Model letounu B-58 Hustler

Plastikové modely (kity, reziny)
Modely všech měřítek a druhů (letecká, pozemní a námořní technika)

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu B-58 Hustler

Příspěvek od spider74 »

Začal jsem realizovat nový kousek .....atomový nosič, krasavec z dob studené války B-58 Hustler. :shock:

PS: už se mi podařilo ztratit knipl, ačkoliv jsem po čtyřech prolezl celý pokoj :smutek: .


Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

spider74 píše:.
atomový nosič, krasavec z dob studené války B-58 Hustler. :shock:
...Ty mě teda bereš, Spidere! Škoda, že nejsem Tvůj soused (i když...jak málo se znám s lidmi v domě, třeba jo), to bych se na něj chodil koukat! Tu éru jsem nezažil, ale ty 50. a 60. léta mě fakt berou! Na to, jak "surový" to byly mašiny, tak to má kus "verneovský romantiky" :-) Tak šup šup! :-D
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Hustler je nádherná mašina. A co třeba na Valkýrku, na tu se nechystáš? Brácha jí má neslepenou na skříni a je to kus. Čeká s ní, až bude mít něco "odstříkáno". Přece jen bílá barva je nekrející mrcha.
Jen ta krabice nahoře má nějakejch 60-70cm

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No šup šup to zrovna nebude, ale budu se snažit :D . Teď jsem dva dny brousil a hlavně přerýval motorové gondoly a křídla (pak se mi v noci zdá, že mě pronásleduje obrovské rydlo :mrgreen: ). Jinak letadlo je to nádherný a proto jsem si ho pořídil. Někde jsem četl, že jich lítalo jenom něco přes stovku a z toho jich asi 24 havarovalo, tedy plná čtvrtina. Lítat s nimi nebylo nic jednoduchého a z pilotů byli vybírání jen ti nejlepší z nejlepších. Taky se prý povídalo, že to letadlo bylo tak drahé, že stálo více než cena zlata ve stejné váze. Nemělo skrytou pumovnici a vše bylo umístěné na podvěsech (včetně atomovek brrrrr :shock: ).

Ta Valkýra je fakt pěkná, docela jsi mě inspiroval. :idea: :idea: Jinak u té bílé barvy se to někdy řeší, že se místo ní stříká jen bílým tmelem (surfacerem), ten kryje výborně (tak tu bílou mrchu aspoň řeší brácha). Ale neboj se, chystám se na jinou velkou mrchu. Suším, už nějaký čas ve skříni SR-71-čku a to bude taky docela macek. :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

spider74 píše:Suším, už nějaký čas ve skříni SR-71-čku a to bude taky docela macek. :wink:
jo jo, tu jsem měl taky v královským měřítku, byla impozantní...teda kdyby se bývala byla povedla, tak jsem ji daroval...tyhle aerodynamický tvary jsou naprosto fascinující, takový Sculptural Design...a ryze účelový, nádhera :rotuj:
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu B-58 Hustler

Příspěvek od spider74 »

Pokračování u Hustleru. Slepeno, vytmeleno, vybroušeno a hlavně přeryto níže uvedené - křídla, motorové gondoly, podvěsné pouzdra (ještě nevím které použiji tak dělám zatím obě) a bomby. Měl bych ještě udělat nýtování, ale nevím nevím, minule jsem se s tím pachtil a pak nešlo skoro ani vidět. :?:

Obrázek

Další fotka je podvozkové nadělení alá B-58. 8-)

Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Koukám Spidere, že každý víkend máš poctivou "šichtu" na letadlech :up: :razz:
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Model letounu B-58 Hustler

Příspěvek od zved »

:up: Hmm, poklona :!: Fakt závidím to nadšení (když vidím, jak tenhle modelářský koníček sám zanedbávám).
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Vždy se těším až to bude a pak když to je hotovo mi to nedá a už pokukuji po novém kousku........obyčejný závislák . :mrgreen:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
Tak mi to nedalo a vzhledem k tomu, že B-58 je z 60-tých let udělal jsem na letadle ty nýty. Risknul jsem to a jel to podle ruky bez pravítka. Snad to bude OK. 8-) .


Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:.
Tak mi to nedalo a vzhledem k tomu, že B-58 je z 60-tých let udělal jsem na letadle ty nýty. Risknul jsem to a jel to podle ruky bez pravítka. Snad to bude OK. 8-) .
Nějaký nýty tam jsou, ale zdaleka né všude. Asi bych si hledal přesný podklady.

https://lh5.googleusercontent.com/-1UXF ... C_8366.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-HrbX ... G_6919.JPG

Ale i bez pravítka vypadají dobře, snad to tak zůstane i po nástřiku.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Nejhorší na tom je, že to pak ve vitríně nepůjde skoro vidět, stejně jako vnitřek kokpitu a přitom to dá tolik práce :( .
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
Tak další fotečky s postupem u B-58. Konečně jsem se popasoval s kabinou ( s kabinama ) a podvozkem. Bohužel jsem zjistil, že soudruzi od Italeri nedali pro kokpit absolutně žádné dekály, takže jsem si musel v rámci svých možností pomoci sám :roll:. Podvozek jsem po některých ( zcela správných :up: ) připomínkách taky ušpinil. Teď ještě na to dostat druhou polovinu trupu, aby to všechno pasoval a lícovalo. Je zvláštní, že na těch fotkách (asi díky blesku) to vypadá tak nějak hnusněji než ve skutečnosti, ale co ve vitríně stejně bude vidět houby. :mrgreen:


Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Chlape mě se tohle líbí o hodně víc než klasickej placatej obtisk. Samozřejmě lepty s barevnou fólií by asi vypadaly líp, ale tohle je i tak super.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Dík :oops: ......... ale klasicky si zase oddychnu až se za modelem zaklapne sklo vitríny. Což u tohohle modelu, kde mě čekají 4 různé kovové oddstíny kamufláže je ještě běh na hodně dlouhou trať.:???:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No, abych byl upřímný, než to letělo do koše tak mi potom manželka řekla, že tolik sprostých slov co naopak vyletělo ze mě ještě neslyšela :eek: . (Tolik k mému klidu u vyhazování do koše :mrgreen: ).

Takže další postup s Hustlerem. Jde to přeci jenom pomalu, forma to není nejnovější a je tam plno broušení a tmelení. Jedna půlka navíc měla málo výraznou paneláž. Takže vše se muselo přerýt. Ale půlky jsem nakonec dostal k sobě (tím myslím u letadla :eek: ).


Obrázek Obrázek

Ještě nejsem rozhodnut, kterou použiji variantu podvěsu. Jestli menší kontejner (palivovou nádrž) a bomby, nebo ten větší. Připravené mám obě dvě. Ta větší je opravdu úctyhodný macek.


Obrázek Obrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

je to atomový nosič.. tak šup tam tu velkou obludu :)
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

spider74 píše: Ještě nejsem rozhodnut, kterou použiji variantu podvěsu. Jestli menší kontejner (palivovou nádrž) a bomby, nebo ten větší. Připravené mám obě dvě. Ta větší je opravdu úctyhodný macek.
...jasně, jsem taky pro "macka", je to přeci klasika, přesně, jak píše Vlasta :-) ...asi taková klasika, jakou mohu doporučit ke shlédnutí, vhdonému právě do současného zamračeného počasí, pro pobavení a mráz nahánějícímu fantazírování z dob studené války, kdyby náhodou někdo neznal: "Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu", zejména s výborným paranoidní generálem Buckem Turgidsnem...a krásnou B-52 vč. jejich interiérů z 60. let :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17761
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Model letounu B-58 Hustler

Příspěvek od skelet »

Vlasta: i ty čtyři malé bomby jsou jaderky, a to Mk43 o výkonu 70kt až 1Mt TNT
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Pokusím se vyhovět názoru většiny 8-) . Musím jenom pozjišťovat, jestli v případě toho velkého kontejneru byli kombinovány i ty 4 bomby a nebo jestli jedno nevylučovalo to druhé. Pokud někdo ví o přesné kombinaci podvěsů tak info rád uvítám - díky. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“