Leopard 2 pro AČR

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Dzin »

Vidíš Němce jako nespolehlivého partnera nebo obecně evropského dodavatele?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Lynx »

KOLT píše: 12/4/2023, 10:33 Lynx jen nemůže vydýchat, že v tancích jsme před vámi ;)
Tak zas pre Slovensko tie tanky moc zmysel nemajú, kľudne by som ich zrušil v prospech niečoho užitočnejšieho, takže si vedľa. A pokiaľ chce ČR brániť východné krídlo, tak tých pár tankov bude skôr na škodu ako na úžitok.

Ale pravda, cech musí byť vzdy lepsi(vždy mat pravdu, atď) ako slovak, to je podstata cesstva:) ked už na Nemcov nemáte..
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Dzin »

Lynx píše: 12/4/2023, 14:23 Tak zas pre Slovensko tie tanky moc zmysel nemajú, kľudne by som ich zrušil v prospech niečoho užitočnejšieho
Proč nemají tanky pro Slovensko mnoho smyslu resp. co by bylo užitečnější kromě nich?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Lynx »

Pre krajinu typu Slovensko sú nevhodné preto, lebo slovensko sú hory rozdelené priesmykmi a ich mobilita je obmedzená. Chcel by som vidieť, ako by sa dostali na západ SR z Trebišova, keby bolo treba (modelový príklad).
O tom bola debata pri vrtulnikoch.
Preto sa mi skôr pozdáva kombinacia vrtulniky, delostrelectvo, raketomety, SOF.

OSSR sú príliš malé na to, aby šli do čelného stretu s kýmkoľvek. Jedinú šancu má v boji na diaľku.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Možná je s Němci někdy obtížné jednání a rozhodně nejsou z nejpružnějších. Ovšem jsem si naprosto jistý že všechno co se s nimi dohodne budou chtít maximálně splnit. V tomhle ohledu mi připadají jako velice spolehliví dodavatelé.
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od t.hajek »

slovensko sú hory
možná chytám za slovíčko, ale.. znamená to, že Podunajská a Východoslovenská nížina spolu s Jihoslovenskou kotlinou Slovensko nejsou a patří tedy k Maďarsku ?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Arthur »

Lynx píše: 12/4/2023, 14:23
KOLT píše: 12/4/2023, 10:33 Lynx jen nemůže vydýchat, že v tancích jsme před vámi ;)
Tak zas pre Slovensko tie tanky moc zmysel nemajú, kľudne by som ich zrušil v prospech niečoho užitočnejšieho, takže si vedľa. A pokiaľ chce ČR brániť východné krídlo, tak tých pár tankov bude skôr na škodu ako na úžitok.
Moja reč preto poďme po generálnych opravách do racionálnych modernizácií tankov T-72M1 a Leopardov 2A4 a aj preto potrebuje radšej viacúčelovéme Black Hawky trebars aj ako "Battlehawky" nech je z nich po odstrojení aspoň nejaký úžitok. Potom Vám výjde aj na tých horských myslivcov skrížených s novodobými pancierovými granátikmi a manpaďákmi, ktorý by s PTRS a MANPADS dokázali efektívne brániť, ale aj útočiť vo Vami milovaných slovenských horách a priesmykoch.
Potom by si naozaj nejaký orkovský blázon na modernizovaných Ka-52M a Mi-28NM s datalinkom KSS-28M (ekvivalent LINK-16) , či tam bude niekde číhať za horizontom...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Lynx píše: 12/4/2023, 14:23
KOLT píše: 12/4/2023, 10:33 Lynx jen nemůže vydýchat, že v tancích jsme před vámi ;)
Tak zas pre Slovensko tie tanky moc zmysel nemajú, kľudne by som ich zrušil v prospech niečoho užitočnejšieho, takže si vedľa. A pokiaľ chce ČR brániť východné krídlo, tak tých pár tankov bude skôr na škodu ako na úžitok.

Ale pravda, cech musí byť vzdy lepsi(vždy mat pravdu, atď) ako slovak, to je podstata cesstva:) ked už na Nemcov nemáte..
Pacho: Na kone!
Ondro: A kde by sme ich vzali?
Pacho: No tak utekajme. :lej:
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Ale pravda, cech musí byť vzdy lepsi(vždy mat pravdu, atď) ako slovak, to je podstata cesstva:) ked už na Nemcov nemáte..
Ono stačí jen mlčet a číst co pár Slováků píše. To k té podstatě bohatě stačí :D . Jenže tím by jsem odpálil tu většinu, normálních, Slováků, že. A na Němce fakt máme, a i vy. Věr mi, celý život žiju vedle nich. V podstatě s nimi. Je to stádo. Toť můj subjektivní názor.

K věci: kdy vám dojde tobě Lynxi a Arthure, že jste součástí spolku jménem NATO? To není jen o boji v Tatrách, to je o boji tam kde bude potřeba. Třeba v Polsku. Chápeme se? Co vás furt nutí si hrát na vlastním písečku, když jsem součástí něčeho mnohem většího. I kdyby jste měli dvě horské divize sami nezmůžete nic. Jako mi.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Lynx »

Zemakt píše: 12/4/2023, 16:19
Ale pravda, cech musí byť vzdy lepsi(vždy mat pravdu, atď) ako slovak, to je podstata cesstva:) ked už na Nemcov nemáte..
Ono stačí jen mlčet a číst co pár Slováků píše. To k té podstatě bohatě stačí :D . Jenže tím by jsem odpálil tu většinu, normálních, Slováků, že. A na Němce fakt máme, a i vy. Věr mi, celý život žiju vedle nich. V podstatě s nimi. Je to stádo. Toť můj subjektivní názor.

K věci: kdy vám dojde tobě Lynxi a Arthure, že jste součástí spolku jménem NATO? To není jen o boji v Tatrách, to je o boji tam kde bude potřeba. Třeba v Polsku. Chápeme se? Co vás furt nutí si hrát na vlastním písečku, když jsem součástí něčeho mnohem většího. I kdyby jste měli dvě horské divize sami nezmůžete nic. Jako mi.
Takže podľa tvojej logiky by sme mali budovať aj námorníctvo, aby sme pomohli spojencom v Atlantik.
Nezabúdaj na rozdiel medzi ČR a SR, že SR je na vonkajšej hranici nato, kdezto ČR nie a to je dosť rozdiel.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

No a ani to neni argument ta hranica ?Na lodich a ponorkach usetrite tak alespon to pozemni vojsko by jste mohli mit.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Arthur »

Zemakt píše: 12/4/2023, 16:19 K věci: kdy vám dojde tobě Lynxi a Arthure, že jste součástí spolku jménem NATO? To není jen o boji v Tatrách, to je o boji tam kde bude potřeba. Třeba v Polsku. Chápeme se? Co vás furt nutí si hrát na vlastním písečku, když jsem součástí něčeho mnohem většího. I kdyby jste měli dvě horské divize sami nezmůžete nic. Jako mi.
Nekecej - vážne My sme v NATO? Ó úbohí sme to my jedinci aby ste Nám to pripomínal.
My presne vieme aké máme ciele spôsobilosti CS2021 NATO lebo aj my sme NATO takže Váš poprosím pozerať sa do vlastných radov. Ostatne ako to vypadá s F-35A idete do fronty už aj za Rumunov tak ako pri tankoch za Nórov (zrejme aj Talianov)...? Vypadá to tak, že na tom pieskovisku si akosi stále neviete resp. nechcete nájsť miesto...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Kálíš si do vlastní huby, pro mne osobně je otázkou, zda-li v rámci předvolebního boje, vlastního kolenovrtného přesvědčení, nebo jen pouze v rámci nepochopení co být v NATO vlastně obnáší?
Potom Vám výjde aj na tých horských myslivcov skrížených s novodobými pancierovými granátikmi a manpaďákmi, ktorý by s PTRS a MANPADS dokázali efektívne brániť, ale aj útočiť vo Vami milovaných slovenských horách a priesmykoch.
A s F35 jsi u mne úplně vedle, ostatně jako většinově.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Arthur píše: 12/4/2023, 19:45 Ostatne ako to vypadá s F-35A idete do fronty už aj za Rumunov tak ako pri tankoch za Nórov (zrejme aj Talianov)...? Vypadá to tak, že na tom pieskovisku si akosi stále neviete resp. nechcete nájsť miesto...
A to jsi zjistil jak?
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od KOLT »

@Lynx: Ty se fakt jdi z toho antičešství léčit ;) Podle mě se momentálně OSSR velmi slušně rozvíjejí. Nebyl jsem to já, kdo tu začal s plácáním o starých tancích. A to je asi tak vše, co k tvým příspěvkům má smysl psát.

@Arthur: Tanky potřebuje každá armáda, která myslí pozemní boj vážně.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od KOLT »

@Dzin: Nebojím se Němce jako dodavatele, bojím se Němce na strategické úrovni. Vím, že pro nás je klíčové s nimi spolupracovat, nic jiného nám zkrátka nezbývá. Ale jak oni tak Francouzi v této krizi dokázali, že mají dosti jiné geopolitické zájmy než my. Jsem 100% přesvědčený, že kdyby se Rusům povedl jejich původní plán, byli by Němci sice hrozně rozezlení a uvalili by na Rusko nějaké sankce, ale do pár let by s ním vesele obchodovali, jak kdyby se nic nestalo.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Arthur »

KOLT píše: 12/4/2023, 20:34 @Lynx: Ty se fakt jdi z toho antičešství léčit ;) Podle mě se momentálně OSSR velmi slušně rozvíjejí. Nebyl jsem to já, kdo tu začal s plácáním o starých tancích. A to je asi tak vše, co k tvým příspěvkům má smysl psát.

@Arthur: Tanky potřebuje každá armáda, která myslí pozemní boj vážně.
Ja, ale tých 44ks tankov predsa nezavrhujem len doporučujem racionálne modernizovať a zostane aj na horských myslivcov, novodobých pancierovych granatnikov a manpaďakov.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Arthur »

Scotty87 píše: 12/4/2023, 20:29
Arthur píše: 12/4/2023, 19:45 Ostatne ako to vypadá s F-35A idete do fronty už aj za Rumunov tak ako pri tankoch za Nórov (zrejme aj Talianov)...? Vypadá to tak, že na tom pieskovisku si akosi stále neviete resp. nechcete nájsť miesto...
A to jsi zjistil jak?
cit. z článku Evropa potřebuje 300 nových tanků Leopard 2. Konec super-tanku MGCS?
"Při současném výrobním tempu AČR jeden prapor 44 Leopardů 2 získá nejdříve v roce 2035"
zdroj: https://www.armadninoviny.cz/evropa-pot ... -mgcs.html
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Tak to je pouze odhad založený na dnešním stavu. Kapacitu výroby budou muset rozšiřovat úměrně k počtu zakázek.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Leopard 2 pro AČR

Příspěvek od Lynx »

Keďže ide o súkromnú firmu nemusia rozširovať nič. Ani teraz nevyzerá, zeby nemecký priemysel zapol na vyššie obrátky, k tomu v nemeckú skratka nie je vôľa.
Za prvé, je problém s nedostatkom pracovnej sily a za druhe, radšej vyrazia výrobné kapacity 15r za 100%, ako by teraz pracovali na 150% a po piatich rokoch na 40%.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“