OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

palo satko píše: 19/3/2023, 21:24 Lynx ako tu vidíš pre niekoho som zaujímavý tak že snoril l v mojom Facebooku. Lenže mňa ako osoby vôbec nezaujímate, mňa zaujímajú informácie čo tu sú. Ale za informácie by sa človek nemal hanbiť a už vôbec nie sa v našej úžasnej demokracii skrývať za nickname. Alebo to tak nie je?
Máš pravdu, absolútne rešpektujem, čo si napísal.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

DOPORUČUJEM - takmer povinné :up:

Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
pjaro77
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 431
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

Je mi fuk, čo tam hovorí, mig 29AS je typ na konci životnosti. Naše lietadlá nemajú už skoro nič upotrebiteľné pre obranu, je zbytočné čo len euro vrážať do ich servisu.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Netreba čítať len bulvárne nadpisy.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
pjaro77
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 431
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

Juraj Tichý píše: 17/3/2023, 10:56 ....
Pjaro77: asi si treba niečo o tom doštudovať. Aké detailné vie byť zobrazenie takého DB-110, ktoré sa používa na RQ-9.
Máš tam aj obrázok pre vzdialenosť 133km.
https://www.collinsaerospace.com/-/medi ... cd3256f734

40.000 stop, 130km ďaleko
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
https://www.ainonline.com/aviation-news ... orne-recce
Juraj, ty neuvažuješ o reálnych bojových podmienkach, že ? Pripomínaš mi chytrákov, čo tvrdia, že naše horské cesty sú bez problémov zjazdné po celý rok kolesovou technikou. Bojová realita by veľmi rýchlo ukázala , že je to hovadina.
Venujem sa roky astronomii, viem veľmi dobre čo dokážu spraviť s obrazom pri veľkom zväčšení len drobné zmeny v atmosfére ako zákal a turbulencia. Ten obrázok čo si poslal bol spravený za ideálnych podmienok, keď bola obloha čistá ako oko.
Tu si pozri zábery s dronu počas typickej zimnej a jesennej oblohy na ukrajine z diaľky odhadom 10-20 km https://youtu.be/NZq8tZwe_Xk?t=115 . To sú bežné podmienky u nás počas chladnej polovice roka.
A teraz napíš ako budeš s výškovými dronmi Reaper alebo Predator robiť prieskum za takého počasia s optikou a infra čidlami.
Nijako, za takých podmienok môžeš robiť prieskum len menšími dronmi z nízkej výšky na krátku vzdialenosť alebo z veľkej výšky leteckým radarom včasnej výstrahy (E8, E7). Keby američanom stačila optika a elektrooptika, tak by neinvestovali ani cent do lietadiel s radarom.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Ked pred časom havaroval ten nedotankovany Mig, nejaky dobrak verejne prehlasil, že už mame len dva bojaschopne Migy. Reakcia uradov bola typicky slovenska: Za prve, že to nie je pravda a za druhe, že prezradil štatne tajomstvo. :D
Dnes tu mame na bojaschopnost naších Migov tisicky expertov. Tak sa pridam aj ja. Migy boli zakupene z mojich československych dani a prevadzkovane a vylepšene z mojich slovenskych dani. Jednoducho su aj mojim vlastnictvom, tak ako všetok štatny majetok a rozdavat môj majetok by bolo dobre robit tak, aby bol jasny všeobecny suhlas a dodržany zakon. To prve vôbec nie je splnene a to druhe sa predo mnou utajuje. Takže je to zlodejina.
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od skelet »

MiG-29AS byly odebrány v rámci deblokace ruského dluhu.
ObrázekObrázekObrázek
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

Aj keby boli získané v rámci deblokacie, aj tak je to splátka za dlh, ktorý mala SR voči Rusku. Takže tie peniaze, alebo hodnoty museli byť niekedy vyprodukovane. To na veci nič nemeni
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Ta deblokacia bola vykonana na dlhy ZSSR voči ČSSR. My sme si zahranične pohladavky rozdelili ale všetky dlhy ZSSR prevzala Ruska federacia. Deblokovali sme čast byvalej spoločnej federalnej pohladavky. Inač to bola neskutočna "ryža" pre vyvolenych na oboch stranach. Slovenskej aj ruskej. V Česku to bolo inač?
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... slovensku/
Obrázek
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Pjaro77: :roll: :roll:
The aircraft is also equipped with the Lynx Multi-mode Radar that contains synthetic aperture radar (SAR) that can operate in both spotlight and strip modes, and ground moving target indication (GMTI) with Dismount Moving Target Indicator (DMTI) and Maritime Wide-Area Search (MWAS) capabilities.

Dron je tiež vybavený viacrežimovým radarom Lynx, ktorý obsahuje radar so syntetickou apertúrou (SAR), ktorý môže pracovať v režimoch bodového aj pásového skenovania, a indikátorom pohyblivých cieľov na zemi (GMTI) s funkciami DMTI (Dismount Moving Target Indicator) a MWAS (Maritime Wide-Area Search).
Naozaj si to chytrák nechceš najprv naštudovať a prestať technológiu za desiatky miliónov eur porovnávať s dronmi z alibaby?
Ale vieš čo, najlepšie bude keď napíšeš US Army, nech to vyhodia. Že sú Reapre na hovno a nepoužiteľné.
GA-ASI's Lynx Multi-Mode Radar is a high-performance system that provides high-resolution, photographic-quality imagery that can be captured through clouds, rain, dust, smoke and fog.
Viacrežimový radar Lynx spoločnosti GA-ASI je vysoko výkonný systém, ktorý poskytuje snímky vo vysokom rozlíšení a fotografickej kvalite, ktoré možno zachytiť cez mraky, dážď, prach, dym a hmlu.
puuupava
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od puuupava »

Arhur a co konkretne na tom videu by malo byt povinne? Je to len nazor nejakeho technika co opravoval Migy. Uz len ked povie to ze keby sa modernizuje Mig tak je na urovni Polskych f16 je riadny nezmysel. Mozno keby z neho spravia ten Mig 35 tak sa priblizi. Ale to uz by bola modernizacia za cenu novych lietadiel. A to ze za vyjadruje k PVO ani nekomentujem. To uz sa moze hocikto. A tie nazory Satka a Lynxa ze migy su nas majetok, tak je to zlodejina 🤣 Dostat 900 milionov za Migy ktore maju hodnotu mozno 100 je pekna zlodejina. Takze ked sa nechaju zhnit niekde pri plote ako Migy 21, Su 22, Mi 24 atd. tak budete spokojni a nebude to zlodejina? A ked Fico rozpredal pol armady za cenu srotu Stnadovi to nebola pre vas zlodejina? Zaujimave myslenie.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

Ja najmä tým cifram moc neverím, a nerozumiem tomu, čo primälo teba, aby si veril nejakým 900mil.
Ci Fico rozpredal, alebo nie (skôr áno) je druhá vec.
Ale zatiaľ Naď zvládol len to co mu za minulej vlády pripravili - a minimálne s radarmi to teda nie je žiadna sláva - plnenie zmluvy - dodržiavanie harmonogramu dodávok a podobne.
BOV 8x8 - ved to je prezlecena Vydra a toľko bol Naď proti nej...
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Keď neveríš 900mil €, lebo ešte nie sú podpísané, beriem.
Zatiaľ však:
206mil USD od Američanov
120mil€ Mantis
140mil€ utržené vo forme predaja 24x Zuzana2
82 mil z eu fondov za S-300 (a to z týchto fondov sme si preplácali toho viac)
15x Leopard v hodnote asi 75mil€
Spolu
410mil€ cash
195mil€ technika
+ referencia preverená v boji otvárajúca ďalšie predaje
Málo?

Predstava, že platíš dane, tak si spoluvlastníkom je tak ujetá. :mrgreen:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

puuupava píše: 20/3/2023, 08:38 Takze ked sa nechaju zhnit niekde pri plote ako Migy 21, Su 22, Mi 24 atd.
Su22 a Mi 24 sa tiež rozpredali cez priekupníkov do Afriky a nikomu to vtedy nevadilo. Dokonca mám veľmi silnú pochybnosť, či zo toho "predaja" mal štát aspoň malý zisk.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

Juraj Tichý píše: 20/3/2023, 09:04 Keď neveríš 900mil €, lebo ešte nie sú podpísané, beriem.
Zatiaľ však:
206mil USD od Američanov
120mil€ Mantis
140mil€ utržené vo forme predaja 24x Zuzana2
82 mil z eu fondov za S-300 (a to z týchto fondov sme si preplácali toho viac)
15x Leopard v hodnote asi 75mil€
Spolu
410mil€ cash
195mil€ technika
+ referencia preverená v boji otvárajúca ďalšie predaje
Málo?

Predstava, že platíš dane, tak si spoluvlastníkom je tak ujetá. :mrgreen:
Fajn, a kde skončil ten cash? V príspevkoch cirkvám? Lebo nevšimol som si žiadnu atómovku, ani plošné testovanie..
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

puuupava píše: 20/3/2023, 08:38 Arhur a co konkretne na tom videu by malo byt povinne? Je to len nazor nejakeho technika co opravoval Migy. Uz len ked povie to ze keby sa modernizuje Mig tak je na urovni Polskych f16 je riadny nezmysel. Mozno keby z neho spravia ten Mig 35 tak sa priblizi. Ale to uz by bola modernizacia za cenu novych lietadiel. A to ze za vyjadruje k PVO ani nekomentujem. To uz sa moze hocikto. A tie nazory Satka a Lynxa ze migy su nas majetok, tak je to zlodejina 🤣 Dostat 900 milionov za Migy ktore maju hodnotu mozno 100 je pekna zlodejina. Takze ked sa nechaju zhnit niekde pri plote ako Migy 21, Su 22, Mi 24 atd. tak budete spokojni a nebude to zlodejina? A ked Fico rozpredal pol armady za cenu srotu Stnadovi to nebola pre vas zlodejina? Zaujimave myslenie.
Knihu Vladimíra Koláčka Obsluhoval som MiG-y tiže vrelo doporučujem. Niečo podobne vynikajúce ako Václav Vašek.
Ale OK veď ja chápem, že väčšina nielen tu číta prevažne len nadpisy v tejto posfaktuálnej dobe a potom si už vystačí len so svojim svetonázorom...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

Juraj Tichý píše: 20/3/2023, 09:04 Predstava, že platíš dane, tak si spoluvlastníkom je tak ujetá. :mrgreen:
Chceš ako naznačiť, že keď platím poistku, nestávam sa automaticky spoluvlastníkom poisťovne? A keď si kúpim letenku, nevlastním kus toho lietadla, ktorým poletím a nemám čo keckať do toho, kto s tým lietadlom kam bude lietať..? Zrútil sa mi svet.. :lol:
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Lynx píše: 20/3/2023, 09:14
Fajn, a kde skončil ten cash? V príspevkoch cirkvám? Lebo nevšimol som si žiadnu atómovku, ani plošné testovanie..
Lynx, vnímam tvoju povahu, ale naozaj musíš už raz pochopiť, že to že ty o niečom nevieš, naozaj nič neznamená.
A to s podčiarknutím toho, že sa bavíme o armáde, kde istá časť nákupov ide v utajovanom režime. Vieš čo a za koľko sa nakúpilo za posledný rok vybavenia a munície v režime vyhradené?
Netušíš a nikdy tušiť ani nebudeš. Zvykni si na to, alebo sa choď baviť o zdravotníctve.
Prosím ťa neArthuruj tu. Chápem vestlyho a Satkove noty, ktoré musia pretláčať, ale ty toto fakt nemáš za potreby.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

Aha takže Naď si niečo povie, potom povie, že to je tajne a všetci sme šťastní akí je to super chlapík.
Lebo skrývať sa za "tajné" to je ako v nejakej diktatúre.

Zapamätaj si jedno, v demokracii, kde slúžia iste kontrolné mechanizmy je tajne len minimum veci, najmä detaily.

Ja poznám toto Nadove PR, ešte aj dnes ráno v BS parkoval Aktis, akože armáda pomáha. A pritom je to len jeho politický marketing, za štátne.
pjaro77
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 431
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

The aircraft is also equipped with the Lynx Multi-mode Radar that contains synthetic aperture radar (SAR) that can operate in both spotlight and strip modes, and ground moving target indication (GMTI) with Dismount Moving Target Indicator (DMTI) and Maritime Wide-Area Search (MWAS) capabilities.

Naozaj si to chytrák nechceš najprv naštudovať a prestať technológiu za desiatky miliónov eur porovnávať s dronmi z alibaby?
Ale vieš čo, najlepšie bude keď napíšeš US Army, nech to vyhodia. Že sú Reapre na hovno a nepoužiteľné.

GA-ASI's Lynx Multi-Mode Radar is a high-performance system that provides high-resolution, photographic-quality imagery that can be captured through clouds, rain, dust, smoke and fog.
Viacrežimový radar Lynx spoločnosti GA-ASI je vysoko výkonný systém, ktorý poskytuje snímky vo vysokom rozlíšení a fotografickej kvalite, ktoré možno zachytiť cez mraky, dážď, prach, dym a hmlu.
O tom radare som nevedel, priznám sa. Dosah má však len 80 km, i to je lepšie ako nič.
Keď si o ňom ty vedel, načo posielaš obrázky z optickej kamery ?
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“