aj elegantnejšie, predviedol svojho času redboy, po ktorom tu zostalo niekoľko hodnotných článkov. Proste odišiel inde a venuje sa niečomu inému.
Odisť s tresnutím dvermi v podobe zmazania svojich článkov a príspevkov je... prinajmenšom nevhodné, sebastredné a detinské. Reakcia redakcie v podobnom duchu by mohla mať aj podobu košíku "banánov". Ale osobne by som to nechal vykvasiť tak týždeň - dva.
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 25/10/2013, 22:12, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od skelet »

Lord pozapomněl, že Archiv je přístupný pouze pro moderátory a administrátory.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lucius
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 182
Registrován: 7/10/2011, 11:52
Bydliště: Slovensko

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lucius »

Na jednej strane sa tu objavujú názory na to, že Destroyove články boli nepresné, bulvárne, neoverené atď. Keď ich dá preč a odíde tak zrazu je to zlé, neetické, neprofesionálne a tak ďalej.
w_Scout
Příspěvky: 3
Registrován: 1/2/2013, 11:03

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od w_Scout »

Hmmm ... Takže dříve zpracovaná témata o Pacifické části WW2 jsou nyní opět volná? A je možno za použití "citací jiných autorů z dříve publikovaných článků" je znovu představit svým pohledem? :-?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od skelet »

Ano, témata jsou volná

Lucius: je normální, že náhled na něčí tvorbu je jiný, a že i na jeho čin se názory také liší. Udivuje mě , že to někoho udivuje :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lord »

Alchymista píše:Ja na to oprávnenie tiež nemám... ale to neni podstatné.
Že sa dá odísť aj elegantnejšie, predviedol svojho času redboy, po ktorom tu zostalo niekoľko hodnotných článkov. Proste odišiel inde a venuje sa niečomu inému.
Odisť s tresnutím dvermi v podobe zmazania svojich článkov a príspevkov je... prinajmenšom nevhodné, sebastredné a detinské. Reakcia redakcie v podobnom duchu by mohla mať aj podobu košíku "banánov". Ale osobne by som to nechal vykvasiť tak týždeň - dva.
Alchymisto, banán by byl určitě jaksi takový akt, že tohle není dobrý, takříkajíc odplata stejným metrem. Na druhou stranu Destroy měl určité zásluhy, i různá období, takže ve svý podstatě by se tím asi stejně už nic nevyřešilo. Byl mu odebrán jen metál za články, protože už zde nejsou. Sejde z očí, sejde z mysli, asi tak. Prvotní dojem bylo však mírné překvapení, i když on to k tomu nějak už směroval.

Lucius neetické to je hlavně k jeho čtenářům a diskutérům. Jinak Skelet má pravdu, že prostě ne každý ho velebil, Palba je už dnes velká, není to žádný malý hřiště, naopak na Internetu už "známá značka". To nese sebou i směsici lidí a názorů.
Pokud chce s ním někdo nadále komunikovat má možnost na portálu Vojna.net , zde sice nemá všechny články, ale o druhé světové válce ano. Dále si můžete koupit některý časopis, kam píše pod svým občanským jménem. V internetové komunitě si ovšem dveře zavřel sám.

A nakonec všechno zlý, může bejt na něco dobrý, témata se uvolnila. Takže je může časem zpracovat někdo jiný. Bohužel to může mrzet některé diskutéry, kteří do jeho vláken fundovaně přispívali.
Při nejhorším můžete poslat soukromou zprávu moderátorům či mě osobně, zda by vám z toho něco nevytáhli. Nebo je možné některá vlákna přetáhnout do Hospody, kde mají členové přístup a můžou se na něco podívat.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jersey.se »

Ono ani nejde o to, že by jeho články byly nepřesné. S jistou nepřesností nebo zkreslením se musí potýkat každý z autorů. Jde spíš o to, jak takový člověk reaguje na kritiku. A tu Destroyman prostě nebral. Reagoval na ní s takovou bohorovností, že přes svůj nezpochybnitelný celkový rozhled několikrát prokázal až takovou elementární neznalost lodní techniky a tak sveřepě na svých omylech trval, a kolikrát byl sprostý, že si ho řada lidí přestala vážit. Navíc je znám jeho přístup k Rusům a své příběhy dle toho nikdy neopomněl poupravit. Lhostejno zda byly známy jiné historické skutečnosti. Bohužel se málokdo rozhodl ozvat, buď hledal problém zbytečně sám v sobě,nebo se bál že si proti sobě popudí Destroyman fans, což se tu nyní evidentně děje. Možná že si své obdivovatele získal rádoby tvrďáckým vystupováním, je známo že submisivní jedinci se takovými typy nechají strhnout :razz:

ps: Abych předešel dohadům, Palba také není jediným médiem, kam občas přispívám a dostal jsem nabídku například na umístění doplněné monografie Viggenu i jinam, protože přes veškerou mou (nepříliš rozvinutou) skromnost v takovém rozsahu dosud asi nebyla minimálně v českém jazyce publikována, dokonce jsem s tím původně i souhlasil, ale nakonec jsem se rozhodl že to neudělám. Nepřišlo mi to správné a doplním ji tedy zde.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lord »

jersey.se píše:ps: Abych předešel dohadům, Palba také není jediným médiem, kam občas přispívám a dostal jsem nabídku například na umístění doplněné monografie Viggenu i jinam, protože přes veškerou mou (nepříliš rozvinutou) skromnost v takovém rozsahu dosud asi nebyla minimálně v českém jazyce publikována, dokonce jsem s tím původně i souhlasil, ale nakonec jsem se rozhodl že to neudělám. Nepřišlo mi to správné a doplním ji tedy zde.
Ale ono nejde ani tak o výsadní postavení Palby, znám mnoho autorů, kteří publikují na svým blogu, na valce, či jiném foru, ale dost článku dali i sem, protože prostě chtěli čtenost a znát reakce. To jim Palba poskytla.
Já se vyloženě nenaštvu, když dáš Viggen i jinam, a zde bude kopie, či obraceně. Jako autor máš na to právo. Samozřejmě, když bude jenom zde potěší to :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4087
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jarl »

Myslím, že už tu bylo řečeno vše podstatné, takže vlákno zamykám. Poslední příspěvky jsem smazal, protože se odchylovaly od tématu, ale ostatní jsem se nakonec rozhodl ponechat. Opravdu doufám, že už tu nikdy nebudeme muset řešit podobný případ a žádný další autor své články nebude odstraňovat.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“