Kamov Ka-50 a Ka-52

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

zzz píše:Julesak ... hm... takže jsi potvrdil co píšu ...
Nie, to som učite nepotvrdil - detailov je málo súhlasím, ale rozdiely sú obrovské, ešte raz:
1)Čečna - niekoľko (2-3?) ks z celkovo možno 15, nasadenie pár mesiacov, de facto skúšobné nasadenie na overenie/vypracovanie taktiky + špeciálna podpora (Ka-29)
2) Sýria - pretočená väčšina posádok vojskového letectva (fyzický počet samotných strojov mi nie je známy), počet vyrobených a slúžiacich strojov cez 100, dĺžka nasadenia 5 rokov a stále trvá, nasadené posádky od radových útvarov, žiadne testovacie skúšobné stroje.
Dzin píše:Julesa
Indie, Čína, Turecko (či JAR) je podle tebe západ? :wink:
Turecko (člen NATO) a JAR (člen Commonwealthu) určite, India tak napomedzí.
Čínu beriem, ale jej stroje sú založené na ľahkých európanoch.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Dzin »

Julesak
Tak to si asi první o kom vím, že řadí Indii nebo Turecko na západ. To pomezí by spíše bylo Turecko, než Indie.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

Julesak ... pročti si co jsem napsal. Protože nesouhlasíš s jakýmsi srovnáním. Jenže já žádné srovnání nedělal. Proč? Stačí si pročíst co jsem napsal.

Tím netvrdím, že pro vojenské odborníky (s přístupem k neveřejným údajům) se nenajde poučení při nasazení Ka-52 resp. Mi-28. Např. při této akci je asi velmi poučné zjistit co a proč se stalo: https://en.wikipedia.org/wiki/Ithriyah- ... June_2016)

Príspevok editoval Julesak.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

Pro zájemce - text, který shrnuje vnější dojmy o nasazení sovětských vrtulníků na Kavkaze včetně Ka-50 před zhruba 20-25 lety. Sice zajímavé info, ale vzhledem k datu vydání textu (v r. 2003) tomu příliš nevěřím, kvůli příliš malému časovému odstupu mezi datací (druhé čečenské) války a datací textu
https://www.files.ethz.ch/isn/96282/03_Jul_3.pdf

Zkoušel jsem najít, zda-li se je nějaká souvislost (např. jestli Ka-50 operoval společně s Mi-24 a proto nebylo duplikováno jejich vybavení) ... s vybavením Mi-24 kupovaných o pár roků později z Rostova na Donu pro AČR.... ale asi souvislost není.

Príspevok editoval Julesak.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

Dzin píše:Tak to si asi první o kom vím, že řadí Indii nebo Turecko na západ. To pomezí by spíše bylo Turecko, než Indie.
Dzin - tak to si asi prvý, kto tam členov NATO neradí.
Indiu beriem na hrane, nakoľko sa snaží nebyť závislá na nikom.

Kouzelník - ty si písal že nie je jasné, či Ka-52 operujú v Sýrii inak ako Ka-50 v Čečne. Ja som napísal že je úplne evidentné že operujú inak, napísal som prečo.

Ejdou, Kouzelník - pozor na slovník, sračky, onanovanie ani "imperiálne sily" tu vidieť nechcem.

Kouzelník - ak máš akýkoľvek problém s mojim moderovaním, pokojne sa obráť na iného moderátora alebo administrátora cez súkromnú správu, prípadne na to určené vlákno.
Teraz, s tvojim "dovolením", toto vlákno prečistím.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

2 zzz

s dovolením si přečti svůj odkaz (https://www.files.ethz.ch/isn/96282/03_Jul_3.pdf) o Ka-50 se tam nepíše ani slovo.

Príspevok editoval Julesak.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

Julesak píše:Ja som napísal že je úplne evidentné že operujú inak, napísal som prečo
tak určitě... Rádio Jerevan (=Russia Today), není-liž pravda :mrgreen:

Neřku-li že se neobtěžuješ přečíst na co jsem reagoval. Ale furt dokola chceš popírat něco jsem nenapsal :evil:

ale zatím zde můžeš řádit i dál. Předpokládám, že s Vaší zdejší kremlobotí skupinou je velení spokojeno
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

Kouzelník - nie, stačí používať zdravý rozum, a to málo čo je verejne známe.

Reagujem presne na to čo si napísal - rozdielov je možné nájsť dostatok.

Áno, najlepší dostanú pobyt v Arteku, najhorší... v inom tábore.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

Ach jo,

tak ještě jednou ... k tomu na co jsem reagoval...
setkávají se zde 4 věci, které IMHO (dočasně) brání seriózní diskuzi laiků:
a) ani Mi-28 a ani Ka-52 neprošli bojovým nasazením vyjma Sýrie/Iráku cca 5 roků zpátky

b) máme málo věrohodných informací o jejich nasazení, neboť smyslem imperiálního nasazení v Sýrii je mj. prodat zbraně. Irácké nasazení Mi-28 pro COIN (a pro CAS) má komplikovanější příčiny (a promítá se do něj snaha irácké vlády nakupovat z více zdrojů, ale současně co nejvíc ulehčit logistice atd.).

c) jako okolo vesměs všeho sovětského jsou dosavadní informace kontaminované spoustou informačních sraček. Namísto pohodového pokecu o tom v čem jsou dobré a v čem méně dobré stránky MiLu, tak hned vyskočí spousta fanatických obránců, jako třeba Julesak, kteří začnou diskuzi manipulovat či přímo zatrollí,

d) mě jako laikovi - a věřím, že i naprosté většině laiků - se veřejně známé věrohodné informace o koncepci nasazení obtížně vyhodnocují. A v minulosti se spletli i chytřejší lidé než já. Viz např. rozdílná úspěšnost koncepce italského imperiálního letectvu, která vyplývá z nasazení těchto platforem v španělské občanské války od 1936 .. na příkladu platforem Fiatu CR.32, Breda Ba.65 a dvoumotorových Caproni Ca.309 (a z následníků zejm. Ca.310). Velmi rozdílně se tyto koncepce osvědčily. A přesto tehdejší odborníci měli rozdílnou úspěšnost při odhadu jak se se osvědčí koncepce nasazení těchto tří platforem v tehdejší bojové praxi.


Proto jsem napsal co jsem napsal k diskuzi o koncepci nasazení Mi-28 a Ka-52.

Jiná věc by byla kdybychom diskutovali téma založené převážně na exaktních veličinách (viz např. to co spustil Lord ohledně kanonu). Protože fyzikální zákony platí navzdory propagandě... Což by byla zajímavá diskuze, akorát mě moc nezajímá, protože ani Mi-28 a ani Ka-52 nesloužili v naší vlasti (v ČSLA, AČR/OSSR) a ani u našich sousedů.

A tímto bych za tím udělal tečku. Nikoliv čárku, ale tečku. Kdo chce diskutovat stylem "nevím jestli je to pravda, ale ta propaganda se mi moc líbí" ... tak samozřejmě že nikomu nebrání můj střízlivý pohled na smysl takové diskuze 8-)



P.S. Ejdou... už Ti to došlo? V odkazované publikaci s malým časovým odstupem od tehdejších (popisovaných) událostí není žádná přímá informace o nasazení Ka-50. :shock: A my (s odstupem 20-ti let) už víme, že Ka-50 tam byl nasazen...Tj. ta publikace je minimálně zčásti nepravdivá :evil:
Mj. i z tohoto poznání o nepřesnosti příliš syrových publikací, pramení můj střízlivý postoj k využití příliš syrových informací těch cca 5 let zpátky v Iráku a Sýrii.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Několikrát jsem počítal do 10 ale nepomáhá to. Pořád mi vychází, že diskutuji se samolibým pánem.

a) to se pleteš - oba stroje byly zkušebně z Mozdoku nasazeny už před 21 lety (Ka-50 i Mi-28N) Zmínky o tom jsou i na českých webech, ATM (najdeš si i prinscreeny v CZ archivech)
Fojtík, městská knihovna hl.m Prahy, vrtulniky, ruslet, válka atd. atd.
b) máme veskrze stejné informace jako o nasazení jiné (soudobé) bojové techniky. Kdo kontinuálně pročítá fóra po dobu posledních 20 let, informací, fotek, testů našel hodně.
Chápu, že když se do toho opřeš 20.8.2020, může to najednou působit všechno chaoticky, některé odkazy zanikly, ale to není problém náš, ale TVŮJ.
c) pohodový pokec nemůže probíhat s osobou, která od začátku uráží, vymezuje se vůči modům a domáhá se nějaké pokřivené, neexistující spravedlnosti v diskuzích.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Budiž ti nápovědou, že bez pardonu sereš "oba tábory", i ten do kterého chceš tak moc patřit.
d) když seš takovej laik, jako my ostatní, kterej o tom nic neví, proč se o tom snažíš žvanit a udávat "diskuzní osnovu"?
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

zzz píše:
Skeptik píše:(...)Já totiž mezi nasazením (...) a ruských Mi-28 a Ka-52 žádné zásadní rozdíly nezaznamenal.[/i]
Já nezaznamenal žádné válečné nasazení Mi-28 a ani Ka-52 až do cca doby před 5-ti lety (Irák/Sýrie). Tak krátký časový odstup IMHO brání jakkékoliv seriózní veřejné diskuzi o obsáhlejších zkušenostech z válečného nasazení. :idea:

IMHO dosud ze syrského nasazení je tak málo veřejně dostupných/věrohodných zpráv že si ani netroufnu odhadnout jestli pravidla nasazení Ka-52 shodují nebo odlišují od "modu operandi" několika Ka-50 v druhé čečenské válce před 20-ti lety.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

Kouzelník - písal si :
zzz píše:.. si ani netroufnu odhadnout jestli pravidla nasazení Ka-52 shodují nebo odlišují od "modu operandi" několika Ka-50 v druhé čečenské válce před 20-ti lety.
Čo nie je pravda, napriek nedostatku presných informácií (aké prekvapivé pri prebiehajúcom konflikte,že) vieme, že rozdielov je mnoho, opakovať ich dokola sa mi nechce, napísal som ich 2x.

K tvojim bodom:
a) dá sa súhlasiť, v Čečne boli použité Ka-50 (Ka-52 je niekde inde), na Kryme k bojom nedošlo. Použite v roku 2008 si z hlavy nevybavujem.

b) predaj zbraní je treťo-/štvrtoradým faktorom, skôr bonusom. Otázočka - ako sa líši imperiálne nasadenie od neimperiálneho?

c) d) práve ty vyčítaš iným informačný odpad? Ty s tvojím diskusným štýlom a celými stenami textu?
A navyše sa tu stále snažíš určovať pravidlá, viď akési "lynčovacie vlákno" s ktorým si prišiel svojho času, "vyhrážanie sa samovraždou" ("dávam si ban" - verím že si to viacerí pamätajú)...
Neustále sa snažíš vyvolávať konflikty, hoci si tu "tri dni aj s cestou".
Mal by si si zamiesť pred vlastným prahom, ako sa hovorí.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

A celý ten cirkus jen kvůli tomu, že jsem napsal že IMHO není dostatek údajů pro diskuzní téma na které jsem reagoval.

Vždyť je pravda co jsem napsal...

Podobným úskalím čelí snaha o pochopení smyslu údajného alžírského zájmu o Ka-52 ... Jak konkrétně by v Alžíru používali Ka-52 vedle spousty alžírských Hipů, nějakých Hindů a pár Havoců.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

Pravda môže byť to že ty si myslíš že nie je dostatok údajov.
Ja napr. si to ale nemyslím, je minimálne dostatok údajov na to, aby sme vedeli že je veľký rozdiel medzi nasadením Ka-50 v Čečne a Ka-52 v Sýrii (čo si ty písal, že si netrúfaš odhadnúť).

EDIT: ten cirkus vyrábaš ty...
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

No vidíš. Žes konečně akceptoval že můžu mít názor, že si radši počkám.

A Ti kteří chtějí onanovat nad sovětskou technikou... se přece nebudou "vzrušovat" mým nezájmem vyplývající ze střízlivého zhodnocení aktuálně dostupných údajů.


IMHO např. v příštích letech zdrojem informací o koncepci nasazení vojenských vrtulníků (pro mne osobně) budou fakta, jaký konkrétní přístup pro leteckou vzdušnou sílu zvolí ty ozbrojené síly, které působí/budou působit v regionu severoafrických hor, Sahary a Sahelu... IMHO vrtulníky budou hrát důležitou roli. Ale připadá, že mi nasazení v těchto různých regionech vyžaduje poněkud odlišný přístup vrtulníkového nasazení ... Což myslím z hlediska geografie ...nechávám stranou výbavu, taktiku a strategii oponentů

Bude-li v těchto cca 3 typech geografické prostředí, snaha o univerzálnost/sloučení vrtulníkových platforem do jedné ... tak bude za ?10-15? let vítěznou koncepcí něco na způsob vyzbrojené AW-609?

Obrázek
Tato satelitní fotka z wiki by měla být zhruba z přelomu tisíciletí. Zdá se, že poušť postupuje. Ovšem předpokládám, že existuje i lepší přístup k technologii s hospodaření s vodou (v kombinaci s využíváním energie ze slunce) ... tj. nebudu překvapen bude-li i velká část ozbrojené aktivity probíhat ve zdánlivě nehostinné poušti.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

S tým že máš názor som nemal nikdy problém, názor je ako diera v sedacej časti tela, má ho každý.

Tvoj konkrétny názor
zzz píše:...je tak málo veřejně dostupných/věrohodných zpráv že si ani netroufnu odhadnout jestli pravidla nasazení Ka-52 shodují nebo odlišují od "modu operandi" několika Ka-50 v druhé čečenské válce před 20-ti lety.
je ale (podľa môjho názoru, podopretého argumentami vyššie) chybný.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

Pozoruhodné, neustále vyvracíš můj názor svým názorem... A přitom bychom se shodli co je důležitější - jestli "názor vs. fakt"
Julesak píše:S tým že máš názor som nemal nikdy problém, názor je ako diera v sedacej časti tela, má ho každý.
To víš, k lidem kteří mě obelhali, už nemám důvěru. Protože ztracená důvěra se velmi těžko obnovuje... A Ty (spolu s ostatními z Vašeho kremlobotího týmu) přece nepotřebuješ získavat důvěru o kterou jsi přišel... Tak si klidně dál konzumuj "infosračkový" Russia Today a onanuj si dál nad sovětskou armádou. A přemýšlej proč tolik lidí "zdrhá" z RF. Pravda - najdou se i lidé mířící opačným směrem (G. Depardieu).


Príspevok upravil Julesak.
Ber toto ako výstrahu - takéto plky tu už nechcem vidieť.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
nine_mike
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 20/7/2014, 18:52

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od nine_mike »

Aby sme sa od kúzelníkových emocionálnych výlevov vrátili späť k téme, celkom zaujímavý článok o nasadení Ka-52 v Sýrii:
https://rg.ru/2020/08/24/reg-ufo/tehnik ... ossii.html
Prvý krát boli Ka-52 do Sýrie nasadené v marci 2016. Mi-28N a Ka-52 lietali misie predovšetkým v noci. Počas finálneho štádia oslobodenia Deiru na nich pripadalo 70% vzletov. V bojoch o Palmíru Ka-52 prvý krát bojovo použili rakety Vichr zo vzdialeností 7,5 km. Mi-28N boli schopné termokamerou odhaľovať automobily teroristov na vzdialenosti 15 km, Mi-35 na vzdialenosti 6-7 km. Skúsenosti zo Sýrie okrem iného viedli k urýchleniu prechodu od celokovových lopatiek ku kompozitným (v súčasnosti sa budú zavádzať rýchlostné kompozitné lopatky: https://rg.ru/2020/08/24/reg-ufo/skoros ... paign=main) a u Ka-52 sa odhalili problémy s palubnou rádioelektronikou.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od Julesak »

Ale samozrejme, že svojím názorom, čím iným ti ho na diskusnom fóre asi tak mám vyvracať?
Môžeme si tu akurát diskutovať, to je podstata fóra. Ideálne je ten názor podložiť nejakými argumentami, čomu sa ale ty vyhýbaš ako čert krížu a radšej všade plkáš o imperiálnej politike, onanii etc...

Aby som nezabudol: prestaň s trollingom (ten posledný odstavec) - ber toto ako varovanie.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Kamov Ka-50 a Ka-52

Příspěvek od zzz »

Julesak píše:(...)ber toto ako varovanie.[/color]
A přesně kvůli tomuto zneužívání dočasně svěřených pravomocí bys neměl mít moderátorské pravomoce, když se dopouštíš takových diskusních faulů, jako že názor vyvracíš názorem (=aniž bys svůj názor podložil fakty, ozdrojovanými)
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“