LH - Švýcarská pěchota

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od t.hajek »

oni ti první padlí prakticky všichni vstali a účastnili se dalších bojů, až pak v dalších fázích tam zůstávali ležet

bylo to hezké, jsem zvědav kde to bude příště tohle bylo opravdu super místo
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Rase »

Jo, já padl cca třikrát, při stahování si každá strana posbírala padlé a jede se dál. Jednou sem si chtěl chvíli poležet, ale kamarád mě zvedl a zase se šlo do první linie k dalšímu útoku .)
Při posledním střetu to odnesl nos a zlomil jsem píku (celkem sme zlomili tři), tak to bylo nadprůměrně akční. Škoda ale že sme byli nejdál od diváků a nás tak pořádně neviděli.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Dzin »

Moc pěkné. :-) Kamarádka se taky podobných věcí účastní, tak musím zjistit, jestli tam byla. Tebe jsme podle popisu ale neidentifikoval. :-)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Rase »

tady jsem vidět, vypadáme dost stejně mno :)

Obrázek

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Dzin »

Jj máš pravdu, ty vykukující lehce fialové rukávy přímo bijí do očí, až se divím, že jsem si jich napoprvé nevšiml. :)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Rase »

příště si musím dát na helmu nějakou točenici, nebo něco barevného přes plech - je sranda, že sme vedle sebe stáli lidi s velmi podobnou výstrojí :D
loni sem měl černý šalíř a bylo to mnohem viditelnější .))) tahle helma je ale zas bytelnější
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od t.hajek »

Mj. byla tam skupinka s praporcem Rýnské Falce, měli tuším halapartny - ti jsou od nás nebo z Německa? U stánků jsem Němčinu slyšel celkem často.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od IgorT »

Rase píše:příště si musím dát na helmu nějakou točenici, nebo něco barevného přes plech - je sranda, že sme vedle sebe stáli lidi s velmi podobnou výstrojí :D
loni sem měl černý šalíř a bylo to mnohem viditelnější .))) tahle helma je ale zas bytelnější
Mimochodom, ako ste pri tej mastenici s úrazmi, vyzerá to dosť nebezpečne!
Obrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Rase »

t.hajek:
to byla taková naše spřátelená skupina z Německa, viděl jsem je taky poprvé a byla sranda, že měli všichni stejné odění i zbraně. Jinak pravidelně s námi jezdí i Němci s velkým dělem, mají to nedaleko od hranic a tady si můžou pořádně zastřílet :)

IgorT:
u nás to bylo v pohodě, jeden velitel dostal šípem mezi nos a ret (škrkanec), já měl střejchlý nos poloxem, nebo něčím podobným, ale to takový krvavý šrám (naštěstí). U jiných skupiny to bylo už horší. Co vím, tak jeden kluk skončil s několika vyrvanýma zubama, kde se nepříteli zasekla záštita meče do jeho kroužkového závěsu (na FB se pořádá sbírka na nové zuby). Viděl jsem nějaké podrcené prsty (zafačované a krvavé), nějaké otřesy mozku a podobně, dál pak všelijaké fámy které nemá smysl šířit. Někdy se i stane, že šíp trefí oko - byť konec je jako korek od šampaňského, je to někdy dost problém. Často ty úrazy jsou kvůli špatné výstroji (tenké helmy, blbé rukavice), u nás většinou nosíme podbradí, které kryje zuby a krk. U starších dob je těch použitelných ochranných prostředků bohužel mnohem méně a tak jsou úrazy horší. K nehodám ale taky občas dochází. Minimálně naše první linie je ale velmi vydatně zakutá do železa:

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od IgorT »

Dík!
Obrázek
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 865
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Ataman »

Rase píše:Takhle letos vypadal Libušín
Letošní byl poslední. Což je vzhledem k tomu, jakej ta akce prodělala posun od všehistorickýho jarmarku směrem k LH dost škoda. Plánuje se něco někde jinde?
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Rase »

Příští rok nejspíš bude, jen na jiném místě. Prý již orgové něco řeší, tak uvidíme.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: LH - Švýcarská pěchota

Příspěvek od Rase »

Dneska jsem se vrátil z bitvy v Budyni nad Ohří, tak rovnou přidávám pěknou fotku od Ignatz Geforce. Je zde vidět část Praporec Rattenschwanz z pohledu lidí, co se nám snaží klást odpor :)
já jsem ten pikenýr s červeným rukávem v první lajně. Tentokrát to byla velká paráda, tak snad budou i akční videa - zatím jedno dlouhé: https://www.youtube.com/watch?v=ijpAkcJp1Sw

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“