OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Lynx píše: 19/3/2023, 08:26 Bodaj by nie, keď odtiaľ pochádza reichsfuehrer Naď. A zhodou okolností to horia strechy deň po tom, čo oznámil dodanie Mig na UA... (asi som konspirator)
Lynx nehnevajte sa, ale toto je už cez...

niko píše: 19/3/2023, 08:52 Asi hej. Sudiac tvoj wording za posledne dni. :lol:

Inak chlapi nerozumiem tomu, co sa vsetci zavzdusnujete tymi Migmi. Ved svetci dobre vieme, ze ich hodnota pre nas je na urovni muzealneho exponatu. Vykseftovali sme to za 900 mil. Je to dobry kseft ? Je. Bolo by lepsie, keby ostali na Sliaci ? Nie.

A pre tych novovzniknutych pravnych expertov tuto na fore. Co vam toto vadi ? Peniaze/techniku armada dostane a ci za to pojde Nad neskor pred sud nam predsa moze byt jedno, nie ? Co je doma, to sa pocita. 10 rokov tu snivame o novych zbraniach pre nase OS a ked dostaneme techniku za 700 mil. € plus peniaze, zrazu sa ideme hrabat v paragrafoch a spochybnujeme, ci mozeme. Komedia. :roll:
Vy ste zaujímavý Machiavelista...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3946
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od HONZIK11 »

Kdyz nam vratite Iljusina ,tak ten nas jediny ,poslem taky na Ukrajinu,ten ma kola i motor.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/letec ... zpravy_rsr
:lej:
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 19/3/2023, 11:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

jean píše: 19/3/2023, 11:22 Prosím vysvetliť od chcimírov, načo nám je treba uzemnené migy? Čo sa zmení na obranyschopnosti republiky, ked tie uzemnené migy pojdu preč?
Predpokladám, že až na výnimku z diskutérov nie je rozpor, že MIGy už mali resp. majú ísť na Ukrajinu ide len o to aby to bolo transparentne a hlavne Ústavne konformným spôsobom.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
jean
praporčík
praporčík
Příspěvky: 301
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od jean »

Arthur, to nie je odpoveď na moju otázku.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3946
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od HONZIK11 »

Lynx :
Bodaj by nie, keď odtiaľ pochádza reichsfuehrer Naď. A zhodou okolností to horia strechy deň po tom, čo oznámil dodanie Mig na UA... (asi som konspirator)

To mi uz spis pripada logictejsi ,ze to to podpalil potomek draka ,ktery chtel sezrat Magdu Vášáryovou z filmu o princi Bajajovi.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Lynx píše: 19/3/2023, 10:42 Keď zvládol LZ Sliač Ataturk na F16, F15, a neviem ešte aké iné stroje, zvládli by ju aj iné zapožičane F16. V núdzovom režime. To je fakt.
To ze to LM nechce povoliť, lebo byrokracia, je vec iná, a aj Česi by si na to mali dat veľký pozor pri prechode na F35.
Lynx ty ako technik sa pytas, aky je rozdiel medzi trvalou servisnou bazou a trojdnovym posobenim na cudzom letisku ? Okrem toho, sa nove F-16 tykaju napriklad aj riadenia letovej prevadzky, co si asi vela ludi neuvedomuje, bezpecnosti, atd. Ako chapal by som argument, ze vezmime zadarmo 10 F-16 a nechajme ich lietat z Polska.

Anyway: Dnes v diskusii na RTVS Pelegrini vs. Heger padla zaujimava info. Na ten system za 700 mil. € z USA je mozne, ze z casti priplati aj SR. Celkova cena systemu bude teda vyssia. V debate viackrat spomenuli PVO. Za mna tipujem asi Patriot. Je to predatelne, ako "protiraketova obrana". Teda nieco, co sme nikdy nemali.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2532
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Asi mate pravdu. Magda Vašariova pochadza z Banskej Štiavnice. :D
No Heger v tej debate doslova povedal že informaia čo to bude je utajena a vraj na požiadavku Američanov.
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Satko, ty kedy uz nieco napises k armadnej technike, alebo k vojenskej problematike ? Vies ako sa vola toto forum ?
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2532
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Niko, ale ved pišem. Len si to musiš prečitat. Pisal som napr. že by sme mali mat vlastne vyrobne a vyvojove kapacity na zbrane pre buduce bojisko, čim naozaj myslím obranu Slovenska.
Ale debatit s gaučovym generalom čo by asi tak mohlo dostat Slovensko za Migy v škale od pušky po raketoplan na to naozaj nemam dostatok fantazie. Lebo realne informacie tu tak či tak nikto nema.
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Satko este som tu od teba nic vecne k novodobej armade necital. Proste sa zaoberas starovekom, pri modernych temach ides cisto prokrellmelsku propagandu ako to robis aj na fcb a inde na nete.
pjaro77
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 491
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

Dneska sme dosiahli krásnych okrúhlych 500 stránok. Na to si radšej vypime než sa pohádať do krvi. :razz: :lej:
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2532
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

NIko za moje nazory na novodobe zbrane a novodobe vojny som spravidla vyhadzovany z diskusnych for. Napr. na Armadnych novinach som pomocou americkych a švedskych zdrojov kritizoval F-35 a Grohmann či ako sa vola tamojši spravca to nerozchodil. A čo sa tyka mojej "prokremelskosti" našiel by si niekde že by som citoval a argumentačne použil nejaky rusky alebo prokremelsky zdroj? Nenajdeš. Jednak moja ruština je uplne na prd ale hlavne aj serioznych zapadnych a naších mediach sa objavuju članky, kde ich autori naozaj použivaju vedomosti, skusenosti a zdravy rozum.
To, že chcem aby tu boli tvrdenia podložene zdrojom alebo faktom, nie je ruska zlomyselnost, ja len nepatrim medzi ludi, ktory sa nechaju vodit za nos.
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Satko: No ono tam asi nejaky dovod bude, ze ta vyhadzuju z jedneho diskusneho fora za druhym. Staci pozriet tvoj fcb a kazdy vie aky.
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

niko píše: 19/3/2023, 14:14 Satko, ty kedy uz nieco napises k armadnej technike, alebo k vojenskej problematike ? Vies ako sa vola toto forum ?

Satko este som tu od teba nic vecne k novodobej armade necital. Proste sa zaoberas starovekom, pri modernych temach ides cisto prokrellmelsku propagandu ako to robis aj na fcb a inde na nete.
Podľa definície ESETu:
Internetoví trollovia (troll) sú internetoví používatelia, ktorých úlohou je provokovať a obťažovať iných používateľov. Trollovia úmyselne uverejňujú komentáre v snahe vyvolať spory v online diskusiách alebo s cieľom odkloniť diskusiu od pôvodnej témy.

Argumentácie a vecnej diskusie sa nedočkáš, tak načo to kŕmiť.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Hall: pravda, treba ignorovat.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Vestly »

tak palo sa vyjadruje k teme, to skor niekto iny tu place o propagande a snazi sa odklonit diskusiu od povodnej temy
cize spat k teme, suhlasim s arturom, ze to co spravili bolo protiustavne
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2532
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Niko, ja tu píšem pod svojím občianskym menom na čo drvivá väčšina diskutujúcich tu na podobných fórach nemá gule.
Obrázek
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2508
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

A to si myslíš ze si ovela viac transparentný ako ostatní členovia co píšu z mobilu a nepoužívajú VPN?
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2532
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Lynx ako tu vidíš pre niekoho som zaujímavý tak že snoril l v mojom Facebooku. Lenže mňa ako osoby vôbec nezaujímate, mňa zaujímajú informácie čo tu sú. Ale za informácie by sa človek nemal hanbiť a už vôbec nie sa v našej úžasnej demokracii skrývať za nickname. Alebo to tak nie je?
Obrázek
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Odpovědět

Zpět na „Aktuality“