Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Inak paradoxom je, že som čakal, že po takmer desiatich rokoch od môjho posledného hrania SP WaW respektíve WinSPWW2 nájdem nejakú novšiu hru, ktorá má vylepšenú hrateľnosť a začnem s ňou. Ostal som prekvapený, keď som zistil, že nič lepšie ťahové ako WinSPWW2 na trhu vlastne stále nie je :)
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
821
praporčík
praporčík
Příspěvky: 392
Registrován: 4/8/2010, 12:25

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od 821 »

Matrix Games pracuje na remaku(pracovny nazov Steel Tigers) ale momentalne je to v nedohladne. Inak robia to ti isty ludia co original(Joel Billings, Gary Grisby, Keith Brors, v podstate byvale SSI).
CETERUM AUTEM CENSEO MOSCOVIAM ESSE DELENDAM
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

821 píše: 2/1/2023, 14:15 Matrix Games pracuje na remaku(pracovny nazov Steel Tigers) ale momentalne je to v nedohladne. Inak robia to ti isty ludia co original(Joel Billings, Gary Grisby, Keith Brors, v podstate byvale SSI).
Dík za info. Budem to sledovať.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od bat »

Moje 2 centy proč se SP nějak dál moc nerozvíjel.
Myslím, že ten koncept již přišel vývojářům překonaný. Kolem 2000 přišly první ze skvělé série https://en.wikipedia.org/wiki/Combat_Mission. Časem se tato větev her ukázala komerčně životaschopnější (3D grafika)
Naopak, co se překvapivě udrželo jsou tahovky z řady Panzer General (např. současné Panzer Corps, Klotzen)

Ale neříkám, že bych si nějaké oprášené SP rád nezahrál :)
Obrázek
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

bat píše: 2/1/2023, 14:26 Moje 2 centy proč se SP nějak dál moc nerozvíjel.
Myslím, že ten koncept již přišel vývojářům překonaný. Kolem 2000 přišly první ze skvělé série https://en.wikipedia.org/wiki/Combat_Mission. Časem se tato větev her ukázala komerčně životaschopnější (3D grafika)
Naopak, co se překvapivě udrželo jsou tahovky z řady Panzer General (např. současné Panzer Corps, Klotzen)

Ale neříkám, že bych si nějaké oprášené SP rád nezahrál :)
Combat Mission, nikdy som popravde tomuto štýlu na chuť neprišiel. Za mňa 3D neurčuje hrateľnosť.

Panzer Corps som hrával, ale ten mi príde dosť zjednodušený, respektíve počet jednotiek, ktoré ovládaš je malý. Aj keď koncept je podobný s SP WaW a WinSPWW2, ale práve ten počet jednotiek skôr simuluje úroveň plukov a vyššie. A mňa zaujíma práve tá taktická hra až na úrovni čiat, kde exceluje koncept SP WaW. Obchvaty, baráže, recon....toto všetko Panzer Corps má implementované naozaj iba v obmedzenej podobe.
A posledná vec, ktorá mi vadí v Panzer Corps, sú ťahové limity, ktoré tlačia hráča často až k nezmyselným ťahom.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

mikhail píše: 2/1/2023, 13:26
bat píše: 2/1/2023, 12:04asi hlavně rozlišení resp. grafické detaily.
Nie nie ShrapnelGames zverejnili aj na tej stránke free edíciu WinSPWW2, ale majú aj platenú, kde by malo byť viac kampaní. Ale stojí tuším 35€ a to neviem či chcem dať, keď samotná free hra sa dá modovať a má kopec fan kampaní a scenárov.
Co si pamatuju, tak je (bylo?) to fakt jen o rozlišení. Na dnes už neexistujícím http://worldatwar.eu/ byl návod, kterak vymazáním(?přepsáním?) jednoho souboru udělat z free plnou verzi. Fungovalo to pro winSPWW2 (který sem moc nehrál) i pro winSPMBT (který sem hrával dost).
bat píše: 2/1/2023, 14:26 Moje 2 centy proč se SP nějak dál moc nerozvíjel.
Myslím, že ten koncept již přišel vývojářům překonaný. Kolem 2000 přišly první ze skvělé série https://en.wikipedia.org/wiki/Combat_Mission. Časem se tato větev her ukázala komerčně životaschopnější (3D grafika)
Naopak, co se překvapivě udrželo jsou tahovky z řady Panzer General (např. současné Panzer Corps, Klotzen)
Nikdy nebyl překonaný a to je zároveň i jeho hřebík do rakve - přiliš složitý, detailní a tedy komerčně nepříliš životaschopný.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Ataman píše: 2/1/2023, 18:37
mikhail píše: 2/1/2023, 13:26
bat píše: 2/1/2023, 12:04asi hlavně rozlišení resp. grafické detaily.
Nie nie ShrapnelGames zverejnili aj na tej stránke free edíciu WinSPWW2, ale majú aj platenú, kde by malo byť viac kampaní. Ale stojí tuším 35€ a to neviem či chcem dať, keď samotná free hra sa dá modovať a má kopec fan kampaní a scenárov.
Co si pamatuju, tak je (bylo?) to fakt jen o rozlišení. Na dnes už neexistujícím http://worldatwar.eu/ byl návod, kterak vymazáním(?přepsáním?) jednoho souboru udělat z free plnou verzi. Fungovalo to pro winSPWW2 (který sem moc nehrál) i pro winSPMBT (který sem hrával dost).
Na http://worldatwar.eu/ som chodil, škoda toho portálu. Hľadal som ten návod aj inde a nenašiel som ho :)
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od bat »

SP co jsem našel byl velice úspěšný a dobře hodnocený.
In less than two years the game had sold 85,000 copies and sales eventually reaching over 130,000 total units. Computer Games Magazine later labeled it one of the most successful computer war games ever.
-- tedy 130k prodaných kopíí a já dodávám milióny pirátských...

Třeba řada Hearts of Iron je IMO hodně detailní a obtížná, a přesto se pořád připravují další.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

mikhail píše: 2/1/2023, 20:18Hľadal som ten návod aj inde a nenašiel som ho :)
Možná by mohlo zabrat tohle?
V adresáři hry smaž soubor DXAnyTimer.dll a soubor CamoDLL.dll přejmenuj na DXAnyTimer.dll?
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11573
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 2/1/2023, 20:35 Třeba řada Hearts of Iron je IMO hodně detailní a obtížná, a přesto se pořád připravují další.
Za mě je to super hra, byť tedy hraji v modu Darkest Hour. Ikdyž pravda, že už je to trošku moc jednoduché, ale potom, co jsme se naučil si hru editovat si mohu obtížnost trochu zvyšovat. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od bat »

@Dzin a to je ještě mod z HOI2? Už několik let se v tom neorientuju. Nejvíc jsem hrál HOI2 a pak méně HOI4 + BlackICE neb jsem neměl výkonný počítač a ani dost času...
Naopak jsem si rád přečetl AAR, protože některé byly psány pomalu jak romány či komedie. Třeba tento https://forum.paradoxplaza.com/forum/th ... 44.571801/ který psát trvalo déle, než byla celá existence Slovenského štátu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Hans S. »

Ataman píše: 2/1/2023, 18:37 Nikdy nebyl překonaný a to je zároveň i jeho hřebík do rakve - přiliš složitý, detailní a tedy komerčně nepříliš životaschopný.
Třeba současný Steel Division 2 mi přijde už komplexnější. V obecné rovině mají tyhle "šílenosti" obvykle malou, ale celkem věrnou komunitu, která zajišťuje stabilní příjem.
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

bat píše: 2/1/2023, 20:35 SP co jsem našel byl velice úspěšný a dobře hodnocený.
In less than two years the game had sold 85,000 copies and sales eventually reaching over 130,000 total units. Computer Games Magazine later labeled it one of the most successful computer war games ever.
-- tedy 130k prodaných kopíí a já dodávám milióny pirátských...

Třeba řada Hearts of Iron je IMO hodně detailní a obtížná, a přesto se pořád připravují další.
Já to nemyslel tak, ža by SP byla špatná hra, právě naopak, sám sem s ní strávil hafo času. Byla tak dobrá, že dál jí vylepšovat už nešlo, podobně jako třeba WITPAE, od tý doby, co vyšel, se taky nikdo o nic podobnýho nepokusil.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
821
praporčík
praporčík
Příspěvky: 392
Registrován: 4/8/2010, 12:25

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od 821 »

Ataman píše: 3/1/2023, 12:06 Já to nemyslel tak, ža by SP byla špatná hra, právě naopak, sám sem s ní strávil hafo času. Byla tak dobrá, že dál jí vylepšovat už nešlo, podobně jako třeba WITPAE, od tý doby, co vyšel, se taky nikdo o nic podobnýho nepokusil.
Ale ano neboj, pracuje sa 8-)
CETERUM AUTEM CENSEO MOSCOVIAM ESSE DELENDAM
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Ataman »

Hans S. píše: 3/1/2023, 11:57Třeba současný Steel Division 2 mi přijde už komplexnější.
Fuj, to je hnusný!
Ale teď vážně - Steel Division 2 neznám, sem členem malé, ale celkem věrné komunita WITPAE a SPMBT, navíc koukám, že je to realtime a já radši tahy. Navíc je to zase tisíckrát omleté ww2 rusové x němci(neni nic nudnějšího než němci).
Hans S. píše: 3/1/2023, 11:57V obecné rovině mají tyhle "šílenosti" obvykle malou, ale celkem věrnou komunitu, která zajišťuje stabilní příjem.
Jo, tak sem to myslel, sice stabilní, ale malý příjem, na rozdíl třeba právě od HOI.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Hans S. »

Ataman píše: 3/1/2023, 12:21
Hans S. píše: 3/1/2023, 11:57Třeba současný Steel Division 2 mi přijde už komplexnější.
Fuj, to je hnusný!
Ale teď vážně - Steel Division 2 neznám, sem členem malé, ale celkem věrné komunita WITPAE a SPMBT, navíc koukám, že je to realtime a já radši tahy. Navíc je to zase tisíckrát omleté ww2 rusové x němci(neni nic nudnějšího než němci).
Sice to jde technicky provozovat i jako klasická realtime strategie, ale v takovém případě je to prakticky nekontrolovatelné (a nehratelné). Reálně se tam pohybuješ tak, že běh zastavíš, vydáš rozkazy, spustíš a po chvíli zase zastavíš, vydáš nové rozkazy a tak pořád dokola. Tedy tohle se týká taktické části, je tam pak ještě strategická, která je už čistě tahová.

Je to soustředěné na východ za WWII. Když tě nebaví Wehrmacht, tak můžeš vést Finy, Maďary, nebo třeba Rumuny. Taktická část je extrémně zaměřená na práci s terénem a s dohledností - tedy právě na oblasti, ve kterých 2D taktické strategie naopak úplně moc dobře fungovat v principu nemohou. Tohle mně osobně na SP trochu vadilo.

Tak jako tak myslím, že to za vyzkoušení stojí.
Naposledy upravil(a) Hans S. dne 3/1/2023, 12:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Hans S. píše: 3/1/2023, 11:57
Ataman píše: 2/1/2023, 18:37 Nikdy nebyl překonaný a to je zároveň i jeho hřebík do rakve - přiliš složitý, detailní a tedy komerčně nepříliš životaschopný.
Třeba současný Steel Division 2 mi přijde už komplexnější. V obecné rovině mají tyhle "šílenosti" obvykle malou, ale celkem věrnou komunitu, která zajišťuje stabilní příjem.
Z čoho vychádzaš, že Steel Division je komplexnejší? Ja som videl pár gameplay-ov SD2 a popravde neurobilo to na mňa bohvieaký dojem (a to som ho chcel pôvodne kúpiť). Neustále dodávanie posíl v etapách, celkovo som v tých hrách ani nevidel zmysluplné použitie fog of war prípadne poriadneho reconu a delostreleckej baráže, alebo zadymovania.
Ataman píše: 3/1/2023, 12:21
Hans S. píše: 3/1/2023, 11:57Třeba současný Steel Division 2 mi přijde už komplexnější.
Fuj, to je hnusný!
Ale teď vážně - Steel Division 2 neznám, sem členem malé, ale celkem věrné komunita WITPAE a SPMBT, navíc koukám, že je to realtime a já radši tahy. Navíc je to zase tisíckrát omleté ww2 rusové x němci(neni nic nudnějšího než němci).
Hans S. píše: 3/1/2023, 11:57V obecné rovině mají tyhle "šílenosti" obvykle malou, ale celkem věrnou komunitu, která zajišťuje stabilní příjem.
Jo, tak sem to myslel, sice stabilní, ale malý příjem, na rozdíl třeba právě od HOI.
Prosím Ťa, na akom fóre sa momentálne stretáva CZ/SK komunita? po zrušení worldatwar, som stratil kontakt.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11573
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Dzin »

Ataman píše: 3/1/2023, 12:21sem členem malé, ale celkem věrné komunita WITPAE a SPMBT
Nemáš náhodou nějaký funkční link na poslední patch SPMBT?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od Hans S. »

mikhail píše: 3/1/2023, 12:37 Z čoho vychádzaš, že Steel Division je komplexnejší? Ja som videl pár gameplay-ov SD2 a popravde neurobilo to na mňa bohvieaký dojem (a to som ho chcel pôvodne kúpiť). Neustále dodávanie posíl v etapách, celkovo som v tých hrách ani nevidel zmysluplné použitie fog of war prípadne poriadneho reconu a delostreleckej baráže, alebo zadymovania.
Snad všechny gameplaye, které jsem viděl, byly naprosto příšerné. Hrát to stylem Command & Conquer není ideální a i když se tím dá vyhrát bitva, nedá se tak zvládnout válka. Dodávání posil souvisí s oddělenou strategickou částí. V ní vidíš, jestli je daná jednotka na bojišti k dispozici ihned (fáze A), nebo až ve fázi B či C. Když jsi v nějakém "statickém" obranném postavení, tak můžeš vše nasadit ihned.

Na Fog of War je to imho celé postavené. Taktický průzkum je naprosto nezbytný, aby fungování mělo nějaký smysl. Jednotka, která nevidí = mrtvá jednotka. Význam terénu a průzkumu je extrémní. Zadýmování si ale nevybavím, dost možná tam vůbec není.

Já už se tomu nevěnuju, moc to žralo čas - nebylo možné si z taktické části odskočit a vrátit se k ní "zítra". A ta mohla zabrat klidně dvě hodiny. Nic pro taťky s dětmi :D Ale zajímavé to bylo, za těch pár korun/€ to určitě stálo.
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1704
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Re: Steel Panthers: World at War (zákysníček)

Příspěvek od mikhail »

Ataman píše: 3/1/2023, 12:06 jako třeba WITPAE, od tý doby, co vyšel, se taky nikdo o nic podobnýho nepokusil.
K tomuto len toľko, už len keby staré WiTPAE preklopili do nového kabátu, na FULLHD a vyššie rozlíšenie, tak ja by som si ho určite kúpil. A nemuseli by ani pridávať nové features. Škoda, že na tom nepracujú.
Pôvodný interface je strašne zastaralý a pomalý už aj na dobu vzniku tej hry čo bol tuším rok 2009.
Dezoláti všech zemí, vyližte si prdel!
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“